Не „хипотенуза”, братчед... Хипотеза! - II ЧАСТ

  • 30 845
  • 529
  •   1
Отговори
  • Мнения: 335
Тази темичка се роди след люта схватка между шаманка и скептично настроен потребител в друга тема - за сънищата.
Шаманката и в преражданията вярваше.
Скептичният искаше доказателства даже за текущия живот.
Не се разбраха.
Единият настояваше, че щом говорим за недоказано, значи говорим за „хипотеза”.
Другият не искаше доказателства понеже си имаше провидения (или само видения).
Затова контрираше винаги, че „хипотенузите” нямат значение.
Както компотите и компютрите.

По желание на зрителите обявяваме новата част на темата – нАучен диспут по домашному както следва:


# 1
  • Мнения: 335
Част II
Цитат
Темата е специална.
Тя е за всеки, който иска да сподели (както си е по чехли, у дома) любимата си научна хипотеза за същността на живота..., за феномена „кухи лейки с цици от силикон”... или друг някой глобален въпрос.
Всичко, що е хипотеза. И научна да е.
Може и лична да е.

Препоръчват се справки със старата тема:
там има за откритите напоследък екзотичните планети с условия за живот, за новия ускорител на елементарни частици на ЦЕРН, за непорочното зачатие, за клонирането, за отговора на всички въпроси – 42....
Не се препоръчват прекомерна поезия и прекомерни цитати на религиозни и сектантски творби.

Старата тема е тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215900.msg6481801#msg6481801

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 07:49 от Холограма

# 2
  • Мнения: 335
Учени открили нова слънчева система вчера-онзи ден.
Казват, че много приличала на нашата, обаче в информациите се съобщава само за две планети, обикалящи около своето слънце. Новината е, че са го направили чрез "необичаен похват", който "може би е нов и по-продуктивен начин при претърсването на вселените за планети и живот":

http://www.today.bg/news/17348.html


За справка:
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=384325
Регион с формиращи се планети в Млечния път изобилства с вода /07 октомври 2007
Астрономи, наблюдаващи формираща се слънчева система, са засекли за пръв път как водата, считана за елемент, без който животът би бил невъзможен, си проправя път към новите планети

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Да ни е честито (и темата и системата)! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 135
ВНИМАНИЕ!
Цитат
това не е сектантски цитат
Mr. Green

ако един човек има опитности(истински и конкретни, и неявяващи се плод на психическа нестабилност), които официалната наука не може да обясни, според мен е абсурдно просто да се правим, че не ги забелязваме, или да кажем че това е от хормоните или щото е имало изригвания и въпросния човек го е боляла глава ooooh! . Дори католическата църква след около 400 години официално признала че земята се върти! Истинската наука, свързана с истински стремеж към опознаване на Вселената и човека, според мен би било хубаво да реагира в по-кратки срокове.   bouquet

# 5
# 6
  • Мнения: 836
... нАучен диспут по домашному...
Grinning

Едно интересно начало: технологии на бъдещето, компютри, нет, форуми, холограма... по домашному:

http://youtube.com/watch?v=tXLxcCTwr2E&feature=related

# 7
  • Мнения: 135
... нАучен диспут по домашному...
Grinning

Едно интересно начало: технологии на бъдещето, компютри, нет, форуми, холограма... по домашному:

http://youtube.com/watch?v=tXLxcCTwr2E&feature=related
Joy

# 8
  • Мнения: 135
Според мен е незряло да се смята че развитието на човечеството означава все повече удобства със все по-малко усилия.
Четох преди време някаква фантастика всмисъл за такъв технически напредък, че в устройство колкото химикалка примерно - оръжие, предавател, др. И на една друга планета, самичка... героинята си ...загуби химикалката  Crazy

според мен следващата степен след Homo Sapiens не трябва да е Homo Clicus (човек кликащ (цъкащ) на Palm/смартфон/часовник).

Но това може да касае познание за истинската същност на човека (създаден по образ и подобие Божие) а не ...просто "произлязъл от маймуните" (за справка - човека НЕ Е произлязъл от маймуните)

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 16:03 от Deepinside

# 9
  • Мнения: 836
Според мен е незряло да се смята че развитието на човечеството означава все повече удобства със все по-малко усилия.
...
То, това "развитие" - целящо все по-малко усилия, води до закърняване на някои органи и системи и прогресивно затъпяване.

# 10
  • Мнения: 135
Според мен е незряло да се смята че развитието на човечеството означава все повече удобства със все по-малко усилия.
...
То, това "развитие" - целящо все по-малко усилия, води до закърняване на някои органи и системи и прогресивно затъпяване.

кое е по-добре: нАучно да се избият стотици хиляди хора с атомна бомба, или "ненаучно" човек да е в хармония със себе си и Вселената?
Много интересно би било да се отговори(примерно според Холограма) каква е целта на науката - да живеят хората по-добре/ да се развива човека по-пълно/ корпорации да правят все повече печалби/правителсвата да управляват все по-обхватно?
или всичко взето заедно с изключително акцентиране на последните две?
Дали това е най-подходящото място за живеене? Или ще се разпръснем сред звездите и "будет вам щастие" ? Crazy

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
... нАучен диспут по домашному...
Grinning

Едно интересно начало: технологии на бъдещето, компютри, нет, форуми, холограма... по домашному:

http://youtube.com/watch?v=tXLxcCTwr2E&feature=related
Joy
newsm62 newsm10

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Струва ми се, че науката ще ни унищожи Confused

# 13
  • Мнения: 135
Струва ми се, че науката ще ни унищожи Confused

бил съм на лекция на един индийски йога - Шибендо Лахири, та той имаше предвид една история в смисъл, че пещерните хора, биещи се с примерно с кокали или каменни чукове, колкото и примитивни да са били, не са могли да причинят толкора разрушение, колкото с сегашни модерни оръжия.

атомна, неутронна, термоядрена, вакуумна бомба;
бактериологично и химическо оръжие, лазерни и електромагнитни оръжия.
за ракети и артилерия да не споменавам.
Космоса за мирни цели? Rolling Eyes
Накъде е тръгнал света...

# 14
  • tardis
  • Мнения: 329
Струва ми се, че науката ще ни унищожи Confused

Наука или мистицизъм - и двете могат да се използват за зло.
И за добро.
Но не можем да кажем, че са по начало лоши.
Това, което може да ни унищожи е собственото ни невежество, глупост и егоизъм, не науката или заклинанията сами по себе си.

------
Поздравления за новата тема и, Silvy A,
това от миналата тема за програмираността на мисленето е точно казано;
всекидневно изпълняваме десетки програмки 'if 1,2,3 ... - then';
наскоро го наблюдавах по себе си - определени думи и ситуации отключват такива '.ехе'-та, че е странно как трудно се забелязва; но веднъж забелязал ги - седиш си и гледаш представление Laughing

Общи условия

Активация на акаунт