лекар за очите, педиатър и друго

  • 3 746
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 360
Здравейте! Искам да ви питам, водихте ли децата си на очен лекар? Кога и къде (в София)? Нас не са ни преглеждали в болницата (МД), защото казаха, че не е достатъчно голям. Трябвало да е поне на месец. Там ни препоръчаха д-р Топов. Ако някой има мнение, кординати ще съм много благодарна.
Другата ми питанка е свързана с педиатър. Живеем в Младост, така че е по-добре да е от източните райони, но ако е много добър и по-далеч става. Търсим, обаче по ЗК, защото имаме нужда от документи и други такива.
И последно, водихте ли децата си в клиниката на Чавдаров? С какви впечатления сте, имате ли идеи за конкретен специалист?
Много, много благодаря!

# 1
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здрасти ЕЛПИ на нас ни предстои преглед на очичките в кабинета на детската очна клиника на Александровска болница. Д - р Топов преглежда там, но дежури една седмица веднъж на два месеца сигурно. Те са много лекари и дават дежурства по една седмица и аз се обаждам всеки понеделник да питам кой лекар ще е дежурен, защото искам да ни прегледа той, засега все още имам време и не ми е изтекло направлението. Това е телефона на кабинета 9230576.
А това са координатите на доктора - частен кабинат на бул. Пенчо Славейков № 18 бл. 2 от задната страна на блока е входа.Приема в понеделник, вторник и четвъртък от 14,30 до 20,00 ч. тел. 02/9523600, GSM 0888 871089.
За педиатър знам че има добри в Окръжна болница или в 25 поликлиника, но не мога да ти препоръчам. Мога да ти препоръчам от Студентска поликлиника др. Иванова. Погледни в белите списъци за лекари на недоносени дечица в София във форума. Надявам се, че съм била полезна. А тези въпроси ние често ги обсъждаме и в недоносени дечица 7, така че заповядай при нас.

# 2
  • Мнения: 360
Определено си ми полезна Peace ! Благодаря за кординатите на доктора. Имаш ли идея колко взима?
И ако не те заруднявам, вие при д-р Иванова ли сте? Какви  са ти впечатленията, ако да?

# 3
  • София,
  • Мнения: 4 267
Да ти кажа честно нямам представа колко взима, ама попитай другите мами от недоносени дечица, все някой ще знае.
А за доктор Иваноав само съм чувала, ние не сме при нея, а при доктор Бельова, но аз съм си доволна и от нея. При доктор Иванова има записани страшно много хора и да не ти се наложи да чакаш, а за консултациите трябва да си запишеш час, но пък всички са много доволни. Ама ти защо не си потърсиш някой лекар, който е близо до вас ще ти бъде по лесно, но първо трябва наистина добре да разпиташ за него. Hug

# 4
  • Мнения: 581
 Здравей, моята недоносена дъщеря вече е на 6год.Като беше бебе я водех на очен лекар първо в Детска очна клиника, после във Вита, защото там не чакахме с часове.Докато беше в кувьоз в МД очен лекар я е гледал два пъти.
 Ходехме и на консултации в Майчин дом всеки месец до навършване на 6мес. (безплатно).
 Много съм доволна и от клиниката по ДЦП на д-р Чавдаров.Бяха ни пратили там, защото малката си държеше ръцете свити в юмрук, а това не било нормално.Ходехме в продължение на два месеца на рехабилитация, вкъщи правехме Войта (нещо като гимнастика) по 2 пъти дневно.Също там я наблюдаваха психолог и логопед.После спряхме да ходим  всеки ден, но продължихме с гимнастиката у дома докато не проходи стабилно (на 1г.2м.).Спазвах и съветите на логопеда и психолога.В клиниката ходехме всеки месец на контролни прегледи.Доколкото си спомням последното ни посещение беше на 1г.6м.Не знам кои са лекарите там в момента, ние бяхме при д-р Бенова.Д-р Чавдаров я е преглеждал 2 пъти, защото доколкото си спомням всички деца се преглеждат от нещо като комисия (всички лекари от клиниката, начело с Чавдаров), обаче не помня на какъв етап от рехабилитацията.Единия път със сигурност беше преди да ни разрешат да си правим сами упражненията вкъщи.
 Не искам да натрапвам съвети, но за твое спокойствие е добре да заведеш детето на преглед в клиниката на Чавдаров.
 Съжалявам, че не мога да съм особено полезна.
 

# 5
  • София,
  • Мнения: 4 267
Елпи, здрасти гледам, че и ти си задала въпрос към доктор Константинов и той ти е отговорил. Той също е много добър лекар и това са и неговите координати, можете да отидете и при него, но само че там е клиника и е само платено, не става с направления. Адресът на клиниката е: ул. Росица № 21 тел.02/9832028 и 02/9833800. това е и страницата в интернет http://www.eyeclinic-den.com/

# 6
  • Мнения: 360
Много ви благодаря момичета!Още не съм решила при кого да заведа бебо, но със сигурност ще е или при Топов, или при Константинов.
За Чавдаров, също ще отидем, само не знам кога. Дали е рано newsm78
А с тези педиатри малко съм луднала. Дано случим!

# 7
  • Мнения: 581

За Чавдаров, също ще отидем, само не знам кога. Дали е рано newsm78

Колкото по-рано, толкова по-добре.Методите им позволяват да откриват отклонения от нормалното развитие от най-ранна възраст.Също така рано открит проблем има много по-големи шансове за корегиране,отколкото късния.Аз заведох дъщеря ми когато беше на 4мес. календарна възраст и 2мес. корегирана.Проблема се отстрани за няколко месеца и сега е нормално развито 6-годишно диване.

# 8
  • София,
  • Мнения: 4 267
Eлпи здравей. Днес се обадих в детския очен кабинет и ми казаха, че доктор Топов ще бъде дежурен в него от днес до 29,02,2008г. всеки ден. Аз тези дни до края на седмицата ще се опитам да заведа моята сладурка да я види. Не се запазвало час, а се отива сутрин с направлението към 8,30 и те на място раздават номерцата за деня и се започва едно чакане, ама няма начин. Успех. Hug

# 9
  • Мнения: 360
Благодаря ти, Dundurela!Аз преди време водих едно детенце в този кабинет и , наистина, се чака доста. Затова сега няма да отидем, защото наш бебо е много малък и е просто абсурд да чакам толкова време. Явно на частно ще го водим.Успех на вас!Дано само хубави новини ви кажат!

# 10
  • София,
  • Мнения: 4 267
А сега аз ще помоля за помощ, щом си ходила и знаеш къде е кабинета, ще може ли някак си да ми обясниш, защото аз не съм ходила и не знам къде се намира? Благодаря ти предварително.

# 11
  • Мнения: 360
Лесно е. Трябва да влезеш през арката на бул. Пенчо Славейков. Като минеш под нея, свиваш веднага надясно. И, доколкото си спомням, почти веднага са едни метални стълби към кабинета. Ще го намериш, ако ли не, питай някой там.
Айде успех и пиши като отидете, как мина, а и как ти се стори Топов. Peace

Общи условия

Активация на акаунт