Раждане в Майчин дом - Въпрос!!!

  • 883
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета! Бих била много благодарна, ако някоя от вас сподели мнението си за раждане в Майчин дом. Интересувам се от скорошни преживявавания, 2007-а например, защото в момента съм пред дилемата Шейново или Майчин дом. Уж до скоро клонях към Шейново, но нещото, на което особено много държа, е детето да е при мен, което в Шейново не се случва ( май само там доколкото разбирам). Разбрах , че в МД бебетата са при майките, но пък чета стари разкази от форумите, че там било мизерия и клане и като младо зайче, на което му предстои да ражда скоро, направо ми се завъртя главата от толково много и противоречиви мнения. Знам, че всеки има своя личен опит, и бих била радостна, ако някой го сподели тук, колкото се може по-скоро.
Благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 2 522
Цитат
Разбрах , че в МД бебетата са при майките, но пък чета стари разкази от форумите, че там било мизерия и клане и като младо зайче, на което му предстои да ражда скоро, направо ми се завъртя главата от толково много и противоречиви мнения.
В темата "Кой родилен дом е за предпочитане" съм описала преживяванията си от юли 2007.
Само на 12 етаж бебетата са при майките, а на 7-мия са отделно и ги дават през три часа. На седмия е мизерия.
Самото раждане би било благополучно, ако си платиш на доктор за израждането и/или направиш избор на екип. Иначе те оставят на произвола на съдбата в онова нещо като транжорна , наречено родилна зала.

# 2
  • по света
  • Мнения: 1 587
Пусни търсачката ще ти излязат много теми и нови и стари!

# 3
  • Мнения: 360
Отговорили са ти за условията. На 12 етаж е супер, но ако няма места те пращат на 7-ми, където не е много зле.  Аз раждах там преди месец. Нямах уговорка, но попаднах на една млада лекарка и много готина акушерка. Първо раждане ми беше, но тези две жени много ми помогнаха. А, и беше там един лекар, голямо име, Божилов, той само седеше над мен и ниищо не правеше, само акъл им даваше. Ама, може би, си ги обучаваше човекът. Не знам. Като цяло съм доволна. Само, ако решиш да е там, си вземи самобръсначка или се обръсни сама, защото по-брутално преживяване няма!Успех!

# 4
  • Мнения: 114
раждах в майчин дом и не ти го препоръчвам по голяма мизерия не бях виждала ,а и ако нямаш уговорка просто забрави за внимание и епидурална упойка.По добре виж в ТАКУДА или Шейново имам познати които са много доволни и от двете newsm10

# 5
  • Мнения: 610
Раждах в Майчин дом,но не преди месеци,а 1година.Бях настанена с нормално раждане на 12етаж.Определено там е добре имаше си всичко необходимо.Бях доволна,наложи ми се да ме прешиват на другия ден и ми обърнаха голямо внимание,въпреки че бях без доктор.

# 6
  • Мнения: 1 671
Родих там за втори път миналата седмица. Беше ми второ раждане, първото ми раждане също е в МД. Не съм имала уговорка с лекар. Доволна съм от престоя и отношението на екипа в болницата (с малки изключения, но това според мен се случва навсякъде). Предложиха ми упойка, но аз отказах. И двете раждания са ми по нормален път и съм била на 12 ет, там условията са чудесни, успях да отпочина и да се възстановя преди изписването.  И това, че бебето е при теб е наистина невероятно предимство.

# 7
  • Мнения: 5
Много благодаря на всички отговорили ми!!!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт