Прага, Ирландия, Копенхаген - детайлна идея за ескурзия и маршрут

  • 2 666
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 593
ПОнеже прекарах около ден в "направата" на тази екскурзия, исках да споделя намереното + цени, за който има желание да мине по същия път

Обобщено:
13 дни/13 нощи - 5 в Чехия, 6 в Ирландия, 2 в Дания
Период - 24 Април - 7 Май 2008 (от които 4-5 работни дни)

24.04 - Прага - полет с Чешки Авиолинии - има сутрин и следобед полет
3 нощувки в хотел Na Zamecku
25.04 - Прага
26.04 - Прага

2 нощувки в Замъкът Мcely до Прага
27.04 - почивка в комплекса на замъка (на 1 ч път от Прага)
28.04 - почивка в комплекса на замъка (на 1 ч път от Прага)

29.04 - Прага, полет с Air Lingus до Дъблин

2 нощувки в Galway, 2 в Killarney, 2 в Dublin
29.04, 30.04 - Courtyard Galway
1.05, 2.05 - Lake Hotel
3.05, 4.05 - IMI Conference Hotel

по следния маршрут

5.05 - Дъблин, полет с Air Lingus до Копенхаген
2 нощувки в Adina Apartments

5.05 - Копенхаген
6.05 - Копенхаген
7.05 - Полет до София с Чешките Авиолинии

Цена - около $1900-2000 или около 1300 Евро
включва 
самолетен билети
София-Прага/Копенхаген-София с Чешките
Прага-Дъблин/Дъблин-Копенхаген с AirLingus

Кола под наем - Икономичен клас в Чехия и Ирландия

Всички хотели (почти всички са с включена закуска)




Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 20:48 от Jenna

# 1
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Браво Jenna !!!  bouquet

Страхотен маршрут  Hug

# 2
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Много добър маршрут си избрала и добре си го намислила. Приятно изкарване!

# 3
  • Мнения: 2 401
Страхотна екскурзийка си си спретнала. Направо завидях  Simple Smile. Сигурна ли си, че правилно си направила калкулацията обаче, щото доколкото погледнах само двете нощувки до Прага ти излизат близо 400 евро?

# 4
  • Мнения: 1 593
Ами вече не, смених хотела в Дъблин за централно разположения Shelbourne срещу IMI Conference, който беше в покрайнините и цената стана набързо 200$ отгоре. Но в първия вариант - да!  Grinning

Ама май няма други заинтересувани да изкопират  Confused, май си правих труда напразно...

Цитат на: минзухар
link=topic=267038.msg6540948#msg6540948 date=1203175718
само двете нощувки до Прага ти излизат близо 400 евро?

забравяш, че те са на стая, реално е "само" 200 на човек  Laughing

# 5
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Jenna   bouquet
защо така бе човек  Hug
маршрутът ти е страшен! Просто за момента на дневна линия са Египет, Турция и къде на море през 2008  Mr. Green

Ще съм ти лично благодарна ако разкажеш подробно след екскурзията.

И снимчици ако може  Flutter

# 6
  • Мнения: 1 593
Мона Лиза, току що осъзнах, че съм на 28г 2 месеца и 9 дни  Shocked
Ми ние с тебе, май на една дата сме родени  Joy

и кой спори после, че стрелците били пътешественици

# 7
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Мона Лиза, току що осъзнах, че съм на 28г 2 месеца и 9 дни  Shocked
Ми ние с тебе, май на една дата сме родени  Joy

Това обяснява неизлечимата страст към пътешествията  Hug

Да знаеш - оттърване няма  Crazy

Няма да забравя да ти честитя рождения ден тази година  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 593
смених и трите хотела в Ирландия, както и маршрута, но ще опиша само ако някой се заинтересува  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз съм заинтересувана.  Simple Smile
Ние може да спретнем такава екскурзийка евентуално есента, вече направихме плановете за майските празници

Много искам да споделиш впечатленията си и след като се върнеш, моля!

# 10
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
И аз съм заинтересувана. Пиши, моля, какви са промените в маршрута.

# 11
  • Мнения: 1 593
ПОнеже прекарах около ден в "направата" на тази екскурзия, исках да споделя намереното + цени, за който има желание да мине по същия път

Обобщено:
13 дни/13 нощи - 5 в Чехия, 6 в Ирландия, 2 в Дания
Период - 24 Април - 7 Май 2008 (от които 4-5 работни дни)

24.04 - Прага - полет с Чешки Авиолинии - има сутрин и следобед полет
3 нощувки в хотел Na Zamecku
25.04 - Прага
26.04 - Прага

2 нощувки в Замъкът Мcely до Прага
27.04 - почивка в комплекса на замъка (на 1 ч път от Прага)
28.04 - почивка в комплекса на замъка (на 1 ч път от Прага)

29.04 - Прага, полет с Air Lingus до Дъблин

2 нощувки в Galway, 2 в Killarney, 2 в Dublin
29.04, 30.04 - Courtyard Galway
1.05, 2.05 - Lake Hotel
3.05, 4.05 - IMI Conference Hotel

по следния маршрут

5.05 - Дъблин, полет с Air Lingus до Копенхаген
2 нощувки в Adina Apartments

5.05 - Копенхаген
6.05 - Копенхаген
7.05 - Полет до София с Чешките Авиолинии

Цена - около $1900-2000 или около 1300 Евро
включва 
самолетен билети
София-Прага/Копенхаген-София с Чешките
Прага-Дъблин/Дъблин-Копенхаген с AirLingus

Кола под наем - Икономичен клас в Чехия и Ирландия

Всички хотели (почти всички са с включена закуска)

Ами значи удебеленото е променено с това по-долу.

29.04 & 30.04 - Louis Ftizgerald Hotel. Намира се на 30мин от центъра на Дъблин, избрах го, защото излиза по-изгодно да се наеме кола и да се пътува с нея до Дъблин + разходите за бензин и паркинг в центъра, отколкото да се стои в центъра на Дъблин в хотел от подобен клас.
30.04 - разходка из Дъблин

01.05 - Сутринта се тръгва от Дъблин и се карат околко 4.5ч до Cliffs of Moher. След това 1ч до Bunratty Castle & Folk Park, където има възмжност за вечеря в замъка със забавления, музика и тн, започваща около 18ч.
Нощувка в Limerick Absolute Hotel

02.05 - Сутринта се тръгва от Лимърик и се карат около 2ч до Killarney. Настаняване в хотел Cahernane House и разглеждане на Killarney National Park и градчето Killarney

03.05 - разходка до Ring of Kerry.

04.05 - Към обяд се тръгва от хотела и се карат 1.5ч до Blarney Castle. Късният следобед, възможност за разглеждане на град Cork. Тръгване в 19ч за 4-часово каране до Дъблин. Нощувка в хотел Holiday Inn Dublin Airport

тъй като полетът до Копенхаген е в 6:25 сутринта се налага да се нощува на летището.

Сменихме и колата за клас икономичен - автоматик, заради лявото движение в Ирландия (да не се затрудняваме излишно)
********************************************************************

цената е около $2,200 или 1400евро

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 10:56 от Jenna

# 12
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Наистина ще чакаме отзиви като се върнеш. Мен специално ме вълнуват Чехия и Дания и определено се замислям да се възползвам от плана ти, така че да не ни забравиш.

# 13
  • Мнения: 1 593
и малко коментар по маршрута -

Този, в по-горния ми линк е по-пълен, но изисква интензивно каране и разглеждане, подобно на автобусните екскурзии. Вероятно би бил много подходящ за 10 дни примерно.

Моят съкратен вариант покрива по-забележителните атракции (на базата на прочетеното в нет-а) и дава все пак някаква възможност за отдих. Последователността на разглеждането е съобразена с работното време на атракциите, разстоянието и времето за каране (според www.viamichelin.com).  

и за хотелите:
Всички хотели са избирани с много проучване и по следните показатели
- да има безплатен паркинг, когато сме с кола

- да има отлични отзиви на www.tripadvisor.com - Аз чета последните 10-15 отзива за всеки хотел, както и всички по-малко от перфектни отзиви и си съставям много добро впечатление за предимствата и недостатъците на хотела. Искам да кажа, че досега нямам случай да съм била изненадана от хотел, проучен на tripadvisor.

- да има "реални" снимки на tripadvisor - разглеждам "реалните" снимки правени от хора, които са били там и си съставям впечатление за това, как изглежда в действителност хотела. Ето примерно това е на хотела в Killarney (Traveler Photos & Videos)

- предпочитанията са ми към новите хотели отворени наскоро, защото са все още на промоционална цена, а  са чисто нови.
 
- винаги над 3 звезди, но оттам нататък не се водя по звездите, защото съм стояла в много 3-звездни, по-добри от 5-звездни хотели.

- за всеки град отварям класацията на tripadvisor по популярност на хотелите и започвам да избирам тези, които са най-нагоре и са ми по джоба. Обикновено се придържам към цена до около 200евро, но се старая да не минавам 100, когато хотелът е само за преспиване.

важно: повечето хотелски уебстраници ми дават по-скъпи тарифи, отколкото www.expedia.com, съответно аз проверявам и двете и обикновено резервирам в expedia. Недостатъкът на еxpedia е, че се предплаща и при отменяне на пътешествието се уддържат по 20-30$ в зависимост от хотела/

надявам се, че ще съм от помощ на някой и мога да гарантирам, че който повтори тази екскурзия стъпка по стъпка, няма да е разочарован от съотношението качество/цена на хотелите.  

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 10:51 от Jenna

# 14
  • София
  • Мнения: 1 228
Jenna, записвам си маршрута Simple Smile Ама ще го правим догодина, че да сме сами или поне само с големия. За тази пролет с две деца знаеш маршрута ни  Heart Eyes
И да пишеш ако имаш възможност, моляяя  Simple Smile Аз поне мисля да го направя...

Общи условия

Активация на акаунт