Да попитам и аз (за захранването и режима)

  • 932
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
 Rolling EyesМОЕТО БЕБЕ Е НА 5м. И ЯДЕМ ЗЕЛЕНЧУКОВО ПЮРЕ ОТ МЕСЕЦ. ТЯ Е С АЛЕРГИЯ КЪМ КРАВЕТО МЛЯКО И ЗА ТОВА ЗАПОЧНАХМЕ ЗАХРАНВАНЕТО ОТ 4-тия м.  ( ПО ПРЕЦЕНКА НА ПЕДИАТЪРКАТА ).
СЕГА ОБАЧЕ ТРЯБВА ДА ВЪВЕДЕМ И КАША СЛЕДОБЕД , НО НЕ ЗНАМ КОГА ТРЯБВА ДА СТАНЕ ТОВА ,ТЪЙ КАТО ТЯ СИ ИМА СОБСТВЕНО МНЕНИЕ ЗА РЕЖИМА СИ. ПЪРВОТО ЯДЕНЕ ГО ПРАВИ В 10ч. И ТАКА ПРЕЗ 3 ЧАСА ДО 22ч. ( 5 - ХРАНЕНИЯ ДНЕВНО ).ДО ТУК ДОБРЕ. АЗ ЗАМЕСТИХ С ПЮРЕ 2-ТО ЯДЕНЕ В 13ч. НО СЕГА НЕ ЗНАМ КОЕ СЕ ПАДА СЛЕДОБЕДНО КАТО ВСЪШНОСТ БИ ТРЯБВАЛО 3-ТОТО ДА Е ОБЕДНО?  newsm78 САМО ,ЧЕ НА МЕН МИ СЕ СТРУВА МНОГО КЪСНО ЗА ПЮРЕ В 16ч. И КАША В 19ч. КАК ДА ПОСТЪПЯ? ДАЙТЕ СЪВЕТ МОЛЯ  #Crazy

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 20:45 от Vivi

# 1
  • Мнения: 64
 Може да направиш така:  10ч-кърма или адаптирано мляко
                                             13ч-зеленчуково пюре
                                             16ч-каша
                                             19ч-кърма или адаптирано мляко
                                             22ч-кърма или адаптирано мляко

   Това е моето мнение и аз бих постъпила така,но  все пак си решаваш ти.Как издържа от 22ч вечерта до 10ч на другия ден без да яде? Или храниш и през нощта?

# 2
  • София
  • Мнения: 627
Ние сме малко по-големи от Вас, но режима ни е следния:
9:00-9:30 - 180 мл АМ
12:30-13:00 - заленчуково пюре
16:00 - един банан
18:00-18:30 - каша
22:30 - 180 мл АМ

# 3
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
 Мисля че си се ориентирала правилно.Аз бих постъпила както те е посъветвала ivka82.Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 572
Нашият режим е така
    8-8.30- АМ
12-12.30-зеленч.пюре, а през ден месно
16-16.30-плод.пюре,през ден каша
20-20.30-АМ

# 5
  • Мнения: 508
ми давай кашата в 16.00 часа

# 6
  • Мнения: 238
Пюре в 13 часа и каша в 16 часа е най-добрия вариант. Докато захранваш с кашата може да размениш местата на пюрето и кашата (каша в 13 и пюре в 16 часа), защото новата храна, особено при алергии, е добре да се дава предиобед или най-късно на обяд. Целта е да се проследи до вечерта за евентуални алергични реакции.

# 7
  • Мнения: 256
Според мен кашата в 16:00 е добре и аз е давам тогава.

# 8
  • Мнения: 745
просто слагай в кашата плодово пюре.аз я давам към 16 часа.както са ти писали по-горе в началото давай кашата на обяд тъй като е нова храна.

# 9
  • Мнения: 887
Може да направиш така:  10ч-кърма или адаптирано мляко
                                             13ч-зеленчуково пюре
                                             16ч-каша
                                             19ч-кърма или адаптирано мляко
                                             22ч-кърма или адаптирано мляко

   Това е моето мнение и аз бих постъпила така,но  все пак си решаваш ти.Как издържа от 22ч вечерта до 10ч на другия ден без да яде? Или храниш и през нощта?
Peace Перфектен вариант.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 706
И на мен ми харесва предложението на Ивка82 Peace

# 11
  • Мнения: 48
МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ СТРАШНО МИ ПОМОГНАХТЕ . 
Може да направиш така:  10ч-кърма или адаптирано мляко
                                             13ч-зеленчуково пюре
                                             16ч-каша
                                             19ч-кърма или адаптирано мляко
                                             22ч-кърма или адаптирано мляко

   Това е моето мнение и аз бих постъпила така,но  все пак си решаваш ти.Как издържа от 22ч вечерта до 10ч на другия ден без да яде? Или храниш и през нощта?
Hug ДЕТЕНЦЕТО МИ Е МНОГО ДОБРИЧКО И НИКОГА НЕ СЪМ Я ХРАНИЛА ПРЕЗ НОЩА . ВИНАГИ СИ Е ПРАВИЛА ГОЛЯМА НОЩНА ПАУЗА,КОЕТО МНОГО МЕ РАДВА ПОНЕЖЕ СИ ПОЧИВА КОРЕМЧЕТО. АЗ СЕ ШАШНАХ МНОГО ПОНЕЖЕ В ПОНЕДЕЛНИК ХОДИХМЕ ДА НИ ПРЕГЛЕДА доц.МАРИНОВА И ДА НИ ИЗПИШЕ АМ - ХИДРОЛИЗАТ ( ВЕЧЕ ПАК ГО ПОЕМАТ ОТ ЗДРАВНАТА КАСА - ЧАСТИЧНО ) И ТЯ КАЗА ДА ЗАПОЧНЕМ КАША И КАТО СВИКНЕ ПОЛОВИНАТА ДА Е КАША А ДРУГОТО ДА Е ПЛОДОВО ПЮРЕ И СЪЩЕВРЕМЕННО БИЛО ВРЕМЕ ДА ПОЧНЕМ ПЮРЕТА С МЕСО НА ОБЯД И АЗ НАПРАВО ЩЕ СЕ ГРЪМНА . КАК МОЖЕ ДА Я ДЪРЖЪТ САМО НА МОРКОВ С КАРТОВ 1 МЕСЕЦ А СЕГА ДА ИСКАТ ВСИЧКО ДА ПОЧНЕ ДА ЯДЕ ЗА ТОЛКОВА КРАТКО ВРЕМЕ И АЗ ВСЕ СИ МИСЛЯ ,ЧЕ МЕСНИТЕ ПЮРЕТА СЕ ПОЧВАТ КЪМ 7- ми МЕСЕЦ. ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 062
Ние също се будум към 10 предиобед за " закуска"  Simple Smile. Но бебка огладнява на около 4 часа и на практика кашата и се пада около 18.00 ч. А за яденето не се притеснявай, че сега ще захранваш с останалите продукти, все още сте на 5 месеца така, че имаш време, знаеш преполагам, че някой майки започват да захранват при 6 навършени месеца така, че не мисля, че ще имаш проблем  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 672
 Ние също сме с диагноза АБКМ и то от доц. Маринова. Няма да коментирам компетенциите и само ще те посъветвам да не и се доверяваш напълно и за всичко. Ние сме почти на 6 месеца и единственното, което съм му давала е оризова каша.
Мисля да започна със зеленчуците на 6 и половина, а месните на седем и половина. Не бързай!!!
И още нещо да те питам....
 Какви ви бяха симптомите, че сте с алергия към белтъка на кравето мляко?

# 14
  • Мнения: 48
Ние също сме с диагноза АБКМ и то от доц. Маринова. Няма да коментирам компетенциите и само ще те посъветвам да не и се доверяваш напълно и за всичко. Ние сме почти на 6 месеца и единственното, което съм му давала е оризова каша.
Мисля да започна със зеленчуците на 6 и половина, а месните на седем и половина. Не бързай!!!
И още нещо да те питам....
 Какви ви бяха симптомите, че сте с алергия към белтъка на кравето мляко?
КОГАТО СТАНА НА 7 ДНИ ЗАПОЧНАХА НЕВЪОБРАЗИМИ КОЛИКИ ,КОИТО МЕ ДОКАРАХА ДО НЕРВНА КРИЗА НЯКОЛКО ПЪТИ. ПЕДИ-ТО ОБЯСНИ ,ЧЕ Е ЗАРАДИ СИЛНИЯТ И СУКАТЕЛЕН РЕФЛЕКС И НИ ОСТАВИ ДА СЕ ОПРАВЯМЕ КАКТО МОЖЕМ. НИЕ ГО ПРИЕХМЕ НА ДОВЕРИЕ ЗАЩОТО ТЯ НАИСТИНА СУЧЕШЕ МНОГО СИЛНО ,НО ОТ СТРЕСА И ПРЕУМОРАТА НА МЕН РЯЗКО МИ НАМАЛЯ КЪРМАТА ПРИ ВСЕ ,ЧЕ ТЯ ЯДЕШЕ САМО ОТ ЕДНАТА ГЪРДА НА ХРАНЕНЕ И ОСТАВАШЕ. КАКТО И ДА Е НАЛОЖИ СЕ ДА ДОХРАНВАМ С АМ. ЗАПОЧНАХМЕ С ФРИЗОЛАК-1 И ОТ НЕГО ТЯ ПОЛУЧИ АЛЕРГИЯТА КАТО ЦЯЛОТО И ЛИЦЕ СЕ ПОКРИ С ДРЕБНИ ПЪПЧИЦИ ,ВЕДНАГА СЕ ОБАДИХ НА ПЕДИ-ТО И ТЯ МИ ЗАЯВИ ,ЧЕ НЕ БИЛО СТРАШНО БЕБЕТАТА СИ СЕ ИЗПРИЩВАЛИ И ТЪЙ КАТО КОНСУЛТАЦИЯТА НИ БЕШЕ СЛЕД 1 СЕДМИЦА ТЯ НЕ СИ НАПРАВИ ТРУДА ДА Я ПОГЛЕДНЕ ,А КАЗА ЧЕ ЩЕ Я ВИДИ ТОГАВА.КОГАТО Я ВИДЯ НАЙ-НАКРАЯ КАЗА ,ЧЕ БИЛО ОТ АМ.И ДА ПРЕМИНЕМ НА ХА ВАРИЯНТ КОЕТО И НАПРАВИХМЕ. СЛЕД БЛИЗО МЕСЕЦ ЗАПОЧНА ДА ИМА КРЪВ И СЛУЗ В АКОТО . ДА НЕ ТИ ОБЯСНЯВАМ КАК ЩЯХ ДА ПОЛУДЕЯ ,НО КАКТО И ДА Е,СЛЕД ПРОВЕРКА НА ДУМИТЕ МИ ЧРЕЗ МИКРОБИОЛОГИЧЕН АНАЛИЗ НА АКОТО СЕ УВЕРИ ,ЧЕ НАИСТИНА Е КРЪВ И НИ ПРАТИ НА ГАСТРОЕНТЕОЛОГ-ПЕДИАТЪР. МИНАХМЕ НА ХИДРОЛИЗИРАНО АМ ФРИЗОПЕП ,НО НЕ И ПОНЕСЕ И ПОЛУЧИ ЖЕСТОКА ДИАРИЯ ОТ ПО 10 ИЗХОЖДАНИЯ ДНЕВНО ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ,ЧЕ НОРМАЛНО БЯХА ПО 1-2. И ОТНОВО СМЕНИХМЕ МЛЯКОТО СЛЕД ПОРЕДНОТО ХОДЕНЕ ПО ЛЕКАРИ И СЕГА СМЕ НА НУТРИЛОН - ПЕПТИ И ОТ НЕГО НЯМА ПРОБЛЕМ . ЗА ТОВА МЕ Е СТРАХ ДА ВЪВЕЖДАМ ТОЛКОВА МНОГО НОВИ ХРАНИ ЗА ТОЛКОВА КРАТЪК СРОК. Rolling Eyes А ЗА доц. МАРИНОВА - ХОДИХМЕ ПРИ НЕЯ ЗАЩОТО ТЯ ИЗПИСВА МЛЕКАТА ПО ЗДРАВНА КАСА С ДОПЛАЩАНЕ.

Общи условия

Активация на акаунт