СНБМ - инициативи - 18 част

  • 14 802
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
Отново съм пуснала плана за работа с кампанията за близнаците в пощата, бях забравила да включа някои неща. Добавила съм корекциите на Хриси, чакам още малко инфо от нея и вашите коментаи относно това какво правим с клиповете и дали ще ги използваме.

# 16
  • Мнения: 1 828
Момичета за Детския празник ще се включа и аз. ще имам време веднага след като напишем плана и си напиша отчета и напиша идеита за достъпна среда  Crazy
И аз съм на мнение, че скоро трябва да направим среща, но и аз предпочитам през седмицата..

Силвето трябва да е пуснала протокола вече. Знам, че имаше някои затруднения от личен и служебен план, с кодовото име "пълна лудница" и за това се забави с протокола.

Момичета опитах се да актуализирам списъка с члонвете и организационната структура. Пращам ги на пощата (в един файл са на два чаршафа  Joy / sheets) Не съм имала възможност да допълня стуктурата според протокола, така че ще помоля всеки да погледне и да допълва.

# 17
  • Мнения: 1 828
Ето и нещо интересно за четене - или какви пари държавата отпуска за делегираните на общините дейности
http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=00 … p;n=000020&g=

# 18
  • Мнения: 2 070
Eй тук е дневникът-календар, който Еврофутбол разпространява сред бременните вече. От сайта им е. Още не се е дръпнал при мен, че ми е бавен нета, но колкото успях да видя не е лошо.   http://www.eurofootball.bg/downloads/Dnevnik_kalendar.pdf

Кали и аз учих История на религиите, даже 3 семестъра, изпити съм имала и на мен ми беше адски интересно. Но смятай на каква възраст - след 3 курс в Университета. Толкова интересни подробности има. Аргументът за толерантността го изкарват и вносителите на тоя проект, професор Бакалов /от Ист факултет в СУ и аз съм била при него/, от Синода също това приказват, но моето мнение е друго - това не е най-добрият начин да се учат децата на толерантност, на тази възраст, защото като съсредоточаваш вниманието им към това, че са различни, ги предизвикваш да обръщат много повече внимание на различията и да почнат да се втеляват за неща, които досега дори не са забелязвали. От Синода пък искат да е Вероучение - етиката, която внушава православието. И са против това да е под формата на история на религиите, защото поставяло вярата под съмнение и вкарвало научни аргументи и съмнения. Но в крайна сметка училището е светска гражданска институция, за вероучението си има книжки, свещеници, добре подготвени и мотивирани родители, които живеят в такъв бит и внушават тези идеи и така нататък...честно нямам нищо и против него, но да не е задължително.

# 19
  • Мнения: 1 828
Момичета, екипа дето подготвяме оперативния план, мислим утре вече да сме сглобили текстовата част. Графикът на дейностите също е подготвен.

Имам нужда от няколко свежи глави, които да се заемат да го изчетат и редактират. Моля за доброволци. Ние вече доста изцедени се чувстваме, така че ударете едно рамо.

Междувременно започваме да подготвяме и бюджета, което също ще коства доста усилия. Слава богу две финансови дами са се заели да помогнат - Ива и Ани.  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 6 259
Имам нужда от няколко свежи глави, които да се заемат да го изчетат и редактират. Моля за доброволци. Ние вече доста изцедени се чувстваме, така че ударете едно рамо.

Доли, насреща съм. Peace Само ще помоля и за събота и неделя за целта, че май има някаква вероятност да не съм в София утре и вдругиден. Praynig

Хриси, пускам каквото конспектирах за религията на пощата. Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 12 201
  За данните на членовете, допълних информация за мен, БгВики, Куки, Спящата красавица,Креми и Еллеа. След писмото на доли, в общата част на пощата е. Предлагам после да си го преместим в папката вътрешно организационни.

# 22
  • Мнения: 1 517
Аз между другото миналата седмица подредих малко пощата, но реших че е по-добре да оставя мейлите от последния месец и половина в общата папка, за да не се ровите да ги търсите.
Ако имате нужда от още помощ за празника, казвайте Wink

# 23
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Доли, аз вече имам интернет, та искам да знам туй дето ти го пратих става ли въобще за нещо или не, а и освен това утре и вдруги ден съм до по-рано на училище и ако има нещо ще мога да попогледна.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 524
Момичета, екипа дето подготвяме оперативния план................
доли, дробни и за мен парченце за помощ Peace

# 25
  • Мнения: 4 181
Хриси, ще гледам утре да я свърша тази работа. Имахме гаден инцидент снощи, Яна едва не си разби главата, а аз от шока получих ебаси контракциите в продължение на два часа. Размекнах се и сега тя е вкъщи, не е на градина, бая се уплаших и реших днес да я следя как е, да не и стане нещо от удара. Ама е добре, то и външни видими белези няма. та сега ще я разхождам, вечерта пък съм на рожден ден, ще гледам утре сутринта да поровя и да дам инфо.
Танче, ти кажи като пристигнат листовки.
Тъкмо щях да питам защо не взимаме отношение по темата за религията и Хриси повдигнала въпроса. Имаше доста смислено обсъждане в Нашите деца, още преди да излезе официално предложение. Моето мнение е, че ако ще се учи трябва да е под формата на История на религиите или подобно, а не Вероучение, както предлагат от Светия синод. И да е след 8ми клас, даже в 9-11, когато децата са по осъзнати. А те искат да го въвеждат за малките. Абсурд е това за мен.
Дес, не е толкова спешно. Просто понеже сега търсим варианти за градините, мисля, че е хубаво да имаме всякаква информация  Peace
Къде падна това детенце бе? А ти по-добре ли си?
За религиите съм съгласна, затова искам повече информация да видя какво точно предлагат  Peace

# 26
  • Мнения: 4 181
Цитат на: Спящата красавица link=topic=266665.msg6508850#msg6508850

[b
Хриси,[/b] пускам каквото конспектирах за религията на пощата. Hug
Златна си, благодаря  Hug

# 27
  • Мнения: 1 000
Лично мнение: не ми харесва идеята за вероучение от 1-ви клас...ама хич...за желаещите ...да си записват децата  на неделно училище.....за по-големите7-8 клас под формата на история на религиите е добър вариант....
Ако мога да съм ви в помощ с нещо...Свет е в командировка и до края на седмицата вечер мога да отделям повече време за компютъра

# 28
  • София
  • Мнения: 6 259
Момичета, пуснете си Канал 1. Фандъкова е на гости, темата е достъпната среда в училище, каза малко и за ДГ.

# 29
  • Мнения: 3 336
Ето и нещо интересно за четене - или какви пари държавата отпуска за делегираните на общините дейности
http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=00 … p;n=000020&g=

Детски ясли за деца, лишени от родителска грижа - средства за заплати, други възнаграждения на персонала, осигурителни вноски от работодатели и  издръжка;

Детски ясли - средства за заплати, други възнаграждения на персонала и осигурителни вноски от работодатели;

Отбелязаното с червено не ми е много ясно какво точно трябва да значи newsm78

Деси, и нали и двете писахме, че смятаме за подходящо история на религиите да се учи след 8-ми клас newsm78 Аз съм учила история на религиите на 18 години, защото влезнах на 17 в университета. И пак ми беше интересно Wink Също съм взела изпит по тази дисциплина Peace В класа ми след 8-ми клас имахме съученичка от българските турци и според мен ако имаше кой да ни "насочи вниманието към различията", нямаше да я разпитваме по 1200 пъти едно и също нещо всеки от нас. Смятам, че за нея беше голямо изпитание да даде обяснения на всички останали съученици за религията си и да я сравнява с нашата. И просто смятам, че не е редно едно дете да го прави ,след като има преподаватели, които много по-добре и по-изчерпателно могат да отговорят на всички тези въпроси в 1-2 урока и оттам нататък мнозинството да спре да ровичка и сравнява.

Фандъкова я пропуснах за съжаление Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт