"Сървайвър"-ът на БГ-родителите

  • 1 686
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 570
Пък и като съм решила да създавам потомство няма да разчитам на 18 лв. детски, с тях немога да си платя адаптираното мляко за седмицата само  Rolling Eyes Peace
Не е точно така, защото аз детските не ги тегля всеки месец, а ги събирам. Така успяхме да пратим детето на зимен лагер. Миналото лято с тези пари му платихме летния лагер. А сега, както детските вече са 25 лв., до лятото ще успеем да съберем пари за колело.
Така че, тези пари, колкото и да са малко, са си помощ.
По повод темата: не е лоша статията, но чак пък да не правим деца ми звучи прекалено.
С пари или без- деца пак се отглеждат.
Вярно,че е по-лесно,когато имаш повече финанси,но и с по-малко такива не е невъзможно.
Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 558
И на мен малко ми се струва прекалено черно описано,въпреки че за съжаление има много верни неща.И държавата ни не е наред,но и времената не са такива,каквито бяха,когато аз бях дете.Всичко се промени.Но винаги е било отговорност да бъдеш родител. Peace

# 17
  • Мнения: 1 900
Пък и като съм решила да създавам потомство няма да разчитам на 18 лв. детски, с тях немога да си платя адаптираното мляко за седмицата само  Rolling Eyes Peace
Не е точно така, защото аз детските не ги тегля всеки месец, а ги събирам. Така успяхме да пратим детето на зимен лагер. Миналото лято с тези пари му платихме летния лагер. А сега, както детските вече са 25 лв., до лятото ще успеем да съберем пари за колело.
Така че, тези пари, колкото и да са малко, са си помощ.

Да в помощ са. Но да си хабя нервите, че видиш ли моето дете го лишавали от тях пък ромчето не, според мен не си струва  Peace
А относно държвата ще кажа само, че за мен е много вярна приказката всеки народ си заслужава управниците.
Държавата това сме ти и аз.   bouquet

# 18
  • Мнения: 745
Авторът на статията е с много негативно отношение на тема отглеждане на деца!!!То пък как няма едно нещо,което да те зарадва,само проблеми носят децата!!! е ,аз не мисля така.В един прекрасен ден човек има нужда от едно детенце ,за което да се грижи и обича!То пък иначе много егоистично изглежда да се грижиш само за собственото си благопулучие.
Благодаря на мамата,която си е направила труда да предостави статията. Hug

# 19
  • Мнения: 22 430
Статията не е лоша, но има още един куп неща, които просто са пропуснати.
Вечната война с НОИ, за да се изплатят болничните навреме, със счетоводителите, които бавят да внесат необходимите документи. С лекарите, на които хич и не им пука точно за твоето дете, защото имат още 10-20-50, да не говорим за опашките от баби, които чакат пред кабинетите.
Така че действителността е далеч над тази, която е описана.

Що се отнася за вечният спор с детските - точно докато има родители, които да мислят по този начин - че 18, 25лв, или друга сума не им "трябват" за децата, такова ще е и положението в тази държава. Нима е унизително да се получат пари за това, че детето ви расте точно в тази държава? Или само ромките имат това право?

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Но не съм родила дете заради държавата....

Точно така. Няма да се разсърдя, ако държавата съумее да стимулира раждането на деца, просто за да не се затрием като нация.

# 21
  • Мнения: 1 197
Авторът добре го е казал

# 22
  • Мнения: 9 814
Е стига де, черен хумор ама като става въпрос за децата ни ставам докачлива. Определено не ми хареса. И като на родител и като на журналист.

# 23
  • Мнения: 145
Ясно е, че статията е силно преувеличена, а за мен е ясно и че това е направено умишлено, за да се постигне определен ефект. Черен хумор е да, но на мен ми харесва. Добре са подбрани основните събития в последно време. Не мисля, че трябва да се приема буквално призивът да не се правят деца, но и не мисля, че идеята е да те хвърли в отчаяние. Може би наистина е полезно човек да прочете нещо такова преди да се реши на тази стъпка, не за да се откаже (мисля, че който наистина иска да създаде живот, няма да се откаже заради една статия), а просто за да си отговори на въпроса, дали е готов за всички безумия, които ни поднася действителността в България и ако не е, да се подготви психически, за да няма после стрес.
А що се отнася за мизерните детски, които държавата щедро предоставя и с увеличението на които твърдят, че щели да компенсират премахването на семейното подоходно облагане, ами на нас изобщо не ни се полагат, за да мисля, дали ми трябват или не. Явно държавата е решила, че щом не сме безработни, значи тънем в разкош. Та на човек наистина му става обидно през каква цедка трябва да мине за жълти стотинки...

# 24
  • Мнения: X
Малко са прекалили, никой не е казал, че е лесно да си родител, не зависимо къде си такъв. И в другите държави си имат проблеми.

# 25
  • Мнения: 56
а някои знае ли от къде мога да се изтегли това парче на Контрол
стана ми интересно    Blush

# 26
  • Мнения: 1 897
Това, което аз усетих като послание от тази статия в резюме ще формулирам така:'Нямайте деца,за да нямате проблеми!'.Честно казано много тъпо ми звучи това.Това ли е начинът да се решават проблемите? 'Няма човек-няма проблем'.
Не, благодаря!

Цитат от статията:Да си направиш хлапе днес си е истинска лудост. Защото после няма как да си го гледаш. Затова - да живеят контрацептивите! Не се набутвайте да правите деца. Ако ще съвестта ви да се гърчи заради отрицателния ни прираст и застаряващата ни нация, не се правете на отговорен българин. И да не се подведете по фишеците на управленците, дето ви подмамват с данъчни облекчения и евтина ипотека Всичко е вятър и мъгла.

Не смятам, че като съм решила да имам дете и съм готова да понеса отговорността на това да бъдеш родител съм луда.Освен това не създадох детето си нито заради отрицателния прираст, нито заради застаряващата нация, още по-малко пък заради данъчните облекчения и евтина ипотека. А вие?
Считам, че  макар да не е лесно да отглеждаш и възпитаваш дете в наши дни, въпреки всички проблеми и безумия с които се сблъскваме, да си родител е преди всичко отговорност,а не забавление. Да имаш дете е едно от най-личните и важни решения в живота.То обаче не се взема с мисълта 'какви ползи мога да извлека от това да имам дете'. В този смисъл призивът да нямаме деца, защото ще си създадем куп грижи и неприятности ми се струва обиден.
Незнам какъв ефект е целяла да постигне статията, но по начина по, който са поднесени истините в нея на мен опредлено не ми хареса.Възможно е да нямам чувство за 'черен хумор', знам ли... Thinking
Освен това ми направи  неприятно впечатление,че авторката навсякъде използва пренебрежителното 'хлапе', вместо 'дете'.

# 27
  • София
  • Мнения: 627
Не е лоша статията, но извода да не правим деца не ми харесва, според мен по-скоро трябва да се запитаме как да променим тази действителност.  Peace

Подкрепям мнението на valeria.k  Peace

# 28
  • Мнения: 1 273
Всъщност много мами се хванаха са думите. Целта на статията не е да те накарат да не раждаш, а съвсем друга.

az_sunny напълно съм съгласна с теб. И аз не получавам въпросните 18 или 25лв. Ние сме от "богатите", само дето за да пратя детето на летен и зимен лагер (както писа една от мамите), трябва с баща му бая да се озорим или да "влезем" в сивата икономика.  #Crazy

# 29
  • Мнения: 1 897
Всъщност много мами се хванаха са думите. Целта на статията не е да те накарат да не раждаш, а съвсем друга.
Каква всъщност е целта на статията, че никак не ми стана ясно? newsm78
Освен да представи нещата много по-черни, отколкото в действителност са.

Общи условия

Активация на акаунт