Кои книги/списания купувате на вашите деца?

  • 5 724
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 659
 У нас най-много са книжките на ИК "Златното пате".
 Първите ни бяха от тези картонените с дръжчиците ( В зоопарка, Край реки и морета, На двора ) http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=112
 После продължихме с приказките от поредицата "Стъпка по стъпка" http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=35(Грозното патенце, Котаракът в чизми, Вълкът и седемте козлета) - много ги харесваме и аз и детето, а имаме и две от "Приказки незабравими в рими" http://www.zlatnoto-pate.com/?viewID=1&bd_id=103( Работна мецана и Дядовата ръкавичка ).
 На "ПАН" имаме Трите прасенца http://www.book.store.bg/c/p-p/m-360/id-12951/prikazni-biseri-tr … &latconvused= и за Коледа му подариха Червената шапчица http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=24101
 От Франклин имаме само "Франклин се извинява", но не му е от любимите. Може би заради анимационното филмче - то определено му е по-интересно.
  Имаме Кончето Захари на "ФЮТ", която е с вграден звуков модул http://www.pe-bg.com/?cid=9 &pid=22635
 Иначе вкъщи разполагаме със страшно много книги с приказки запазени от моето детство, но те са без илюстрации и са подходящи за по-големи дечица.
 А това е последната ни придобивка http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=24175, но от нея главно реди пъзелите и слуша звуците ( то и няма особено много текст де )
 Списания купуваме понякога само заради диска, който върви с тях.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 03:28 от veroniki

# 31
  • Карлово
  • Мнения: 4 552
Ще кажеш ли нещо повече за това списание? За колко големи деца е и какво съдържа? Благодаря ти предварително!
За големи деца и родителите им. Вече са до 10 брой. Весето ги преглежда подрежда, прочита от тук от там. Според мене то си е справочник.
Малко не ми харесва класьорът, от много разгръщане страниците се късат на перфорацията.

# 32
  • Мнения: 494
 "Атласът", го купувам за баткото-той много го харесва-сам си го подрежда в занималнята, като му остане време след домашните. Първо се притеснявах заради щипките на класьора, но той се справя доста добре с тях. Даже "хвана цаката" на тематичното подреждане. Голяма радост беше приложението атлас на света и знамената на държавите. Занесе го в училище и си го закачиха там, на стената в класната стая. Възпитателят в занималяната каза, че много хубаво се занимавали с него и не само разглеждали, но и четяли, а текстовете са доста трудни за първокласници, но те, ако не знаят нещо, питат-обикновено възпитателят, но и мен-вечер у нас. Последно говорихме надълго и нашироко за Ниагарския водопад. За първокласника купуваме и " Мечо Пух"-малко е голям вече за него, но все още му се радва-от много малък е фен не мечето Grinning. Купуваме и всичко, което излезе от поредицата за "Франклин"-книжките са наистина страхотни-поучителни и забавни. Мисля, че имаме всичките книжки, излезли досега. Имам от моето детство много детски книжки, но купувам нови издания, които са с много по-красиви картинки-миналата седмица се сдобихме с разкошно издание на "Пинокио". За баткото купувам и детски ециклопедии от книжарниците-той ги колекционира-повече разглежда, отколкото чете, защото текстовете са сложни, но малко-по малко и четенето увеличава Grinning. Наскоро купих и нови книжки за "Пипи" и "Емил от Льоняберя", защото много се четат у дома, а изданията на "Пан" не са много трайни-с меки корици са, недобре залепени...късат се лесно, но пък и не са скъпи.
  За малкия (на две год. и пет месеца) купувам от поредицата на "Пан" - "Първи стъпки", както и от издателство "Фют"-имат разкошни гумени и платнени книжки. Той също много се радва на списанието на батко си "Мечо Пух". Скоро, май, той ще стане единствения потребител,защото баткото пораства вече... Laughing

# 33
  • Мнения: 24 467
Сега приключваме с "Дребосъчета около света", остана само един брой. "Атласът" е подарък за рождения му ден от леля му, която го събира и му го носи. Чете моите "Дъги" от едно време, интересни са му. Имам и още едно списание, което сме събирали с брат ми и което му представлява интерес- "Чуден свят".
За книги- няма нужда да пиша, купувам всичко, което ми харесва за възрастта и смятам, че е добре написано/ преведено.
С "Дребосъчетата..." се научи да чете свързан кратък текст в ІV група на ДГ, понеже текстовете са добри за това- кратки, лесно смилаеми, с лесни думи и интересно съдържание /поне за него/. От този тип списания най- много обича лабиринтите и задачите. Дори сам си прави лабиринти в къщи.

# 34
  • Мнения: 3 886
Ще кажеш ли нещо повече за това списание? За колко големи деца е и какво съдържа? Благодаря ти предварително!
За големи деца и родителите им. Вече са до 10 брой. Весето ги преглежда подрежда, прочита от тук от там. Според мене то си е справочник.
Малко не ми харесва класьорът, от много разгръщане страниците се късат на перфорацията.
да найстина се късат много лесно и това е лошо в предпоследния брой имаше анкетна карта ако я намеря ще земада им го напиша

# 35
  • Мнения: 24 467
За "Атласа"- не е ли целта именно да късат отделните листове и да се подреждат по теми /май бяха 17 на брой, като се прибера ще видя описанието/?
Аз мисля като ги съберем тогава да ги подредя по темите, което означава действително да отделя листовете. Вероятно поради тази им особеност се късат и по- лесно на перфорацията- наистина когато се разглеждат е по- добре списанието да се извади.

# 36
  • Мнения: 3 886
За "Атласа"- не е ли целта именно да късат отделните листове и да се подреждат по теми /май бяха 17 на брой, като се прибера ще видя описанието/?
Аз мисля като ги съберем тогава да ги подредя по темите, което означава действително да отделя листовете. Вероятно поради тази им особеност се късат и по- лесно на перфорацията- наистина когато се разглеждат е по- добре списанието да се извади.
това е целта но за сегание ги подрешдаме по брой

# 37
  • Мнения: 8 999
Първо трябва да изчетат пребогатата библиотека, която имаме вкъщи, чак тогава ще започна да купувам нови книги /в смисъл нови заглавия/. От списанията им купувам Уинкс /за дъщеря ми/ и Мики Маус /за сина ми/, но интересът им е провокиран основно от вложките, а не от съдържанието /ако изобщо  може да се говори за съдържание при комиксите/.
Баба им им събира разни енциклопедии, които излизат с вестниците, но, честно казано, тези издания са на много ниско ниво, да не кажа и направо неграмотно списани.

# 38
  • Мнения: 4 841
Списания - "Бърборино", "Мучо Пух", "Дъмбо" и "Арти". Става въпрос за петгодишно момче, купуваме ги откакто беше на 3, в началото интересът му беше към 10% от нещата, сега ги "изгризваме" от кора до кора.
Книжки - много и различни, не мога да ги изброя вече  Hug

# 39
  • Мнения: 532
Мечо пух , Весел зоопарк , принцеса , Бърборино , но съм забелязала , че ако си купя аз списание ( NG и АТЛАС събирам ) залепва веднага на тях , а нейните си остават само за купчината събрани списания.Все още е твърде малка да чете , но разглежда снимките и прави подробни разкази ( измисля си много ) по тях.

# 40
  • Мнения: 81
От списанията -дребосъчетата и мечо пух а от книжките събираме на Франклин и български народни приказки

# 41
  • Мнения: 38
сега и аз да се включа (така и така пуснах темата). последно купих на сина ми двете новоизлезли книжки от серията зайчета на Егнот - Лека нощ, Тропчо и Тропчо брои до 10.
супер много им се кефи. вечер не заспива преди да е "прочел" Лека нощ Тропчо и да е пожелал лека нощ по 200 пъти на де що има животинка там.
иначе сме абонирани за Мечо Пух и Дъмбо. Според мен второто е много готино издание. от началото на тази година е с "Дъмбо учител". Това приложение е за малко по-големи деца (Алекс е на 3 години и за сега само го разглежда и го драска), но по-нататък съм сигурна че ще му стане супер интересно.
Иначе е влюбен в Хари Потър. Преди му четях първа и втора част, но напоследък е на вълна аз сам и си бърбори нещо там взел книгата.
много се радвам че за сега, колкото и да му е рано интереса му към кнсигите е по-голям отколкото към телевизията.

# 42
  • Мнения: 822
Бърборино май води класациите  Hug

И ние купуваме предимно Бърборино, защото е много хубаво - с много приказки и много занимателни и образователни игри.
Купуваме също Мечо Пух - почти всеки брой.

Общи условия

Активация на акаунт