Отговори
# 45
  • Мнения: 199
Стискайте ми палци,във вторник имам среща с първата директорка Mr. Green,току виж се окаже,че класовете са запълнени отсега,ама аз съм свикнала.
За индивидуалното обучение и аз се замислям,ама това ще го решавам май в действие от септември,за да видя как ще тръгне.Направо ми пуши главата,но ще видим.... newsm03 newsm10

# 46
моята дъщеря е отлагана една година. когато питах на комисията може ли от сега да поискам ресурсен учител вкъщи защото не се знае предварително колко и дали ще се наложи да отсъства от училище,дали ще постъпваме в болница ит.н. ми казаха че тези неща се казвали предварително защото още в начзалото на уч. година те трябвало да разпределят учителите. питам аз как мога да знам предварително кога и дали ще се наложи да се постъпи в болница? и в крайна сметка изкарахме си ние първи клас, сега сме за втори пък догодина ще видим..... найдобре е наистина първо да опитате да видите дали ще се справя детето в училище а ако ли не да решавате в движение. хубаво е да си е сред връстниците. засега сме доволни.

# 47
  • Мнения: 199
Здравейте,отдавна не съм писала,ама като ме налегнаха едни черни мисли Shocked,на всичкото отгоре получих няколко мейле на личен,които напълно сериозно ме разстроиха.Последното е от учителка,която била в "притеснена" цяла година,защото преподавала уроци на детенце с аутизъм и даже Mr. Green прочела в интернет каквото пишело за "това".Най-страшно ми стана от факта,че преди време разговарях с моя позната,която в общи линии е класна на дете с проблеми и при положение,че преподава вече три години на това дете,тя дори не знае каква е неговата диагноза.Така ми прозвуча и този мейл,ако дамата чете -ве се сърдете,но дори на дете с аутизъм ВИЕ ТРЯБВА ДА ОПИТАТЕ да стигнете до него,всички знаем,че не е лесно,но трябва,нали затова сте ПЕДАГОЗИ,или сте такива само когато трябва да се стачкува,и да се говори колко онеправдано е образованието Sick #2gunfire,щото дори и ресурсните центрове стачкуваха при положение,че започват работа в края на ноември,ама държавата плаща независимо,чес  нашите деца не се работи нали,и ние искаме децата ни да са ОК,а не да слушам всеки път съвети,от типа,че трябва да мисля за медикаменти и т.н.
Много е лесно отстрани,спирам щото яхнях метлата.Аман от "загрижени учителки".......Мога да изброя доста....... Crossing Arms

# 48
  • София
  • Мнения: 1 508
Я изобщо не им обръщай внимание на такива "компетентни" хора  #2gunfire

Имам много добър приятел с аутизъм, той завърши училище, завърши висше, има добра професия и собствена фирма, успя да създаде семейство - това му е струвало много усилия, но го е постигнал, независимо от всичко. Недей да се притесняваш излишно, просто подкрепяй детето си, и му давай сили и мотивация да продължава напред.

Общи условия

Активация на акаунт