Въздържай се да кърмиш в присъствието на други мъже, скъпа!

  • 4 922
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
След дълго и упорито старание съм горда кърмеща майка. И си мислех, че всички около мен разбират колко е важно това и...престанах да се крия докато кърмя. Даже като ни дойдат гости, тъй като детето е без режим и суче по цяла вечер, вместо да се крия в другата стая по цяла вечер, просто седнах на масата с бебока и оголих гърда.
Но явно не съм направила добро впечатление, защото днес на вечеря мъжът ми изведнъж каза: "Би ли се въздържала да кърмиш в присъствието на други мъже оттук-нататък? Накара гостите да се почустват много неудобно."
Не знам защо се обидих толкова. Нон-стоп чета някакви книги, ровя се в интернет и смятам, че кърменето е най-естественото нещо. Дотолкова се главозамаях, че реших, че и другите смятат така.
Но май прекалих. Дали бях права да се засегна?

# 1
  • Мнения: 1 216
При нас имаше погледи само 1вия месец, сега таткото гордо носи блузка "Татко на кърмаче" и агитира за кърмене на поискване.
Аз само бях категорична, че така се чувствам прекрасно!

# 2
  • Мнения: 433
Аз също бих се засегнала на твое място. Да не си правила стриптийз на пилон случайно? Хранила си детето ви!  А и то колко ли се вижда при едно кърмене...

Аз онзиден имах работна среща (полуофициална) с клиент и понеже му обясних че съм в майчинство и ще дойда с бебе, се срещнахме в едно кафе в Ситицентъра. Говорихме, свършихме работа, но по едно време малкия се събуди и се размрънка.  Аз попитах човека: "Нали няма да имате против да нахраня детето докато говорим?" ( ръка на копчето на ризата отпред  Laughing) и набързо и дискретно тикнах цица на Наско. На практика това, което  се виждаше от гърдите ми, е по-малко от гледката на повечето деколтета лятото. И си продължихме разговора с човека още десетина минути.

За 2 месеца вече ми се случи да кърмя пред няколко приятели-мъже.  Всички те възприемат естествено това, но докато вадя гърдата си, дискретно поглеждат в друга посока или в лицето ми. Ако приятелите на мъжа ти зяпат циците ти открито и демонстратично - как ли ще те гледат на плажа?
Въпрос на възпитание и манталитет е това.

# 3
  • Мнения: 1 328
Определено ще ми бъде много неприятно, ако ми го каже най-близкия ми човек.
А той си хапва в присъствието на други жени, що детенце да не може?!?!?

# 4
  • Мнения: 405
И аз също бих се засегнала  Peace
Всъщност когато родих и кърмех дребния на публични места и мъжа ми гледаше неодобрително на това.
Никога не е посмял да ми направи забележка, защото усещаше каква буря ще се разрази...  Mr. Green
Но преди няколко дни видя моя приятелка да кърми навън и когато се прибрахме ми каза, че за първи път вижда жена да кърми навън /освен мен/ и хич не му е подействало еротично, както си е мислел че аз действам на други мъже, когато вадя цица  Joy
Бил стигнал до извода, че всъщност гърдите на жената са за кърмене и мозъците на хората били промити от рекламите представящи гърдите като сексуални обекти  Mr. Green
Много ме изкефи прозрението му.
Та проблема е, според мен, че мъжа ти се притеснява, че докато кърмиш си сексуален обект за другите мъже.
Т'ва е от мен...

...голямо философстване, голямо чудо  hahaha

# 5
  • София
  • Мнения: 1 252
За моя радост това не съм го чувала, дори мъжът ми бе този, който ме подтикна към кърмене на обществени места. Много пъти съм кърмила в компанията на познати и непознати мъже и независимо, че съм с огромен бюст никой не си е позволил да ме зяпа като кърмя. ПОстарай се да кърмиш дискретно, за да не притесняваш любимия. Дори го помоли за съдействие - да ти каже доколко гледката е приемлива за него. Моят ме убеждаваше, че нищо не се виждало отстрани.

# 6
  • Мнения: 5 401
През моя скромен кърмачески стаж се е случвало да кърмя-къде-ли-не, пред кого-ли-не. Слава Богу такива тежки думи никой не си е позволил да изрече все още, с изключение на "айде стига си кърмила, докога така!"  Thinking

Мисля че в подобна на твоята ситуация също бих се почувствала засегната от такъв коментар, дори и предадена!  Peace Кърменето е най-добрия начин да нахраниш и да утешиш бебето си, което не може да съобрази глада и нуждите си с гостите, със сериала и т.н. Не е главозамайване твоето, а майчин инстинкт!   bouquet

# 7
  • Мнения: X
Хората се смущават от проявата на подобна интимност и видът на кърмеща бебето си майка ги кара да се чувстват неудобно.
Истински псевдоморал и сбъркани нравствени норми - понеже женските гърди са прокламирани масово от медиите като изцяло сексуален обект, когато човек види да се използват по натуралното им предназначение, а не по наложеното такова, се парализира - не знае как да реагира и какво да мисли. Смущава се, притеснява се, извръща глава, струва му се нещо срамно, дори се сърди на подобно "демонстративно" поведение от страна на "агресивната" кърмачка.  hahaha
А хич и не му хрумва да се замисли, че той, случайният зрител на този "провокативен" акт, е в пета глуха за кърмачката - в този точно момент за нея съществува само гладното й бебе и фауната от околния свят просто е притурка, петно от пейзажа.  Laughing

# 8
  • Мнения: 394
откога  храненето стана срамно занимание? моят мъж подкрепя кърменето навън. кърмила съм и на работата му пред шефа и колегите му, пред приятелите ни и въобще навсякъде при все, че за мен дискретнито кърмене е мисия невъзможна. подозирам, че ако някой си позволи да направи забележка би го скастрил - всъщност вече е водил спорове на тази тема.надявам се твоят мъж, дори и да ти е направил забележка вкъщи пред другите да не си позволява, защото аз тогава не само бих се обидила ами щях да направя голям проблем. права си да се засягаш - все пак от него очакваш най-голяма подкрепа. обясни му как се чувстваш.

# 9
  • Мнения: 320
Аз също кърмих навън като беше по-малка дъщеря ми, но сега вече не се налага, защото суче само преди сън и нощем, но гледах да се обръщам с гръб към хората наоколо. Така и аз чувтсвах все едно отрязвам всички останали и сме си само двете в този интимен момент.
Пред други мъже не съм кърмила, не защото ме е срам, а защото те се притесняват.
Но се възхищавам от жени, които са пионерки в разпространяването на идеята, че това е най-нормалния и интимен акт в света! За съжаление като пионерки са сочени с пръст и неразбирани!
Или мъжа ти ще свикне и ще започне да се гордее или пък си вземи слинг - така можеш да кърмиш по цяла нощ дискретно. Peace

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Може би мъжът ти се чувства неудобно от факта, че и други мъже виждат гърдите ти.
Не се засягай. Все пак той по всяка вероятност е свикнал да гледа на женския бюст основно в сексуален подтекст и може би смята, че и приятелите му са така.
Можех да опиташ да говориш с него на темата - т.е. дали го е притеснило дори минималното оголване на гърдата.
Във всеки случай, не пренебрегвай факта, че човекът до теб може просто да те ревнува Simple Smile и не се сърди много за това.

# 11
  • Мнения: 3 718
Не само, че бих се засегнала, ами направо щях да се взривя в подобна ситуация. Но аз съм си бая дзвер на моменти
Имаше едно симпатично лозунгче по повод кърменето в на обществено място в щатско:
"Ако кърменето на обществено място те притеснява, чувствай се свободен да си сложиш одеало на главата."
А тук даже става дума за собствения ти дом. Защо да се криеш, да не би нещо лошо да правиш. И ако на някой му е неудобно, то по добре той да помисли защо най естествения начин на хранене го кара да се чувства дискомфортно. Дали това е нормално.
В интерес на истината, когато съм кърмила в присъствието на гости, които нямат деца, гледала съм да съм по дискретна. Не от срам, а просто за да не ставаме център на събитието. Но ако някой ми направи забележка най вероятно гордо ще развея цици и ще му кажа да не зяпа в чинията на сина ми, че не е учтиво  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 967
Според мен може би мъжът ти просто ревнува, че друг мъж е видял гърдите ти и ако поговориш внимателно с него по въпроса нещата може да се уредят (ти най-добре си познаваш мъжа и можеш да прецениш).
Аз и цялото ми семейство сме изцяло ЗА кърменето, никога не съм се притеснявала да кърмя пред хора, мъжът ми изцяло ме подкрепя, даве в началото той ме е насърчавал да не се крия, защото наистина е тъпо да се събре компания, а ти да прекараш вечерта в другата стая, защото бебето е в период на постоянно висене на гърдата. ТОва, което те съветвам е все пак да кърмиш дискретно, когато сте пред външни хора - т.е. има публично кърмене, при което гърдата почти не се вижда, защото майката е с подходящо облеко и е заела подходяща поза и ми се струва, че нито мъжа ти, нито който и да е от гостите ви би се почувствал неудобно ако ти кърмиш дискретно. Ако обаче наистина най-демонстративно си извадиш гърдата пред хората, само защото се чувстваш горда от факта че кърмиш, не очаквай да те аплодират, а напротив - нормално е хора, които не са свикнали да се притеснят. С две думи съветвам те да не се отказваш да кърмиш пред хора, защото няма по-хубаво нещо от кърменето и трябва то да е максимално приятно и удобно както за бебето така и за майкта, но поговори с мъжа ти и го увери, че за в бъдеще ще кърмиш дискретно, така че никой да не се чувства неудобно в твое присъствие.  Peace

# 13
  • Мнения: 630
И аз бих се почувствала неудобно! мисля, че е признак на крайно неуважение към гостите -да извадиш гръд пред тях. Да не говорим, че храненето на бебето е нещо много лично и не би следвало да се натрапва на други хора. Въпрос на добро въспитание, според мен.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
"Би ли се въздържала да кърмиш в присъствието на други мъже оттук-нататък? Накара гостите да се почустват много неудобно."

Мисля, че повечето пишещи тук пропуснаха подчертаната част  Grinning На мен ми се струва, че не става дума за дискретно кърмене или кърмене навън - доколкото аз схващам от написаното, мъжът й се е притеснил точно от това, че кърми пред други мъже, т.е. може да ревнува, да смята, че гърдите се приемат като сексуални обекти и т.н., а не непременно да й казва да не кърми навън или пред хора по принцип.

# 15
  • Мнения: 2 553
На мен също нямаше да ми стане приятно от такъв коментар.Но от друга страна не бих кърмила на масата с гостите.Случвало се е да кърмя пред наши приятели, но съм сядала така, че да съм с гръб към тях ... не мога да обясня защо, но не бих кърмила на масата по време на вечеря с приятели на мъжа ми например  Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 1 504
И аз бих се почувствала неудобно! мисля, че е признак на крайно неуважение към гостите -да извадиш гръд пред тях. Да не говорим, че храненето на бебето е нещо много лично и не би следвало да се натрапва на други хора. Въпрос на добро въспитание, според мен.
Чак пък неуважение...не съм съгласна, та това е най-милата гледка...Друг е въпроса, че аз наистина приемам кърменето като много личен и наш си контакт с бебка/може и да не съм права/...Незнам дали бих се обидила...мисля, че те рувнува мъжа ти...което е нормално...все пак ти и бебето сте ни негови и точно този интимен момент не е нужно да го виждат странични хора/и то не какви да е а "други мъже"/....Няма как да разбере майчинския инстинкт, че бебето е гладно и че на мама не й пука къде ще извади цицата...Така че прости му на мъжа ти...поговори с него. Истината е, че ако бях в къщи, щях да отида в друга стая...едва ли ще изпусна кой знае какво от разговора това едно и второ бебка много се разсейва като има други хора и просто кърменето няма да ни е пълноценно и ще трябва да вадя цица през 5 минути, вместо за 10 минути  да се нацока в другата стая и аз да съм спокойно и дедето нахранено, пък и да се върна при гостите...

# 17
  • Мнения: X
Аз пък не бих кърмила в присъствие на роднини-мъже. Например, не мога да си представя да кърмя на масата пред баща ми или свекър ми, докато се храним. Знам, че това доста би ги притеснило.

# 18
  • Мнения: 320
Жасмин аз от баща си ни най-малко не се притеснявам, че той ме е виждал както майка ме е родила....буквално! Laughing
Ама пред свекъра......не мога!
Мен всъщност от никого не ме е срам да кърмя, защото не виждам нищо еротично, да не говорим за вулгарно в едно кърмене, но при положение, че притеснявам хората, мога да го направя малко по-дискретно. Така улеснявам всички! Peace
Поговори с мъжа си, виж какво точно го притеснява и може да му дадеш малко литература по въпроса да почете..

# 19
  • Мнения: 865
Накара гостите да се почустват много неудобно."

е казал съпруга ти!Бих се замислила в/у това.Още повече че си в къщи,нищо не пречи дискретно да отидете с бебето в спалнята.Не ме разбирай погрешно,не те обвинявам.Може би гостите ви ,нямат деца и не са на вълна кърмене,почувствали са се неловко от това че ти кърмиш в тяхно присъствие.Покуката от тази ситуация за теб може би е да попиташ следващият път гостите дали няма да ги притесни това ,че ще кърмиш пред тях.  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 718
Аз също съм се чувствала леко неудобно да кърмя пред братът на мъжа ми например. Но не за друго, а защото може той да се притесни. Но това не ме е карало всеки път да се крия в спалнята, просто съм го правила дискретно пред него. Реално гърди не се виждат, но пък е пределно ясно къкво правя. Не мисля, че е редно в собствения ми дом да се чувствам неудобно да нахраня бебето си, а гостите в крайна сметка са приятели, нали. Приятелите би трябвало да те подкрепт и ако им е странно и неудобно да си кажат сами.
А другия аспект с ревността на мъжа ти е по различен. Бих поговорила с него за да му обясня, че тук няма нищо сексуално. В крайна сметка тези гости са бъдещи или настоящи бащи и е хубаво да приемат кърменето като нещо не по малко естествено от това да прегърнат жена си на масата или да изядат една салата.

# 21
  • Мнения: 2 100
Това е ревност, няма защо да се засягаш. Аз не кърмя пред мъже, с мъжа ми сме говорили по този въпрос и той е категоричен, че не би му било приятно мъжете да гледат гърдите ми. Мисля, че е трябвало да поговориш с него предварително.  Peace

# 22
  • Мнения: 1 216
Според мен винаги има един момент на привикване с идеята и реализиране на ситуацията с кърменето в една двойка.
Дано постигнете консенсус!

# 23
  • Мнения: X
Шаманката, напълно съм съгласна с теб.

Всъщност, стана ми много интересно дали това смущение от акта на кърмене не е насадено през последните 15-на години, когато да кърмиш стана по-неестествено от това да храниш с биберон.

Биха ми били много интересни спомените на възрастни хора по отношение кърменето "на обществено място", пред приятели и роднини, жалко че не са живи баба ми и дядо ми по бащина линия, за да ги попитам. И двамата произхождат от многодетни семейства - баба ми е родена в семейство с 12 деца, а дядо ми - в такова с 15. (Прабаби-шампионки!) Струва ми се практически невъзможно майките им да са ги кърмели в пълно уединение - нито е имало време, нито място, нито възможност за това.

# 24
  • Мнения: 78
Аз също в началото приемах кърменето за най-естественото нещо и не ми пречеше да го правя навсякъде и пред всекиго. В последствие обаче се замислих и установих, че действително някои хора, особено такива които са много отдалечени от темата 'бебета, кърмене и тн.' се чувстват малко неловко в мое присъствие (особено мъже, пък и доста жени всъщност). От както се усетих, започнах да го правя по-дискретно - не бих седнала срещу тях на масата, а бих се преместила по-отстрани или метнала тънък шал например.

# 25
  • Мнения: 553
"Би ли се въздържала да кърмиш в присъствието на други мъже оттук-нататък? Накара гостите да се почустват много неудобно."

Мисля, че повечето пишещи тук пропуснаха подчертаната част  Grinning На мен ми се струва, че не става дума за дискретно кърмене или кърмене навън - доколкото аз схващам от написаното, мъжът й се е притеснил точно от това, че кърми пред други мъже, т.е. може да ревнува, да смята, че гърдите се приемат като сексуални обекти и т.н., а не непременно да й казва да не кърми навън или пред хора по принцип.

Струва ми се че проблемът не са дори другите мъже а гостоприемството... "Накара гостите да се почустват много неудобно." и идеята че домакинът не трябва по никакъв начин да не кара гостите да се чувстват "не на място" в дома му. А явно е изглеждало че неприемливо неудобно са се почувствали мъжката част от гостите.

Според мен не е никакъв проблем това което е казал таткото,не е злонамерено или обиждащо още повече че става дума за мъже на гости, чието неудобство е обективен факт, който не може да бъде премахнат с вълшебна пръчка.
Аз бих се съобразила с ГОСТИТЕ  и бих попитала дали би ги притеснило да НАХРАНЯ  детето?
Ако видя смутени физиономии, пак ще го кърмя в стаята, но ще се покрием някак - обикновено мятам тензухена пелена през рамото си и над главата на детето. Така и детето няма да се разсейва докато яде.

# 26
  • Мнения: 327
  И аз смятам, че гостите вероятно са се почувствали неудобно и това е проблемаМоже би не си била достатъчно тактична в конкретната ситуация-колко близки са тези хора? Все пак има значение,а и ми се струва,че в постъпката ти има малко показност,или греша?

# 27
  • Мнения: 1 947
   Жалко, че така се е получило, жалко и че хората се притесняват от кърменето -
много дълбоко е стигнала тази извратена нагласа за символа на женските гърди,
за да успеем да я изкореним като гордо развяваме бюст.  Simple Smile Колкото повече
расте детето, толкова по-неудобно ми става и на мен, защото се върти и ше взема
да лъсна.  Mr. GreenНо се е налагало да кърмя някъде навън, когато знам, че само това ще
помогне, а мъжът ми казва "Моля те, недей тук!" .Питам го защо, но не знае. Е, добре,
прибирам си атрибутите и му връчвам ревящото дете - да се оправя! А у дома, влизаме
си кротко в спалнята и мисията е свършена на спокойствие, но пред много близки хора
не се притеснявам, именно защото знам , че и те не се притесняват. Разберете се с мъжа
ти, и двамата имате право. Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 2 348
Тъкмо тази вечер имахме този проблем. Мъжът ми имаше рожден ден и двамата ми братя ни бяха на гости със съпругите си. Точно в най-сладката част на разговора бебчо реши да вечеря. Тръгнах да вадя гърда, но мъжлето ми направи забележка, че имало мъже. Възмутих се "Та те са ми братя! Даже си спомням как батко ми бършеше дупето. От него ли да се крия?!!!" А той - "Бе цяла спалня има оттатък".
 Не разбрах какъв е проблема. Да не говорим пък, че те много пъти са присъствали на храненията на племенника си, но винаги са приемали това за съвсем нормално. Дори това е давало повод да ми задават въпроси относно кърменето, които не са им ясни (те все още нямат деца).
 Сега е доста късничко, но утре ще го сбарам на къс пас моя и ще разнищя проблема, защото той самия много иска дълго да кърмя, но нямам намерение да се крия по храстите, докато сме на разходка.
 

 п.п. Всъщност сега се замислих, че когато сме на гости и аз се оттегля в друга стая да кърмя, той съобщава на всички "Митко отива да обядва" с нотка на гордост. Защо тогава не иска да покаже красивата картинка на приятелите си???  newsm78

# 29
  • Мнения: 1 216
  ...кърмя някъде навън, когато знам, че само това ще помогне, а мъжът ми казва "Моля те, недей тук!". .. Е, добре, прибирам си атрибутите и му връчвам ревящото дете - да се оправя!


Това действа безотказно.  Но аз верно кърмя навсякъде

# 30
  • Мнения: X
Понеже исках да чуя мъжката гледна точка по темата, попитах мъжа си.
Та, според него, кърменето на обществено място било нормално нещо, но трябвало да се прави дискретно. Различно било да закачиш бебето дискретно, като си прикриваш гърдата с широка дреха или пеленка, от това да си извадиш гърдите на показ за всички, дето щели да те озяпват. За мъжа тялото на любимата жена било нещо съкровено и било дразнещо тя да се заголва пред други.
И защо трябвало точно на масата да кърми бебето, като имало и други стаи? Казвам му - жената е написала, че бебето е непрекъснато закачено за нея и иска да суче; той - ами тогава не е моментът за гости; трябвало да изчакат с купоните, докато бебето порасне.
Като го попитах дали не мисли, че и жената има нужда от разтоварване, от това да поседи и тя сред приятели, да не е завъртян животът й 100% само около бебето, малко се посмути. Е, така било, но жената трябвало да седне и да поговори с мъжа си, те да си намерят компромис. Всички проблеми се дължали на липсата на комуникация.


В крайна сметка, Бу беше права - мъжете ревнуват кърмещите си пред публика жени.

# 31
  • Мнения: 2 614
Аз бих се разфучала, но то е защото аз съм си такава.
Но като помисля...може би наистина е ревност. Надали е имал предвид да не кърмиш...Просто не иска другите мъже да гледат на гърдите ти като сексуален обект.
А дали би се притеснил, ако се разхождаш по монокини на плажа?

По-добре поговори с него, вместо да избухнеш в спор - прав ли е той, или не!  Hug

Аз съм кърмила навсякъде почти, почти няма място - влак, самолет, кола, улици, паркове, магазини, банки..., където да не ми се е случвало. Напоследък по-рядко, защото кърмачето е голямо и търпеливо  Mr. Green

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
Когато синът ми беше мъничък, бяхме като скачени съдове. Седях си и аз на масата с него и хич не ми пукаше... Приятелите бяха свикнали, мъжът ми не е имал нищо против. Единствено от свекър си се притеснявах, тогава отивах в друга стая.  Но, мъжете са различни, намерете компромисен вариант!

# 33
  • Мнения: 630
И защо трябвало точно на масата да кърми бебето, като имало и други стаи? Казвам му - жената е написала, че бебето е непрекъснато закачено за нея и иска да суче; той - ами тогава не е моментът за гости; трябвало да изчакат с купоните, докато бебето порасне.

Много правилно го е казал мъжът ти. Съгласна съм на 100 %. Когато се налагаше да се цедя през час, за никакви гости и дума не можеше да става, а след това се съобразявахме с режима на бебка. Ако гостите искаха да я видят, ги канехме към 7, защото тя в 7,30 заспиваше. Ако не държаха особено да я виждат, ги канех след 8, за да мога спокойно да я сложа да си легне и аз да се подготвя да посрещна гостите както трябва. Все пак ги каня, защото ми е приятно да ги видя и да си поговоря с тях за нещо различно от памперсите и млякото, особено пък ако те нямат деца или децата им са големи.

# 34
  • Мнения: 3 634
Някой хора са родени ексхибиционисти.  Mr. Green Не влагам нищо лошо в това.  Peace Аз съм от срамежливия тип и не бих го направила. Сконфузвам се жестоко когато видя кърмеща приятелка, защото го пречупвам през моята призма. В нашето заведение често има кърмещи майки и колкото смутени муцуни, толкова и спокойни. Придържам се към твърдението, че няма нищо лошо, но все пак трябва да е съобразено със ситуацията доколкото е възможно. У дома е най-лесно.  Peace

# 35
  • Мнения: 2 614
Мисля, че храненето на бебето не е повод да живеете в изолация...какво толкова е станало!!! - накърмила си е бебето, е като не мъжа и не харесва този акт, ще спре да го прави, или ще поговорят и ще си изслушат един на друг мотивите!!! Решението е тяхно и не е повод за голяма драма!!!

Чак пък да отложим гостите, и не бил момента за гости...  ooooh! Ами да не разхождаме детето навън дори и през лятото, защото може то изведнъж, противно на намеренията ни да се разплаче и тогава какво.... Купуваме една мешана скара, сакън на някой да не му стане лошо, при показването на ъгълче от гърдата на кърмачката.
Как на нито един от тези мъже не им се повдига лятото на плажа, когато има изнесени на показ тонове цици!!! Confused

Не искам да се карам с никого от вас, и вие и мъжете ви, и аз си имаме право на мнение, но някои твърдения ме.....изненадват!  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 3 064
Мисля, че храненето на бебето не е повод да живеете в изолация...какво толкова е станало!!! - накърмила си е бебето, е като не мъжа и не харесва този акт, ще спре да го прави, или ще поговорят и ще си изслушат един на друг мотивите!!! Решението е тяхно и не е повод за голяма драма!!!

Чак пък да отложим гостите, и не бил момента за гости...  ooooh! Ами да не разхождаме детето навън дори и през лятото, защото може то изведнъж, противно на намеренията ни да се разплаче и тогава какво.... Купуваме една мешана скара, сакън на някой да не му стане лошо, при показването на ъгълче от гърдата на кърмачката.
Как на нито един от тези мъже не им се повдига лятото на плажа, когато има изнесени на показ тонове цици!!! Confused

Не искам да се карам с никого от вас, и вие и мъжете ви, и аз си имаме право на мнение, но някои твърдения ме.....изненадват!  Peace

Абсолютно съм съгласна. При все че бебето ми беше нон-стоп по циците първите 3-4 месеца, не съм спряла да каня гости. Така и така излизането ни беше по-сложно, гости имаше през ден, както е било и е и досега в нашата къща, впрочем.

Веднъж само имаше притеснен човек, след което му се извиних, че не съм го предупредила, аз просто бях свикнала и не прецених ситуацията. Всички други го приемаха като нещо нормално.

# 37
  • Мнения: 1 593
При мене пък мъжът ми е по-напорист  Joy
Последната случка - бяхме на кафе с негови приятели и аз бързах да се прибираме да храня детето у дома. На него обаче му се седеше на раздумка и набързо ме "натири" да свалям сутиена на масата. Определено мога да твърдя, че ми беше крайно неудобно, но можеш ли се противи на такъв прогресивен, в крак с кърменето, мъж.
Иначе, когато сме излизали със свекъра и свекървата ми, както и родителите ми, винаги съм се отделяла на друга маса, или съм ходела в колата, защото на мене така ми е по-удобно, иначе като ги гледам май хич не им пука  Thinking

# 38
  • Мнения: 3 718
Мисля, че храненето на бебето не е повод да живеете в изолация...какво толкова е станало!!! - накърмила си е бебето, е като не мъжа и не харесва този акт, ще спре да го прави, или ще поговорят и ще си изслушат един на друг мотивите!!! Решението е тяхно и не е повод за голяма драма!!!

Чак пък да отложим гостите, и не бил момента за гости...  ooooh! Ами да не разхождаме детето навън дори и през лятото, защото може то изведнъж, противно на намеренията ни да се разплаче и тогава какво.... Купуваме една мешана скара, сакън на някой да не му стане лошо, при показването на ъгълче от гърдата на кърмачката.
Как на нито един от тези мъже не им се повдига лятото на плажа, когато има изнесени на показ тонове цици!!! Confused

Не искам да се карам с никого от вас, и вие и мъжете ви, и аз си имаме право на мнение, но някои твърдения ме.....изненадват!  Peace

Абсолютно съм съгласна. При все че бебето ми беше нон-стоп по циците първите 3-4 месеца, не съм спряла да каня гости. Така и така излизането ни беше по-сложно, гости имаше през ден, както е било и е и досега в нашата къща, впрочем.
Peace точно така мисля и аз
Не бих се лишила от среща с приятели за да храня бебето си на скрито място. Нещата винаги могат да се съчетаят. За мен и за мъжа ми така е най естествено. То за това и сме си направили шумоустойчиво и кръчмовиреещо бебе  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 4 388
ех мъже  ooooh! поне не си единствената в подобна ситуация Tired
дано поне един ден дъщеря ми да живее сред  по цивилизовани хора Praynig
Д а  ти кажа за мен това си е живо лицемерие  newsm78. Дали мъжете ни биха направили забележка на някоя знойна красавица по монокини на плажа до децата ни ?!!!

# 40
  • Мнения: 3 718
Дали мъжете ни биха направили забележка на някоя знойна красавица по монокини на плажа до децата ни ?!!!
Като например " Госпожице, приберете си бюста, че детето ми огладнява като ви гледа"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 41
  • София
  • Мнения: 2 493
Дали мъжете ни биха направили забележка на някоя знойна красавица по монокини на плажа до децата ни ?!!!
Като например " Госпожице, приберете си бюста, че детето ми огладнява като ви гледа"  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Айде и аз да продължа оффтопика, но не мога да се сдържа Simple Smile Ако сте гледали филма "Запознай ме с  вашите" или нещо подобно (2рата част, която е) имаше голямо кърмаче, което при вида на една бая едрогърдеста мацка направо пощуря и започна да прави сигналите, че е гладно и да вика мама и амам (не цитирам много дословно какво говореше, но това беше смисълът)

Интересно ми е да разбера развитието. Поговори ли си мъжа си? Изяснихте ли какво точно го притеснява?
На моя мъж хич не му пука къде кърмя - важното е бебето да яде и да е спокойно. Аз обаче винаги или я покривам, или загърбвам другите, или отивам на друга маса, или в колата. Но това не е по някакви срамежливи или морални причини, а просто, защото и двете ми деца са ужасно любопитни и постоянно се разсейват. Каката отдавна не я кърмя де, но когато я кърмех постоянно зяпаше наляво и надясно, особено ако говоря. Малкото е същото....

# 42
  • Мнения: 553
 hahaha
и аз исках да чуя мъжко мнение и питах мъжа ми какво мисли- пък аз също кърмя и ..този разговор явно е по-полезен....предварително
та Човекът каза: - ами разбира се че гърдите са сексуален обект за мъжа- "ти си си жена  с бюст цял живот, а детето се кърми примерно година и нещо- ако имаш две деца примерно - общо около три години" къде са 3 къде са 30 години...
е това е то мъжката логика в действие- записвайте си  Hug Hug Hug

# 43
  • Мнения: 2 614
Мъжа ми каза, защото снощи след поста на Шаманката  Joy реших и аз да попитам, че тази гледка не може да го накара да мисли за гърдите, като за сексуален обект. Т.е. когато просто види цици е едно, но когато на тези цици има бебче, което блажено поцоква, въобще не мисли за тях, като за сексуален обект.
Ейй, така ме зарадва с това разсъждение.... Simple Smile

# 44
  • Мнения: X
Аз разбирам мъжа ти. Може да ревнува, че се разголваш пред други мъже. За много от тях женските гърди да си силен сексуален стимул. Много мъже се шашкат от този акт и той само ги обърква - от една страна се стряскат от това разголване: гърди не се асоциират веднага с хранене, а кърменето ги притеснява. Все пак, за много хора това не е толкова естествен процес, какво остава за мъже, които може изобщо да не са женени, да нямат деца и това е последното нещо, за което са размишлявали някога.

Пък и нали знаеш стария виц, че детските играчки и женските гърди си приличат по това, че са за деца, но татковците си играят с тях.  Grinning

# 45
  • Мнения: 394
лошото е, че секса се намесва навсякъде, дори и тук. аз също говорих с моя мъж, той ми каза, че няма нищо против, въпреки че е много, МНОГО ревнив. явно разбира че това си е просто хранене на бебето, а и не съм единствената дългокърмеща в компанията, така че нашите приятели са свикнали. е, ясно му е, че има мъже, които биха се смутили, ама май не се притеснява за това.
виж, след като кърмих на работата му някой от колежките му са ме обсъждали и това му е станало неприятно.

# 46
  • Мнения: 3 091
Аз не бих се разсърдила, бих се съобразила. Не съм от срамежливите - кърмя където ми падне, но се съобразявам.
Кърмила съм пред семейни приятели, но винаги дискретно, няколко пъти дори съм заставала с гръб, защото съм ги виждала, че се притесняват.

Не бих кърмила, когато имам гости - директно на масата - аз самата имам нужда от уединение, а и Амалия се разсейва и няма да суче, ако има хора около нас.


# 47
  • Мнения: 100
Моят мъж също не е съгласен да кърмя пред други мъже. Пък и на мен ми е неудобно.
Но истината е, че повечето хора, дори и жени, се притесняват като видят кърмеща жена.
 

# 48
  • Мнения: 1 216
Пък и нали знаеш стария виц, че детските играчки и женските гърди си приличат по това, че са за деца, но татковците си играят с тях.  Grinning

Mноооого добър!!!!

# 49
  • Мнения: 966
На мен също нямаше да ми стане приятно от такъв коментар.Но от друга страна не бих кърмила на масата с гостите.Случвало се е да кърмя пред наши приятели, но съм сядала така, че да съм с гръб към тях ... не мога да обясня защо, но не бих кърмила на масата по време на вечеря с приятели на мъжа ми например  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 100
 Laughing и аз имам какво да кажа по темата макар, 4е определено ми е по-скоро смешно. С мъжа ми ходихме на преглед с бебо, но болницата се оказа на др. край на Сф. След прегледа малкия ревна с пълно гърло - глад го мъчи. Седнах в колата и най-спокойно му дадох да се нахрани. Реакцията на половинката ми ме изненада и определено развесели -  той застана пред вратата и с гръб се опитваше да закрие стъклото. Grinning Grinning Grinning Joy Определено не о4аквах тази реакция.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз пък най-редовно си кърмя в колата. То ние почти в нея живеем   Laughing

# 52
Така,да видим сега кое от следните неща не е естествено :
Дали да уринираш , да се изходиш , да пуснеш една вода , да се изпикаеш или както там искаш да го наречеш или
Да правиш любов с любимия човек или
да изпуснеш газове , да пръднеш или
да оригнеш или
да си бръкнеш в носа или т.н.

Та кое мили дами според вас от всичките неща е протиоестествено?????

Та мили дами , след като това са все тъй естествени неща , защо според вас да не ги правим навън в обществото , пред всички вас?????

След като това си е майка природа , защо да не правим любов в парка на някой пейка , пред вас ,пред вашите деца - та това е толкова естествено и първоприродно????

Не се излагайте с такива приказки!
Колкото и да е естествено , колкото и да ви харесва , има някои неща , които не се показват навън , не се правят пред други хора , макар всички да знаем , че всички ги правим.


# 53
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Аз питах дали някой има против да кърмя пред него. Когато си каже (само един засега), отивах в другата стая. Не искам да карам хората да се чувстват неудобно.
Навън не се притеснявах, но то е различно.

Кърмила съм къде ли не, включително в сервиза докато ми сменят маслото  Mr. Green Който не иска да гледа - да не гледа. Но ако седнем на една маса, където сме ограничен кръг хора, бих се съобразила. Не става дума да оставя бебето гладно, а да накърмя другаде или с гръб към компанията.

# 54
  • Мнения: 7
Така,да видим сега кое от следните неща не е естествено :
Дали да уринираш , да се изходиш , да пуснеш една вода , да се изпикаеш или както там искаш да го наречеш или
Да правиш любов с любимия човек или
да изпуснеш газове , да пръднеш или
да оригнеш или
да си бръкнеш в носа или т.н.

Та кое мили дами според вас от всичките неща е протиоестествено?????

Та мили дами , след като това са все тъй естествени неща , защо според вас да не ги правим навън в обществото , пред всички вас?????

След като това си е майка природа , защо да не правим любов в парка на някой пейка , пред вас ,пред вашите деца - та това е толкова естествено и първоприродно????

Не се излагайте с такива приказки!
Колкото и да е естествено , колкото и да ви харесва , има някои неща , които не се показват навън , не се правят пред други хора , макар всички да знаем , че всички ги правим.





Най-накрая нещо разумно. Не се обиждайте мили дами, и аз кърмя, но всичко си има граници. Голото тяло винаги се е възприемало и ще се възприема като сексуален обект и това се е съвсем в реда на нещата. На вас как ви действа един гол мъж? Или преставете си мъжът ви да да уринира пред приятелките ви, или да покажете на порасналия си вече син гърдите си гордо защтото той блаженно си е "цоцокал" от там. Не ми изглежда нормално. Не съм против кърменето, но съм силно против афиширането му колкото и да е приятно и за мен, и за бебето ми, и за мъжа ми. И сека ми доставя голяма наслада, но не го правя пред пиятели и познати.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 493
Извинете ама нещата, които сравнявате са несравними... Ми дай и да се храним самостоятелно, а не пред други хора, защото например някой може да не обича това, което ям и да му се повдига... Ае ако обичате... Мене що никой не ме пита дали имам против да ми пушат докато ям? Ми когато почнат всички да се съобразяват и да ме питат дали имам нещо против , тогава и аз ще питам! Ама ха!!!

# 56
  • Мнения: 1 947
   Честно казано, отвратена съм от сравненията на "Анти".
Или сте мъж, Анти, или не разбирате какво е сукането
за едно бебе или малко дете...

# 57
  • Мнения: 433
Така,да видим сега кое от следните неща не е естествено :
Дали да уринираш , да се изходиш , да пуснеш една вода , да се изпикаеш или както там искаш да го наречеш или
Да правиш любов с любимия човек или
да изпуснеш газове , да пръднеш или
да оригнеш или
да си бръкнеш в носа или т.н.

Та кое мили дами според вас от всичките неща е протиоестествено?????

Та мили дами , след като това са все тъй естествени неща , защо според вас да не ги правим навън в обществото , пред всички вас?????

След като това си е майка природа , защо да не правим любов в парка на някой пейка , пред вас ,пред вашите деца - та това е толкова естествено и първоприродно????

Не се излагайте с такива приказки!
Колкото и да е естествено , колкото и да ви харесва , има някои неща , които не се показват навън , не се правят пред други хора , макар всички да знаем , че всички ги правим.
Случвало ми се е да уринирам пред доста хора - в болница. Както и пред съпруга ми и детето ми. Причини различни, но е факт. За подлогите, които сменях на баща ми и майка ми, когато се налагаше, да не говорим. Нямах проблем да мия голия задник на баща си, проблемът ми беше той да оздравее.
Била съм напълно гола пред една камара народ, не съм имала проблем. На това му се вика нудизъм или натуризъм. Не се притеснявам от тялото си, смущавам се много, обаче, ако ме видят по бельо. Много по-интимно е, според мен.
Изпускането на газове, бъркането в носа и т.н. го правят всеки ден пред мен куп хора - в таксито, в магазина, в киното и т.н.
Е, и?

С какво показването на мъничко парченце плът при един естествен процес на хранене ще застраши устоите на обществото?  На фона на голия задник на Азис и голите цици на фолкзвездите и манекенките това, което показвам аз, е молекулка в море вода.
Днес накърмих сина си на пейката пред консултацията, до мен седяха мъж със сина си на около 10 г. Забелязаха какво правя едва когато влязлото с майка си момиченце се заинтересува как папка бебето.

А ти, Анти, си имаш едни други проблеми, но не ми е работа аз да ти ги соча. 

# 58
  • Мнения: 629
tezzy, наистина е възможно в борбата си да се справиш с кърменето да си спряла да отчиташ факта, че бялата раса се състои от не малко на брой ограничени хора с криворазбрано чуство за морал. Не е приятно, но е факт. Да нахраниш детето си няма нищо лошо. Кърменето на бебе с нищо не се отличава от мляскащото с пълна и ОТВОРЕНА уста детенце на 3 годинки, като всички хора виждат съдържанието на устата му. Обаче едва ли на някой ще му хрумне да покрие главата на детето с кърпа или да го прати в другата стая. Та не разбирам защо с бебетата да се процедира така  newsm78
Друг е обаче въпроса, че мъжът ти има правото да се почуства неудобно, ако ти кърмиш пред други мъже. Това просто е следствие от криворазбраното ни чуство за свян и морал. Така са възпитани не малко хора.
Не мисля обаче, че има каквото й да било право да ти прави публично забележка пред всички в стаята. Ей това вече не го разбирам. Ами по този начин направо си те унижава. Мое лично мнение де. Ами хубаво - почуствали се гостите неловко. Добре. Наистина може да не си съобразила. Като си тръгнат може да ти го каже, да обсъдите как ще е оттук нататък. Неговата изцепка насред хола едва ли е спомогнала за разведряване на обстановката. Та затова мисля, че не е прав. Още повече, че храниш НЕГОВОТО дете. Не си се заела да демонстрираш новото си бельо.
А ако детето наистина е в период на непрекъснато висене на гърдите ти - какво? Да не каните гости? Или ти от 4 часа да прекарваш 3 часа в спалнята докато той си пийва и се хихика? В такъв случай няма да каните гости, но той да е плътно до теб за да те разведрява и да мисли как да ти разнообрази вечерите. И ти си човек! И ти душа носиш! Като предявява такива претенции да помисли какво да направи за теб и детето ви. Да не мисли само за себе си.

# 59
  • Мнения: 919
Анти и dalia,
Някой беше казал, че който вижда нещо нецензурно в кърменето на едно дете, просто се вторачва твърде силно защото обикновено никой не разбира какво се случва ако не иде да си завре носа или специално не гледа за това.
Дори когато се показва малко плът, не виждам нищо лошо. Това е естественият начин за хранене на бебетата и винаги съм се чудила как може да се изкривяват така нещата, че разголена жена може да е приемлива картинка, но не и кърмеща майка Confused Все си мисля че мъжете би трябвало да харесват женските гърди защото те ще осигурят прехрана на поколението им, а не защото ще имат повече материал за мачкане Crazy От тази гледна точка сексуалността на гърдите е твърде комерсиализирана до момент в който те са нещо срамно и неприемливо във всеки друг контекст освен сексуалния.

Нормите на поведение според мен са с цел добруването на едно общество. Не може да правиш секс на пейката в парка защото това евентуално би довело до разврат, но защо да не кърмиш на пейката в парка, като това би било само положителен пример и би насърчило и други майки да кърмят децата си, като направят кърменето норма а не изключение както е сега, което от своя страна ще доведе до по-малко разходи за здравеопазване и куп други бенефити за обществото.

За мен например е неприятно да виждам бебета с биберони, най-вече защото не желая дъщеря ми да смята бибероните за нещо естествено. Страшно много се ядосвам че всичките и кукли имат дупка на устата и задължително са екипирани с шише и залъгалка. Какво добро си правим като приемаме храненето с изкуствени млека за нещо напълно естествено и приемливо за всички ситуации?

Моят съпруг отдавна е разбрал, че да накърмя детето си при първи сигнал винаги привлича по-малко внимание (ако изобщо някакво) отколкото да я накарам да чака докато се приберем, затова и не ми излиза с такива реплики.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 348
Така,да видим сега кое от следните неща не е естествено :
Дали да уринираш , да се изходиш , да пуснеш една вода , да се изпикаеш или както там искаш да го наречеш или
Да правиш любов с любимия човек или
да изпуснеш газове , да пръднеш или
да оригнеш или
да си бръкнеш в носа или т.н.

Та кое мили дами според вас от всичките неща е протиоестествено?????

Та мили дами , след като това са все тъй естествени неща , защо според вас да не ги правим навън в обществото , пред всички вас?????

След като това си е майка природа , защо да не правим любов в парка на някой пейка , пред вас ,пред вашите деца - та това е толкова естествено и първоприродно????

Не се излагайте с такива приказки!
Колкото и да е естествено , колкото и да ви харесва , има някои неща , които не се показват навън , не се правят пред други хора , макар всички да знаем , че всички ги правим.



Много труд положих, за да се стърпя да не обсъдя поста ти , но някак си не успявам.
 Анти, ти си изключително елементарна, неосведомена, скучна и простовата личност.  Не бих извинила такова плоско мислене в никакъв случай.
 На такова ниско ниво на култура не се натъквам често, та ще си те следя, за да ти се наслаждавам.
 dalia, не ти прави чест да подкрепяш едно такова изказване, защото си майка и кърмачка. А да не говорим, че един средностатистически интелигентен човек не би си позволил и да помисли за такова елементарно и просташко сравнение.
 Моят мъж изпитваше леко неудобство от идеята да кърмя пред други мъже, но след като стана свидетел как дискретно протича този процес навън, напълно ме подкрепя, а, повярвайте ми, той е доста праволинеен човек.
 

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 00:57 от skrech

# 61
  • Мнения: 7

 Не може да правиш секс на пейката в парка защото това евентуално би довело до разврат, но защо да не кърмиш на пейката в парка, .......

Как би обяснила разликата между разврат и разголената за кърмене гърда на 10-12 годишният си син, който точно навлиза в пубертета ( и стига моля ви се с това "...то нищо не се вижда.. "), особено ако така показаната гърда не е пример за женска красота ( имам предвид наличие на стрии и други екстри). Не съм пуританка и сина ми е добре информиран за женското тяло, и в къщти няма цензура на филмите и списанията, но предпочитам да не му се набиват на очи точно тази "красота" на кърмещите цици.
Мисля че много погрешно се разглеждат нещата от една страна, без да се има в предвид какво влияние това оказват на обкръжаващите ви хора. Когато си част от обществото не можеш да мислиш изолирано, а има неща с които трябва да се съобразяваш. Знам че много от вас ще кажат " да бе някой ще ми дава акъл как ще гледам децата си", обаче както вас ви дразни задника на Азис, и циците на фолкпевиците, така и мен ме дразни ако някой не зачита правото ми децата ми да научат за женската красота не от разголените по улиците цици. И ако ме питате мен по-добре би било да се борите със показността на задника на Азис, отколкото да защитавате нещо за което ако се замислите наистина не е много на място. Никои не отрича ползата от кърменето, но ако това е наистина специален момент за вас, както е за мен, намерете уединение и го направете наистина специален, а не го афиширайте на пук на всичко, защото изглежда че го правите само за да докажете правотата си, а не за да допринесете полза.  А ако една майка не е убедена в ползата от кърменето, едва ли голата ви гърда ще я накара да се замисли.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 348
dalia, ако на тебе гърдата ти се вижда извън главата на детето... е значи егати и дойната крава си тогава!!! Аз лично не съм срещала жена, която докато кърми да и се вижда гърдата, ама щом пък твоите са толкова големи...  bombs Май за теб ще е най-добре наистина да се криеш в някоя стая.
 А как криеш циците на лелките на плажа? Или лишавате детето си от удоволствието да ходи на море поради този факт?  newsm78

# 63
  • Мнения: 919
Как би обяснила разликата между разврат и разголената за кърмене гърда на 10-12 годишният си син, който точно навлиза в пубертета ..

особено ако така показаната гърда не е пример за женска красота

Бих казала че кърменето е най-естественото предназначение на женските гърди и няма нищо срамно или развратно в гледката на кърмеща майка. Още повече, че ако имаш 10-12 годишен син в момента и си кърмачка, то той би следвало да е запознат с нещата и да го възприема като нещо нормално. Или се криеш в другата стая всеки път когато трябва да накърмиш бебето си? Мисля че ако повече майки се замислят как възпитават децата си такива теми изобщо няма да са на дневен ред. Stop

Колкото до второто изказване, просто нямам думи ooooh!

# 64
  • Мнения: 1 593
Далия, нито ми е приятно, нито ми е удобно да кърмя навънка и го правя, колкото се може по-малко, особено сега, когато синът ми не яде толкова често. Но да те попитам, как точно да нахраня детето си по време на, да речем, 5 часов полет, когато то е решило, че на втория час е гладно, хм?

Ти, като превозваща се до мене, кое би предпочела пищящо бебе за останалите 3 часа (вЕрвай ми, много убедително реве) или да го нахраня, когато поиска възможно най-дискретно (което не означава, че ще нахлупя шапка невидимка)

И не, гнусната самолетна тоалетна не стои като опция за мене...там пипам само с хартийки...
***

Не знам колко е естествено и красиво, но понякога обстоятелствата налагат кърменето пред други хора и останалите просто трябва да suck it up.

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 02:24 от Jenna

# 65
  • Мнения: 7
Jenna, разбирам много добре ситуацията. С този 5 часов полет ще ти се наложи поне два пъти да храниш бебо. Нямам за цел да убеждавам някого в нето или да упреквам кърмещите майки, а споделям недоволството си от факта, че много то тях не се съобразяват с мястото на кърмене и със заобикалящите ги хора, все едно че само те имат права като са кърмачки, а се стига и до демонстративно поведение. Всеки сам трябва да си намери подходящия начин и място за кърмене, без това да бие на очи ( естествено че не става въпрос да се крием в тоалетни ), без с това да поставя любимия си човек, и другите си деца в неудобно положение. Ако ме питаш как бих процедирала аз лично  - това е само мое мнение и не ти давам съвет на теб или някой друг да постъпва така - знам че ако реша да кърмя на вън много ще се притесня, и може да се стигне до там, че да ми спре кърмата изцяло, бих носила шишета било със кърма, било със АМ. На бебето нито няма да му стане ако направи две хранене та със шише ( наопаки на всички твърдящи, че така ще се отбие). Дори и сега когато не съм сигурна че ще можем да се приберем до следващото хранене, винаги нося шише. И моля без умнотии от рода че така скоро ще ми спре кърмата или че бебчо няма да иска да го кърмя. За сега се справяме без проблеми и двамата се чувстваме добре, и не се налага Марти да стои гладен, или пък аз да си умирам от притеснение и неудобство.

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 03:06 от dalia

# 66
  • Мнения: X
Никак не обичам крайностите, когато става въпрос за кърмене навън. Никога не съм харесвала демонстративното кърмене пред много хора, просто за да се натърти, че това е право на кърмачката и който се чувства неудобно, да си гледа работата. Но пък и другата крайност, да се крием по тоалетни, сакън някой да не сметне, че има някакъв сексуален намек, просто ме вбесява.

Чела съм какви ли не крайни изказвания в този форум, но да сравниш кърменето с уриниране или пърдене, е такава простотия и липса на мозък, че направо не знам какво да кажа повече!  Shocked Shocked

А е много жалко, че има жени, които са забравили, че  първичната функция на гърдите е да хранят дете, а не да служат за залъгалка и играчка на мъжете. Четох в една тема  във форума невероятното изказване, че някаква си била КОНСЕРВАТИВНА и затова гърдите й били за таткото, а не за детето. Това е най-доброто обобщение за тоталната ни сбърканост и извратен морал по отношение на женските гърди - не можеш да храниш детето си, но можеш да си даваш гърдите на сульо и пульо да си играе с тях.  #Crazy

dalia, кърмила съм в заведение, на пейка в парка, на задната седалка в колата /в задръстване/ и съм го правила така дискретно, че никой не е разбирал какво правя. Даже в едно заведение, като покрих детето със слинга, специално дойдоха да ме питат, дали да не пуснат климатика, щом на детето му е студено. Аз не бих кърмила открито, защото не искам да притеснявам околните, проявявам разбиране към хората, които биха се притеснили от този акт. Не съм длъжна обаче, да се крия по тоалетните или да нося шишета, само за да не притесня нечие дете в пубертета. По-добре обясни на детето си, че това е естествен процес и това е първичната функция на гърдите, все пак. А относно некрасивите гърди със стрии... моля те, нямам нито една стрия и гърдите ми изглеждат доста добре. Със сигурност не съм единствената. А ако бяхме със силикон, тогава щеше ли да ни е позволено да си разголваме гърдите на публични места? Нали така отговарят на наложения стандарт и детето ти ще бъде възпитано в естетика и правилен стандарт?!


# 67
Направо не мога да повярвам каква злоба предизвиках. Особено у Скреч или незнам там как се казва. Тя е злобна не само към кен, но и към Далия. Обидни коментари от рода на елементарна, неосведомена, скучна и простовата включително "крава" тази обида беше към Далия.
Та скъпа ми скреч , след като съм толкова скучна и простовата защо ми обръщаш въобще внимание? И откъде толкова злоба ? Нещо ти забраних ли ? Нещо твое взех или по-страшно , може би болка ти причиних?

Аз съм майка на детенце на 5 месеца. На изключително кърмене е. Самото ми влизане в този форум говори за това. Едва ли очаквате някой мъж да го посещава. Това по повод критиките от рода на " АНти е мъж , Анти не е кърмила , Анти не знае какво е това"

Никога не съм си позволявала да сравнявам кърмененто с уринирането. Незнам как трябва да се наричат мозъците които виждат това сравнение в МОЯ ПОСТ!!!!
АЗ ДАДОХ ПРОСТ ПРИМЕР ЗА ЕСТЕСТВЕНИТЕ НЕЩА В ЖИВОТА ,  които са естествени , но не се ПРАВЯТ ПРЕД ОЧИТЕ НА ВСИЧКИ! И НЕ СЕ НАТРАПВАТ!!!! А и не бива.

Ако прочетете , така както аз изчетох всичките ви постове , ще видите коя дума се повтаря най - много " смущават се , неудобно им е " Защо ли на повечето хора създавате неудобство и ги смущавате? Едва ли е защото са прости , скучни , с плоско мислене  и ......... как беше още , аааааа ................. елементарни и неосведомени.

Не става въпрос за дискретното кърмене , нито за кърменето в самолета при 5 часовия полет - има неща които се налага да се правят. Както се е наложило да си оголваш задника в болницата , едва ли обаче бихте одобрили оголен задник на улицата , разхождайки се.
И въпроса не е в това другите , чуждите мъже да не гледат.

На нас жените , също ни става  неудобно при такава гледка.

Затова са коментирали колежките , когато сте кърмили в офиса на мъжа ви , затова е ставало неудобно на гостите ви и т.н.

ПРИЕМЕТЕ , ЧЕ ИМА И ДРУГО , РАЗЛИЧНО ОТ ВАШЕТО МНЕНИЕ!!!!

И то не на МЪЖЕ. А НА ЖЕНИ - КЪРМАЧКИ!!!!! Натъртвам на кърмачки.

И го приемете. А никой не ви кара да правите нещо насила. Но не се опитвайте да променяте света.

И не на последно място - просташко и некултуро , ограничено и скучно в случая е не моя коментар , аз съм дала доводите си за него , а  да се обижда по начина по който го правиш ти. Злобата ти няма да я коментирам.

Довиждане мили дами!

# 68
  • Мнения: 476
Не съм чела темата до тук, за което се извинявам.
Не бих кърмила пред друг мъж! Предполагам, че и твоят  и другият мъж също са се почувствали неудобно и неловко!
За повечето хора не е нормално жените да си перят циците на показ, независимо от причината. Виж, за майката кърмачка не винаги важи това, но за останалите.....  Според мен си се попрестарала, но не е фатално!  Hug

# 69
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Шшшшшшт, деца Grinning

Играйте по-тихо и без да обиждате другарчетата си.

Сигурна съм, че разговорът може да се проведе и спокойно, с аргументи.

# 70
  • Мнения: 629
Анти, напълно съм съгласна, че изброените от теб неща е прието да не се извършват на публични места (освен по изключение). До колкото на мен ми е известно обаче...да се храниш пред други хора се приема за нормално и никой не се чуства неудобно от хрупащия солети на спирката за автобуса, дъвчещия хот-дог по улиците или хапващи пица в някой ресторант. Или може би нещо аз бъркам?  newsm78 В случая става дума за ХРАНЕНЕ. А за бебетата НОРМАЛНИЯТ начин да се нахранят е като сучат от майките си. И допреди 50-тина години или малко повече на никой и на ум не му е идвало да обвинява кърмещата жена. А времената струва ми се са били по-пуритански в много отношения. Майките са носели люлката с бебето на полето, жънели са с всички останали мъже и жени, и когато детето е огладнявало просто са го хранели. В малките къщи с много деца плюс възрастните едва ли някой е отделял на кърмачката СПЕЦИАЛНО помещение. На седенките (продължавали с часове) едва ли двумесечните бебета са зарязвани на самоотглеждане. Майка ми все ми разказва как "едно време жената води за ръка голямото и носи на гръб малкото, па чучне та накърми и едното и другото". Това струва ми се е ставало и на улицата, и на нивата, и в магазина. И в онези времена на никой не му е хрумвало да упреква жените, че хранят децата си. Та ще ме прощаваш, обаче    имам много сериозни опасения, че днешните хора май сме с доста объркано чуство за морал (и себе си включвам в групата).
Иначе съм съгласна, че кърменето трябва да протича дискретно до колкото това обаче е възможно. А то не винаги е възможно.
Обаче ми е много интересно как противниците на кърменето на публични места гледат на картинката на мляскащо дете с отворена уста, омазано до ушите насред заведение.  newsm78 Защото не е много лесно да обясниш на 3 годишно дете да се храни със затворена уста и да не се цапа. Децата са си деца и веднъж те слушат, после пак си карат по детски.  Не мисля, че гледката е много приятна (особено когато се вижда съдържанието на устата) обаче май на никой не му идва на ум да пращата децата в специални стаи, да им нахлупва одеала на главата или да ги изолира да си седят у дома. Защо тогава бебетата и кърмачките да се дискриминират по този начин?!
Пак казвам, поддържам дискретното кърмене. Не бих погледнала с добро око на жена, която се е съблякла до кръста и на всеослушание обявява, че ще кърми. Но и не мисля, че да гледаш в "чинията на бебето" на съседната маса е признак на добро възпитание. Ако случайно си забелязал процеса би следвало да се реагира с добро чуство и с умиление, и просто повече да не зяпаш в тази посока. Не е толкова трудно. Hug

# 71
  • Мнения: 4 585



Не бих имал нищо против майка да накърми детето си пред мен.
Форумът е носител на революционни идеи, начин на живот. Ние се променяме.

# 72
  • Мнения: 3 423
Копирам мнението си от друга тема.

Да. Кърмила съм в заведение,
в парка, във влака, на спирка.
Мисля, че контекстът, в който
си вадиш цицата, е различен,
едно е да се разгърдя ей-така,
влизайки във влака, друго си е
да я извадя и да я дам на бебе.
Никога не ме е притеснявало.

# 73
  • Мнения: 1 737
Аз мисля, че трябва да има някакъв баланс. Трябва и кърмачката след като има възможност да се съобрази, че околните се притесняват. При наличие на спалня и други стаи в къщи, не бих седнала точно на масата пред гостите да кърмя, бих го направила в стаята, при детето.
Но ако съм в заведение, или магазин и детето реве от глад, не бих се крила по тоалетните. Има разлика между двете.
Ако пейката в парка е без облегалка, бих седнала да кърмя с гръб към пътеката с минаващи хора, но ако няма пейка, не бих се замислила да кърмя детето ходейки и да бутам количката с другата ръка.
Когато има възможност да бъдем по-дискретни, мисля че трябва да се избере тя, без да ни създава неудобство.

# 74
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Сега се сетих, че докато бях бременна бях поканила две семейства. Едните вече имаха бебе на 2 месеца, а с другите си чакахме бебетата по едно и също време. Приятелката ми кърмачка много дискретно си седна с гръб към нас и без да се откъсва от компанията накърми новороденото, като не се виждаше никаква гола плът, пък камо ли гърди. На следващия ден другата бременна изкоментира пред мен колко неприятно и станало. В разговора разбрах, че и е станало неприятно, точно от притеснение, че друга жена си позволява нещо толкова интимно в присъствието на нейния мъж.

# 75
  • Мнения: 3 718
Стана ми жал колко деформирано и грозно общество сме. Замислете се колко ли извратено възпитание ще получат децата ни след като естественото хранене на едно бебе се обсъжда като неморално, притеснително, предизвикващо ревност. Ще кажете, ама то става въпрос за навънка. Ама какво значение има къде го храниш това дете, аз разлика не виждам.
Аз пък се надявам детето ми да намира голото човешко тяло за нещо съвсем естествено и нормално вместо да почне веднага да се черви и обърква при първата гледка на гола плът. Но ми е жал, че ще израсте в една толкова объркана среда.

# 76
  • Мнения: 2 829
Искам само да добавя, че не винаги имаме избор да носим шише и да дадем АМ. Моето дете не знае как да яде от шише, опитвала съм, просто няма как да му дам шише. Не че бих го направила, защото не смятам, че е редно да търся заместител на гърдата си само защото на някой му е непривична гледката. Да, винаги съм се старала да кърмя дискретно, носех си пончо и докато детето започна да го издърпва и маха винаги го покривах. Така и на мен ми беше по-комфортно и бебето не се разсейваше. Но не бих си затворила детето да седи само вкъщи, а това ми беше избора-или да си седим само вкъщи или да го кърмя навън (защото той огладняваше внезапно и по различно време). Смятам че е дискриминация ако майките които хранят с АМ имат право да си хранят бебетата навън, а кърмещите майки-не.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 348
Анти -майка и то кърмачка???
 Пресен, пресен пример за неудобството на някой си - Снаха ми беше с блуза с голи рамене и дядо ми като я видя  се засрами и дори се обърна на дъгата страна. Значи ли това, че е неморално да носим блузи, които не закриват раменете ни?
 dalia, пропусна да ми отговориш как криеш циците и задниците на плажа от погледа на детето ти? Като се замисля ми се струва много грозно жена с виснали цици да тича по плажа, като размята имането си нагоре-надолу. А гърда на майка, която кърми никога не съм виждала. За това, че протича процес на кърмене разбирам само по положението на детето спрямо тялото на майката.

# 78
  • Мнения: 7
Гаргамелчо и skrech ако и акъла ви беше толкова голям колкото и злобата, щеше да се получи интересен разговор. Всеки сам си решава как ще си живее живота, само че си помислете освен за циците, и за мъжете си, защото с това отношение скоро ще си останете само с циците. И те имат право на мнение, а не са само за семе. Колкото до въпроса на skrech за плажа, трябва да си много ограничена във информацията която имаш, защото голите задници и цици на плажовете не са разрешени на всякъде по света. Само че много бих искала и ти да ми отговориш на въпросите които поставих и не със злоба, а разсъждавайки като майка, жена и съпруга, ако все още ти е останало трезво мислене. И колкото и да ме плюете и хапете, ми се иска детето ми като поотрасне да ме търси да му чета книжки и да споделя страха и болката си, а се да се зарови в пазвата ми, криейки се от света и аз да си въобразявам че всичко е наред.
Най-искрените ми поздрави на Анти и на другите дами които разбраха какво точно се коментира, а на останалите - със злоба едва ли ще стигнете далеч.

Честит 8-ми март на всички

# 79
  • София
  • Мнения: 2 348
 smile3521 да, помислих за мъжа си и първо се посъветвах с него, какво мисли по въпроса и след това си позволих да не скъсявам разходките, само за да се прибера да кърмя. Вече писах мнението на мъжа си по-горе. А ако трябваше да храня бебето с кърма от шише бихте ли ми обяснили как съхранявате кърмата, докато дойде време за кърмене? Всъщност няма нужда да ми обяснявате. Опазил ме Бог от такава нужда!
 Относно задниците на плажа - да разбирам ли, че не ходите на български плажове? Няма лошо. Въпрос на виждане. Е то и за кърменето е въпрос на виждане де. Няма лошо и да не кърмиш на вън, а да храниш от шише. Но твърдо заявявам, че няма да се съобразявам с ничии мъже и ничии деца къде ще храня бебето си. Бих се съобразила с други фактори, но вие не споменавате за тях, та ще си ги премълча.
 Обичам дългите слънчеви разходки  sun (или злобарите не могат да обичат хубави неща... gydi )

# 80
  • Мнения: 400
Забелязала съм, че хората, които нямат деца не разбират нещата като нас кърмещите майки.
Аз си кърмя навън винаги, когато бебо е гладен, но винаги се покривам с нещо, на мен не ми е удобно да извадя цица ей така да си се вижда.
Смятам, че поставям околните /разбирай мъже/ в неудобна сиуация-например баща ми?!-и тъй като съм толерантен човек го избагвам.
В крайна сметка може да се кърми винаги и без да се вижда цица, една бархетена пеленка или даже якенцето на бебо върши работа.

Аз самата намирам за малко крайно демонстративното вадене на цица, в крайна сметка това си е нещо лично. Да, бебо е най-важен, ама при условие, че има начин...не разбирам защо да не се поскрием. Аз самата не бих се почувствала много комфортно ако някоя жена просто си извади гърдата срещу мъжът ми-не защото е еротично или лошо-напротив-ама в крайна сметка не ходим по цици по улицата нали...?
Оставам си все така кърмеща навсякъде, но дискретно:)

# 81
  • Мнения: 613
...Но май прекалих. Дали бях права да се засегна?

Аз не мисля, че би трябвало да се засягаш. Предполагам, че мъжът ти е споделил това само между вас двамата, не пред останалите.

Истината е, че всеки от нас има различни морални и естетически ценности. Има неща, които за много от нас са напълно нормални, но за други носят напрежение. Даже и с нашите приятели сме различни за много отношения.

Има мъже, за които кърменето носи сексуален контекст. Мои приятели са ми го споделяли, както и ми е казвано на мен самата в пряк текст.

Аз, също бях кърмеща майка. Имах няколко дълги презокеански полета, точно в периода на кърменето. Първият ми беше кошмар. Някой по-долу беше написал, че моралният „проблем” е проблем на бялата раса. За мен това изобщо не е така. Трябваше да кърмя почти новородено в препълнен самолет с всякакви раси наоколо. Всички, без изключение бяха толкова недружелюбно настроени срещу мене, че ако в тоалетните беше само малко по-топло щях да кърмя там. В крайна сметка, след многобройни сложни упражнения /който е кърмил на тясна самолетна седалка в бизнес класа знае за какво говоря/, успях да си нахраня детето няколко пъти, без нито и един път да се види каквото и да било.
Интересното дойде после, когато започнах да получавам поздравления за това, че съм накърмила детето си толкова дискретно. Била съм наблюдавана много внимателно  ooooh!

И никога няма да забравя пронизващите мъжки погледи около мене, както и в самолета, така и по летищата, където е трябвало да чакам за смяна на самолетите.

Не оправдавам това поведение, но го има и мисля, че точно това поведение може да е имал предвид твоят съпруг. А не като обвинение срещу тебе самата.

# 82
  • Мнения: 1 593
distant, "тясна" бизнес клас седалка  Shocked ... опитай тогава в економичния клас  Shocked, а тогава той беше само на 28 дни

сега между другото е в пъти по-трудно, защото изобщо не мога да го събера в кърмеща поза на седалката, добре, че мъжът ми е до мене...  ooooh!

# 83
  • Мнения: 2 614
Мисля, че темата абсолютно излезе от нормалния тон!!!
Май за ключ и е време  Grinning
Anti, dalia - нещата, които мислите и пишете за кърменето ме карат силно да се съмнявам, че въобще знаете що е кърмене - изяжте ме с парцалите сега  Peace
Особено Анти - ами моето уважение, но ти опорочи най-естествения от процесите - за какво си представяте че са създадени гърдите на жената? Далия, какво ще обясниш по този въпрос на сина си в пубертета? Че са плът за мачкане...ами не...не са - за кърмене са създанени - ама че извратено представяне на нещата....
Жал ми е за вас и за абсолютната ви липса на толерантност!  Peace
Сполай ви!

# 84
  • Мнения: 6 441
Ето такива деца,синове или дъщери като на Анти и Далия след време ще кажат,че кърменето не е естествено и ще карат съпругите си да се крият от тях докато кърмят,за да не опорочат сексуалното има желание  Mr. Green Айде стига вече.

# 85
  • Мнения: 3 634
Как би обяснила разликата между разврат и разголената за кърмене гърда на 10-12 годишният си син, който точно навлиза в пубертета ( и стига моля ви се с това "...то нищо не се вижда.. "), особено ако така показаната гърда не е пример за женска красота ( имам предвид наличие на стрии и други екстри). Не съм пуританка и сина ми е добре информиран за женското тяло, и в къщти няма цензура на филмите и списанията, но предпочитам да не му се набиват на очи точно тази "красота" на кърмещите цици.

Като нелепа бих определила само следната гледка:
Възтлъста чехкиня на средна възраст маже със слънцезащитен крем син-тинейджър и голите и провиснали гърди се влачат по гърба му.

Синът ти вероятно вече прави опити да мастурбира, а ти го пазиш от гледката на гола цица. Малке нелепо... Joy Нека види детето, че има всякакви вид цици. Или държиш да гледа само пластмасовите по Планета ТВ?!  Joy

# 86
  • Мнения: 3 718

в къщти няма цензура на филмите и списанията, но предпочитам да не му се набиват на очи точно тази "красота" на кърмещите цици.
Banghead
И това го казва човек, който възпитава дете. Значи е по добре да получава редовната доза силиконови бухти от екрана и списанията отколкото да види истинското предназначение на гърдите. Тази тема взе да става грозна. Дори не вярвам, че здравомислещ интелигентен човек може да напише подобно нещо.

# 87
  • Мнения: 613
distant, "тясна" бизнес клас седалка  Shocked ... опитай тогава в економичния клас  Shocked, а тогава той беше само на 28 дни


Съжалявам, моя грешка, за икономичния клас става въпрос. Не е лесно, никак, знам, но става. Аз и кърмех винаги с възглавница, не можех по друг начин. И събрани бяхме аз, бебето, възглавницата и покриващото ме одеало.

# 88
  • Мнения: 6 441
Все пак жената живее в Щатите. Hug Там със сигурност са по-малко хората,които биха сравнили кърменето с пърдее и уриниране  Whistling

# 89
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ще позаключа, докато дойде Бу.
 Heart Eyes

П.П. Ако една кърмеща жена просто се позавърти леко, така че да скрие прелестите само за бебето, не виждам проблем.
Знам, че е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт