Стряска се=липса на калций?

  • 7 518
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
Здравейте мами!Имам няколко въпроса и се надявам да ми помогнете:
1.Бебе Косе-Босе много се стряска.Като спи, даже и като е буден.Нашият тати като кихне по 5минути newsm45 Джи пито каза че ни липсва калций.Препоръча да пия разтворим,а то чрез кърмата та право при бебо, и да давам по 2 капки вигантол.
2.Имаме млечница,да съм давала дактарин по 1чаена л. след хранене.
Ако някоя мама е имала такива проблеми МОЛЯ нека сподели.

# 1
  • Мнения: 3 562
Цитат на: vela
....2.Имаме млечница,да съм давала дактарин по 1чаена л. след хранене.....

Това ми се струва много голямо количество Thinking 1 чаена лъжица, та тя и кафената е много  Thinking Навивай си стерилна марля на пръста и с мехлем колкото грахово зърно обтривай устичката на бебо Laughing Успех в лечението  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 883
Мерси!Аз и без това давам по малко.На бебо много му се гади от дактарина.

# 3
  • Мнения: 3 562
За стряскането аз не съм компетентна, но виж тази тема
Или по точно, цитирам Деница:
Цитат
......Ама кой да предположи, че потенето, неспокойния сън и стряскането са от рахит.......

Може за това да ти предписват калций  Thinking като превантивна мярка  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 883
Много ти благодаря!Дали да не увелича вигантола? ooooh!

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И моето дете е много страхливо.Да не казвам какво чудо е като дръпна пердето дори и леко.....рев и пищене,ужас !И на сън плаче, но най-често като е виждал повече непознати хора през деня.Като беше на около 2 месеца,педиатърката му изписа някакви капки за успокоение.Не мога да ти кажа името им,дори не ги купих,тогава беше значително по-спокоен.Видя,че като плаче му трепери брадичката Rolling Eyes  Neutral Face  Confused Ако искаш пипитай я за тези капки.

# 6
  • Мнения: 1 089
когато Виктория беше на 2 месеца, на поредната консултация, педито ни ката че има наченки на рахит, и трябва да пие калций и вит.С. тогава наистина спеше много неспокойно, с полуотворени очи, стряскаше се и от най-малкия шум, като ядеше тила и се изпотяваше обилно. каза ни че това са признаци на недостиг на калции, т.е. рахит. слава богу като пи 10 дни калции и витамин С всичко се оправи. Вит. Д-то тогава ни го увеличи от 2 на 4 капки, две сутрин и 2 вечер, но тогава все пак беше зима и не излизахме навън.

# 7
  • Мнения: 8 769
И моето бебе се стряска много. Педито засега не се притеснява-каза да се радваме, защото това означавало,че чува Rolling Eyes Давам по 2 капки вигантол. Дъщеря ми не се стряскаше, но всяко дете е различно. Аз си мисля,че това е по-стреснато,защото го заченах и първите месеци го носих в мног, много стресова обстановка.  Sad

# 8
  • Мнения: 64
За увеличението на Вигантола задьлжително се консултирай с педито ти,а Дактарина ние мажеме с клечица за уши-3 или 4 пьти на ден,количество на половината от мерителната льжичка

# 9
  • Мнения: 1 883
А как става мазането? ooooh! Как му отваряш устата?Аз го слагам на пръст и така го вкарвам,а милото то се мръщи,иска да повръща а вече се научи да го плюва Whistling Трудна работа Whistling

# 10
  • Мнения: 64
ами аз заради поврьщането (на своя глава) мажех между храненията а не веднага след ядене,като му допра клечката 2-3 пьти до устата и той милия сигурно си мисли че е нещо за хапване и отваря,после веднага биберон,малко гушкане и .....така Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Бебе също много се стряскаше наяве и насън. Джипито каза, че било добре, значи, че чувала, ама мен хич не ми беше ясно, защо толкоз много подскача това дете и се стряска и реве Shocked ... От кашлицата на баща си се тикосваше до към годинка, вече го гледа критично и все още изпъва назад ръчички, като застреляна, като кихне или се изкашля любимият й тати. Но нито педиатърът, нито джипито са споделили съмнения за наченки на рахит, давала съм Вигантол според нормите...   ooooh!

# 12
  • Мнения: 136
илия също се стряскаше много и сега се стряска, но забелязвам, че вече по-малко. мисля, 4е го израства. Не може сама да определяш количеството вигантол, понеже има връзка със затварянето н афонтанелата. сега като дойде лятото повечето доктори дори го спират, понеже извеждаме децата повече на слънце.
за млечницата аз слагах на еедна клечка за уши по малко дактарин и с тази клечка обтривах езика и бузките на бебо, той много харесваше вкуса  и даже засмукваше клечката и се кефеше

# 13
  • Мнения: 3 777
Интересно, бебо пък има калций в излишък. Роди се с почти затворена фонтанела и не пие Вигантойл и пак се стряска.
А сега де Thinking

# 14
  • Мнения: 418
И ние сме от стрестнатите Wink !А това за калция го чувам сега.Като се роди само врещеше лъжица да тропне.Сега не Laughing .Обаче на някои смеховки си е върл противник и веднага се разпищява.Притеснявам се дали наистина няма връзка с калция.Уж на последния преглед всичко беше наред ooooh! .Ама и на нея нещо и се поти тила, а и също се стряска спейки.Иначе сме на 3 капки вигантол.

Общи условия

Активация на акаунт