Свободностоящи печки, но с ширина 50 см?

  • 5 698
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 927
Постарах се да поровя в старите теми, но нищо не открих......
Искам да питам дали знаете за някакви съществени разлики и/или недостатъци на свободностоящите печки, които обаче са широки 50 вместо 60 см.

Миналата зима исках да се обзаведа с нови вградени уреди, проучих всичко, харесах си модели, но ударих на камък - преди години при ремонт "вкарах" терасата в кухнята и там сложих печката. Но вратата към тази част е с ширина 58 см. Кой да мисли Embarassed, че няма да стигнат за нормална печка.......в момента все още съм на Раховец.......
Скоро открих, че съществуват и по-тесни печки и една такава идеално би ми свършила работа. Само в два магазина съм разпитала, не че ме консултираха нещо......Аз самата мисля, че са конструирани така, за да спестяват място, но дали не греша??!

Моля за съвет   Simple Smile

ако има коментари на такава тематика, моля за линк......наистина здраво рових, но не намерих

# 1
  • Мнения: 2 891
Ето две. Не виждам разлика, освен литража на фурната.

# 2
  • Мнения: 3 927
Видях в Технополис АЕГ и Горение на 50 см ширина.
Всъщност може да си взема и от уредите с транспортни дефекти Шолтес, това ще решавам по-късно.
Питанката ми е за разлики със стандартния размер печки....Не питам за марки..........така както има перални с различна дълбочина например - по-тесните са за скриване зад шкаф, а нормалните на 60 см не се скриват......

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ако питаш за разлика във функциите - няма такава. Аз имам печка Горение и фурна Горение. И въпреки че печката е по-тясна от фурната, вътрешната ширина и на двете е еднаква. Даже си ползвам старата скара и тавите.

# 4
  • Мнения: 2 891
Tъй, де! Аз на марки не залагам, само ти казвам къде може да има разлика  Grinning

# 5
  • Мнения: 1 305
И аз близо 5 години бях с една 50 сантиметрова печка. Функционира си като съвсем нормална такава. Естествено фурната е по-тясна и котлоните съответно са по-близо един до друг, но на мен това не ми е пречело.

# 6
  • Мнения: 1 427
И аз гледах такава печка.Притесняваше ме,че фурната би трябвало да е по малка,но продавача обясни,че вътрешните размери са еднакви,само "арматурата" била по-малко newsm78 Иначе всичко друго е като на 60-см печки

# 7
  • София
  • Мнения: 6 067
И ние купихме 50см печка, точно заради икономията на място, макар че ми изглежда доста мъничка... Функциите са същите, както са ти казали, но все ми се струва, че фурната е по-тясна... Thinking

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Сега погледнах специално печките Горение. Фурните и на 60см. и на 50см. са все 53литра. Не знам как става тоя номер, при еднакви други размери. Пък и какво ще ти пречи ако фурната е по-тясна? Колко често печеш агне в огромна тава Wink
Щом мястото ти е толкова, вземай такава и хич не се чуди повече.

# 9
  • Мнения: 120
Аз си купих миналата седмица 50 см Горение - размерите на фурната и литрите са еднакви с 60 сантиметровите. Котлоните ми се виждат малко по-нагъсто, но и аз като се разготвя и на четирите..... ooooh!

# 10
  • Мнения: 3 927
Благодаря за споделеното Simple Smile
Другата седмица ще се заема с по-подробно проучване на пазара и ще действам Simple Smile

п.п. не смятам да пека цяло агне във фурната Wink.....с котлоните съм се справяла и с два и с един, така че ще видим дали ще включа и 4-те  наведнъж Wink

# 11
  • Мнения: 824
Пет години имахме SIEMENS,50 см.Фурната видимо беше по-малка,но никога не съм чувствала липса на пространство.И цяло агне съм пекла във фурната. Wink

# 12
  • Мнения: 2 438
Моята е Нео с четири котлона, от които един бързонагряващ. Фурната е по-тясна, но по-висока и пече много добре. Самата печка изглежда много симпатична. Мъжът ми я избра, като освен външния вид, който много не го вълнуваше, гледаше техническите й характеристики. Взехме я от Техномаркет Европа.

# 13
  • Мнения: 1 305
Като говорим за 4 котлона, аз за 5 години не съм ги включила и четирите нито веднъж. Два или три пъти ми се е налагало да включвам 3. Съответно в новото жилище си взехме двойка керамични котлони. Получаваш 30 см повече плот за работа и се отърваваш от 2 ненужни котлона.  Sunglasses

# 14
  • Мнения: 3 927
Аз от вградени уреди за това жилище се отказах....в нишата за готвене за около 1 л.м. за дървенията, в която се вгражда, с гръб от самия плот ми искаха над 500 лева, което ми се вижда нецелесъобразно.....
Ох, ентусиазирахте ме много  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 824
Може би трябва да поискаш оферти от повече фирми.И на мен ми се струва висока тази цена,освен ако не искаш нещо по-специално и оригинално.

# 16
  • Мнения: 3 927
Не искам да отклонявам темата, но това беше оферта от фирмата, която ми прави кухнята и други мебели у дома. Просто работят качествено и не евтино, нищо особено не съм искала, не си падам по изчанчени свръхмодерни изпълнение Wink. Но вграденият  вариант наистина отпада....

# 17
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Ние имахме до скоро такава - Indesit. Много съм доволна. Взехме си я с два газови и два на ток котлона, от които единият е бързонагряващ. Разликата във фурната е никаква. Сега я ползват родителите ми.

# 18
  • Мнения: 531
Taneto,виждам, че си от Варна, пък аз съм от един близък град.Та, като сеи купиш печка, моля те, пиши тук, защото съм с абсолютно същия проблем.Благодаря!

# 19
  • Мнения: X
Както са казали и други преди мен, разлика няма. Моята печка е 60 см., а на сестра ми е 50, една и съща марка са. Тавите са абсолютно заменими. Само имай предвид при закупуването на абсорбатора, че и той трябва да е 50 см., за да е точно над печката и да е ефективен.

# 20
  • Мнения: 3 927
Кампари, благодаря!

Taneto,виждам, че си от Варна, пък аз съм от един близък град.Та, като сеи купиш печка, моля те, пиши тук, защото съм с абсолютно същия проблем.Благодаря!

Ок, ако си на мимиту каката значи може да си от Добрич Wink - ще докладвам след пазарното прочуване къде какви печки има точно.....

# 21
  • Мнения: 1 305
Както са казали и други преди мен, разлика няма. Моята печка е 60 см., а на сестра ми е 50, една и съща марка са. Тавите са абсолютно заменими. Само имай предвид при закупуването на абсорбатора, че и той трябва да е 50 см., за да е точно над печката и да е ефективен.

Че що? Нищо не му пречи да е по-голям! Това няма да го направи неефективен, а точно обратното.

# 22
  • Мнения: 5 178
Нямат разлика във функциите.. единствено лиспва най-големия котлон (който ползвам изключително рядко). Но мисля има модели единия котлон е някак си на две степени и втората създава кръг колкото големия на 60 см печки
Kaто марка харесвам горение, защото се вадят телескопично и тавите в комплекта са 3 + скара.

# 23
  • Мнения: 531

Ок, ако си на мимиту каката значи може да си от Добрич Wink - ще докладвам след пазарното прочуване къде какви печки има точно.....
Ха ха, разконспирира ме.Пред нас стои и спорът дали да е свободностояща или за вграждане-аз държа на второто, та се хванахме да мерим дали ще има място.Освен това, много ме блазни идеята за такава с транспортен дефект, но мъжът ми нещо не е съгласен.Твърди, че са скъпи, пък при единственото си посещение не видял нещо кой знае какво. Sad

# 24
  • Мнения: 3 927
Здравей Драка,
забавих се, и отгоре на всичкото не съм довършила проучването си. Но да споделя какво видях досега.

1. в магазина за уреди с транспортни дефекти, се оказа, че печките с ширина 50 см са само Индезит и Аристон. В момента на посещението ми нямаше - бяха ги изкупили....По-добрите Шолтес са само на 60 см ширина. Те струват около 1100 лв, на индукция са. Може да са европейско производство наистина, но не искам от тези две марки....блазни ме идеята за индукционната печка....

2. В Технополис преди месец имаше следните модели на 50 см.
Горенйе ЕС772W 809 лв
АЕГ С3005 VA-WN 799 лв

2. Миналата седмица  в Техномаркет имаше
АЕГ като горната 799 лв
Горенйе ЕС772Е 925 лв
още едно АЕГ инокс имаше, на което не съм записала цената....

Ходих и до Интерсервиз Узунов до жп гара - там имат Фагор (аз я харесвам марката) също на двете ширини. Миналата зима чух за някакви нови фурни за вграждане с тази марка, с покритие, което позволявало по-лесното почистване. Свободностоящите печки, които се предлагат на бг-пазара нямат такава екстра, т.е. не ги внасяли, защото били скъпи...

За мое съжаление продавач-консултантите не ме ориентираха много много. Всички твърдяха, че по-тесните печки не се различават от стандартните......Особено девойката продаваща Фагор хич не беше на ясно какво продава.....
Останало ми е да отида във фирмения на Горенйе,  понеже това ми е любима марка  Simple Smile

Но аз, ако знаеш каква оФца съм. Вярно, вратата към терасата ми е по-тясна, но имам един огромен прозорец с изход към мястото, където искам да ми е печката.....през него мога да я прехвърля печката с ширина 60 см и така да я наместя на терасата.
Така че аз се отказвам от 50-сантиметровата печка и минавам на проучване на нормална свободно стояща печка......умрях си от яд и срам, че не съм забелязала по-рано този прозорец  Embarassed
Но ако мога да проуча още нещо по твоя проблем, може да разчиташ на мен  Simple Smile
Така или иначе продължавам с проучването........

# 25
  • Мнения: 531
Благодаря ти много,но се оказа, че и свободностояща не ни върши работа, понеже има дълбочина и в нашия случай пак ще търсим подходяща за вграждане.

# 26
  • София
  • Мнения: 459
Аз имам малко по-различно питане, но се надявам авторката да няма нищо против да използвам темата и Praynig

Та въпроса ми е, някой има ли впечатление от фурните за вграждане, които не са стандартна височина, а по-ниски.
Нещо такова имам  предвид:
http://www.aeg-electrolux.co.uk/node146.asp?ProdID=15204Built In Height (mm) : 380 )

Много ми се ще да си взема такава фурна, и над нея да сложа вградена микровълнова. По този начин микровълновата няма да е много на високо, както ми се струват повечето такива, които се слагат над високите фурни.(тези които се вграждат на/над нивото на плота, а не под него)

Ох.. надявам се някой да разбра какво се опитвам да обясня.
С 2 думи - интересуват ме предимства и недостатъци на по-ниските фурни за вграждане.

# 27
  • Мнения: 1 305
jivotinche , ако не държиш много на голям шкаф под фурната, можеш да си сложиш нормално висока фурна, но да я монтираш на междинна височина, нито над плота, нито под него, а по средата. У нас фурната започва на 15см под плота и микровелето ми е перфектно така, а и фурната остава достатъчно високо, така че да не се навеждам непрекъснато докато готвя.

# 28
  • София
  • Мнения: 459
Ами опасявам се, че ако я сложа на междинна височина, ще ми се развали симетрията:) така се старая да я измисля симетрична кухнята...
Пък и точно до шкафа с фурната ще има перпендикулярно плот, така че май няма да е много удобно...

# 29
  • Мнения: 2 891
Е, хайде сега, по добре удобна, отколкото симетрична  Wink

# 30
  • София
  • Мнения: 459
Така си е Grinning
Но ме притеснява, че няма да е и удобна, ако точно до нея от едната страна има плот...
Ето тук може да се види кухнята, в която съм се влюбила:)
http://www.chuchuline.com/main.html
менюто 3Д проекти
предпоследната.

Нещо такова искам да представлява и моята бъдеща кухня Praynig

Общи условия

Активация на акаунт