С какво подслаждате - кафява или бяла захар?

  • 5 766
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Аз по принцип подслаждам с кафява захар,която уж била даже полезна.Обаче майка ми вчера ,като я помириса, установи,че мирише на карамел и заяви,че е най-обикновена боядисана бяла захар...: "Лъжат хората! Те я боядисват и така я пробутват за кафява... и т.н. и т.н!
Марката,която си купуваме е "Карина".
Та въпросът ми е - Има ли по-компетентни майки,да кажат коя е истинската кафява захар?

# 1
  • Мнения: 2 131
Интересно ми е и се записвам да следя темата.  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 808
Кафявата захар се прави от захарно цвекло и захарна тръстика.Тази от тръстика се води по-добра.Хубавата захар не стои на зрънца,а е слепена като камък-стои на буци.Това е интересно:http://www.bnap.org/f/comments.php?DiscussionID=336

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 12:36 от margo71

# 3
  • Мнения: 5 940
В момента с нищо. Иначе вкъщи винаги е имало само кафява захар, но и тя застоява половин година. Просто не обичаме сладко.

# 4
  • Мнения: 1 217
Кафявата захар се прави от захарно цвекло и захарна тръстика.Тази от тръстика се води по-добра.Хубавата захар не стои на зрънца,а е следпена като камък-стои на буци.Това е интересно:http://www.bnap.org/f/comments.php?DiscussionID=336
Ами аз ползвам точно тази кафява захар за детето и я взимам от Пикадили.
Сега ще си направя и аз този експеримент.

# 5
  • Мнения: 9 973
кафява тръстикова Peace

# 6
  • Мнения: 2 960
и аз така ,но рядко подслаждам нещата на бебо

# 7
  • Мнения: 1 900
Не подслаждам,
иначе ние ползваме кафява, но много много рядко.
Захарта не е на почит при нас.

# 8
  • Мнения: 27 524
С кафява, вкъщи не купуваме за нищо бяла. Кафявата захар винаги си има карамелен вкус, това е нормално, мисля, че майка ти греши.  Simple Smile

Хубавата захар не стои на зрънца,а е следпена като камък-стои на буци.

Това не е задължително. Има доста видове кафява захар. Най-хубава е био захарта, тя не е слепена и е светлокафява. Има обикновена светлокафява. Всичките са нерафинирани. Има и тъмно кафява, тя е доста мокра и лепкава, тежка. Като гребеш с лъжичка е като жива, мърда и се движи. Има на твърди, кафяви буци, които се разтварят много бавно. Има и много тъмно кафява, канди,  която се ползва директно за ядене върху палачинки, филийки или за украса на сладкиши, стопява се и прилича на стопен карамел. Има и течна, на сироп.

   

# 9
  • Мнения: 265
с тръстикова кафява на малкия.само чая му подслаждам,а ние пием с мед.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Беше ми интересно да прочета всичко за кафявата захар, благодаря Блонди!

Аз подслаждам с мед или с бяла захар, но в редки случаи и по малко. Кафява не съм купувала до сега, но ще поправя грешката си.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 044
С кафява и фруктова захар

# 12
  • Мнения: 237
Подслаждам шипковия чай на детето с кафява тръстикова захар на Крина, най-много ми допада на вкус. Рядко я ползвам в домашно приготвените каши.

# 13
а какво подслаждаШ?
в нас захар ползвам само за кафето, бяла, кафявата ми е гнусна ...

# 14
  • Мнения: 1 877
Подслаждам им чая например,подслаждам и кремовете....

# 15
Подслаждам им чая например,подслаждам и кремовете....
мерси за отговора
ние не сме по 4ая а и сладки неЩа не правя, та не се бях сетила...

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Обаче майка ми вчера ,като я помириса, установи,че мирише на карамел и заяви,че е най-обикновена боядисана бяла захар...: "Лъжат хората! Те я боядисват и така я пробутват за кафява... и т.н. и т.н!


 Ползвам кафява захар в Англия и България, няма никаква разлика на вкус и цвят.Просто майка ти е прекален песимист Simple Smile

  Но аз не мога да вкуса нищо с кафява захар, за мен има ужасен вкус.Ползвам я само за детето.

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 303
На малката нищо още не съм подслаждала, иначе си купуваме бяла.

# 18
  • Мнения: 1 029
и ние сме с бяла.Знам, че е вредна, но за съжаление в нас и захарта и солта се "харчат" много SadМай ще трябва да взимам мерки Simple Smile

# 19
  • варна
  • Мнения: 355
ако става въпрос за детето-не подслаждам нищо все още,за нас-бяла захар или мед.кафявата ми е много гадна на вкус.ама вие и сладкиши ли правите с кафява захар?никаква бяла захар не консумирате?бре, че здравословно! Mr. Greenвземам си бележка Grinning

# 20
  • Мнения: 27 524
ама вие и сладкиши ли правите с кафява захар?никаква бяла захар не консумирате?бре, че здравословно! Mr. Green

Ние - да.  Grinning Не, не консумираме бяла. Бре, не бре, това е  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 3 376
Хелта,майка ти е права донякъде,защото има някои бг производители,които наистина боядисват захарта.Тази на "Крина" не я знам,не съм купувала от нея и през опаковката не ми вдъхва доверие.

Иначе кафявата захар е много по-хубава на вкус от бялата,просто е въпрос на време да се свикне с нея,аз от раз я харесах Wink

# 22
  • Мнения: 27 524
Иначе кафявата захар е много по-хубава на вкус от бялата,просто е въпрос на време да се свикне с нея,аз от раз я харесах Wink

И аз така и наистина е много по-хубава. Нещо идентично олио-зехтин  Grinning У нас сме само със зехтин, но много хора не харесват вкуса му. Аз го обожавам  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 46 405
Не подслаждам с нищо.
Вкъщи имаме само мед по принцип, но тя не го харесва.

# 24
  • Мнения: 2 908
Не разбрах за детето ли се отнася въпроса,или за възрастните?за нас подслаждам с бяла захар,за нея не подслаждам с никаква захар-да не свиква от сега Naughty-само с мед,която дадох преди 2 седмици,до тогава с нищо не съм подслаждала,не и е липсвало подсладено нещо... Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 5 683
Много рядко използвам и мн малко но само кафява!

# 26
  • Мнения: 1 165
Почти нищо не ми се налага да подслаждам. Евентуално може да сложа малко мед в чая.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
С кафява захар или с мед. Бяла ползвам много рядко.

# 28
  • Мнения: 753
подслаждам само кус-кус със Сладея - кафява захар, по принцип нея използваме и в къщи защото ни е по вкусна от другата

# 29
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Избягвам да подслаждам, а ако все пак(чайче например) подсладя е или с малко мед или с кафява захар.За съжаление на пазара в България е наистина ужасно трудно да се намери истинска кафява захар и понякога аз лично мисля, че въобще няма.Кафявата захар, която използвам си я внесох от друга държава(14гк. Crazy) март миналата година.За съжаление обаче хем свърши хем няма да ходя скоро пак там и си караме на мед вкъщи.Някак не мога да се доверя на това, което предлагат на пазара тук!

# 30
  • Мнения: 1 049
Ако става вьпрос за бебешки храни - никога не сьм ги подслаждала. Даже напротив, специално сьм гледала докато беше малка на храните й да няма добавена захар. Сега вече като е почти на 2 г. си похапва отвреме навреме по някое шоколадче, но не и други подсладени храни или напитки.  Peace

# 31
  • Мнения: 27 524
Забравих да кажа, за който си купува кафява захар - съхранява се на влажно, а не на сухо място. Може и да знаете, де, аз скоро научих.  Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 5 683
Блонди,на мен вчера ми казаха и аз се  Shocked  Mr. Green

# 33
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Забравих да кажа, за който си купува кафява захар - съхранява се на влажно, а не на сухо място. Може и да знаете, де, аз скоро научих.  Simple Smile
И аз съм чувала така.И на тъмно по възможност

# 34
  • Мнения: 232
Забравих да кажа, за който си купува кафява захар - съхранява се на влажно, а не на сухо място. Може и да знаете, де, аз скоро научих.  Simple Smile
И аз съм чувала така.И на тъмно по възможност
[/quote
 И кое е това влажно място ,че нещо не загрях?

# 35
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Забравих да кажа, за който си купува кафява захар - съхранява се на влажно, а не на сухо място. Може и да знаете, де, аз скоро научих.  Simple Smile
И аз съм чувала така.И на тъмно по възможност
[/quote
 И кое е това влажно място ,че нещо не загрях?
Ами например мазе(поне мойто мазе е влажно)

# 36
  • София
  • Мнения: 604
с най-обикновенна бяла захар, по малко разбира се Wink

# 37
  • Мнения: 4 447
С кафява. Майка ми ми донесе някаква немска .... Не мирише на нищо и съм доволна. Не е кристална дори, а фино стрита и се разтваря мигновено. Подслажда умерено.

 Peace

# 38
  • Мнения: 27 524
И кое е това влажно място ,че нещо не загрях?

Да не е горен шкаф, топла кухня, хол, стаи. Да е мазе, килер, таван...
Обикновено продуктите се пазят на сухи места. Кафявата захар - не  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 413
 Най-големият производител на кафява тръстикова захар в света е на остров Мавриций . В сравнение с бялата кристална захар, кафявата е по-безвредна и по-лесно се усвоява от организма. Съдържа захар на кристали, извлечена от захарна тръстика и е богата на витамини и минерали. Има лек, приятен, карамелен вкус. Оцветява продуктите, в които се използва. Препоръчва се дори и за приготвяне на детски храни.


http://www.ontime-bg.com/mpack/bsugar.html

# 40
  • Мнения: 756
кафявата захар се съхранява на сухо място като се постави лимон в буркана , в който я съхранявате . Ако е много твърда се загравя в умерено топла фурна http://www.cumberlandgate.co.uk/content/view/30/29/ и не се констатира някаква разлика между полезните  и хранителни качества на бялата и кафявата захар http://en.wikipedia.org/wiki/Brown_sugar- разликата е само 3 калории разликата с бялата е в размера на кристалите и добавената маласа

# 41
  • Мнения: 27 524
А рафинирането не играе ли някаква вредна роля?  Thinking И защо е доста по-скъпа от бялата?
Защо казват, че са вредни белите неща - сол, захар, брашно? Или имат предвид ако се прекалява с тях?  Thinking

# 42
  • Мнения: 4 447
Кафявата захар, която ползвам аз се казва : WIENER ZUCER - на Agrana Zucer Gmbll, Austria - Виенска Кафява захар.  Peace

# 43
  • Мнения: 756
леле , извинявайте за сайта , който съм дала за съхранението - объркала съм го , извинявайте - сега ще посоча правилния http://www.improvementscatalog.com/home/improvements/1022-brown- … ugar-disks-3.html  трябва да се запази влагата , но да не се съхранява на влажно място иhttp://www.chsugar.com/Consumer/faqs.html#q03 .Ето какво открих са рафинипането - права си че има вреда от него Блонди , не го отричам , но се ползва нерафинирана сурова захар , която няма нищо общо скафявата захар, към  която е добавена маласа -и аз сега го разбрах.Извинявайте отново за погрешния линк.

# 44
  • Мнения: 756
http://www.naturalorganiclifestyle.com/unrefined-raw-sugar.html  - това е за суравата нерафинирана захар и кафявата

# 45
  • Мнения: 110
Кафявата захар, която ползвам аз се казва : WIENER ZUCER - на Agrana Zucer Gmbll, Austria - Виенска Кафява захар.  Peace

И аз, ползвам WIENER ZUCER но ми казаха че била боядисвана, в което не съм сигурна. Thinking

# 46
  • Мнения: 4 447
Кафявата захар, която ползвам аз се казва : WIENER ZUCER - на Agrana Zucer Gmbll, Austria - Виенска Кафява захар.  Peace

И аз, ползвам WIENER ZUCER но ми казаха че била боядисвана, в което не съм сигурна. Thinking

Съмнявам се Naughty

# 47
  • София
  • Мнения: 508
и аз така ,но рядко подслаждам нещата на бебо
И аз така  Peace

# 48
  • Мнения: 2 587
С кафява захар,но вкъщи рядко се консумира сладко различно от шоколад.

# 49
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
А рафинирането не играе ли някаква вредна роля?  Thinking И защо е доста по-скъпа от бялата?
Защо казват, че са вредни белите неща - сол, захар, брашно? Или имат предвид ако се прекалява с тях?  Thinking
Според аюрведа са вредни защото образуват ама, казано на български слуз.Пак според аюрведа има три основни структури тела - капа,пита,вата.Всеки от тези три различни вида тела има нужда от различни неща и трябва да ограничава други.
По принцип храните премирнали рафиниране не са особено полезни(какво точно представлява рафинирането? - най - грубо казано минаване на продукта през сода каустик, която унищожава всички вредни бактерии и микроорганизми,микроелементи, но и всички полезни бих казала)
В общи линии това е едно приемливо обяснение, за вредата от "белите храни" Peace

# 50
  • Мнения: 27 524
bloodywhite, мерси за инфото  Hug

# 51
  • Мнения: 314
И ние използваме кафява захар ,обикновено подслаждам кремчета в който не слагам плодове .А по точно ето тази купувам я от Билла .http://www.ontime-bg.com/mpack/bsugar.html

# 52
  • София
  • Мнения: 267
Ще гледам колкото се може по-дълго да избягвам използването на захар...Но като му дойде времето, ще използвам същата като sysonka (такава си използвам и по принцип, и вкусът ми харесва дори повече от на обикновената кристална захар). По възможност винаги предпочитайте кафявата рафинирана захар (а не тази, която първо е рафинирана, а после залята с карамелен сироп) -  за нея пише, че лесно се разгражда от организма и изцяло се трансформира в енергия; регулира Рh-баланса в устата и организма; не създава предпоставки за образуване на зъбен кариес Peace

# 53
  • Мнения: 66
На малката нищо още не съм подслаждала, иначе си купуваме бяла.


И аз така

# 54
  • Мнения: 4 784
В къщи от близо половин година използваме кафява захар. Последно купихме от Била Виенска кафява захар, прилича ми по-скоро на брашно или на някакъв вид пудра захар, но пък на вкус е страхотна. Има леко карамелен вкус и приятен аромат. На малкия още нищо не съм подслаждала, освен когато си хапва от домашните сладкиши, които приготвям с кафява захар.

Общи условия

Активация на акаунт