Усещахте ли липсата не бебето след раждането?

  • 3 410
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 312
ами имах чувството,че ми е празно  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 217
На мен ми липсваха ритничетата и неговото постоянно дупене.
И големият ми корем ми липсваше./имах лека бременност/
Даже сега около мен има 4-5 бременни и леко и благородно им завиждам./но за раждането хич/

# 32
  • София
  • Мнения: 431
Да, липсваше ми и даже продължавах да си пазя корема от удари.

# 33
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Да, липсваше ми бебето в корема и исках пак да съм бременна.Колко лесно изперква човек.............

# 34
  • Мнения: 11 607
Липсваше ми, дори в началото се стресирах,че нещо е станало с Бебо и се питах защо вече не го чувствам! Докато се усетя,че то вече е родено......

# 35
  • Мнения: 4 555
Малко след като я извадиха, забравих, че някога съм била бременна. Нямам никакъв спомен към усещането от тежестта на корема, нито движенията на бебето.

# 36
  • Мнения: 498
По-скоро част от следродилната депресия беше странното чувство, което ме налягаше от време на време, че това не е моето бебе, а някакъв непознат чужд организъм, което продължи по-дълго, но за щастие с времето си и това премина. Crazy
Това ми стана интересно, защото рядко се чува и изразява, а реално се среща много често - точно чета в момента, че според психолозите и работещите с майки това е един от сигналите, че раждането е протекло различно от желанията и представите на майката (все едно какви причини са го наложили), което носи чувство на неудовлетворение и майката има нужда от време за приемане и преодоляване на тази травма. Много физически контакт помага за подновяване на връзката майка и бебе и за лекуване на емоционалните травми Hug
Ох вече съм спокойна, мислех, че нещо съм шашава. Бебка е недоносена и един месец си я чакахме. Честно си признавам, не я обикнах от първия миг, по-скоро бях уплашена и се чудих що е то. Исках си корема, когато я изписаха взех че се наспах два дни/не бях спала месец от нерви/, а сега не мога да се откъсна от нея.
Добре че има някакво научно обяснение, много ме беше срам, на който го кажа всички с недоумение и укор ме гледат.

# 37
  • Мнения: 3 334
ами веднага след раждането не,поради болезненото възтановяване,но часове по-късно много ми лисваше Confused

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Не, радвах се, че е отвън  Simple Smile

И аз  Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 408
Не.Радвах се,че вече мога да си я гушкам  Hug

# 40
  • Мнения: 5 391
Първият път да, вторият не.

# 41
  • Мнения: 5 940
Беше в ръцете ми, какво по-хубаво от това Hug. Бях щастлива. Не понасях гледката на корема ми, обаче, на мястото на прекрасното заоблено коремче, имаше поувиснала кожа, не смеех да се погледна в огледалото.

# 42
  • Мнения: 655
Макар че вече можх да ги гушкам и гледам, да се грижа за тях, някак все пак ми липсвае чувството...

# 43
  • Мнения: 493
Не,много се радвах да си го гледам и гушкам вече Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 6 011
Не ми липсваше това усещане. Последните дни много ми тежеше и се радвах, че родих.

Общи условия

Активация на акаунт