България - най-абсурдната и ненормална държава на света

  • 4 831
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 502
Не се залъгвайте,хора!Нищо няма да промени този референдум!Обикновените хора в тази държава винаги са си били и ще си останат безпомощни да направят каквото и да било в своя полза.Не мога да си го обясня това,но е факт!Отчаянието е достигнало максимума си!Най-добре е да се спасяваме кой както може чрез емиграция,това е.Тук просто нямаме шанс,децата ни също!Вие имате ли още сили и нерви да понасяте цялата тая простотия около нас?Аз се предавам ...

# 31
  • Мнения: 27 524
Аз уж се уча да слагам вазелин и да гълтам, амо очевидно на България и расте. Вече и вазелинчето не помага.

 Joy Joy Joy
Много яко и точно, Зефси, браво  Peace

# 32
  • Мнения: 15 538
казвала съм го и преди, ще го кажа и сега - политиците ще ни се подиграват и ще си правят каквото поискат, докато ние си стоим вкъщи, не правиме нищо, за да ги спрем, и изказваме отрицателното си мнение само във форума. овчедушието ни самО ни изиграва лоша шега. и с риск да стана да стана банална, за пореден път ще дам за пример размириците във Франция, защото по този начин хората там си извоюваха това, което искат  Peace

# 33
  • Мнения: 1 111
 Референдумът в Бургас е прах в очите на хората, популизъм от страна на управляващите в града.Ето, мнението на гражданите е важно за нас, затова ги и питаме.Друг е въпросът, че няма никакво значение.Въпреки това проявяването на заитересованост и активност от избирателите е важна, с оглед други насоки.

# 34
  • Мнения: 46
Дори и този референдум да е без значение по отношение промяна на нещата и отмяна на този изключително неизгоден за България договор, пак има смисъл да се проведе и да е успешен, защото това ще означава събудена гражданска съвест и преместване на мястото на изразяване на недоволството - вече не пред телевизора и компютъра на топличко....
А пък ако е 50+1 с НЕ и не го зачетат.... сигурно ще има продължение на още по-друго място Thinking

# 35
  • Мнения: 648
   Днес участвах в първия в живота ми референдум. Въпреки зверския вятър и необичайния за страната ни вот, хората са излезнали и гласуват. В нашето училище(избирателна секция) срещнах много съграждани на различна възраст.  Няма да коментирам конституцията, ефектите в национален план, но както каза днес мъжът ми, това упражнение е важно за нас!

Дори и този референдум да е без значение по отношение промяна на нещата и отмяна на този изключително неизгоден за България договор, пак има смисъл да се проведе и да е успешен, защото това ще означава събудена гражданска съвест и
Абсолютно си права!

Не познавам кмета ни лично, гласувала съм за него, живо се интересувам от работата, която върши като такъв. Най- малко има някаква прозрачност, около него, журналистите пишат. Докато за предния, освен да прерязва трикольорна лента някъде или с букет цветя, друго не съм чела и гледала. Който се вълнува може да потърси информация. Не съм бургазлийка, но когато виждам, че има някакво движение, не мога само да пруфтя и недоволствам.
Съгласна съм със заглавието на темата, за съжаление обаче абсурдността произтича и от това, че нямаме угодия.
Борисе, предпочитам с моите данъци да се финансира референдум, от колкото сделка за лична изгода.

# 36
  • Мнения: 3 674
..... Хората гласуват за тъпаци и после ги псуват Rolling EyesЕ, не става така...


Точно така... Joy Joy Joy Joy Joy Сами си ги избираме, после ревем....много  абсурдно-идиотско е положението Joy Joy Joy



Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 15:32 от ЧервеноВинце

# 37
  • Мнения: 3 926
за пореден път ще дам за пример размириците във Франция, защото по този начин хората там си извоюваха това, което искат  Peace

Сложен пример Thinking Говорим за държавата, чиито "селяни" изливаха тонове мляко пред парламнта... за държавата, чито "селяни" изсипваха тонове ябълки пред парламента..., за държавата, чиито "селяни" спряха да продават продукцията черен гъши дроб докато не се забрани вносът от източна Европа... за държавата, чиито "селяни" са се хванали и са заклали краля, който не им е вървял по свирката... и не на последно място родинтата на Русо и на идеята за Гражданско общество...
Ако ние бяхме тази държава (защото държавата сме ние) и ние щяхме да можем така, но тук става въпрос за друга държава -
за онази, чиито селяни се чудят как да вържат двата края и как да построят фермите си по новите европейски изисквания...
чиито селяни бяха спрени с полицейски вериги, за да не докарат кравите си пред парламента...
чиито селяни са предавали ключовете на портите на градовете си и където цари поговорката - сам - страшен хайдутин; двама - сговорна дружина; трима - чета с предател Confused
Уви... ДНК-то ни куца Wink

# 38
  • Мнения: 46
Много съм съгласна. ГаднУ, но факт!!! Не сме народ, а мърша!!!-както е казал Иван Вазов.
Аз преди малко се върнах от гласуването и изобщо не съм оптимист, че ще отсрамим народът, макар да звучи цял ден по ТВ СКАТ: България цяла сега нази гледа. За съжаление, поне в нашата секция, избирателната активност в никакъв случай не е 50+1 от всички, които имат право да гласуват. Започвам да се опасявам, че ще произлезе голям срам.

Ако това го прочете някой от Бургас и още не еотишъл да гласува, ДА БЯГА ВЕДНАГА КЪМ УРНИТЕ!
РЕФЕРЕНДУМ!!! ДНЕС!!!

# 39
  • Мнения: 15 538
за пореден път ще дам за пример размириците във Франция, защото по този начин хората там си извоюваха това, което искат  Peace

Ако ние бяхме тази държава (защото държавата сме ние) и ние щяхме да можем така, но тук става въпрос за друга държава -
за онази, чиито селяни се чудят как да вържат двата края и как да построят фермите си по новите европейски изисквания...
чиито селяни бяха спрени с полицейски вериги, за да не докарат кравите си пред парламента...
чиито селяни са предавали ключовете на портите на градовете си и където цари поговорката - сам - страшен хайдутин; двама - сговорна дружина; трима - чета с предател Confused
Уви... ДНК-то ни куца Wink

когато човек иска да направи нещо винаги ще намери начин. когато искаме покажем на правителството и на света, че не сме съгласни с нещо, ако трябва ще се извикат чужди телевизии, ще се направи протест, ще се изкажат мнения пред света - ВИНАГИ ИМА НАЧИН - друг е въпроса вече дали на някой му се занимава изобщо или негодува само, за да си убие времето  Peace

# 40
  • Мнения: 46
за пореден път ще дам за пример размириците във Франция, защото по този начин хората там си извоюваха това, което искат  Peace

Ако ние бяхме тази държава (защото държавата сме ние) и ние щяхме да можем така, но тук става въпрос за друга държава -
за онази, чиито селяни се чудят как да вържат двата края и как да построят фермите си по новите европейски изисквания...
чиито селяни бяха спрени с полицейски вериги, за да не докарат кравите си пред парламента...
чиито селяни са предавали ключовете на портите на градовете си и където цари поговорката - сам - страшен хайдутин; двама - сговорна дружина; трима - чета с предател Confused
Уви... ДНК-то ни куца Wink

когато човек иска да направи нещо винаги ще намери начин. когато искаме покажем на правителството и на света, че не сме съгласни с нещо, ако трябва ще се извикат чужди телевизии, ще се направи протест, ще се изкажат мнения пред света - ВИНАГИ ИМА НАЧИН - друг е въпроса вече дали на някой му се занимава изобщо или негодува само, за да си убие времето  Peace

Там е отговорът: българинът не се занимава с нищо подобно. Той е съгласен със всичко. Той доброволно си грухти в кочинката и чака с удоволствие да дойде колачът. А когато колачът дойде, вирва дупарата и казва "благодаря, че ми обърна внимание!". Начини има мнооооооооого, но към нито един българинът не посяга. Той гледа отстрани как шепа смелчаци се опитват да измият и неговия срам. От Ботев насам нищо не се е променило!

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 19:20 от karlota

# 41
  • Мнения: 46
Айде! ЧЕСТИТО! ВОТЪТ ОБЯВЕН ЗА НЕДЕЙСТВИТЕЛЕН!
Избирателна активност под 50 % от имащите право на глас.
Срамувам се, че съм българка!

# 42
  • Мнения: 15 538
Айде! ЧЕСТИТО! ВОТЪТ ОБЯВЕН ЗА НЕДЕЙСТВИТЕЛЕН!
Избирателна активност под 50 % от имащите право на глас.
Срамувам се, че съм българка!

както винаги - ревем, че нищо не се прави в тази държава, а сами не си помагаме  Rolling Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 2 623
..... Хората гласуват за тъпаци и после ги псуват Rolling EyesЕ, не става така...


Точно така... Joy Joy Joy Joy Joy Сами си ги избираме, после ревем....много  абсурдно-идиотско е положението Joy Joy Joy


Айде стига с това клише, а ?
От тези дето сега им сърбаме лайната
лично аз никой не съм избрала !
Много моля да не се обобщава и да не се слага
всичко живо под общ знаменател  Naughty

# 44
  • Мнения: 3 674
jullianna...айде не с прави на жертва де...Кой ни избира управниците,ние българите "си ги избираме" я...никой друг.

 Няма значение дали ти  или аз или еди кой си  не е гласувал...Говоря като цяло....българите си  гласуват.

Да на би французите и германците да гласуват вместо нас и да ни избират управниците...  Mr. Green

Така че никой друг не ни е виновен за бъкиите в абсурдната държава.... Naughty 

Така хубаво го е казала belindа..."Гласуваме за тъпаци...и после ги псуваме..."

Общи условия

Активация на акаунт