Help !!! Пълнеж за Френски еклери???

  • 8 826
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 674
Имам въпросче  относно пълнежа на френските еклери...от какви продукти се състои?

Тъсрих из нета но не намерих рецепта... Rolling Eyes

В България пълнят еклерите с ванилов  или какаов крем....но  са млечни.

Ядох френски еклери които бяха с много пухкав бял крем,който беше гъсти и не се разтичаше като млечнияi   нямаше нищо общо с българските еклери. Rolling Eyes

Беше стегнат  и съм 100% сигурна че вместо прясно мляко е използвано сметана, но не знам дали е с желатин или не? Беше стрaхотно вкусен!!!

Търсих тук тема за еклери и намерих...но всичките са дали рецепта за млечен ванилов крем който не е същия като във френските еклери.

Моля всички които знаят рецептата за пълнежа на френските еклери да я сподели тук  Hug

Ето  снимка на френски еклер и как  изглежда крема.

# 1
  • у дома
  • Мнения: 1 581
прочетох, че точно тези еклери са - Фини еклерови черупки с лек ванилов крем и шоколадова глазура!

може да пробваш някой тези варианти:  Thinking

1. крем ванилия на доктор Йоткер се разбива с прясно мляко (по-скоро този без варене). може пък вместо прясно мляко да се използва течна сметана  newsm78 може да се добави и меко масло и пак да се бие.


2. сметана се разбива с пудра захар, добавя се ванилия.

3. разбиват се 5 жълтъка, 5с.л. захар, 1ч.л. течна ванилова есенция, 300 мл прясно мляко и 200 мл сметана.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 11:34 от blueeye®

# 2
  • Мнения: 3 674
blueeye®...да пише че са с внилов крем...  направи ми  впечатление че не пише "млечен ванилов" та може да е  ванилов крем който е само със сметана и ванилия... newsm78

Ти пишеш в единия варинат  че в крема все пак се добавя и прясно мляко, но няма ли да стане течнист крема?  newsm78

И дали в сметановия крем се добава масло? Крема който ядох беше пухкав, но леко стегнат.

Можа да се получи така само ако крема е маслен или с желатин...ама с кое от двете е направен?  newsm78

Иначе благодаря за рецептите...  bouquet

Ще изчакам до неделя, и ако не се включат други , ще опитам тези варианти... Hug




# 3
  • у дома
  • Мнения: 1 581
може да се разбие крема на д-р Йоткер с прясното мляко, отделно да се  разбива сметаната. после се смесват  Peace може и масло да се добави.

# 4
  • Мнения: 3 674
може да се разбие крема на д-р Йоткер с прясното мляко, отделно да се  разбива сметаната. после се смесват  Peace може и масло да се добави.

Ах....тук не се продават кремове на д-р Йоткер  Rolling Eyes  Sad

# 5
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ами тогава някакъв друг нишестен крем, но да е ванилов, знам ли  newsm78

друг вариант с този ванилов крем (или някой друг, за който имаш рецепта):

Кипва се 1 л.пр.мляко със захар. Отделно се разбиват 8 с.л.брашно с 5 жълтъка и малко вода (на рядка каша). Към горещото мляко се прибавя тази смес и се бърка до сгъстяване.
5 белтъка се разбиват на пяна. Като изстине крема се прибавят белтъците и леко се разбива с ванилия.

и после прибавяш разбита сметана. мисля, че ще се получи добре.  Peace

но нямам идея дали ще се доближи като вкус до оригинала, ако някой знае да помага  newsm78

# 6
  • Мнения: 6 708
Тука пише за крема от какво се състои: http://en.wikipedia.org/wiki/Pastry_cream.

тук пък има самият крем, но на френски - ако може някой да го преведе Embarassedhttp://fr.wikibooks.org/wiki/Livre_de_cuisine/Cr%C3%A8me_p%C3%A2tissi%C3%A8re

  chef  chef  chef

# 7
  • у дома
  • Мнения: 1 581
открих тази рецепта за Pastry cream

но най-добре някой с френски да помага  Laughing

# 8
  • Мнения: 3 674
Олеее момичета ....благодаря ви много!!!  Hug

Отивам да призова френските мами да  идават и да помагат с превода... Rolling Eyes

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 403
тези еклери са наистина страхотни.Ние ги купуваме от Кауфланд и са на мисля фирма "Нилана".Откакто ги опитах-вече не ми се правят еклери.На тези крема им е страхотен,и аз съм се чудила какъв е newsm78.Дано някоя мама преведе рецептата за крема   bouquet

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и на френски кремът си е с мляко и яйца, и ванилия, но стъргана или концентрат (есенция)!
 110 гр брашно или нишесте, или картофено брашно
250гр захар
4 яйца или 8 жълтъка
1л мляко
1 лъжица ванилова есенция
 яйцата се разбиват със захарта много добре, прибавя се пресятото брашно или нишестето, или катофеното брашно.
млякото се загрява на слаб огън с ванилията, след което се прибавя полека по стената на съда, сместа с яйцата и се разбива до хомогенизиране! около 2 мин се бърка за да не загори до сгъстяване , но не много да се оставя, защото може да се постигне обратен ефект ,да се  вте4ни крема! кремът се охлажда бързо в съд, който предварително сте сложили в хладилника да се изстуди  и се препоръ4ва да се  консумират еклерите същия ден,заради крема !това е накратко преводът!
 ако искате с шоколадов крем, намаляте брашното като к-во и добавяте 2 1/2 таблети от сладкарския шоколад в млякото,докато се загрява.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 14:17 от marsy

# 11
  • Мнения: 3 674
Мерси за превода  marsy   Hug  В Швейцария/ Френската част/ ядох в една сладкарница такива еклери...пишеше на тях "Френски еклери" и бяха със сметанов крем.
 Предполагах че в Франция се приготвят със сметана...заради името което им беше сложено в сладкарницата.Ама ето че пак са с мляко newsm78

vilism ...предполагам е същия крем за който говориш... Heart Eyes Ееех, ако ги имахме  тука тези еклери готови, нямаше да се трепя да ги търся и да ги  правя. Ама няма...  Rolling Eyes

Момичета благодаря за отговорите...май  крема който търся е този който  blueeye® даде по-долу.  Hug

# 12
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
той е същият ,но на половин доза, зна4и няма да сгрешиш, аз оби4ам и малко масъл4е да забъркам накрая! но ако искаш със сметана, може за замениш една 4аст от млякото със сметана  и ще е по вкусно, по-маслено и наситен ароматът! аз съм правила и с кондензирано мляко ,и сметана, и шоколад, ами то крем не остава за еклерите от облизване и пробване дали е достатъ4но сладък, хахаха! похвали се после!

# 13
  • Мнения: 3 674
той е същият ,но на половин доза, зна4и няма да сгрешиш, аз оби4ам и малко масъл4е да забъркам накрая! но ако искаш със сметана, може за замениш една 4аст от млякото със сметана  и ще е по вкусно, по-маслено и наситен ароматът! аз съм правила и с кондензирано мляко ,и сметана, и шоколад, ами то крем не остава за еклерите от облизване и пробване дали е достатъ4но сладък, хахаха! похвали се после!

  Ок,точно така ще го направя както ме съветваш  Hug

Ще заместя една част от млякото със сметана и ще сложа масълце накрая, но ще направя двойна доза от крема та  да не стане като твойта работа, да изближем крема...и да няма после за еклерите .. Joy

Ще се похваля...обаче само ако се получат. hahaha 

Ако не прочетете  нищо в темата  след неделята, значи еклерите ми  са сатанали пълен провал... Joy

 Hug

# 14
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Ако не прочетете  нищо в темата  след неделята, значи еклерите ми  са сатанали пълен провал... Joy
 Hug

аааааа не  Naughty само смей да не пуснеш изпробваната рецепта. ама цялата, еклери, крем, заливка  Crossing Arms  Mr. Green Hug

Общи условия

Активация на акаунт