Как да затоплям преварената водичка за пиене на бебо?

  • 1 728
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 377
Момичета, синът ми досега никога не е пил други течности освен млякото.Давам му водичка след всяко хренене да изплакне уста, но той не иска и се налага аз да изстисквам малко в устичката. Предлагала съм му вода и между храненията, но пак не иска. Само веднъж ми е приел да пие вода, но когато още беше прясно преварена - тоест още топла. Сега преди малко също изпи близо 30 мл, което за нас си е геройство , но също беше топла.

Въпросът ми е как да затоплям водата в шишето, след като тя вече е преварена, но е със стайна температура, за да пийва поне по малко вода?

# 1
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Затопляла съм като слагам шишето на парното или пред духалката. Не знам на какво се отоплявате.

# 2
  • Мнения: 1 183
Ако не става на парното я затопляй на чешмата под топла вода(става за секунди)  Peace

# 3
  • Мнения: 1 174
За тази цел използвах микровълнова печка Peace

# 4
  • Мнения: 377
Мерси момичета, малко тъп въпрос, ама понякога за елементарни неща се шашкам! Е вече доста по-рядко де, но все пак се случва. Blush Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 900
Аз не съм топлила. Ако искаш да пие топли щом само така я пие, иначе има много бебета който не пият вода.  Peace

# 6
  • Мнения: 377
За тази цел използвах микровълнова печка Peace

Ми и аз тва си мислех, но ме е страх да не разтопи шишето! На Авент е от малките. ТРябва ли да махам капачката и бибероната или ...

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За тази цел използвах микровълнова печка Peace
а може ли newsm78 (ммм що пък да не може)

# 8
  • Мнения: 1 174
За тази цел използвах микровълнова печка Peace

Ми и аз тва си мислех, но ме е страх да не разтопи шишето! На Авент е от малките. ТРябва ли да махам капачката и бибероната или ...
Няма да се стопи,позлвам същите шишета,махаш капачката и бибероната и за секунди водата се топли Peace

# 9
  • Мнения: 1 900
Е вие пък колко ще я греете та да се спопи шишето... #Crazy

# 10
  • Мнения: 2 757
Микровълнова. Но шишетата на Avent май са правени от PVC или нещо друго беше, ама са вредни - при затопляне се отделяла някаква отрова от тях.

# 11
  • Мнения: 252
Затоплях в микровълновата. Няма опастност да се стопи шишето., все пак го слагаш за секунди вътре.

# 12
  • Мнения: 179
Сложи шишето  в по-голяма чаша с топла вода  и ще е ок  Wink

# 13
  • Мнения: 491
Давам на малката да пие Фризовом и той се прави на 75 градуса.От няколко месеца пие изворна вода,която затоплям в шише на Авент,нямам стопени шишета..... #Crazy

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Водата в микровълновата се затопля за 10-15 секунди.Няма как да се разтопи шишето,но винаги проверявай колко си я затоплила и разклати  шишето,защото там се затопля на участъци.

# 15
  • Мнения: 620
под горещата вода от чешмата - става много бързо.

# 16
  • Мнения: 8 999
Ако го кърмиш, няколкото капки, които изпива след ядене, са напълно достатъчни. А може да затопляш,като директно потопиш шишето в съд с гореща вода за 1-2 минути.

# 17
  • Мнения: 1 668
И моята бебка пие само эатоплена вода Rolling Eyes эа таэи цел полэвам микровълнова печка Peace

# 18
  • Мнения: 90
Може да държиш топлата вода в термос. След това сипваш водата в шишето, преди да я предложиш на бебето  Peace

# 19
  • Мнения: 9 973
Ако не става на парното я затопляй на чешмата под топла вода(става за секунди)  Peace
или в МВ-то
или в купа с топла вода Peace

# 20
  • Мнения: 1 763
И аз слагам в купа с топла вода, но моят син пак не я пие.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
В микровълновата печка. Случвало се е да слагам шишето с водата в канче, пълно с топла вода.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Никога не е пил вода, но и аз НЕ настоявах уж за изплакване на устичката след хранене да измива няколко мл...
Иначе така си преварявах вода и я изхвърлях после, а за топленето, от самото начало всичко, което съм имала за топлене, съм го топлила в МВ - та...  Whistling

# 23
  • Мнения: 756
ами на водна баня и не слагай шишето с капачката в микровълновата , че ще вземе да избухне , а като я стоплиш, особено в микровълновата, я провери колко е топла да не се изгори детето

# 24
  • София
  • Мнения: 1 735
НИКОГА  не топли течности в пластмасови шишета,а само в стъклени.Иначе аз топля вода в чаена чаша и слагам шишето в нея.Така водата не става вряла.

# 25
  • София
  • Мнения: 627
За тази цел използвах микровълнова печка Peace

И аз  Peace

# 26
  • Мнения: 492
В микровълновата печка. Peace

# 27
  • Мнения: 378
     Преварената вода я сипвах в термос - после отливах , колкото ми трябва  в шишето, за каши...

# 28
  • Мнения: 610
Моето съкровище сега е на 1год. и 4мес.Тя също не искаше дапие вода като беше бебе.Но сега постепеено свикна.Моят съвет е откакто се е родила използвам термос като се събудим сутрин веднага и преварявам и я слягам останалата в термоса и винаги имам под ръка топла водичка.

# 29
интересна тема  Grinning
първо не е необходимо да пие вода ако не му се пие, нито пък да си плакне устата
второ не е необходимо да се преварява водата, ако въобЩе пие
трето не разбрах заЩо Ще му топлиШ водата ако е на стайна температура

# 30
  • Мнения: 238
Използвам термос за водата, преди преварена, сега затоплям и съхранявам изворна. По-удобно ми е за приготяне на мляко и каши. Водата за пиене не се е налагало да топля, но пюрета съм затопляла в купичка с гореща вода. За шишета на Авент също четох, че не е добре да се ползват в микровълнова.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Микровълновата е вариант,но наистина проверявай колко се е стоплила.Аз изварявам водичката в кана и много лесно затоплям.

# 32
  • Мнения: 1 197
В микровълновата

# 33
  • Мнения: 4 784
Микровълновата я използвам за такива случаи.

Общи условия

Активация на акаунт