Може ли по някакъв начин да се предотврати грип при бебе?

  • 2 131
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 232
Здравейте,мами. Каката ни е болна, с температура и червено гърло. Днес наблюдавам моя бебок- често киха и много рядко като като че ли кашля.Та въпросът ми е: Давали ли сте профилактично някакви лекарства и може ли това да предотврати заболяване.?И ако може какво мога да му дам?А според вас кихането признак ли е назаболяване?

# 1
  • малкия град
  • Мнения: 127
Моята педиатърка ми разреши да давам само по 1/2 ампула витамин С от този който е по 200мг мисля /най-малката ампула/. И въпрек това се зарази от баба си и се разболя от грипа. Искам да кажа, че не можах да го предпазя, но може би си зависи от имунната система на всяко бебе.

# 2
  • Мнения: 256
Единственото което можеш да направиш е да не събираш каката и бебока заедно да играят, ако си сигурна че е грип.Иначе лекарства предварително не се дават особено но малко дете и то без препоръка на педиатър:naughty:Кихането не е признак за разболяване

# 3
  • Мнения: 113
Най-добре иди на лекар, иначе витамин Ц, не е проблем да даваш. Другото, което моята лекарка винаги изпива на бебка( вече трети път се заразява от батко си) е Калциев глюконат лактат.

# 4
  • София
  • Мнения: 672
Можеш да даваш осцилококциум и вит. С... И двете засилват имунната защита и са безвредни за деца!!!
Осцилококциума се разтваря предварително в малко водичка и се дава по схемата на опаковката...
Ампулката от вит. С е от 200мг и може и цяла!

# 5
  • Мнения: 232
Благодаря за полезните отговори.Ще пробвам написаното.

# 6
  • Мнения: 4 447
Превантивна мярка - имуностимулатор е Оксцилококцинума. Може да й даваш по 1/2 тубичка на ден, докато сега около нея има болни, а иначе по 1/2 на седмица.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 089
Единственото, което може да предотврати в някаква степен грип при бебе е майчиното мляко (на два пъти бебето ми се отърва от моя грип). Има вече нови изследвания, че пробиотичните млека помагат за предотвратяват температурните състояния и вирозите със стомашно-чревни прояви, но не и тези с прояви от страна на дихателните пътища.
Аз лично не бих давала осцилококцинум... много съм подозрителна към тези препарати. Мисля да не разказвам един случай свързан (макар и недоказано директно) с този препарат, за да не всявам излишна паника.
След едногодишна възраст вече може да се дава и Тамифлу.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 16:39 от Lenyto

# 8
  • Мнения: 2 616
И аз съм за Оксилококциума. Или ако се лекувате при класически хомеопат от нещо си, конституционното лекарство на детето го предпазва от всичко, вкл. и грипа. Тогава Оксцилококциума не е необходим.

# 9
  • Мнения: 351
Аз изкарах мн.тежък грип с разтройство и температура 39,2.Два дена неможах да я сваля.Болеше ме всичко и въпреки тов си гледах детето,нямаше кой друг да го прави.През цялото време съм била с маска,но да одбележа че не кихах и не кашлях.Е не успях да го заразя слава богу!Незная какво да те посаветвам,чула съм че дават на бебета калци и вит. Ц за подсилване на имунната система.
Дано се разминете! Peace

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



 Ако решиш да даваш Оксилококциум, знай, че се дава сутрин на гладно - така действа най-добре.

# 11
  • Мнения: 508
Като се разболее някой вкъщи давам на малката витамин С ампула,от тези малките които са за бебе.Ние сме колкото вас и моето педи каза цяла детска ампула за 3-4 дни ,всеки ден по една.аКО МУ се запушва нослето може да пръскаш със Стеримар или Низита,да го отпушваш по този начин, за да може да диша свободно-това правя аз Hugако обаче прояви някакви симтоми по сериозни непременно се консултирай с лекар.

# 12
  • Мнения: 887
Можеш да даваш осцилококциум и вит. С... И двете засилват имунната защита и са безвредни за деца!!!
Осцилококциума се разтваря предварително в малко водичка и се дава по схемата на опаковката...
Ампулката от вит. С е от 200мг и може и цяла!
И аз това бих те посъветвала.

# 13
  • Мнения: 1 428
Можеш да даваш осцилококциум и вит. С... И двете засилват имунната защита и са безвредни за деца!!!
Осцилококциума се разтваря предварително в малко водичка и се дава по схемата на опаковката...
Ампулката от вит. С е от 200мг и може и цяла!
И аз това бих те посъветвала.



Да,това е най-правилната превенция,особено за бебе.

# 14
  • Мнения: 982
Превантивна мярка - имуностимулатор е Оксцилококцинума. Може да й даваш по 1/2 тубичка на ден, докато сега около нея има болни, а иначе по 1/2 на седмица.  Peace
Не е имуностимулатор.

Повече време на въздух,по-малко контакти с каката.И най-важно-не мисли,че задължително ще се зарази!

Общи условия

Активация на акаунт