Каква шевна машина и откъде

  • 548 927
  • 3 995
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 305
И аз имам мерак за шевна машина,но знам,че няма да е Сингер.Който има Сингер от мама,баба е добре,но от около 30 години в България истински Сингер не се внасят.Като се отвори машината,освен,че се виждат пластмасовите части(които трябва да се метални,за да не се износват),може да се намери и надписът made in china.Не се заблуждавайте какво пише на кутията.Иначе аз съм работила на PFAFF,но професионална.

Защо? Моя Сингер е от преди 3 години и нямам абсолютно никакви забележки към него. Шие си перфектно.

# 181
  • Smallville
  • Мнения: 994
А моят Сингер е на 2г. и половина и досега 2 пъти беше на ремонт,а днес му изгоря и лампата Crossing Arms.
Не че ако беше друга марка съм застрахована,моите наблюдения са,че техниката в последните 5-10 години е пълен боклук.
Виж шевната машина на майка ми,дето е на близо 50г. как шие,само смазване и трябва.С удоволствие шия на нея,когато имам тази възможност.

# 182
  • София
  • Мнения: 410
Момичета, искам съвет от вас за шевна машина. Да уточня, че никога не съм шила, но имам голямо желание да се науча. Дебели материи няма да шия, искам да прави илик, зиг-заг бод, да шие еластични материи  и други стандартни неща (дори не знам какво да гледам). Не ми се дават много пари и затова се насочих към това:
http://densi.bg/index.php?menu=3&div=%C4%CE%CC%C0%CA%C8%CD%D … roduct_id=1114485
На сайта на Денси пише, че има 23 операции, а в сайта на Технополис пише, че е с 14 операции newsm78
Приемам предложения и за други машини до около 300 лева.

# 183
  • Мнения: 2
Момичета и аз искам да ви попитам за шевна машина Лучник 340 в Метро за 200 лв - дали е добра?

Няма да шия дебели неща трябва ми за домашно ползване от време на време и нещичко за децата.

Да си я купя ли?

Пише , че е с 18 операции - прав бод, зиг - заг, илик, оверлочни и украсителни бодове, шиене с двойна игла, бродерия и апликиране, подходяща за материи с различни дебелини.

Ще съм ви много благодарна ако ме посъветвате.  bouquet  bouquet  bouquet

# 184
  • Sofia
  • Мнения: 1 693
Здравейте, момичета.  Искам да си купя нова шевна машина. Прочетох мнения в старите теми, но ми се иска по-актуален съвет.
Бях се насочила към Тойота, но срещнах доста положително отзиви за Janome и Pfaff разбира се.  Цената няма значение.
Какво ще ме посъветвате да избера като марка, също и конкретен модел, ако някой има практика с такъв?
Предварително благодаря.

# 185
  • София
  • Мнения: 221
Има ли още промоции  за Лучник, ако има   търся си човек зда се  комбинираме

# 186
  • Sofia
  • Мнения: 1 693
Някой да знае кои са официалните вносители на ХУСКВАРНА?

# 187
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
Здравейте!

Предстои ми покупка на шевна машина. В момента ползвам Лучник с 24 операции на около 25 години. Не съм начинаеща шивачка. Имам професионални умения, макар, че  сега не шия често. Искам машина, на която спокойно да си шия сако, палто, да правя апликация и т.н. Изчетох цялата тема и прегледах подробно сайтовете, които сте споменавали.

Спрях се на една тойота - Quiltmaster 50 - 1,2 и  сравнителна таблица

 Останах с впечатление, че двойният транспорт помага за шиенето на тънките материи. От картинката не ми стана ясно кои са еластичните шевове, но предполагам, ще има упътване на български език.

Информацията в различните сайтове е малко противоречива и не разбрах има ли или няма автоматичен илик.

Искам попитам в темата за модела - ще се радвам да се включи някой, който вече го има и да сподели впечатления.

# 188
  • Мнения: 1
Здравейте на всички!
Бих искала да направя няколко уточнения относно шевните машини, дано да съм Ви полезна в избора.
Когато отидете в някой магазин се интересувайте къде е сервиза, за Технополис е в София, ако се случи нещто с машината я пращат до там и обратно за ваша сметка, което не е много хубаво.
Машина с двоен транспорт има само PFAFF, това са полупрофесионалните модели, удачни са за шиене както на много тънки така ена много дебели матирии
Машина в комбинация с оверлог НЯМА, машините имат тип оверлочни бодове, нямат нож който да изрязва материята, овергогът е отделна машина работи с 3, 4 или5 конеца, само зачиства
Много важен е и въпросът за резервните части и консумативите. За Сингер има 4 вида игли, като само два от тях има във Варна.
За повечето марки шевни машини предлагани на пазара изключетелно трудно се намират рез.части /освен ако не сте от София/.
За въпроси съм на разположение.
Ето един сайт който може да посетите:
http://evroturvarna.shopping.officelive.com

Последна редакция: пн, 05 юли 2010, 11:31 от jeny0805

# 189
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Понеже никак не харесвам явна реклама... да подопълня иначе информативния пост:

Вграден двоен транспорт има пфаф, краче за двоен транспорт може да има всяка машина.

Т.н наречените оверлочни бодове са зачистващи, обработващи края бодове, едва ли някой си мисли че домашна машиан ще има и оверлог функции Simple Smile

Липсата на нож може да е проблем, но обикновено никак не спъва работата

Не знам какво значи четири вида игли за Сингер. Аз ползвам поне 4 типа игли за шевната си машина, която не е Сингер и си ги купувам без проблем.

Шила съм на няколко машини, помагала съм за избора на машини и съм пообикаляла -  магазините и сервизите им  осигуряват обслужването им.

Съмнявам се Технополис да пращат гаранционна машина за сметка на собственика. И след това е съмнително, но питайте.

# 190
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Спрях се на една тойота - Quiltmaster 50 -
 Останах с впечатление, че двойният транспорт помага за шиенето на тънките материи. От картинката не ми стана ясно кои са еластичните шевове, но предполагам, ще има упътване на български език.

Информацията в различните сайтове е малко противоречива и не разбрах има ли или няма автоматичен илик.

Искам попитам в темата за модела - ще се радвам да се включи някой, който вече го има и да сподели впечатления.
Не ползвам тази машина, но няма автоматичен илик.

# 191
  • Мнения: 12
И аз се записвам . Имам машина AEG и оверлог на  Pfaff  , но много ми се иска да си купя и машина на Pfaff . Ще събера пари и ще си взема QUILT EXPRESSION 4.0  . Нямам търпение да си е купя. Работата е там ,че при мен пари трудно се задържат  newsm62
 

# 192
  • Мнения: 95
Здравейте и от мен. Аз имам машина на Сингер. Става за шиене, но не и на нещо дебело - например дънки. Дразни ме, че цялата е от пластмаса и не е стабилна. Много четох в нета и реших да си взема професионална втора ръка за около 600-700 лева. Има много запазени машини. Също така от всичко което прочетох останах с най-добри впечатления за пфаф.

# 193
  • Мнения: 0
Здравейте момичета!
Шевна машина се купува от специализиран магазин. Това е техника и има нужда от консумативи като игли крушка, калерчета и др.  а в Техномаркет, Зора и др. хипермаркети не продават нищо допълнително и не са компетентни и не дават добра консултация каква машина да си изберем според нуждите. Имам машина ПФАДФФ Куилт Експрешън 2048 купена от Варна от магазина на Червения площад и съм супер доволна шия всичко. Шила съм  си яке от естествена кожа никакъв проблем, направих си и лицеви тигели. В този магазин мимичетата са страхотни, дават много информация и са компетентни по вс. въпроси.

# 194
  • Мнения: 1
Здравейте!
Не говоря за игли за различни материи, а за игли с различна основа.
Баба ми има Сингер на около 100г. и иглити са различни от тези на новите машини.
Когато реших да си купя машина ходих в Технополис и от там ми казаха, че сервиза е в София, същото се отвася и за Интерсервиз Узунови в Мол Варна.
Розалия е права, че техника се купува от специализиран магазин, казвам ви го от опит, 2 пъти се напатих вече. Една моя позната си купи Pfaff и е доволна.
А относно сайта, който побликувах не е скрита реклама. Вътре има обяснения за доста машини.Дано ви е полезен.

Общи условия

Активация на акаунт