съвет за инсеминация

  • 1 217
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 136
Здравейте!
Искам съвет!
Предстои ми трета инсеминация. Моята диагноза е кистозен яйчник и липса на овулация. След стимулация с клостелбегит, резултатът е фоликули и от двата яйчника с размер 2,4 /ако мога да разчета правилно/ на 13 ден.
Спермограма прилагам сканирана да я погледнете.http://store.picbg.net/pubpic/F3/49/f0802d9cd958f349.jpg
Въпросът ми е - при тази диагноза за мен и съпругът ми, какви са шансовете и има ли ги въобще. Имам малко предубеждения към доктора си, тъй като не е обяснява много и вече се замисляме за второ мнение и нова клиника. Но исках да чуя и вашите мнения.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 10:46 от Petiofski

# 1
  • Мнения: 41
здравей мила, аз съм долу горе със същата диагноза,от Варна съм но се лекувам във София в клиника "Надежда" при доктор Персенска.От 6 години със съпруга ми правим опити да си имаме бебе.На 30 сме и двамата.Аз имам поликистозни яйчници,преди 3 години ми правиха операция но уви резултат не е налице.Не знам вече колко лекарства съм изпила.Тук в Варна уж ме лекуват вече сумати време но съм много разочарована от всички доктори.За това се ориентирах към София.Много съм доволна че открих тези доктори в тази клиника.За първи път отидох м.ноември мин.година и тази седмица ми беше първото инсе.Сега чакам да дойде време за теста с нетърпение.Мен ме стимулираха с меногон.Аз по принцип също нямам овулация,не образувам никакви фоликули дори с макс.доза клостил бегит.Този път се образуваха 3 доминантни от които 2 се пукнаха-по 1 от двете страни.Докторката ми каза че имам големи шансоведай боже.За спермограмата не знам какво да ти кажа,нашата е доста по-разли4на.При мъжа ми има влошена морфология но след обработката казаха че е идеална

# 2
  • Мнения: 136
Благодаря, че си писала sssvetlana!  bouquet Стискам палци!!!

# 3
  • София
  • Мнения: 213
Аз забременях от 5 -та по ред инсеминация.Проблемът ми беше липса на овулация и поликистоза.
PetiofskiАко  имаш възможност ходи на консултация с ендокринолог.
Ако имаш въпроси пиши Peace
УСПЕХ !!! Hug

# 4
  • Мнения: 7 716
Петиофски, ако двете инсеминации са били с кломифен цитрат и няма нужния ефект, обикновено се преминава на гонадотропини.

# 5
  • Мнения: 136
Клостелбегитът има ефект/така казва докторът/,  но този месец ще е с увеличена доза. Гонадотропините пак стимуланти ли са?
Благодаря!

# 6

Общи условия

Активация на акаунт