До всички мами от Бургас

  • 4 043
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Чак сега видях темата  Blush
Моето скромно мнение е ,че нищо неможем да направим.Така е ,защото кооперациите които се построиха вместо да си ползват гаражите за колите те ги направиха магазини и за колите няма място.Аз също живея във Възраждане.
Кмета нищо неможе да направи.И да иска незнам как ще го постигне.Трябва да се задължат да паркират на паркинг или в гараж ама не вярвам пак да го спазват.То не ,че има и паркинг де.Например аз живея на ул.В.Левски с/у нас има панелен блок,който до преди пет години имаше паркинг отпред,НО сега построиха на негово място кооперация е познайте къде са паркирани колите???В нашата кооперация има двор и нашите коли са там,но на тази кооперация където е лекарската къща "Възраждане" много от вас я знаят познайте къде им са паркирани колите??
Така ,че ще продължаваме да се ядосваме и изнервяме,но оправия няма !!  #2gunfire #2gunfire

# 32
  • Мнения: 179
Подкрепям идеята за протест пред об6тината. newsm10

# 33
  • Мнения: 4 546
и аз подкрепям идеята за протест и петиция. недостигащите паркинги също са проблем, който общината и кмета трябва да решат.

# 34
  • у нас
  • Мнения: 5 710

Моето скромно мнение е ,че нищо неможем да направим.Така е ,защото кооперациите които се построиха вместо да си ползват гаражите за колите те ги направиха магазини и за колите няма място
Кмета нищо неможе да направи.И да иска незнам как ще го постигне.Трябва да се задължат да паркират на паркинг или в гараж ама не вярвам пак да го спазват.То не ,че има и паркинг де.

Оф, оф, какво може да направи кмета, като на ден се регистрират стотици нови коли в КАТ. Къде да паркират тези коли? И аз се ядосвам всеки ден, ама файда няма, само си късам нервите. Лятото вървя по Калоян да взема храната, но беше валяло и имаше една локва. Обръщам се назад да видя дали има кола и да мина посредата на платното да мина. Имаше кола в далечината и взех, че минах.И мина една патка, не можа да ни изчака, имах още една- две крачки да се прибера между колите, и ни изпръска целите. Малкият беше в количката и целите му крака бяха във мръсна вода. Всичко е до съзнанието на шофьора, ако има такова изобщо.

# 35
  • Мнения: 4 546
прави сте, че е до манталитет, но точно, когато става въпрос за проявата му лошия смисъл на думата, е нужен контрол и превенция. а за това си има съответно органи и институции. и не съм много съгласна, че от кмета нищо не зависи . като бях в сливен последния път не видях коли на тротоарите. навсякъде имаше колчета. по кварталите незнам как е, но и това е нещо. не е особено красиво, но поне има тротоари.

онзи ден видях, че тротоарът прад районното в лазур е разчертан на паркинг. така, че въобще не може да се мине, дори пешеходец незнам дали може да мине.  Close ами мисля, че в случая общината в лицето на съответните служители би следвало да вземе отношение . и това под носа на полицията. символично някак. че всеки си прави каквото си иска безнаказано.  Tired

# 36
  • Мнения: 2 577
чак сега я виждам темата, браво на авторката  bouquet

за мен проблема е решим, стига някой да се заеме с него  Peace

а и трябва да се напомни на този някой да се захваща за работа  Thinking

# 37
  • Мнения: 2 660
Ето какво може да се направи -

1. Да се вдигнат всички стари коли от тротоарите, които не са в движение - ето ти допълнително място за паркиране на коли. Това е лесно.

2. В центъра на бургас улиците са толкова тесни, че просто няма как да се спре отстрани, без да се заеме и част от платното. За това шофьорите натикват колите възможно най-напред на тротоара. Ако се затвори центъра за безплатно паркиране, както е в София и в много европейски градове, напливът ще намалее. Като започнат да им късат билетчета за почасово паркиране, тези, които не отиват далеч, ще си ходят пеша, тези,  на които не им се плаща, ще ходят с автобуса. Ето ти още по-малко паркиращи коли и повече свободни тротоари.

3. Много пречат и разбитите тротоари - ако не е зает от кола, ще е такъв окоп, че да не може да се мине. Или ще има изкусвено създадени прагчета - нашата улица е с такива на няколко метра. Пред всеки нов строеж собственика си прави 4-5 метра от тротоара със собствени плочки, не се съобразява с височината на другия край и накрая се прави стълбичка за изравняване. Ако има контрол, такива кръпки нямаше да са възможни. Ето още нещо, което може да се направи.

Това ми хрумна на прима виста. Да се дерат или чупят коли, разбира се, е безумие. Не е луд този, който яде зелника, а този, който му го дава. Да не говорим, че да тръгнеш с кола нанякъде си е същинско мъчение - паркместата са много малко!

# 38
  • Мнения: 1 032
Абе и паркместата не са чак толкова малко, вече се убеждавам че си е до манталитет и култура. Два поредни дни минавам покрай паркинга на Трията. Наоколо е пълно с паркирани коли, където не им е мястото, а таблото на паркинга свети че има 14 свободни места. Можеш ли да си преставиш улицата без 14 коли, качени по тротоарите? Не знам, във всеки случай общинската администрация трябва да се заеме с проблема. Ако трябва да се инвестират пари и да се построят паркинги или да се одобрява строителството само на сгради, които са предвидили изграждането и на подземен паркинг например.

# 39
  • Мнения: 2 577
* аз не съм много наясно как е в момента, но при смяната на властта и договора с "общинските паяците" нещо се провали, до скоро поне не дейставаха паяците, може и още да е така. Само по Републиканска и Хр.Ботев и още много улици има знаци забранено паркирането и знаци - паяк вдига колата ако си паркирал и има даже телефон да звъниш Да но под всички тия знаци има стотици коли паркирали и никой не ги санкционира. Ни паяците действат, ни КАТ си вършат работата.... Има си правилник и там ясно е регламентирано къде може и къде не може да се спира и паркира, хората и знаци за тая работа са измислили. Ако се спазва правилника и малките улици ще се поразчистят

* за малките улици, да ме прощават някой, но на нашата кооперация 6-5 пъти връщаха от общината документите за разрешителното за строеж, защото трябва за всеки апартамент да има паркомясто. Та със сигурност и при другите е било така, освен ако не са бутали сериозни сумички. Просто всеки си строи кооперацията и после си прави гаража на магазинче. Да ок, но като не си ползва по предназначение гаража - ми да плаща на платен паркинг. Ама и това не се следи... И ето ти уличките пълни с коли....

* а за платените паркинги - работата е много трудна, било от гледна точка на култура, било от финансова гледна точка. Аз например не приемам Фердинандова или пл.Кирил и Методий да са платени паркинги. Откъде на къде - за Трията съм съгласна. Ама  да питам аз къде отиват парите от паркирането на Фердинандова или от площада  newsm78 Ами да си затворя и аз улицата пред нас и да взимам билетчета да късам ......

# 40
Привет на всички бургазлийки!
Преминаваме към операция "Действие"!!! Twisted Evil
Започваме разпечатването на стикери и пишем жалба, която подаваме в общината. #Cussing out
Алармираме медиите и чакаме отзиви.
 Всеки, който се ангажиран с проблема, моля да ми пише на лични. Сега важното е да уточним какъв точно ще бъде текстът на стикера, за да не е хаотична кампанията ни. Очаквам ви! По-късно предлагам на по-активните мами да се срещнем.

# 41
  • Мнения: 2 577
нещо не разбирам  newsm78

кои сте вие , или имаш предвид всички тук пишещите да се мобилизираме

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 14:17 от Amelia

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 364
Положението наистина е ужасно!
Ние живеем в Лазур, пред нашата построиха нова кооперация с подземен паркинг, но по всичко личи, че той не се използва - само където колите не са паркирани една върху друга по улиците и тротоарите. Омръзна ми да вървя с количката по платното със страх в сърцето, че ще ми налети отнаякъде някоя кола с шофьор, който се изживява на Шумахер.  #2gunfire
Има улици, по които движението на коли е забранено, а изглеждат като булеврди в пиковите часове на деня! А по тротоарите им не само майка с количка не може да мине, ами и сам човек не може да се промуши от паркираните коли, джипове...
Подкрепям напълно инициативата - протест ли ще е, стикери - с вас съм!  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 164
Здравейте и от мен. Аз живея в Меден Рудник и при нас е същото положение. Подкрепям Ви и нека да се борим с тези които паркират по тротоарите. Между другото аз от време на време като видя някоя кола, паркирана на тротоара "без да искам" минавам покрай нея и леко и драскам бронята с количката за да се научат как се паркирва......  Joy Знам че не трябва обаче шофьорите трябва да се научат да паркират.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 675
Чак сега видях темата  Blush
Моето скромно мнение е ,че нищо неможем да направим.Така е ,защото кооперациите които се построиха вместо да си ползват гаражите за колите те ги направиха магазини и за колите няма място.Аз също живея във Възраждане.
Кмета нищо неможе да направи.И да иска незнам как ще го постигне.Трябва да се задължат да паркират на паркинг или в гараж ама не вярвам пак да го спазват.То не ,че има и паркинг де.Например аз живея на ул.В.Левски с/у нас има панелен блок,който до преди пет години имаше паркинг отпред,НО сега построиха на негово място кооперация е познайте къде са паркирани колите???В нашата кооперация има двор и нашите коли са там,но на тази кооперация където е лекарската къща "Възраждане" много от вас я знаят познайте къде им са паркирани колите??
Така ,че ще продължаваме да се ядосваме и изнервяме,но оправия няма !!  #2gunfire #2gunfire

Kloie, не искам да се заяждам, но като се възмущаваш е добре да беше избрала по-удачен пример. Ние живеем във въпросната кооперация и може би тя е една от малкото наоколо, към които има паркоместа. Само, че за съжаление, хората от отсрешния блок и въобще от околностите паркират отпред, та даже и на пътеката, по която се стига до входа. Понякога да стигнеш до кооперацията с количка е мисия невъзможна. Да не говорим колко деца има записани на детска консултация в лекарската къща и за тях това също е проблем. Вярно е, че към повечето кооперации има дворове, но съм убедена, че дворното място, колкото и да е голямо, не е достатъчно за всички автомобили на живущите в кооперацията. Освен ако не живеят повече възрастни хора. Така, че проблемът е повсеместен, за съжаление. И аз не харесвам грозните гаражи около кооперацията ни. Може още много да се пише. Ако искаш, бихме могли да се видим на кафето някой ден и да обменим идеи къде да се паркира, така че да не си пречим  Mr. Green

Надявам се да измислим начин и дано е реализуем. А със стикерите какво става? Ако ще има среща, за да се доизмисли концепцията, аз съм насреща. Hug

Общи условия

Активация на акаунт