Новата държава

  • 12 493
  • 217
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 826
аз за разлика от други знам кой и защо я обяви, както и че чакаха един силен батко да им удари рамо, но не стана ...

Обясни, че и аз се обърках нещо.  Thinking
Вълчо, и ти кажи какво знаеш.
Айде де, с ченгел ви вадя думите значи.
искали са независимост , предполагам са чакали Щатите да ги подкрепят ( както Кипър тогава ) , но все пак сме били под опеката на Русия и българският Кипър не се е състоял ..за щастие ...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 790
... искали са независимост ....

Кой и защо? Какво и от кого е ясно.  Wink

# 47
  • Мнения: 181
"Разградската република" бе обявена от българи, в защита на българското....

# 48
  • Мнения: X
... искали са независимост ....

Кой и защо? Какво и от кого е ясно.  Wink
Искали са независимост от България! Българите от Разградско, не турците! През 1990 г. В знак на протест срещу започналата тогава, според тях, политика на държавата за толериране на турското малцинство, мислили са, че държавата ги изоставя! Ама нека Волф да каже, той най-добре ще знае.

# 49
  • Мнения: 4 585
Ами заговори се за автономна република в североизточна България, на територия на Разградски и Силистренски окръзи. Разградлии казаха, може, но без нас. Изпревариха събитията и обявиха Разградска република вътре в автономната такава. Нещо като остров на острова. Всичко беше като на майтап, медиите се насраха, естествено. Изненадан съм, че мислите за Разградската република като за турска такава. По същото време Русе го обгазяваха, един приятел ме канеше на гости и ме пита ще ми трябва ли виза, пък аз го питах да си нося ли противогаз. Само това си спомням.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 783
  тези пьрвобитни балкански афганистанци 

Нито косоварите са първобитни, нито афганистанците. Вторите са на това дередже в резултат на фанатичен режим и война. Преди талибаните и гражданската война, афганистанците са живели човешки. Дядо ми е ходи  в Афганистан през 70-те.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 13:08 от Имелда Маркос

# 51
  • Мнения: 1 072

Нито косоварите са първобитни, нито афганистанците. Вторите са на това дередже в резултат на фанатичен режим.

Вторите са на това дередже в резултат на образувателната система в Пакистан.  Wink

# 52
  • Мнения: 984
....Вторите са на това дередже в резултат на образувателната система в Пакистан.  Wink
Брей че система се измислили! Mr. Green

# 53
  • Мнения: 4 585
Косово още си няма национално знаме, но косовчани имали албански,
затова развявали такива.

# 54
  • софия
  • Мнения: 1 745
Косово още си няма национално знаме, но косовчани имали албански,
затова развявали такива.
Аз и бая други знамена видях да размахват  Mr. Green

# 55
  • София
  • Мнения: 1 783
Нямах пред вид Разградската република от 1990г. Имах пред вид едни нелегални проекти за отделяне на Североизтачна България като турска държава със столица Варна или Разград.

# 56
  • София
  • Мнения: 5 605
....
Ей сега какъв спор ще стане... smile3508 
Мислиш ли?Нима има човек с ума си,който да отстоява тезата за република Косово, или както там се нарича?Който не е член на някои "наблюдатели",де Laughing
Да ти кажа честно мислех. Вчера попаднах на други форуми, където имаше толкова много изказвания от рода на "крайно време беше нещо такова да се случи, за да се даде пример и на останалите онеправдани", че чак косата ми се изправи. А и от  много хора чувам, как подкрепят това отделяне. Не знам на какво се дължи тази подкрепа, за мен е безумие.  И за съжаление все повече се убеждавам, че доста от населението в БГ не е с "ума си".

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 702
...
.....
 Областта е голяма, и същевременно с много компактно албанско население, просто сърбите са пренебрежително малка част, което също е удобно за тези, които кроят новата карта на Балканите. 


Сърбите не са били винаги пренебержимо малка част. И интересно, ако ти беше част от тази малка част, как би се чувстала, ако те окачествят като "пренебрежимо" малка.
Според статистика, на която попаднах, косовските албанци държат първо място по висока раждаемост от доста години, което довежда в един момент до солидна преднина по численост. В същото време 12% от населението ИМА работа.
Прости фанатизирани ислямисти. Какво по-добро може да искаме в съседство.   #2gunfire




Никоя уважаваща себе си и държаща на целостта си държава на Балканите НЕ ТРЯБВА да признава Косово като независима държава.

Съгласна съм напълно. Обаче като гледах репортажа на БВТ от Прищина, репортерката още малко щеше да запее от радост, което си е индикатор за официалното ни становище.   Confused

# 58
  • Мнения: 9 903

Прости фанатизирани ислямисти.

Нито са прости, нито са ислямисти в този смисъл, който гледам, се употребява тук в темата. Колкото до фанатизъм......българите, които не са сменяли вярата си за турска, също са били фанатици от друга гледна точка.....

за босненците никой не казва, че са прости фанатизирани ислямисти  newsm78

# 59
  • Мнения: 232
  тези пьрвобитни балкански афганистанци 

Нито косоварите са първобитни, нито афганистанците. Вторите са на това дередже в резултат на фанатичен режим и война. Преди талибаните и гражданската война, афганистанците са живели човешки. Дядо ми е ходи  в Афганистан през 70-те.
Не знам в коя част на Афганистан е ходил дядо ти,ама  аз имах познати студенти афганци,които не искаха да се врьщат там.През 80-те.и разказваха за абсолютн пьрвобитен Южен Афганистан.По едно време си мислех, че са ги забулили.Сега имам сьученици  на средна вьзраст,дошли в Канада последните години,та от тяхните разкази се страхувам,че моите студентски приятели не са били забулени, а изклани и избесени.Арабо-персо-кюрдска общност сред която се движа тук ми разказва за такьв примитивизьм из пущунско-пакистанските краища на континента,че на моята развита фантазия й е трудно да го приеме.И сьвсем не ми го разказват с цел да ме шашнат.
За шиптьри косовари и всякакви такива не ми се спори-виждала сьм ги из Италия.Албанците от Албания се срамуват от тях и не искат изобщо да ги сравняват-както,когато наш циганин каже,че бил бьлгарин.Италия пропищя от тях.На ред е Германия.Днес приятел-арабо,фарси,фейли говорящ,ме успокои,че това е добре за Сьрбия.Трябва да празнуват, че са се отьрвали от тези диваци.Смея да му вярвам-все пак не работи за някой Хелзински комитет,че да трябва да е полит.коректен.Пьк и е муслим.

Общи условия

Активация на акаунт