Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 7 ....

  • 15 261
  • 306
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 90
за радиатора - можем да отидем  утре или в събота с мъжа ми до Метро и да купим един ,трябва мъж да го носи защото е тежък , скоро купихме такъв за вкъщи , около 110 лева беше ,може да го навия да дойде с нас до Средец ,какво мислите

# 31
  • Мнения: 200
запис. зад вас съм.  Peace

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 561
Здравейте  Hug

Сушилниците вече са взети: 10бр.х 10.56= 105.60лв. От фирмата дават единия, като подарък   bouquet, така че съм платила 95.04лв.
Ще ги снимам по- късно.

Сега кажете, кога да отидем да ги закараме  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 577
по повод питането на sneji20

Люси я няма да отговори, надявам се аз да успея да се справя  newsm78
БАЗАРИ, КАРНАВАЛИ и тем подобни масови мероприятия са свързани с по-сложна организация, с която разбира се бихме се справили, НО момичета ние сме просто една групичка мами физически лица, които помагаме. Реално погледнато никой не ни е чул и видял, не знам как да го кажа, но сме просто някакви там мами. А за да организираш нещо такова ти трябва име и някаква тежест, и да сме ЮЛ. Друго е да сме НПО или регионален клон на такова
Няма как да си поискаме например дори и разрешение за сергийка някъде, а да не говорим за касовия апарат...и т.н, не че на сергийките има, ама... Снежи е счетоводител да каже Съдействие трудно можем да искаме за каквото и от когото и да е било.
Всеки ще пита кои сте вие, а ....
Но с Люси мислим по тоя въпрос, ще доизясним идеята на 23 надявам се  Peace

Русе, Видин и т.н са членове на ДБМ и затова казвам, че нещата там са по различни....   

madlena няма смисъл да питаш на този етап  Wink

оф ooooh! дали го обясних като хората

# 34
  • Мнения: 1 294
по повод питането на sneji20
Русе, Видин и т.н са членове на ДБМ и затова казвам, че нещата там са по различни....  

А Бургас как може да стане?Някой интересувал ли се е как стоят нещата?Защото като съдя по поста ти, доста по голям размах ще имаме ако сме членове на ДБМ и ще имаме възможност да помагаме с повече на децата.

Amelia, очаквам включване от теб днес Grinning

Момичета наздраве от мен!


Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 16:10 от Asya_

# 35
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Ками - добре си го обяснила   bouquet
Другият вариант е да се съберем между нас /с нашите деца - мисля че вторият линк беше такъв  Thinking/ и да поканим мамите с дечица от Бургаския Отчетен + тези от "Къде в Бургас" ... ако се сещата и от друга подходяща тема ..... Като цяла такъв вид карнавал е по-подходящ за малко по-големи дечица, т.е. за бебче на няколко месеца, надали ще е много удачно  newsm78
Но тогава ще ни е необходимо да привлечем може би някоя Парти Агенция на наша страна  Thinking или например да го организираме в Танцовата Академия  newsm78
До колкото видях ... имали са задължителен куверт /поне второто организирано/, който е включвал таксата за тържеството /напр.8 лв. + малък подаръчен комплект /напр.5 лв./ + за благотворителност още 5 лв. . т.е. куверта им е бил на стойност 18 лв. за първо дете, и 13 лв. за второ ....
Може евентуално да се обмисли за Великден или за 1ви юни  newsm78

За Средец, какъв сняг бе хора  Naughty .... а без такива приказки  Stop ... Аз все се надявам, че синоптиците са пообъркали  Whistling Моля  Praynig ... само да свиркате навреме  Whistling ако се окаже, че няма да имате възможност да дойдете  Sad ... че сме доста мами, а не толкова много шофьори  Grinning
Относно идването на дечицата .... проверих, но както по-рано писах към момента има наложена карантина за посещения от личната лекарка на Дома, затова и Директоркаха любезно ме помоли най-вече всички да сме здравички  Peace и посещението на дечица /ако сме предвидили да водим с нас/, да го отложим за друг път ... иначе те винаги ще са добре дошли  Hug /само сега момента е малко  Rolling Eyes/
Относно мартеничките - най-обикновените ГРИВНИЧКИ ще са най-подходящи  Peace, без никакви украшения  Stop

bubi4ko - разбира се, че сме те предвидили за ходенето  Peace

lili69 - тъй като днес по-рано говорихме с Ане .... за момента задръж  Peace ... ако нещо не успеем с нея утре до обяд да го вземем ... ще ти звънна ти да действащ  :peace /единствено гоним цена под сто  Peace, защото видях че може да се постигне  Peace/
Само да напомня, радиатора по възможност да е TESY  Peace ... намерих този модел в Техномаркет /въпречи че не съм от най-върлите им фенове/, наличен е към момента - преди малко звъннах:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09008431
Струва 96 лв. /имам карта и за 5% отстъпка, т.е. ще излезе - 91,20 лв.  Peace

GJK - браво   bouquet
Нека bubi4ko каже кога ще й е удобно  Peace ...

# 36
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Ками - дали има смисъл да пуснем линк към мартеничките и тук:
http://www.prodavalnik.com/ppc/showcat.php?cat=52

# 37
  • Мнения: 2 577
Ася ей сега ти звъня, явно не спиш следобед  Laughing

lucyl30 - мислих си за Продавалника, ама чакай да видим след срещата ни в неделя, какви количества ще останат  Rolling Eyes пък и на 23ти нали пак ще ги нося  Mr. Green
за домовете ще направя тогава допълнително само и без това имам останали шнурчета , само ми дайте брой

за Великденски карнавал между нас си можем да направим, както ти направихме и Дядо Коледа

Гери
- браво   bouquet

... сега се сетих, че Теси радиатори има и в магазин Дипломат на Билковата, но мисля че

 

# 38
  • Мнения: 738
Специални поздрави за всички всеотдайни майчета с днешния празник!




Нека любовта ни да вдъхва живот като жива вода, нека да разцъфти като рядко цвете сред пустинните пясъци и да устои на всички бури и урагани.

# 39
  • Мнения: 917
За Бата все още не съм планирала ходене newsm78, обаче другата седмица мога да го организирам, но нека да дойде понеделник, че днес вече съм на черешата

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Само да кажа, че по Коледа помагах с неща направени от мен на мамите от Русе и те тогава НЕ бяха към ДБМ, бяха просто групичка ентусиасти, но за самия базар бяха говорили с ДБМ за документи и т.н., и фондацията им изпрати всички документи по пощата, за касов апарат май имаха ама не си спомням точто как беше, пак казвам мога да питам, но ще задържа докато кажете.

# 41
  • Мнения: 1 294
Ех, madlena, ти ли си била това дяволче, което е зарибило нашата Ети(от юлската тема) по декупажа?! Joy

Аз си мисля, че е добра идеята ти да попиташ как е станало при тях.Ето, че и без да сме членове на ДБМ е възможно да направим нещо повече за тези деца Peace

# 42
  • Мнения: 2 249
Само да кажа, че по Коледа помагах с неща направени от мен на мамите от Русе и те тогава НЕ бяха към ДБМ, бяха просто групичка ентусиасти, но за самия базар бяха говорили с ДБМ за документи и т.н., и фондацията им изпрати всички документи по пощата, за касов апарат май имаха ама не си спомням точто как беше, пак казвам мога да питам, но ще задържа докато кажете.
ако може аз да отговоря Wink-не се работи с касов апарат а с приходни касови ордери-като билет4ета за кино (как само го обясних Mr. Green),които са подпе4атани,заверени в данъчното и са прономеровани
и не е невъзможно да се случи и в бургас- Hug за тази коледа-подробно съм писала на Люси  bouquet

# 43
  • Мнения: 917
Благодарим Мерилин за включването. Ще помоля Люси да сподели на 23 като се съберем всички. Ние с нея се видяхме днес за малко, но затова пък доста неща си казахме. Напърво време, като видях какво място са заели в колата й легените и като си направих сметка и за сушилниците  newsm78 еми оказва се че служебната кола е много малка и няма да мога да ги отнеса с нея. Тъй че помагайте.
Другото, което си говорихме с Люси е, че свидетелствата за дарения можем да ги използваме, като тези, на чието име са даренията и при условие, че имат някакви доходи, освен майчинство, могат да си възстановят с годишна данъчна декларация до 5% от облагаемият доход. Мисля така беше, но да не ви объркам ще проуча нещата и ще пиша допълнително, че днес нещо ми е горчиво виното. Знам, че имаше значение и статута на дома за %та, но както казах ще проуча. Естествено е, възстановените данъци да отидат за радост на дечицата и без друго парите за дарения са общи. Ще се разрова събота и неделя и в къщи и на работа, тъй като по спомен в мен трябва да има доста свидетелства за дарение, та да видим на кой са и за какви суми и да проучим какво ще може да влезе в касичката ни от възстановени данъци.

# 44
  • Мнения: 2 249
да те улесня-съжелявам,че не мога да го пусна като линк и утежнявам темата Embarassed

ЗАКОН ЗА ДАНЪЦИТЕ ВЪРХУ ДОХОДИТЕ НА ФИЗИЧЕСКИТЕ ЛИЦА
В сила от 01.01.2007 г. Обн. ДВ. бр.95 от 24 Ноември 2006г., изм. ДВ. бр.52 от 29 Юни 2007г., изм. ДВ. бр.64 от 7 Август 2007г.


Данъчно облекчение за дарения

Чл. 22. (1) Сумата от годишните данъчни основи се намалява с направени през годината дарения:

1. до 5 на сто, когато дарението е в полза на:

а) здравни и лечебни заведения;

б) специализирани институции за предоставяне на социални услуги съгласно Закона за социално подпомагане, както и на Агенцията за социално подпомагане и на Фонд "Социално подпомагане" към министъра на труда и социалната политика;

в) специализирани институции за деца съгласно Закона за закрила на детето, както и на домове за отглеждане и възпитание на деца, лишени от родителска грижа, съгласно Закона за народната просвета;

г) детски ясли, детски градини, училища, висши училища или академии;

д) бюджетни предприятия по смисъла на Закона за счетоводството;

е) регистрирани в страната вероизповедания;

ж) специализирани предприятия или кооперации на хората с увреждания, вписани в регистъра по чл. 29 от Закона за интеграция на хората с увреждания, както и в полза на Агенцията за хората с увреждания;

з) хора с увреждания, както и за технически помощни средства за тях;

и) лица, пострадали при кризи по смисъла на Закона за управление при кризи, или на семействата им;

к) Българския Червен кръст;

л) социално слаби лица;

м) деца с увреждания или без родители;

н) културни институти или за целите на културния, образователния или научния обмен по международен договор, по който Република България е страна;

о) юридически лица с нестопанска цел, регистрирани в Централния регистър на юридическите лица с нестопанска цел за осъществяване на общественополезна дейност, с изключение на организации, подпомагащи културата по смисъла на Закона за меценатството;

п) ученици и студенти в български училища за учредените и предоставените им стипендии за обучение;

р) фонд "Енергийна ефективност";

с) комуни за лечение на наркозависими, както и на наркозависими лица за тяхното лечение;

2. до 15 на сто за дарение за културата;

3. до 50 на сто, когато дарението е в полза на Център "Фонд за лечение на деца".

(2) Общият размер на данъчното облекчение за дарения не може да превишава 65 на сто от сумата от годишните данъчни основи по ал. 1.

(3) Когато дарението е в непарична форма, неговият размер е цената на придобиване, отразена в документите за придобиване на предмета на дарението от дарителя, ако придобиването е станало до три месеца преди датата на дарението. В останалите случаи размерът на дарението е пазарната цена към датата на предоставяне на предмета на дарението.

(4) За дата на извършване на дарението се смята датата на придобиване на дарението от дареното лице по смисъла на чл. 11.

(5) В сумата от годишните данъчни основи по ал. 1 не се включва годишната данъчна основа за доходите от стопанска дейност като едноличен търговец.

Ползване на данъчните облекчения

Чл. 23. Данъчните облекчения се ползват с подаване на годишна данъчна декларация по чл. 50, към която се прилагат:

1. копие на валидно решение на ТЕЛК/НЕЛК - за данъчното облекчение по чл. 18;

2. копия на документите, удостоверяващи направените вноски - за данъчното облекчение по чл. 20;

3. декларация по чл. 21, ал. 8 - за данъчното облекчение по чл. 21;

4. копия на документи, удостоверяващи, че дареното лице е от изброените в чл. 22 и че предметът на дарението е получен - за данъчното облекчение по чл. 22.


Общи условия

Активация на акаунт