Кърмене на 8 год. дете

  • 3 762
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 433
А какво ще кажете за това, че детето рисува картинки с гърди ? Според мен съзнанието му по някакъв начин  е обременено с процеса на кърмене, защото на тази възраст вече говорим за съзнание, а не за интстикти.
Зависи от контекста. Дъщеря ми на 3-4 годинки имаше рисунки с гола мама - доста добре нарисувана, с добре предадени вторични полови белези  newsm03  Просто с баща й бяхме нудисти, ходехме голи у дома, над главата й от раждането (та до гимназията) имаше голям постер с картинка на диви животни в обществото на голички Адам и Ева.  Та когато детето открие собственото си тяло с разликите в пола - се получват и такива рисунки.   smile3521   Говорила съм с психолог - нормално е. Всъщност по негова препоръка не криехме телата си, така детето прие съвсем естествено откритието за наличие на два пола и особеностите им. Така разговорът на 5 годинки "откъде идват бебетата" беше лесен и естествен.

Но виж, за захапката - 100% съм сигурна, че има проблем.

# 31
  • Мнения: 25
Не искам да обидя никой, но според мен не е нормално на 8 год дете да се дава да суче Shocked ако майката има кърма да я дава изцедена за имунитет PeaceПоне аз бих постъпила така Peace но кърмене на такава възраст...............малко ненормално   да не кажа извратено ми звучи newsm78
Подкрепям мнението  Peace Че то аз на тази възраст си мислех за гаджета и опитвах от цигарите Embarassed

# 32
  • Мнения: 1 328
Подкрепям мнението  Peace Че то аз на тази възраст си мислех за гаджета и опитвах от цигарите Embarassed

Ето това за цигарките ми се ще ако може.. някак си.. на тази възраст поне да се пропусне.. ако може.......

# 33
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Всяка двойка майка-кърмаче (дете) си се развива в един собствен свят.
Това сем. живее в едно доста различно от бълг (и мнозинството англ.) общество. В Камбрия, където са предимно фермери и явно доста близо до природата. Едно дете на 8г е наистина дете, а не преждевременно развито пред-пуберче. По мои наблюдения (без претенция да са изчерпателни) има ОГРОМНА разлика между 11 годишно момче от селата около Лондон и такова от София. Това от Англия си е дете просто, а от София малък възрастен  ooooh!. Не квалифицирам кое е по-добре, а само че има доста разлики.

Права си е жената да казва че момичето и като отиде в университет няма да суче вече, а защо да и отказва след като и на двете им е приятно: майката дава нежност и получава такава по един изцяло физически начин  Simple Smile.

# 34
  • Мнения: 2 652
Добре де, а някой знае ли, всъщност, този прословут Крали Марко колко дълго са го кърмили? Не беше ли точно 8 години?
По темата - и на мен ми се вижда множко, но разказът на Милли е чаровен...


П.С. Я вижте какво намерих тук, обхваната от любопитството за епическия герой.

# 35
  • Мнения: 177
Добре де, а някой знае ли, всъщност, този прословут Крали Марко колко дълго са го кърмили? Не беше ли точно 8 години?

аз чух нещо скоро за 25 години?!.... после го е поела жена му  Joy

# 36
  • Мнения: 2 652
Добре де, а някой знае ли, всъщност, този прословут Крали Марко колко дълго са го кърмили? Не беше ли точно 8 години?

аз чух нещо скоро за 25 години?!.... после го е поела жена му  Joy

И тя още десетина години, после - любовницата.

# 37
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Живот и здраве, на 8 години със синът ми ще си говорим сигурно за „птичките и пчеличките”  Grinning като наблюдавам колко бързо се развиват децата вече.
В тази връзка едипов комплекс нямам намерение да му създавам.

Peace
Големият ми син е на 7 години. Кърмя бебето в негово присъствие, но никога не е поискал, нито на мен ми е хрумвало да му предлагам. За мен би било извращение. Смятам да възпитам синовете си като мъже, а не като мамини синчета, залепени за фустата ми.
Това си е чиста емоционална травма. Представяте ли си - това е дете във втори - трети клас - връстниците му си говорят за коли, компютри, че дори и момичета вече, а то си мисли как ще суче от мама Sick...
И какво ще получи с кърмата и сученето - имунитет ли, обич ли, близост ли Rolling Eyes? Та тези неща могат да се получат и по друг начин, не с едната гола гръд.

# 38
  • Мнения: 90
ОЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!Истина ли е това!!Сори-останах без думи #Crazy

# 39
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Нито разума, нито сърцето ми може да го приеме за нормално и естествено  Peace

# 40
  • Мнения: 47 963
не бях попадала на това
честно казано никога не съм си представяла че ще кърмя 2 г, но ето че е факт и ни харесва
за 8- струва ми се множко, особено пък да се снимаш...
честно казано мисля че не е нормално, точно както  и никаквото кърмене и отвращението на някои жени от кърменето

# 41
  • Мнения: 151
Не искам да обидя никой, но според мен не е нормално на 8 год дете да се дава да суче Shocked ако майката има кърма да я дава изцедена за имунитет PeaceПоне аз бих постъпила така Peace но кърмене на такава възраст...............млалко ненормално   да не кажа извратено ми звучи newsm78
                                                                                                                                                       И аз съм на същото мнение.А освен това след като веднъж се отбие детето не трябва отново да се кърми поне аз така мисля.

# 42
  • София
  • Мнения: 6 249
А, това последното си е чисто суеверие. Wink

# 43
  • Мнения: 9 973
като гледах клипа-`извратено си е............` ooooh!

# 44
  • Мнения: 354
Не искам да обидя никой, но според мен не е нормално на 8 год дете да се дава да суче Shocked ако майката има кърма да я дава изцедена за имунитет PeaceПоне аз бих постъпила така Peace но кърмене на такава възраст...............млалко ненормално   да не кажа извратено ми звучи newsm78

да така ди мисля и аз

Общи условия

Активация на акаунт