за прегърбването>?

  • 6 712
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 146
маики,някоя от вас имала ли е този проблем?аз като че ли винаги съм била предразположена към
това пусто прегърбване(или гръбначно изкривяване),но не беше някакво фрапиращо,но сега откакто родих (малко след това)направо  Shocked много,опитвам се да ходя изправена,но нещата не са както трябва Sad
моля даите ми някакъв съвет какво да правя и какви мерки да предприема Peace

# 1
  • Мнения: 288
Вземи домашната точилка-ако е дълга и тънка, като си преместиш ръцете назад и я постави през тях, така че да ти минава през гърба (незнам дали ти го обясних по-разбираемо) и ходи с нея из вас! Можеш да се обърнеш и към специалист, който да ти направи програма от упражнения или просто се старай да стоиш изправена

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 09:59 от bow_low

# 2
  • Мнения: 452
аз пък от висене пред компютъра нещо се изгърбих #Crazy

# 3
  • Мнения: 288
аз пък от висене пред компютъра нещо се изгърбих #Crazy

Вземи си по-удобен стол  Laughing

# 4
  • Мнения: 472
Мъжа ми постоянно ми прави забележка за стойката.
Гледах в санитарните магазини да продават едни приспособления приличат на удебелени презрамки на сутиен за изправяне на стойката(имаше и за деца). За зимата стават за под дрехите,но за лятото ще е грозно.
Има и подходящи упражнения за стойката.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 052
Напоследък и аз забелязвам, че съм се по изгърбила. Много е грозно.  ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Мъжа ми постоянно ми прави забележка за стойката.
Гледах в санитарните магазини да продават едни приспособления приличат на удебелени презрамки на сутиен за изправяне на стойката(имаше и за деца). За зимата стават за под дрехите,но за лятото ще е грозно.
Има и подходящи упражнения за стойката.
Тези коланчета са много добри.Аз си взех,защот имам проблеми с гръбнака.
Наистина изправят стойката,опъват те така да се изразя.

Има един недостатък обаче-убиват на подмишниците.

# 7
  • София, България
  • Мнения: 5 593
Тези коланчета съм ги носила като дете - много помагат!  Peace
Мога да помогна и с друго.
Като малка ме заведоха в болницата в Горна Баня. Там ми показаха няколко упражнения за изправяне на гърба. Много е важно да си упорита и да ги правиш всеки ден.Продължителността е - докато не можеш да държиш стойката повече - и така всеки ден увеличаваш продължителността на упражнението  Peace 
Ама че го обясних - това са статични пози.
1. - ляга се по корем. Свиват се ръцете в лактите като дланите сочат точно под брадичката. После вдигаш нагоре горната половина от торса колкото можеш и задържаш колкото успееш - всеки ден ще е с 15-20 секунди повече. Не се мърда наникъде - просто по този начин се напрягат мускулите на гърба.
2. - трябва ракла или стабилна маса. Ляга се на нея по очи - все едно се пресягаш през нея за нещо, хващаш се за другия ръб с ръце и с тази опора вдигаш краката назад и държиш. Пак същото - повече секунди всеки ден.
Упражненията изглеждат лесни, но повярвайте ми - натоварването точно на правлните мускули е голямо.
При мен - за 2 месеца всеки ден си изправих стойката. Бях на 15 разбира се!
Успех! Дано да съм обяснила разбираемо Peace

# 8
  • Мнения: 146
Тези коланчета съм ги носила като дете - много помагат!  Peace
Мога да помогна и с друго.
Като малка ме заведоха в болницата в Горна Баня. Там ми показаха няколко упражнения за изправяне на гърба. Много е важно да си упорита и да ги правиш всеки ден.Продължителността е - докато не можеш да държиш стойката повече - и така всеки ден увеличаваш продължителността на упражнението  Peace 
Ама че го обясних - това са статични пози.
1. - ляга се по корем. Свиват се ръцете в лактите като дланите сочат точно под брадичката. После вдигаш нагоре горната половина от торса колкото можеш и задържаш колкото успееш - всеки ден ще е с 15-20 секунди повече. Не се мърда наникъде - просто по този начин се напрягат мускулите на гърба.
2. - трябва ракла или стабилна маса. Ляга се на нея по очи - все едно се пресягаш през нея за нещо, хващаш се за другия ръб с ръце и с тази опора вдигаш краката назад и държиш. Пак същото - повече секунди всеки ден.
Упражненията изглеждат лесни, но повярвайте ми - натоварването точно на правлните мускули е голямо.
При мен - за 2 месеца всеки ден си изправих стойката. Бях на 15 разбира се!
Успех! Дано да съм обяснила разбираемо Peace
  bouquet

# 9
  • Мнения: 812
Мъжа ми постоянно ми прави забележка за стойката.
Гледах в санитарните магазини да продават едни приспособления приличат на удебелени презрамки на сутиен за изправяне на стойката(имаше и за деца). За зимата стават за под дрехите,но за лятото ще е грозно.
Има и подходящи упражнения за стойката.
Тези коланчета са много добри.Аз си взех,защот имам проблеми с гръбнака.
Наистина изправят стойката,опъват те така да се изразя.

Има един недостатък обаче-убиват на подмишниците.
къде се продават тези коланчета и каква цена са?

# 10
  • Мнения: 146
мисля че ги има в аптеките Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
В аптеката на Графа голямата има.

Около 15тина лв май струваше.+-2,3.Не помня.

# 12
  • Мнения: 146
да не са мн скъпи,аз преди време в едно списание (се продавака разни работи)видях нещо подобно за около 20 лж newsm78

# 13
  • Мнения: 668
Здравейте момичета.Може ли да ми кажете какви са тези коланчета,нещо подобно на това ли са ?
http://web2.sasa.com/SasaWeb/eng/product/viewProductDetail.jspa? … emno=102028603001

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
АМи не е точно същото ,цялото е от ластик,това което аз го имам,и отзад е ластична лента.Мога да се снимам довечера и да пусна снимка.

Но вижте и от този на Саса сайта,колко е дебела лентата,която минава през мишниците.Убива жестоко. ooooh!Аз си слагам едни дунапренки там,да е по-меко.

***
Онзи ден една клиентка е минала през майка ми и е ходила страхотно изправена./а попринцип ходи много изгърбена и приведена/.Тогава майка ми я е похвалила и тя си е показала колана.Същия като моя бил.

# 15
  • Мнения: 4 435
Дайте снимка,че и аз трябва да си взимам. ooooh! Ама не знам дали тука ще си намеря,така че май ще трябва да търся да поръчвам от някъде из нета. Thinking

# 16
  • София
  • Мнения: 4 966
Забравих да кажа,че са на номера.

# 17
  • Мнения: 4 435
Забравих да кажа,че са на номера.

Само това оставаше. Crossing Arms
Ти с кой номер си?

# 18
  • София
  • Мнения: 4 966
3,ама ти си по-слаба от мен. Peace

Между другото на вид не са нищо особено,даже мисля,че този показания на саса може по-добра работа да свърши.

Ето подобие на моето,същата фирма.

http://www.donna.bg/product.php?id=570

http://donna.bg/product.php?id=571

http://www.storebg.eu/index.php?manufacturers_id=10&osCsid=6 … 3c0a5d5842735196b

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 18:25 от Исайкова

# 19
  • Мнения: 4 435
3,ама ти си по-слаба от мен. Peace

Между другото на вид не са нищо особено,даже мисля,че този показания на саса може по-добра работа да свърши.

А,не се знае дали съм по-слаба,според мен май сме еднакви.
Аз се чудя дали да поръчвам това от сасата или първо да погледна по аптеките. Rolling EyesКак се казва това нещо,че да знам какво да търся.  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 036
Аз имам голям проблем със стойката.
Още от пубертета,понеже имах по - голям бюст и ми беше страшно притеснително , аз умишлено се прегърбвах.
Сега и да искам по трудно ще се оправя и при нас възрастните(не при децата) е въпроса как да забавим това изкривяване.
На първо място знам че трябва да е много стегнато тялото при вървеж.
После да се спи на матрак и колкото е по твърдо толкова по добре.
Наистина има специални упражнения за изправяне.
Да не говорим,че като стана от стол изпитвам болка в гърба.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 966
3,ама ти си по-слаба от мен. Peace

Между другото на вид не са нищо особено,даже мисля,че този показания на саса може по-добра работа да свърши.

А,не се знае дали съм по-слаба,според мен май сме еднакви.
Аз се чудя дали да поръчвам това от сасата или първо да погледна по аптеките. Rolling EyesКак се казва това нещо,че да знам какво да търся.  bouquet
Хубаво е да е по стегнат.Аз си го взех като бях повече кг.Сега съм за две.Пуснах линкчета със снимки . Peace

# 22
  • Мнения: 4 435
Много благодаря,страхотно полезни линкове.  bouquet Hug
В понеделник ще погледна тук и ако няма направо ще поръчвам.Мерси за всичко  Hug

# 23
# 24
  • Мнения: 4 435
А тия неща които слагаш за да не те убива,какви са ? Че и на мен ще ми трябва нещо такова. Thinking

# 25
  • Мнения: 2 068
Здравейте  Simple Smile
а колко време е нужно да се носи  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт