Здравословни закуски - дайте идеи?

  • 9 294
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Дайте ми идеи за здравословни закуски - ние закусваме обичайно овесени ядки с кисело мляко и по възможност настъргана ябълка, обаче по празниците баба й правеше всяка сутрин различно нещо и аз се засрамих, че го карам мързелешката. Вариацията ми е корнфлейкс, само че тя харесва Cheerios и ги изплюсква за два дни , а пък все пак ми идва скъпо така.
От друга страна не искам пържени и тестени неща да й давам редовно - не че не й се случва де.
Дайте ми идеи!

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според мен препечена филийка със сирене и домат или краставица, чушка зелена......., може и с малко шунка ......и чай с мед си е една добра и здравословна закуска....не е нищо ново, но е вкусно и полезно и хранително....Според мен трябва да се закусва от всичко по малко.
Най- обичам закуска, когато съм нарязала шунка, сирене, маслини, домати, краставици, кашкавал, салам......и всеки сам си реди сандвича......

Сурови плодове, пресни сокове, попара със сиренце,
сутляж( мляко с ориз ), кисел, .........друго не се сещам

# 2
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Банан или друг плод, кисело мляко, крем от разбита извара с мед и пасирани плодове, варено яйце с доматки или краставица, това се сещам от "нетестените" закуски на мойта госпожичка.

# 3
При нас много върви сандвич с доматче или краставичка. Аз много обичам овесени ядки, но моите хубавици не щат и да ги близнат. А опитахте ли и други ядки- пшенични, ръжени, ечемични, елда...Просото е много полезно, но според мен на вкус е отврат.

# 4
  • Мнения: 414
Качамак. От този, дето става за 2 минути правя аз. Със сирене и масло.
Същото става и с пшеничен грис.
Грис със мляко.
Мляко с ориз.
Парченца домат, краставица, маслинки, кашкавал, шунка, варено яйце...
Макарони със сирене и масло.
Филийка пълнозърнест хляб с масло и шипков мармалад.
Същото с мед. (Ама за деца над 1 г. и 6 м.)
Банан.
Кисело мляко с овесени ядки (без захар, че не го харесва ако е сладко).

Това са при нас здравословните. Всички други са ни нездравословни Simple Smile))

# 5
  • Мнения: 5 877
Ий, благодаря ви!!! Ще опитаме!

# 6
  • София
  • Мнения: 39 739
Мойта красавица само събота и неделя закусва в къщи и се реве за "топчета", демек поредния флейкс. Купих шарена юфка и й направих миналата седмица, но тя си ревеше за топчетата. Надвихме си на ината и си хапна юфката, хареса й.
За моя мъж здравословна закуска е в една голяма чиния, в която има от всичко по-малко, да речем - филийкса намазана с нещо (маргарин, масло, пастет, т.н.), парченце домат, нарязана краставица, нарязан колбас, може и едно варено яйце.
Дияна много обичаше да й препичам сандвич с шунка и кашкавал на скаричката. Но е доста мазно. Аз обичам филийка с масло и мед. Но от доста време насам не закусвам сутрин.
Като беше по-малка й правех филийка с яйце и сирене. Сварява се яйцето, настъргва се в съд, настъргва се и сирене, бърка се и после се маже на филийка. Харесваше го. Спомням си, че на мен такова ми даваха в градината като закуска.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Бутер тесто. Нарязваш на квадрати, слагаш по средата - сирене, кашкавал или кремвирш и лютеница, прегъваш на триъгълник и в фурната.
Сандвич - намазваш филийката с масло или маргарин,  нареждаш плътно тънки резенчета краставица (или домат), и от горе сирене и кашкавал. Много вкусни стават, но зеленчука да е от долу. Печеш на скара.
Сандвич пица - филийката се намазва с масло, после с лютеница, натрошаваш малко сирене, малко шунка на кубчета, чубрика (по желание) и печеш на скарата.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Ние закусваме често сварена елда с малко масло и сирене, или пълнозърнести макарони(до скоро ядяхме от цветните, но пълнозърнестите много му харесаха и си иска от тях). Правя му и овесени ядки с прясно мляко и различни семена, като вътре слагам и няколко лъжици от така желаните топчета(корнфлейкс).
Друго но незнам дали е здравословно - филийка пълнозърнест хляб с пилешки пастет или с топено сирене или пък пастет от маслини и извара плюс резен краставица и домат и чаша мляко с какао.

# 9
  • Мнения: 3 251
"Пастет"
1 твърдо сварено яйце-настъргано
сирене обезсолено-настъргано
печена чушка-смляна
лютеница
Всичко се разбърква и се намазва на препечена филийка.
Лятно време лютеницата може да се замени с настърган домат или с маргарин.

"Зимен пастет"
1 настърган морков-може и сварен
бялата част на 1 праз-много на ситно нарязана
1 твърдо сварено яйце
настъргано сирене
шунка-ситно нарязана
и пак лютеница/домат или доматено пюре/маргарин.
Всичко се разбърква и пак хоп! на препечената филийка отгоре! Grinning

# 10
  • Мнения: 5 877
Пробвах варианта с филийките - проблемът е, че моята госпожица изяжда всичко отгоре, държейки я успоредно на лицето си - да не казвам колко се изпоцапва - и оставя хляба добре опоскан в чинията си. От друга страна й харесва да е "на филийка" и изяжда неща, които иначе няма да яде.

# 11
  • Мнения: 1 347
Цитат на: Anda
Пробвах варианта с филийките - проблемът е, че моята госпожица изяжда всичко отгоре, държейки я успоредно на лицето си - да не казвам колко се изпоцапва - и оставя хляба добре опоскан в чинията си. От друга страна й харесва да е "на филийка" и изяжда неща, които иначе няма да яде.

И моята така прави. За това режа филийката на хапки и връчвам виличка. Често минава номера Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 399
Цитат на: ProBily
Цитат на: Anda
Пробвах варианта с филийките - проблемът е, че моята госпожица изяжда всичко отгоре, държейки я успоредно на лицето си - да не казвам колко се изпоцапва - и оставя хляба добре опоскан в чинията си. От друга страна й харесва да е "на филийка" и изяжда неща, които иначе няма да яде.

И моята така прави. За това режа филийката на хапки и връчвам виличка. Често минава номера Simple Smile
И при нас така минаваше номера, като беше по-малка щерката Simple Smile
Пък най-много се радваше като набучех хапките с онези цветните сабички. Всичко изяждаше Grinning

Общи условия

Активация на акаунт