Отговори
# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
оди и аз бях много притеснена, но или попадаш на ХОРА или не. Ами не са нашите единствени деца, които са с проблем.

# 31
  • Мнения: 199
Съгласна съм напълно с теб! Ти обаче как се справи с идеята,че детенце е самичко в училище - взимала ли си по-дълги отпуски,  Embarassed.Питам глупости,ама в момента запчвам да си мисля,че май ще трябва да търся работа в Перник,за да съм по-близо до не.Вие как мислите?

# 32
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Поначало, човек трябва да си е по-близко до детето определено.

Моя, във второто училище не съм имала проблем с интеграцията

# 33
  • Мнения: 199
Защо пишеш за второ училище.Какво е наложило да го преместите?

# 34
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
От 15 септември до 20 октомври бяхме при една госпожа  Crazy нямам думи. Така спешно го преместих и не съжалявам. А да ти кажа има и госпожи, които създават моного проблеми в образованието. Наистина ни трябва късмет.

# 35
  • Мнения: 2 531
  Кой вариант мислите че е по-добър- по-голямо училище или по-малко с по-малко класове newsm78,защото се колебая от къде да започна,ама все ще се почне от някъде.


Търси учителка.
Много правилно!!! НАй важна е учителката на която ще попаднете! Разпитвай всички които познаваш в момента с деца в 4-ти клас в съответното у-ще! По принцип е по добре в по малко у-ще, но УЧИТЕЛАТ Е НАЙ ВАЖЕН!!!
Относно обясненията - аз също бях притеснена, но когато се срешнах с избраната от мен учителка и подех разговор за проблемите ни, тя изобщо не се притесни или стресна и ми каза - о-о аз във всеки клас имам по едно дете със СОП!!!

# 36
  • Мнения: 919
И ние сменяхме училище,не попаднахме на "човек" в първото училище.
После проблеми не съм имала. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 199
Здравейте момичета,искам да ви питам и да ви разкажа нещо,заради което вече ама абсолютно сериозно се шашкам вси повече и повече #Crazy Shocked.Моята калпазанка на 3-ти март за първи път избяга от мен,понеже не и купих сладолед.Буквално за секунди ми изчезна от очите,а обикновено като се налага и тръгне нанякъде,а аз не я последвам прави няколко метра и се връща при мен.Този път обаче две минути я нямаше и като започнах едно търсене Sick.Почнах да крещя по центъра "Ана-Мария" и в следващия момент един човек от който купихме балон половин час преди "изцепката" гледам,че тича към мен и ми каза,че моята прекрасна,си бере цветята от венците на един паметник Mr. GreenНаправо ми се съкрати живота.Това нещо го прави за първи път,обаче с баща и вече сме  в:shock:,защото ако не дай си боже нещо не и хареса в клас и си излезне и още по-лошото зачезне.....Как да се справя с това.Вашите учителки по какъв начин се оправят при такива случаи?
В интерес на истината не я набих,защото бях съкрушена и щастлива,че я намирам,а тя междувременно е прекосила сама една улица.Проклех се,че заради някакъв сладолед .....такива проблеми.Като я видях,че като ревнах,а тя пък се шашна,заявих и,че трябва да ме хване за ръката и си отиваме директно в къщи,като понеже е направила нещо много лошо,като е избягала,няма да ходим в парка на люлките,че повече нищо няма да получи/а искаше още доста неща/Интересното беше,че нарочно я преведох през парка,за да види от какво я лишавам заради постъпката и, а тя за първи път вървеше до мен,без да се дърпа и да се налага.Мсля,че осъзна,че това което е направила е нещо много страшно,или поне аз си мисля така.Обаче остават притесненията за училище.....
Извинявайте,че ви пълня главите с мои преживяваници,ама.. Embarassed

# 38
  • Мнения: 2 567
На моя приятелка детето е със Синдром на Даун. Отложиха го една година от първи клас и от тази е вече първолак. Каза ми, че имат ресурна прикрепена към него и детето се справя много добре. Той също не говори отлично и има проблеми с поведението, но вече е на финала на първи клас и според моята приятелка не е имало никакви проблеми. Дори детето ходи с огромно желание и сутрин и казвало - Мамо, дай паричка да си купя нещо  Simple Smile Не знам обаче подробности за процеса на обучение. Мисля, че с детето се работи по специална програма, но не съм сигурна каква е, защото не съм разпитвала.

Иначе наистина може да помислите и за варианта частна ученичка. Моята е такава вече три години. Няма изготвена лично за нея програма. Кара си по стандартната, само дето не ходи в училището, а учи вкъщи. Явява се на проверки всеки месец и попълва разни тестове, когато трябва. Оценки и се пишат, както на всички деца. Много съм доволна от тази форма на обучение, но от догодина мисля пак да я запиша в редовна форма.

# 39
  • Мнения: 199
Извинявай,ама не съм в час на Вашият проблем.Какво е наложило да сте частни ученици.Това не и ли повлиява откъм общуването с децата,за мен това е една от най-големите въпросителни,защото все си мисля,че ако направя така ще задълбоча пропастта между нея и връстниците и   newsm78,всъщност не знам кое е правилното.

# 40
  • Мнения: 2 531
Интересното беше,че нарочно я преведох през парка,за да види от какво я лишавам заради постъпката и, а тя за първи път вървеше до мен,без да се дърпа и да се налага.Мсля,че осъзна,че това което е направила е нещо много страшно,или поне аз си мисля така.Обаче остават притесненията за училище.....
Всъщност не е интересно а чудесно това което си направила! Показала си и от какво се лишава сама като не спазва определени правила ! А за у-ще не се притеснявай толкова - авторитета на учителя е далееч над този който имаме ние в очите на децата ни! Там изобщо няма да си позволи да се държи така!

# 41
  • Мнения: 2 567
Извинявай,ама не съм в час на Вашият проблем.Какво е наложило да сте частни ученици.Това не и ли повлиява откъм общуването с децата,за мен това е една от най-големите въпросителни,защото все си мисля,че ако направя така ще задълбоча пропастта между нея и връстниците и   newsm78,всъщност не знам кое е правилното.

Ами моята има генетично заболяване, при което атрофират мускулите и е увредена периферната нервна система. Заболяването и влияе само физически. Няма проблеми с поведението, нито засяга ума и.
Това обаче е само една от причините да не посещава редовно училище.
В предучилищната и първи клас беше редовна ученичка. Просто беше в частно учебно заведение, а тъй като се преместихме след първи клас в друг град, а тук няма такова, реших да си учи вкъщи.
Просто нито познавах училищата тук, нито имам добри впечатления от държавните училища като цяло. Не знаех как ще се интегрира тя в едно такова. Не исках да бъде обект на присмех, както примерно аз съм била заради същото това заболяване. Исках да е в училище сред малко деца, където учителите осъществяват по-добър контрол и дисциплината е по-добра. Примерно тя може да бъде лесно наранена, защото не е много стабилна в ходенето, а като знам в масовите училища какви блъсканици стават не ми се щеше да се прибира в рани.

Това, че не посещава училище ни най малко не я направи необщителна. Тя и до предучилищната не беше ходила на градина, но в предучилищната и първи клас беше в центъра на купона  Simple Smile Едно, че по характер е общителна и друго, че успя да израстне със завидно самочувствие предвид недъга си.
Догодина мисля да я запиша редовно в пети клас и знам, че тя е още по-изградена като характер и няма да се даде лесно на присмеха, който надявам се не често ще бъде отправян към нея.
Сега ходи на плуване и там има страшно много приятели. Излиза и да играе с децата зад блока. Така, че общуване с връстници никак не и липсва.

# 42
  • Мнения: 199
Извинявайте,че дълго време не съм писала,но имах едни тъпи служебни проблеми и най-накрая ги разреших,макар,че по-правилно е да кажа,че се разрешиха от самосебе си Mr. Green
От другата седмица си взимам отпуска,защото се оказа,че училищата на които се спрях ще ги закриват,лошо ,защото едното особено ми харесваше,защото е малко,и за следващата учебна година имаше малък брой първи класове,ама каръци SickКарай,остават ми две алтернативи,едната която обаче ме притеснява,защото преди две години,детенцето на моя приятелка,което също е хиперактивно го приеха с триста и триисе мъки разправии и т.н.А другото училище,се надявам да няма много проблеми,защото директорката ми е позната,но ще видим,нали знаете,обикновенно нещата не са такива каквито си мислим.Единственият проблем е,че училището е много голямо и съответно шумно,а пък Ана-Мария не обича шума и много се притеснява,когато има много хора,ще видим Rolling Eyes  bouquetот мен и Ана

# 43
  • Мнения: leet
И пред нас е много на дневен ред въпроса с училището, правих доста прочувания и май стигам до 2 решения -или да го отложа още веднъж, макар че може само 1 път и да го запиша пред училищна в училище, защото още сме в логопедичната. Вторият вариант, за който си мисля много е да посещава училище на индивидуално обучение. Скоро се виждах с моя позната, детето е с подобен проблем, вече е в 8 клас, но миналата година децата в училище толкова жестоко го били и унижавали, че било изпаднало в тежка депресия, в резултат на което не искало да се къпе...сега е в другио училище. Мисля си, каквото и да става, по - добре ще е да спестя на детето всичко, което бих могла да предположа, пък може и да укрепне физически и след някоя и друга година да е готов да влиза в клас и сам да поиска, вие как мислите?

# 44
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз лично съм се замислила - в момента в който срещне трудности дали да не минем на обучение в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт