Новите модни тенденции в обзавеждането - 2

  • 36 127
  • 406
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 22 861
Не мисля,че е тенденция,те винаги са били актуални.Могар да се видят във всякакви интериори,класически или модерни.Но спецовете да кажат. Grinning

# 346
  • Мнения: 1 107
На мен тези ниши нещо не ми харесват.... особено откакто във всяко кафене правят такива, но сигурно в определени форми може да е удачно

# 347
  • Мнения: 22 861
На мен тези ниши нещо не ми харесват.... особено откакто във всяко кафене правят такива, но сигурно в определени форми може да е удачно
Да и на мен не ми се струват удачни,спрямо поддръжка.

# 348
  • Мнения: 4 380
Не мисля,че е тенденция,те винаги са били актуални.Могар да се видят във всякакви интериори,класически или модерни.Но спецовете да кажат. Grinning

Никаква тенденция не са и никога не са били. Показаното тук е част от руския кич от времето на т.нар. "евроремонт", който масово навлезна у нас с гипсокартонаджиите. Нишите са си ниши-те не са декорация като самоцел.

# 349
  • Мнения: 22 861
Никаква тенденция не са и никога не са били. Показаното тук е част от руския кич от времето на т.нар. "евроремонт", който масово навлезна у нас с гипсокартонаджиите. Нишите са си ниши-те не са декорация като самоцел.
Ксения,както винаги пряма.Много ми хареса : "евроремонт", с гипсокартонаджиите.  hahaha

# 350
  • Мнения: 4 380
Никаква тенденция не са и никога не са били. Показаното тук е част от руския кич от времето на т.нар. "евроремонт", който масово навлезна у нас с гипсокартонаджиите. Нишите са си ниши-те не са декорация като самоцел.
Ксения,както винаги пряма.Много ми хареса : "евроремонт", с гипсокартонаджиите.  hahaha

Ами какво да го увъртаме...Нещо което няма нищо общо с дизайн как да му кажеш, че е тенденция? Понятието евроремонт е напълно официално. То навлиза през 90-те заедно с първите пвц и алум. дограми и заедно с гипсокартона. Тогава в Русия не се говореше за дизайн, а за евроремонт. До такава степен се увлякоха, че до ден днешен някои образи смятат че максимум гипсокартонени изгъзици в жилището и "дизайна" е готов. Joy

# 351
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Защо пък да не се цели ефект с нишите, ето това много ми харесва:





Не знам дали има такова понятие като "евроремонт", но не мога да класифицирам нишите директно в категорията кич.  Rolling Eyes Но иначе и аз не съм фен на подобни заигравания с гипсокартона.

# 352
  • Мнения: 810
На мен ми харесаха възглавниците на леглото  Grinning Ще взема да си метна същите вкъщи.

И на мен ми хареса ефекта със светлината и нишите на снимката Риа.

# 353
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Тогава в Русия не се говореше за дизайн, а за евроремонт.
Grinning Малко са объркали и това понятие.
Из Европа повечето жилища изглеждат доста по-скромничко, дори и новите, никаква разточителност в обзавеждането.
Ето разни примери:
http://www.cbtransimmo.ch/english/sell_a1m.html
http://www.swiss-lakeside.com/2_appartements_neufs_meubles.html
Специално в първия линк ме изуми вида на 200 и кусур годишната къща (пише все пак, че е за основен ремонт), но изглежда много по-добре от доста по-нови тук. Имат си традиции в поддържането и това е.
Сори за офф-а, пак излязохме от тенденциите Blush.

# 354
  • Мнения: 37
Аз мисля, че просто трябва да се прави разлика между тенденция и мода. Тенденцията е нещо по-глобално и с много по-голямо влияние. Докато модата може да бъде и само с локално влияние - както е примера с нишите.

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 14:24 от trendoffice

# 355
На мен ми харесаха възглавниците на леглото  Grinning Ще взема да си метна същите вкъщи.


Специално за теб,  Пумпал:





# 356
  • Мнения: 4 380
Тогава в Русия не се говореше за дизайн, а за евроремонт.
Grinning Малко са объркали и това понятие.
Из Европа повечето жилища изглеждат доста по-скромничко, дори и новите, никаква разточителност в обзавеждането.
Ето разни примери:
http://www.cbtransimmo.ch/english/sell_a1m.html
http://www.swiss-lakeside.com/2_appartements_neufs_meubles.html
Специално в първия линк ме изуми вида на 200 и кусур годишната къща (пише все пак, че е за основен ремонт), но изглежда много по-добре от доста по-нови тук. Имат си традиции в поддържането и това е.
Сори за офф-а, пак излязохме от тенденциите Blush.

Объркани са тотално понятията. Набери в гугъла "евроремонт" и виж за какъв кич, каква претруфеност и какви гипсокартонни изгъзици става на въпрос при липса на всякакъв дизайн. Не само в Европа, никъде по света, освен в България не съм забелязвала нищо подобно. Но ние лесно се водим по акъла на руснаците открай време. Нищо против принципно....има много достойни примери за следване, само дето, взе започваме от недостойните. newsm78

# 357
  • Мнения: 2 379
Аз мисля, че просто трябва да се прави разлика между тенденция и мода. Тенденцията е нещо по-глобално и с много по-голямо влияние. Докато модата може да бъде и само с локално влияние - както е примера с нишите.
Да, добър пример. Хареса ми това разсъждене. Simple Smile

# 358
  • Мнения: 4 380
Аз мисля, че просто трябва да се прави разлика между тенденция и мода. Тенденцията е нещо по-глобално и с много по-голямо влияние. Докато модата може да бъде и само с локално влияние - както е примера с нишите.
Да, добър пример. Хареса ми това разсъждене. Simple Smile

Става въпрос за ТЕНДЕНЦИИ В МОДАТА на интериорния дизайн в глобален мащаб. Когато се коментират тенденциите в модата при облеклото, се коментират глобални тенденции- не хитовете в някое село, т.к. селото не е критерий и пример за подражание. В случая не може да се коментира никаква "локална мода". Това, което не е в крачка със световната мода, не е изобщо в крачка.

# 359
  • Мнения: 2 379
Модата по цял свят не е еднаква. Варира.
И не става дума за селска мода. За световна мода говорим, да.
И, за да не се нахъсваш ненужно, за нишите от гипсокартонсъм на твоето мнение. Laughing
Според мен, глобално погледнато, има смисъл да се говори за локални моди, защо не?
Най-малкото защо до сега толкова ги спрягахме скандинавците? И за японци по едно време говорихме... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт