Разстройство

  • 22 702
  • 49
  •   1
Отговори
newsm45 Кажете някой давал ли е ампула гентамицин за разстройство на дете.На 1г.6м е и от 2 седмици е с разстройство.Започна с температура 2 дни после остана растройството.Лекаря каза вирус.Давах ентерол хидрасект.1л сироп от дренки изпи и не минава.Изледване в Хеи правихме резултата е отр.В същото време му пробиват кучешките зъбки.Днес една позната ми каза да му дам една ампула гентамицин да изпие. Посъветвайте ме

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 790
А диета спазвате ли? Чувала съм за даване на гентамицин, но май беше половин ампулка за толкова малко дете. Или пък се брояха капки-на килограм тегло по капка. Не съм сигурна, не искам да те подведа. Досега синът ми се е оправял с Ентерол и диета. Защо не попиташ личния лекар на детето?

# 2
Не ме питай за диета че вече се сбърках какво да му давам да яде.Попара за закуска и вечеря ориз бял но той си е гладен и си иска от нашето ядене.От кухня се храним по принцип но сега сме я спрели.Супа яде картофи и ориз  му омръзнаха.Солети и бисквити също.

# 3
  • Мнения: 982
Наистина,доста е продължило.
За да разнообразиш храната,можеш да даваш лечебна Хумана и понеже е по-голямо детето,можеш да я правиш с консистенция на каша.
Има и други прахчета за разстройство,аз съм доволна от Хидрасек.
Педиатъра ви какво казва?

# 4
  • Мнения: 1 089
По-добре не се хвърляй на гентамицина, особено след като няма нищо изолирано при изследването.
Харесва ли му или не - малчо трябва да е на диета. Щом даваш попара, не слагай масло в нея, само сиренце и чайче от шипка. Дори еднократно нарушаване много удължава нещата. Ориз, картофи, моркови, препечен хляб или сухар, сирене. Избягвай прясното мляко, освен ако не е пробиотично.
Продължавай с Ентерол, Хидрасек и Ентеросан основен за деца (може и Нормофлор или евентуално Лактофлор).

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Диетата е много важна вярно е. Нарушаването и води до по дълго възстановяване, Според мен също не давай гентамицин а се консултирай с личната.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 575
2 седмици е много време. Възможно ли е с изследването да са пропуснали нещо. И аз съм за лечебната храна, но на Милупа. Ентерол по колко му даваш? От колко време?

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 106
здравей!Гентамицин по-добре не давай моето дете и то беше доста време с разтройство и аз бях чула за Гентамицина и се обадих на моя приятелка мед.сестра да я попитам за дозировка тя ми каза в никакъв случай да не давам Гентамицин защото той по принцип е венозен антибиотик и даде ли се през устата се нарушава чревната флора и става много по лошо наистина има мами го дават но е доста рисковано.За това те съветвам давай на детето Ентерол 2х1 прахче;Хидрасек 3х2 от този  за кърмачета;а може и Смекта;и давай лечебна хумана и задължително диетата.Успех и бързо оздравяване! Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 4 575
здравей!Гентамицин по-добре не давай моето дете и то беше доста време с разтройство и аз бях чула за Гентамицина и се обадих .....Хидрасек 3х2 от този  за кърмачета;
Кой изписва такава доза Хидрасек? За гентамицин  newsm78, аз естно веднъж се принудих да дам, след 5 дни разтройство. Не ни увреди чревната флора, спря разтройството. То и Рингер и Глюкоза са венозни, ма някои  ги пием. Не знам от къде сте. Докторът ви не споменава ли болница? Да не се обезводните?

# 9
  • Мнения: 982
2 седмици е много време. Възможно ли е с изследването да са пропуснали нещо. И аз съм за лечебната храна, но на Милупа. Ентерол по колко му даваш? От колко време?
Въпрос на вкус.Лечебната Хумана с вкус на банан,а Милупата май е на морков.Не съм сигурна за второто.

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 79
Здравейте!!!
моето бебе е на почти 3 мес. и от една седмица е с разстройство. Педиатърът ни изписа Гентамицин Shocked, давах го. Бяхме на диета - оризова вода, шипков чай, Смекта по 1 на ден и лечебна Хумана, която бебка не понасяше въобще. След 4 дневно лечение акото стана нормално като консистенция и тъмно зелено на цвят. От два дни си минахме на нормално АМ - Милумил, и .... разстройство пак Cry. Днес ака 4 пъти (до тук) и доста редичко. Звънях сутринта на педиатъра и каза да продължаваме със Смекта..., аз ли неоснователно чакам мигновен ефект или наистина има проблем?
Ще съм много благодарна, ако някой сподели мнение  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 4 575
А не ви ли пуснаха изследвания? Може ли да е от тежкия Милумил? Откога сте на него? Защо не пробваш ентерол вместо смекта? те са дрожди, аз лично ги харесвам повече.

# 12
  • Хасково
  • Мнения: 79
А не ви ли пуснаха изследвания? Може ли да е от тежкия Милумил? Откога сте на него? Защо не пробваш ентерол вместо смекта? те са дрожди, аз лично ги харесвам повече.
Ами не са ни пускали изследвания, а на Милумил сме от две седмици (една седмица преди да почне разстройството) но само него яде, преди това бяхме на Нутрилон и всяко ядене беше малък ад. А за Ентерола - педиатърката каза,че сме малки Shocked ( а за Гентамицина - не Луда работа)
Съмнявам се в млякото както и ти и може би ще го сменя, но не знам какво да пробвам newsm78

# 13
  • Мнения: 1 089
Не сте малки за Ентерол, поне по едно (може и разделено на два приема) можеш да даваш. Опита ли да даваш Лактана или розов Хипп на бебка - те възстановяват чревната флора (особено след гентамицина - той действително не се резорбира, но избива и полезната флора) и се приемат много добре от децата, хапват ги с апетит.
Друг вариант е да даваш вечер по половин капсула в малко водичка Бифидус комплекс на Аква сорс ( поръчва се от дистрибутор и не е евтино)

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 106
                                      Хидрасека  ни го изписа лекарката ни а на нея и вярвам страшно много оше повече че е  специалист детски инфекциозни болести!А за Гентамицина съм питала здравен работник не съм си го  измислила а и  мисля че щом ми го е казала значи има нещо вярно!   Hug                                                 

# 15
  • София
  • Мнения: 4 575
Уф, и ние имахме проблем с АБКМ, ама като минахме на аптамил и ни минаха алергиите. Знам, че милумил е по-тежко за стомахчето, а и доста ароматизирано. За ентерол не сте малки. То е по-щядящо от смекта.

# 16
  • Мнения: 252
Здравей. Рисковано да даваш на своя глава гентамицин. Синът ми беше на годинка и3 месеца когато влязох ме в болница със силно разтройство. Значи там освен антибиотика който вливаха венозно(амикацин), му даваха и енерол и смекта по 2 пъти на ден сутрин и вечер. Диетата беше много строга. Сутрин попара без масло без нищо само хляб и вода , за обед каша от препечено брашно , за вечеря намачкани варени картофи. Разрешаваха и и обикновенни бисквити и солети.

# 17
  • Мнения: 1 984
Здравейте!!!
моето бебе е на почти 3 мес. и от една седмица е с разстройство. Педиатърът ни изписа Гентамицин Shocked, давах го. Бяхме на диета - оризова вода, шипков чай, Смекта по 1 на ден и лечебна Хумана, която бебка не понасяше въобще. След 4 дневно лечение акото стана нормално като консистенция и тъмно зелено на цвят. От два дни си минахме на нормално АМ - Милумил, и .... разстройство пак Cry. Днес ака 4 пъти (до тук) и доста редичко. Звънях сутринта на педиатъра и каза да продължаваме със Смекта..., аз ли неоснователно чакам мигновен ефект или наистина има проблем?
Ще съм много благодарна, ако някой сподели мнение  bouquet
това е за разстрел... каква диета при дете на 3 м? та то трябва да е само на кърма/ адап. мляко/! не се правят диети при малки деца! не се дава оризова вода! шипков чай - директно дразни! явно имате проблем с милумила... не сте само вие... защо не си давате някое свястно мляко? до 7 изхождания на ден са НОРМА!!!! косистенцията при децата може да варира - но най - често е много редко - до това да попива в памперса! и това е НОРМА!!!! естествено гентамицина е ЗАБРАНЕН! а и разстроиства при деца до 1г не се лекуват. само се изключват дразнещите храни /при отр. посявка/ !
зелените изпражнения са от т.н. диета! или от преохлаждане/претопляне... и са БЕЗ НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!
сменете педиатъра! може да имате лека лактозна непоносимост. но аз дори такова нещо не видях...

# 18
  • Мнения: 1 984
.От кухня се храним по принцип но сега сме я спрели.[/quote]
типичната кухненска болест.... дано не влезете в болница... изключете ненужните неща и не правете диети!
дано майките който по горе казаха че на всяка цена ще дават ДМК на децата си да го прочетат.

# 19
  • Хасково
  • Мнения: 79
явно имате проблем с милумила... не сте само вие... защо не си давате някое свястно мляко? до 7 изхождания на ден са НОРМА!!!! косистенцията при децата може да варира - но най - често е много редко - до това да попива в памперса! и това е НОРМА!!!! естествено гентамицина е ЗАБРАНЕН! а и разстроиства при деца до 1г не се лекуват. само се изключват дразнещите храни /при отр. посявка/ !
зелените изпражнения са от т.н. диета! или от преохлаждане/претопляне... и са БЕЗ НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!
сменете педиатъра! може да имате лека лактозна непоносимост. но аз дори такова нещо не видях...
Смених млякото с розов HIPP, бебка го понася добре.... Ака често но мисля, че започна да се сгъстява. Благодаря на всички ви за съветите  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 089
Изборът на пробиотично мляко (като розовия ХИПП например) според мен е виинаги добър, особено при деца с разстройство! Бързо възстановяване!

# 21
  • Хасково
  • Мнения: 79
Изборът на пробиотично мляко (като розовия ХИПП например) според мен е виинаги добър, особено при деца с разстройство! Бързо възстановяване!
Благодаря, много ми помогнахте всички!!! да се надяваме, че вече всичко ще е ОК  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 2 019
Миналата година малката беше с вирусно разтройство и повръщане. Обезводни се и лежахме в инфекциозна болница. Там докторът ми каза, че силно разтройство не се лекува с нищо. Ентерола и другите са за успокоение на майките. Само желязня диета. Една седмица детето ми беше едиствено на сухари, солети и обикновени бисквити. Нищо друго.

# 23
  • Мнения: 1 089
Tonev много хубаво го е казал - каквадиета при кърмаче -???
Когато моето дете имаше такъв проблем си беше на кърма както винаги. Когато по-късно проблема ни се повтори спряхме започналото захранване- пак сао кърма и захранване с оризова каша. И избороените по-горе неща - бифидус комплекс , т.е. пробиотици. Ентерол-ът съдържа пробиотчни дрожди (вид гъбички).
а за по-големите деца съм съгласна - диета, плюс описаното горе.
И накрая - при серизоно разстройство, особено с повръщане - рехидратация - с Хидратин алфа или разтвор на СЗО.  А при невъзможност да пие и задържа детето - венозна рехидратация.
Просто е, нищо че е драматично преживяване.

# 24
Дъщеричката ми е на 1 месец и 19 дни. От 3 седмици сме с разстройство. Педиатърката ни препоръча да минем на лечебна хумана. Пробвах и на Humana и на Milupa. Не се получиха нещата. От 7 дни сме включили и Хидрасек за кърмачета. Но знам, че повече от 7 дни не се дава. Сприх ги и след половин ден без прахче сме пак с разстройство. Не знам какво да правя. Посявките са отрицателни, уж всичко е 6, а акаме рядко и със слуз.  Tired Cry

# 25
  • Мнения: 1 984
Дъщеричката ми е на 1 месец и 19 дни. От 3 седмици сме с разстройство. Педиатърката ни препоръча да минем на лечебна хумана. Пробвах и на Humana и на Milupa. Не се получиха нещата. От 7 дни сме включили и Хидрасек за кърмачета. Но знам, че повече от 7 дни не се дава. Сприх ги и след половин ден без прахче сме пак с разстройство. Не знам какво да правя. Посявките са отрицателни, уж всичко е 6, а акаме рядко и със слуз.  Tired Cry
диетите удължават и утежняват разстриствата

# 26
  • Мнения: 256
Защо не давате на децата коластра-тя действа много добре и профилактично, и когато дететенцето има проблеми,съдържа пробиотици.Да не говорим и за другите ефекти.

# 27
  • Мнения: 1 089
Пише ли на Хидрасек-а, че се дава до седем дни? Аз не си спомням такова нещо! Давай пробиотици - Ентерол или по-добре "Бифидус комплекс" на аквасорс, или счукана таблетка "Ентеросан основен за деца", може и гореспоменатата "Коластра" (тя също е на аквасорс, мисля). Ако пък не искаш вместо лечебното мляко можеш да пробваш пробиотично мляко (за тази възраст има на  Лактана Био и розовата серия на Хипп)

# 28
  • Мнения: 256
Понеже по-горе стана въпрос за диетите,какво давате на децата,когато имат разтройство и как разширявате диетата,когато се подобряват.Ясно е за ориза,картофите и сухарите,но как ги разнообразявате.Нещо като рецепти при разтройство.

# 29
  • Мнения: 1 984
Понеже по-горе стана въпрос за диетите,какво давате на децата,когато имат разтройство и как разширявате диетата,когато се подобряват.Ясно е за ориза,картофите и сухарите,но как ги разнообразявате.Нещо като рецепти при разтройство.
диетите удължават и утежняват диариите при децата. и са показани само при непоносимост към дадена храна. колкото по - рано се върне детео към норм храна - по бързо се възстановява напълно.

# 30
  • Мнения: 4 546
моя беб е с разстройство вече 10 дни. преди да го получи не съм давала нови храни, но беше със зачервено гърло. /предполагам, че може да се е получило от настинката/. бяхме на лечебна храна - хумана, милупа, нестле - защото не харесваше нито едно и яденето се превърна в кошмар и за него , и за мен. вчера уж беше добре и минахме на нормална храна. но днес следобед отново е с разстройство  Confused от прахчетата давам ентерол. педиатърката ми каза, ако продължава разстройството да дам гентамицин tonev какво бихте ме посъветвали?

# 31
  • Мнения: 1 984
моя беб е с разстройство вече 10 дни. преди да го получи не съм давала нови храни, но беше със зачервено гърло. /предполагам, че може да се е получило от настинката/. бяхме на лечебна храна - хумана, милупа, нестле - защото не харесваше нито едно и яденето се превърна в кошмар и за него , и за мен. вчера уж беше добре и минахме на нормална храна. но днес следобед отново е с разстройство  Confused от прахчетата давам ентерол. педиатърката ми каза, ако продължава разстройството да дам гентамицин tonev какво бихте ме посъветвали?
посявка, и ако е отрицателна идете при сериозен педиатър и обсъдете включване на ал 110 или друго ниско лактозно мляко. спокоино даваите оризова каша, картофи, моркови, ако вече сте ги включили... надявам се не сте давали глутенови храни? опишете диарият моля... ако досега сте били на някоя 100 % диета, захранвате отначало...

# 32
  • Мнения: 4 546
благодаря Ви за отговора.  диарията беше като вода или като вода с частици.  всъщност аз няколко дни опитвах да давам именно ал 110 , лечебните млека /или храни се водат май/ на хумана и на милупа, оризова каша. той дори като мляко не искаше да ги пие, а само като каша. но се стигна до там, че започваше да реве до захласване щом види шише или лъжичка. продължаваме да сме сега на нормалното му мляко+пюре от картоф, морков на обяд. днес е ходил само веднъж и беше нормално ако.
глутен не съм въвела още
посявка не сме правили, ако все пак са се нормализирали нещата мислите ли, че е добре да направим? и какво точно да кажа в лабораторията?

# 33
  • Мнения: 1 984
благодаря Ви за отговора.  диарията беше като вода или като вода с частици.  всъщност аз няколко дни опитвах да давам именно ал 110 , лечебните млека /или храни се водат май/ на хумана и на милупа, оризова каша. той дори като мляко не искаше да ги пие, а само като каша. но се стигна до там, че започваше да реве до захласване щом види шише или лъжичка. продължаваме да сме сега на нормалното му мляко+пюре от картоф, морков на обяд. днес е ходил само веднъж и беше нормално ако.
глутен не съм въвела още
посявка не сме правили, ако все пак са се нормализирали нещата мислите ли, че е добре да направим? и какво точно да кажа в лабораторията?
хм, какво каза педъатъра? имате белези на възпален фаринкс или ларинкс...
какво да кажете? каквото сте описала...

# 34
  • Мнения: 4 546
гърлото беше зачервено, витамин Ц за него и чай, Панадол при температура.

# 35
  • Мнения: 1 984
гърлото беше зачервено, витамин Ц за него и чай, Панадол при температура.
ще ви препоръчам контролен преглед при добър педиатър... чай при бебе...  newsm78 .... то трудно преглъща горкото... вероятно нещата отминават все пак...

# 36
  • Мнения: 4 546
дано да е така  Simple Smile благодаря Ви още веднъж   bouquet

# 37
  • Мнения: 673
  Мами, чували ли сте за лактобактериите на Аквасорс? Това са някакви водорасли.
  Миналото лято моето дете беше с продължително разстройство и повръщане ,което ни вкара в Инфекциозна болница / която не искам да коментирам / .Давала съм му натриев цитрат, ентерол, хидрасек, лечебна Хумана, някакви свещички против повъщане /забравих им името/ и какво ли не и нямаше оправия. Дани беше 1г и 4 мес. и накрая се обезводни зверски. Изкарах си акъла!!!! Два пъти го включваха на системи . Искам да ви кажа ,че с тези бактерии се оправи за отрицателно време. Поинтересувайте се. Консултирайте се с личния лекар. Малко са скъпички ,но наистина са вълшебни.
http://catalog.bg/products.php?company=2059&lg=1-вижте този линк

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 21:05 от radivdani

# 38
  • Мнения: 118
Ох, и ние сме на тоя хал. Днес спрях повръщането. надявам се да успея да овладея и разстройството  Cry

# 39
  • Мнения: 1 984
Ох, и ние сме на тоя хал. Днес спрях повръщането. надявам се да успея да овладея и разстройството  Cry
посявка?

# 40
  • Мнения: 1 089
  Мами, чували ли сте за лактобактериите на Аквасорс? Това са някакви водорасли.
  Миналото лято моето дете беше с продължително разстройство и повръщане ,което ни вкара в Инфекциозна болница / която не искам да коментирам / .Давала съм му натриев цитрат, ентерол, хидрасек, лечебна Хумана, някакви свещички против повъщане /забравих им името/ и какво ли не и нямаше оправия. Дани беше 1г и 4 мес. и накрая се обезводни зверски. Изкарах си акъла!!!! Два пъти го включваха на системи . Искам да ви кажа ,че с тези бактерии се оправи за отрицателно време. Поинтересувайте се. Консултирайте се с личния лекар. Малко са скъпички ,но наистина са вълшебни.
http://catalog.bg/products.php?company=2059&lg=1-вижте този линк
Дааааа.... Бифидус-комплекс на Аквасорс, може и Коластра на Аквасорс, лошото е, че се поръчват само през агент на фирмата и че са скъпи, но и според мен са много добри. И ние имахме проблем, гастроентероложката ни ги даде и после продължихме на  счукана таблетка Ентеросан основен за деца, а като приключих и с него включих в храненето пробиотични каши и млека ( в кашата, защото иначе се кърмим) - според мен с много добър ефект, отдавна сме забравили за проблемите, които имахме.

# 41
  • Мнения: 118
Честно казано изобщо не знам какво означава посявка. А джипи-то не иска да ни гледа  newsm78
Предполагам защото са почивни дни, но все пак се притеснявам от назначено по телефона лечение  Sad

# 42
  • София
  • Мнения: 4 575
Честно казано изобщо не знам какво означава посявка. А джипи-то не иска да ни гледа  newsm78
Предполагам защото са почивни дни, но все пак се притеснявам от назначено по телефона лечение  Sad
Посявка можеш да си направиш и платено в лаборатория или ХЕИ. А какво ви изписа по телефона?

# 43
  • Мнения: 118
Хидрасек, Natrium Citricum и диета...

# 44
  • София
  • Мнения: 4 575
Хидрасек, Natrium Citricum и диета...
А повръщането спря ли? Не е проблем това лечение по тел, щом не са ви бутнали и някой ЦЕК Tired. По-добре ли е днес или не? Според мен утре да му направите посявка, да се види има ли нещо...

# 45
  • Мнения: 118
Ами по-добре е, спряхме повръщането. Но вдига температура... Смъквам я за 1-2 часа и пак... Обадих се пак на докторицата и каза, че утре ще го види. Не мога вече да преценя има ли разстройство, защото стомахчето му е празно. От вчера сутринта до днес е изял едно пакетче солети и половин препечена филийка...  Cry

# 46
  • Мнения: 1 089
Няма нищо фатално, че детето не е яло, така дава почивка на раздразнените стомах и черва, трябва обаче да приема течности. Можеш да опиташ оризова каша да дадеш, децата обикновено я харесват и я понасят добре при гастро-ентероколитни проблеми.
Но това че има температура, е  сериозна причина да е направиш микробиологично изследване на фецес (така наречената посявка от изпражнения). Ако поне два пъти ( най-добре в различни лаборатории) няма нищо, най-вероятно ще да е вирусна диария, и то най-вероятно ентеровирусна. Понякога протичат доста тежко (както ти си описала при твоето дете). В България, незнам защо, не се прави ваксинация за тези вируси...

# 47
  • Мнения: 982
В България, незнам защо, не се прави ваксинация за тези вируси...

Мисля, че можеш да си поставиш, ако желаеш такава ваксина.
Знам, че е доста скъпа.

# 48
  • Мнения: 1 089
Ако не се лъжа такава ваксинация се предлага само на недоносени бебета, защото при тях заболяването може да протече усложнено с менингити и енцефалити....незнам...но знам, че след прекарана таква инфекция децата имат доживотен имунитет.
А за диарии прилагат една ваксина RotaTeq, тя е за ротавируси...незнам колко струва , но не е в имунизационния календар, тук пише повече. 
Аз от тук научих повече за новите ваксини...

Последна редакция: нд, 09 мар 2008, 22:35 от Lenyto

# 49
  • Мнения: 1 089
Понеже се разтърсих за цената на Rotateq, намерих това, но пише на немски - накратко цената там е 22 евро на Rotarix ( за Rotateq още нямаше инормация), като се изпиват две дози от ваксината, а ваксинацията може да се започне след 6-тата седмица и трябва да приключи до 24-тата седмица.

Общи условия

Активация на акаунт