Венозен кръвен тест за алергии на дете на 2год

  • 52 402
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 058
Здравейте,искам да ви попитам кога и къде мога да направя тест за алергия на малката.Тя е на   1г.и10м.Педиатърката ми каза че е още малка за тестове ама аз не и вярвам.А и поемат ли се от здравната каса.Миналата пролет изкара коклюш и при изследванията трудно и поставиха диагноза,докторката каза,че има и още нещо може и да е алергия.Не знам какво да направя.Извинявам се че задавам въпроси във тази тема
При д-р Мустаков. Изследването не се поем от здравната каса и струва 100лв.

# 31
  • Мнения: 17
Мерси за бързия отговор,но прочетох в един друг форум,че той не препоръчва правенето на тест на дете под 5год.Било не само не препоръчително ,но и вредно.Ще се свържа с него и ще го попитам мерси.

# 32
  • Мнения: 1 058
Не знаех, че не  препоръчва. На нас ни каза, че е задължително. И с колкото майки съм говорила докато чакам на всички първо правят теста после им дава някакво лечение. Според мен в теста няма нищо вредно. По-скоро стресиращо за децата, защото кръвта е венозна.

# 33
  • Мнения: 3 164
Кръвен тест исках да правя на сина ми ,на 9г. е във БМА при Мандажиева,за 1 алерген се плаща 18лв,а списъка е дълъг Tired,кожния е 38лв.

# 34
  • Мнения: 17
Ми не знам това го прочетох във форума на "Часът на мама"но сигурно и аз ще и направя,защото не спира да боледува,през седмици сме с червено гърло.

# 35
  • Мнения: 5 178
Момичета моля ви не давайте Зиртек за щяло и не щяло.. Той се дава само при силни аларгични реакции за не повече от 7 дни..
Не бива да се потиска организма за дълъг период.. За съжаление и аз тръгвам по този път, но не заради детенце, а заради мен и сестра ми!!!

# 36
  • Мнения: 147
мерси КОТЕ ,не давам безразборно искат да дам на детето зиртек ,докторите казаха 1 седмица преди скенера да му дам ,сугурно заради упойката, против съм на даването на лекарства за цяло и нещяло но какво да се прави не може без тях.

# 37
  • Мнения: 234
Стана ми смешно и тъжно от всичко в тази тема.
Смешно ми е, защото като видях по-горе каченото кръвно изследване на някакво дете - ами много-много не се отличаваше от това на моето. Първото му кръвно изследване направихме, когато беше на ок 1.10 месеца. Последваха 6 месечна луда диета, без основни продукти като брашно, картофи, ориз, ябълки и т.н. Плюс всички съпътстващи алергии - акари, мухъл, брези и т.н. Само чистех, бършех, внимавах кога ще излизаме, кое дърво цъфти, има ли мъгла, няма ли, да не би случайно да пропусна някое от лекарствата по схемата.
След 2 години направихме втори кръвен тест за алергия - вече беше алергичен към абсолютно всичко в него / с изключение на мляко/, но с леко намалена степен на алергичност. Продължихме с лекарствата по схема, даже бихме и някакви 20 инжекции с гамаглобулин ли бяха, вече не си спомням добре. И те по схема.
Сега - вече е на 9 - доста по-добре се справя /да чукам на дърво/, но не мога да кажа от лечението ли беше или от нещо друго.
Но определено огромен процент от изследванията дават мнооого високи резултати - някак си и странно чак да ти стане.
Само искам да подкрепя по-горе казаното за зиртека. И на мен ми се наложи да го пия - оттогава такова нещо на децата си гледам да не давам. Щях да умра - пих го три дни и сама си го спрях. Главата ме болеше и имах чувството, че ще ми се пръсне. Постоянен шум в главата, не чувах ясно.Специално отидох при педиатърката да й кажа, че съм си тровила детето с тоя зиртек. А специално при него бях забелязала, че го прави прекалено енергичен, крещящ, стигаше до истерии. По собствено усмотрение намалявах дозата тогава и нещата се нормализираха.
Незнам дали ако имах тази информация бих го тествала. Но наистина е страшно детето ти да не може дъх да си поеме  Sad

# 38
  • Мнения: 1 058
Зиртека и Ксизала са подобни лекарства. Дали и Ксизала  действа като така Зиртека. Направо ме наплашихте #Crazy.
Относно изследванията говорих скоро с още една лекарка и тя каза, че каквото е яло детето в по-големи количества показва, че е алерген. И по-нагоре писах малкия не беше ял яйца и показа ,че не е алергичен към тях. Когато му дадох количество по-малко от нокът той се обрина до няколко час. За какво говорим просто.

# 39
  • Мнения: 147
момичета започнах да се колебая дали да му дам зиртек ,лекарите казаха седмица преди скенера да му дам а като гледам нещо се наплаших ,личната пък ми каза 5 дена преди скенера да дам 2 пъти по 5 капки какво да правя???

# 40
  • Мнения: 5 680
Незнам какво да те посъветвам  Thinking, но сега се сетих нещо, което ни се беше случило на нас. Преди 2 години щяхме да правим аудиограма на моя син. Докторката, която щеше да му я прави ни обясни, че детето ще бъде под упойка и че ще му се прави изследване от алерголог /във връзка с упойката/. Затова ни и препоръча да пием .... не се сещам за името, но беше противоалергично. Отидохме в уговорения ден и час в ИСУЛ, имахме и направление за хоспитализация, пратиха ни при алерголог, който като разбра за противоалергичното лекарство отказа да ни направи изследването. Обясни ни, че детето и да е алергично към нещо по този начин ние сме го "туширали". Разбрахме се детето да се очисти мисля 5 дена от лекарството и тогава да го заведем. Върнахме се по живо, по здраво, а сме на 350 км от София. След очистването пак отидохме в София, направиха ни изследването и чак тогава ни допуснаха до аудиограмата. 
Реално погледнато от цялото това разкарване нямаше смисъл. Ако се окажеше, че детето е алергично към нещо си /за упойките става въпрос/ пак щяхме да си пием противоалергичното в него момент. Но тогава пък щяхме да загубим още 3-4 дена за да подейства лекарството. Абе изобщо се въртяхме в един омагьосан кръг  ooooh!

# 41
  • Мнения: 2
Здравейте аз заведох моето дете на такъв кръвен тест и платих 115 лева без прегледа и 25лв. за прегледа . Но резултата от теста не удовлетвори изобщо защото излезе алергичен едва ли не към всичко което се яде плюс прах и влага и така само си дадох парите на вятъра. Детето ми е на 2.5 години

# 42
  • Мнения: 5 680
Мисля, че говорим за различни неща. Един пише за тест за алергии /общи към храни, животни и др./, а друг пише за тест преди някакво изследване. Моят пост беше предназначен към gyulcem, тъй като доколкото разбирам те пият противоалергично преди вид изследване, в случая скенер. Този тест не е за храни и т.н., а за упойващите вещества.

# 43
  • Мнения: 1 146
От 4 месеца дъщеря ми (на 2 години е) не спира да кашля. Затихва, усилва се, има нощи, през които не спим въобще, а през деня нито един път не я чувам да кашля. Водихме я къде ли не. Тодоров отсече - алергия, да пие Ксизал, а след него да започне Ериус, а при много силна кашлица да давам и Вентолин. Спрях я от яслата (имаше съмнения, че я дразнят дезинфектантите там, а и тя започна да кашля малко след като тръгна на ясла). Е, все още не й е минало. Снимаха й дробовете, двустранно възпаление има, не било страшно и е в следствие от алергията й. Кръвен тест няма да правим, няма смисъл. Но идея нямам натам как ще я караме с тая кашлица. Решила съм и на хомеопат да я заведа все пак  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 686
Разколебах се за Малячкина.Мислех там да заведа детето,но има доста недоволни и сега оставам в чуденка при кой доктор да заведа дъщеричката си?
Миналата седмица направи за пръв път пристъп,лежахме в болница(даже още си ходим на инхалации там) и сега трябва да се ориентирам към алерголог,но не мога.Моля,препоръчайте ми добър алерголог!

Общи условия

Активация на акаунт