Съвременен дизайн за "обикновения" човек - 3

  • 27 330
  • 312
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 9 903
елица, предполагам, че наистина говориш за по-нисък клас ламинат. Не знам преди 5 години какво се е предлагало. сега има всичко - и разликата в цените не е особена.
Тези малки излюпени парченца при вас ме навеждат на мисълта, че самият ламинат не е бил много читав. В обществените помещения, където се ходи само с обувки, токчета и т.н. също все по-често слагат ламинат, нали?
синът ми цяла зима си ходи по чорапи по ламината. Не сме застилали нищо. А за почистването - за мен е по-добре да го минавам всеки ден с четка и чиста вода, по-бързо е, отколкото веднъж седмично да правя по-сериозно почистване. А и тези прашинки и косми ги има върху всяка настилка и повърхност - за мен не е голямо успокоение, че върху друга настилка няма да си личат Peace

# 301
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Признавам,че замаската и в двете ни стаи не е идеална,което има съществено значение.А ламината беше средна цена и клас в новооткрития за тогава голям магазин на Стамболийски(до 30-то у-ще).А друго ,което малко ме дразни,че нашия не е и от най-безшумните,но то зависи с какво си обут.През лятото ходя с едни чехли и сутрин като стана първа и тръгна към банята,другите нямат нужда от будилник-трак-трак. Mr. Green

# 302
  • Мнения: 418
В спалнята, т.е. бъдещата детска стая сложихме ламинат. Може би защото се обитава по слабо отколкото хола за 5 години си е добре. Само на едно място има авария от едни пирончета на коша с играчките, който е падал. Явно трябва да се внимава да не падат твърди предмети. От друга страна корка ми казаха че трябва да се лакира на всеки 4 год. и това не ми харесва особенно. Знам че няма да стане, а знам и как грозно изглежда в момента, въпреки чистенето остърганото стои като засъхнала кал  Sick. Но ако ми кажете лак с който да издържи максимално дълго време и ми излезе по евтино заедно с услугата по лакирането може да помисля. Незнам много се двуомя. Ами помагайте с идеи как да съчетая нещата хем да има простор, хем за спане да става. Хъм май стая за всичко  newsm78.

# 303
  • Мнения: 560
niqol, в същия магазин на стамболийски сега ще намериш ламинат по висок клас,с обезшумяващи подложки, а ако не махаш корка и  редиш отгоре- ще заспи!

# 304
  • Мнения: 791
бърз запис  Grinning  в хубавата темичка  Hug

# 305
  • Мнения: 639
Здравейте момичета и аз запис в тази темичка.Много хубава и полезна наистина.Мисля ,че ще е ценно да споделяме и как от "нищо"
сме направили нещо,ако се досещате какво имам в предвид.Така например моето семейство живее в апартамент,старо строителство,тухла около 80кв.м.,наследен от родителите на мъжа ми.Когато влязохме да живеем в него,ако искахме да го пригодим изцяло по наш вкус,трябваше да го разрушим из основи и след това да го изградим на ново.Наследих ме с апартамента,много стари инсталации и куп други не функционални помещения като тоалетна без сифон на земята,ужасно тясна кухня с врата до тоалетната  Shocked #Crazy и разни други неудобства.С една дума трябваше да вложим страшно много пари ,за да се получи нещо свястно за живеене.Но разбира се ние не разполагахме с неограничен бюджет за съжаление.И така се получи ,че щем не щем трябваше да се справим с много малък бюджет и за кратко време...Наложи се да направим компромиси с много неща за съжаление.И трябваше да съчетаваме старо с ново и модерно.В началото направих ме един ремонт,след това през една ,две години деремонтирвах ме,и пригодявах ме вече направени неща към нови такива.Като цяло, аз исках най-вече да се получи удобно и функционално решение .Мъжът ми пък въобще не е склонен да плаща за скъпи бои ,майстори,мебели и т.н. За него е важно да има добра домакинска техника у дома и електроуреди,стойностни картини по стените,а пък самите стени може и на вар да са само и груба мазилка,ужасно мрази ремонти и промени като цяло.А бе направо е кошмар да се говори с него на тема интериор.
Както и да е,предимството на апартамента е ,че си имаше ниши ,а в тях направени вградени гардероби на по 40г., с естествен фурнир,но ужасно изпълнение от вътре.Тези гардероби си останаха и до днес,в детската ,спалнята и коридора.Остана и ламперията в коридора,която аз ненавиждам и която,много ми боде очите,но е факт,за това леко я поосвежих и подмених в едната част на антрето шкафовете и единият вграден гардероб.
В детската пък трябваше да вместя три легла за децата и атмосфера като за малки и големи............Та тя е изцяло по идеи на децата.За това е шарена и хаотична като цяло.
Кухнята е съчетание от шкафове на по 30-40г. с нови такива.
Но в крайна сметка мисля ,че това наше жилише,се превърна на уютен дом,с атмосфера и любимо място в което се събира цялото семейство.
Ето, това са снимки на част от дома ни в сегашното му състояние.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=67515

# 306
  • Мнения: 1 599
magic power, браво на вас! Обувката ме изкефи Simple Smile

Имам няколко молби и въпроси  Embarassed:
-1. някой беше пускал снимки с релефни тапети, но нещо не мога да ги открия. можете ли да ми помогнете? може и други снимки де
- къде в София има най-голям избор от  такива тапети?
2.  имаше и разни снимки с райте по стените. много ми се иска да направя такава, но не знам точно коя да избера. мисля да я рисувам даже. според вас може ли да се получи нещо хубаво?
- молив трие ли се от латекс (напр. с обикновенна гумичка)?
3. виждали ли сте да продават винилови тапети (Vinyl Wallpaper)?

много ви благодаря  Hug   bouquet

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 08:39 от Maris

# 307
  • Мнения: 9
Maris , в Mr.Bricolage има божествени тапети, вярно не са от най-евтините, но пък си заслужават.
Точно от там съм си избрала едни тапети и смятам три стени да са с боя, а едната да е с релефен тапет. Комбинацията направена правилно седи много стилно и различно  thumbsup

http://tapeti.avtorbg.com/  - Тук също има много добри предложения, но цените са ...  #2gunfire

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 17:01 от ~Marchela~

# 308
  • Мнения: 1 599
~Marchela~ , мерси много! Аз си мислех да не е цяла стена а само две ленти от двете страни на стената. или по една на 2 сети...не знам още. днес се мъчих да нарисувам нещо на стената и май се получи горе долу, ще видим като го оцветя  Joy То е доста лесно де, но тов не значи , че не може да стане ужасно  Joy
ето към това се стремя http://www.domestic.fr/index.php?serie=3&artiste=1&produit=251#fin смо че ще е в коридора при мен до огледало с плот(така съм го замислила

# 309
# 310
  • Мнения: 9
Ммммм чудесни идеи  smile3501 newsm10

# 311
  • Мнения: 7 091
Момичета, време е за нова тема  Peace

# 312
  • Мнения: 3 640
Заповядайте в новата тема  Hug :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283826.0

Общи условия

Активация на акаунт