Лихвените проценти на банките

  • 501
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 367
Привет!Имам следното питане,най-вече към дамите,които имат представа от банкови термини.Значи вложихме в сметка 10 хиляди лева.Обясниха ни,че лихвата е три процента на МЕСЕЦ.Простата математика показва,че три процента от 10 хиляди са 300 лв.Няма ограничения кога могат да се теглят пари.Само че в края на първия месец,когато поискахме да теглим,се оказа,че лихвата е три процента на ГОДИНА.Месечната лихва била по три процента на всеки 1000 лева.Питам,процент не значи ли "на сто"???Къде не ми излиза уравнението,при положение,че и в банката обясниха за три процента месечна лихва,и на таблата вътре повече от ясно го пишеше.Малко объркано го обясних,дано някой ме е разбрал и може да ми отговори.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 539
3% е годишната лихва по едномесечен депозит. Това означава, че разделяш тези три процента на 12 месеца и получаваш реалната лихва за 1 месец.
Лихвите по депозитите се движат между 2 и 6 процента за 1 година. Ако някоя банка ви обещава много повече, не вярвайте.
И винаги четете дребния текст Wink
Договорът за депозит не се сключва устно, така че какво ви е казал служителят няма голямо значение.

# 2
  • Мнения: 1 367
3% е годишната лихва по едномесечен депозит. Това означава, че разделяш тези три процента на 12 месеца и получаваш реалната лихва за 1 месец.
Ахааа,виж къде бил ключа за палатката!Сега вече схванах.Благодаря много,Лилита!  bouquet

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
steli76, нещо не си разбрала правилно. То ако ставало така всеки ще си внесе по 10000лева и ще си вади по една заплата месечно.

# 4
  • Мнения: 1 367
Ми май точно така се получи,ivben  hahaha  hahaha  hahaha От дете мразя математиката и хич не ме бива да смятам.Пък как си точех зъбките за едни 300 лв месечна добавка към семейния бюджет...Не е истина просто.

Общи условия

Активация на акаунт