Отговори
# 45
  • Мнения: X
За пъпките-появиха се по лицето и ушите,на пипане много грапава и червена като реве още по червена,а тези по ушите пък не бяха червени,много ситни общо взето.Кожната каза,че това са дрожди попаднали по кожата от дрехи,хора,безобидни,но някои деца реагирали по бурно и мажем с низорал с едно мазане се изчисти,ама не и бузите,даже се бели на места кожата,на малки люспички!

# 46
  • София
  • Мнения: 56
Ханна- благодаря ти . Питах личния доктор ,но моята госпожица иска само мен да тормози. Като дойде лекарката да я види ,като заспа ,не можем да я събудим два часа да и сложим ваксината- и една кротка не плаче въобще- само като я боцнаха изплака и след малко почна пак да се унася. Да беше по голяма ,щях да реша че нарочно така прави.
Ето днес реших да не лягам да спя- с спи тихо и кротко вече два часа. Явно решението е мама да стои будна, иначе детето протестира.Не знам как ме усеща- на пръсти ходея и се лягам ,но до пет мин ме е усетила и почва да плаче. #Crazy
мАЙТАПА НАСТРАНА- СМЯТАТЕ ЛИ ЧЕ МОЖЕ ДА КАРА НЯКАКВА КРИЗА НА РАСТЕЖА ,КАТО НЕ Я КЪРМЯ. чЕТОХ ЗА ЛАКТАЦИОННИТЕ КРИЗИ ,НО НЯМА КАК ДА Е ТАКАВА ,ЦЗАЩОО НЕ СМЕ НА КЪРМА. newsm78

# 47
  • Мнения: 135
juju, според мен детето още не си е нагодило режима на спане и бодърствуване. При някои това става още в родилния дом, а при други може да отнеме няколко месеца. А сигурно има и колики, затова се буди често и плаче. Опитай да лягаш в друга стая, ако имаш възможност. Така ще чуеш ако има голям рев, а слабо мрънкане и пъшкане няма да те буди.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
juju1 ми ние сме същите ревльовци. Sad
Те моите деца и трите са такива,кво да ги правя ген  Wink С всяко едно все се надявах да гледам кротко бебе ама няма.Е,аз за Калин още се надявам. Grinning

# 49
  • Варна
  • Мнения: 974
Жужу, този номер с лягането и на мен са ми го прилагали и двете деца,направо да полудееш...честно казано и досега си лягам на пръсти и спя на тръни Mr. Green
Ние ядем също 7 пъти, а къпането е между 8.30 и 10 зависи кога му се падне яденето защото още си нямаме режим.
Мари, на мен педиатърката не ме посъветва да дохранвам, хем не е от най-ревностаните защитници на кърменето и прокламира руската схема на захранване там от 2-рия месец сок.
Пък и като прочетох че всъщност за дете изцяло на кърма тези килограми не са малко се поуспокоих. Сега се храним и от двете цици, и ще видим. В петък сме на контролен преглед, и ще я помоля да го премерим да видя за 5 дни дали е качил.Но определено ми се иска да се преборим без адапте.
Сашко има колики само вечер и нощем. Вечер след 21-22 часа почва едно свиване, дране ужас. По 1 час реве. После след храненето в 3 или 4часа пак напъва се, реве ужас.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Жужу, лактационната криза си е криза на растежа, когато бебето изведнъж започва да се нуждае от повече мляко. Така че и при деца на АМ се случва, просто трябва да се увеличи количеството на млякото.

# 51
  • Мнения: 60
Привет мамчета!
Луси да ти е жив и здрав Стефи!ей той голям мъж вече бе Hug
Шушони не се притеснявай за малката щом сте само на упражнения не е нещо сериозно ,а ортопеда на ехограф ли я прегледа?
Мари от опит мога да ти препоръчам да хапваш варено жито-определено помага за кърмата и задължително  много течности Peace
на Радито изприщените бузаки ги мажа с балсама на Д-р Тайс и вече почти и се изчистиха,е малко са грапавички още.
Филипа и аз знам за келта по главичката-около 30 мин. преди къпане да се намаже с зехтин и после да се разреше косичката и после баня.
ей тази мойта щерка много обича по голо дупе,като я събуя да я сменям и се ухилва и се почва едно гукане-голям кеф! Joy

# 52
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Жужу, не е проблем да отидеш на лекар с лохии, аз с Мартина ходих, сега също мисля скоро да го навестя. Кърменето не е гаранция че няма да имаш цикъл. Всичко е индивидуално-може след 2 месеца, може и след 20 месеца да ти дойде.

# 53
  • Мнения: 51
И аз си ходих с лохиите на лекар миналата седмица, не пречи.
Резултатите от консултацията са, че сме наддали с 1 кг, и 70гр, сега сме точно 5кг, и 57 см, и едно супер сладко костюмче, което му купих вече ни е почтти умаляло...
Опитахме се да минем и на ортопед, но уви човека беше на работа от 1.00, а в 2и 15 още го нямаше, та си тръгнахме, че в тази болница много ме е страх да седя.
На Яни страшно му хареса разходката, спа и кротува през цялото време, даже и встолчето за кола седя, а по принцип пищи вкъщи и повече от 15 мин. не издържа в него.
Забравих да питам дали трябва вече да почвам с масажите.
И на нас ни го казаха това с новите ваксини от април, но никой не знае още какви точно ще бъдат те. май ще взимаме Пентаксим, въпреки че педито казва, че и с другата до сега не е имала проблеми.
И ние ще се захранваме късно, единодушни сме с педито, което мене много ме радва, защото не я познавах и не знаех нейното мнение, и ако трбваше всеки път да й се опъвам и да се борим с нея и после да ми натяква, щеше да е супед гадно.
да ви питам, понеже мнго не слушах, Вигантола един път на ден се дава по една капка, нали така?

# 54
  • София
  • Мнения: 3 688
запис

# 55
  • София
  • Мнения: 6 175
И при нас дългото спане е от 22 до към 4 през нощта. Правих опити да го местя, ама ТЦ Господина така откъртва след 22, че ял или не, къпан или не - не можеш да го събудиш. Пробвах да го храня по-малко в 22, за да се събуди към полунощ. Не става буди се лъм 2 и после в 4 пак иска. Пробвах да го къпя след 22 - не къпахме го заспал  Joy Пробвах да го събудя за хранене в 24 - пак не стана и се отказах. Взех аз да си лягам с него в десет  bowuu
Той си спазва много строго да не яде повече от 7 пъти, но няма съвсем точно определени часове, а са +/- половин час.

За пъпките по лицето съм доста стресната. Той има жълти люспи и екземи подобни на крусти в ъглите на носа, веждите, зад ушите, в основата на тила. Днес като погледнах зад ухото, имаше рана до кръв. Явно го дразнят защото ги чопли с пръсти Не знам как си координира ръцете толкова от малък, но са точно на тези места. Отделно бузките и горната част на гръбчето са осеяни с дребен обрив. и тук таме пъпки с бели връхчета...абе като някоя пица му е кожата - какво ли няма по нея.
Разпитвах познати, чиито деца са с атопичен дерматит от какво да се огранича аз като кърмачка, освен от кравешки производни, шоколад, кафе, алергизиращи плодове и обичайните алергени. И познайте какво беше първото, което ми казаха - ОВЕСЕНИ ЯДКИ  Shocked Нали помните, че аз попрекалявам  с тях  Confused
И така сега аз съм на някакъв ужасен хранителен режим, а бебо го мацотя с балсама на др. Тайс пък да видим.

# 56
  • Мнения: 6 274
Я да попитам аз , че то няма време . Вие ще купите ли подарък  Giftна вашите половинки ? newsm78 ? И какъв ?( Ако не е прекалено личен , разбира се ).

# 57
  • Мнения: 6
Mari rus,не съм сигурна дали е вярно и колко ще ти помогне,но акушерката при педиатърката ми , каза че трябва да се храня много.Например:сутрин голям сандвич,към 10 часа нещо малко като чай с бисквитки или чаша кисело мляко ,/ако консумираш/на обяд като на стол с 1,2 и 3-то,след обяд пак нещо малко и за вечеря 2 и 3-то.На обяд каза ,че поне едно от яденетата трябва да е с месо.И разбира се,много течности,супички.Даже и да не помогне поне не е вредно Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 325
Алана, благодаря за съвета Hug Аз не ям месо по принцип но предполагам , че това не е проблем.Иначе хапвам нормално, вода пия поне два литра на ден.
Джуличка, аз мислех вчера да отидем на Аква парк и това да му бъде подарака, но сега като ще трябва да храня на по малки интервали няма да стане с аква парка Sad Тук си подаряват най-често шоколадови сърчица за св Валентин, също подаръци със сантиментална стойност, например първите ви билети за кино сложени в рамка, ей такива неща  Laughing
Добре би било нашият да ми направи подарък една екскурзия до Тунис например, но сега с бебка няма как, иначе го обсъждахме като подарък и това.

# 59
  • Мнения: 135
Мари,до днес му давах по 60 мл АМ,но вече сме на 75-80 мл,защото педито каза,че трябва да яде по 100 мл на ядене.
А относно подаръка за празника мисля да му взема някакъв сувенир,разбира се ако имам време да изляза.

Общи условия

Активация на акаунт