Тема за детските площадки в София

  • 15 167
  • 146
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 327
Здравейте и от мен и много се радвам на инициативата, която сте подели. Аз живея с/у Пирогов, и искам да споделя за проблема с нашата градинка, която се намира точно до ресторант Кук и басейн Виктория. Тези заведения са построени на мястото на малко стадионче, което се е ползвало от хората и децата в квартала, но въпреки общественото мнение, заведенията са завзели голяма площ от бившата градинка. Доколкото знам, собствениците на заведенията е трябвало да поддържат детската площадка, която е останала, но нищо такова не се е случило в последствие. Тази годинка градинката е доста мръсна и запусната,но дори това не е най-големия ни проблем. От миналата година едната част от градинката се превърна в паркинг, особено през лятото когато работи басейна, има много паркирали и маневриращи в/у площадката коли. Успяхме да накараме общината да се намеси -издигнаха уж някакво заграждение, което бе разрушено само след няколко дни. Продължаваме да информираме общината (Красно село), за продължаващия проблем, но те не предприемат нищо и се оправдава със собствениците. Ако някой се е сблъсквал и се е справял с подобен проблем, моля да ми пише. Има родители от нашия квартал, които могат да помогнат да се изгради спонсорска площадка, но искаме да спрем преди това достъпа на коли до тази площадка.
може ли снимки и адрес?

# 31
  • Мнения: 19
Чудна инициатива!
Най-реално е фирми с цел PR да реновират площадките. Та на тяхното внимание - две площадки в плачевно състояние в Младост - зад блок 43 и зад блок 229. Опасни, изпочупени, ръждясали останки от катерушки, буренясали пясъчници и скелети от пейки.

# 32
  • Мнения: 1 327
Чудна инициатива!
Най-реално е фирми с цел PR да реновират площадките. Та на тяхното внимание - две площадки в плачевно състояние в Младост - зад блок 43 и зад блок 229. Опасни, изпочупени, ръждясали останки от катерушки, буренясали пясъчници и скелети от пейки.

а снимки и адреси, може ли?

# 33
  • София
  • Мнения: 6 360
Чудна инициатива!
Най-реално е фирми с цел PR да реновират площадките. Та на тяхното внимание - две площадки в плачевно състояние в Младост - зад блок 43 и зад блок 229. Опасни, изпочупени, ръждясали останки от катерушки, буренясали пясъчници и скелети от пейки.

а снимки и адреси, може ли?


elito, утре като се стопли и излезем, ще снимам всички площадки в Младост-1 и ще ти ги изпратя с точните им адреси.

# 34
  • Мнения: 1 327
Чудна инициатива!
Най-реално е фирми с цел PR да реновират площадките. Та на тяхното внимание - две площадки в плачевно състояние в Младост - зад блок 43 и зад блок 229. Опасни, изпочупени, ръждясали останки от катерушки, буренясали пясъчници и скелети от пейки.

а снимки и адреси, може ли?


elito, утре като се стопли и излезем, ще снимам всички площадки в Младост-1 и ще ти ги изпратя с точните им адреси.

малко извън темата ти в кой блок си там? до 95година живях в бл 43.

# 35
  • Мнения: 252
ще пусна утре

# 36
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте, живея в Редута и съм готова да се включа в изграждане, обновяване и стопанисване на детски площадки.

В Редута има активно строителство, заселиха се много хора и скоро ще са нужни детски площадки с по-голям капацитет.
Понеже разстоянията между кооперациите са малки, е най-подходящо да се направят малки детски площадки, разпръснати на различни места. Съвсем наскоро направиха една такава, малка, но с достатъчно съоръжения, има и ниска оградка и е доста прилична. Ще я снимам в почивните дни е ще я покажа.

Парка Гео Милев е голям и удобен, но затова пък е превърнат в кучешка тоалетна. Там общо взето стъпиш ли на трева, стъпваш върху кучешки изпражнения.

Всъщност непрекъснато мисля за обновяване и поддържане на детските площадки в района, но се опасявам, че нямам юридическо основание за това.
Ще ми бъде много неприятно, ако например съм подменила една счупена пейка, а от общината ми наложат глоба за това.


Да се заключват детските площадки не ми се струва добра идея, все пак не става въпрос за наша собственост, в която да влизат определен кръг хора. Но би било хубаво да има прилична ограда.

По-скоро детските площадки трябва да се опазват от кучета и трошащи тийнейджъри /дано някоя мама не се обиди, но те обикновено са доста буйни/.

# 37
  • Мнения: 1 327
хубав ник нейм си си избрала, ама някак странно ми иде да се обръщам към теб с него  Mr. Green

виж, идеята да се заключват градинките е, за да не влизат гаменчета вътре късно вечер или нощем. Не че ако са решили няма да го направят де  Grinning Ключове може да имат и 20 човека, нали?

# 38
  • Мнения: 19
Едната площадка е между блоковете 43 и 50 в Младост 1. Другата е точно на гърба на блок 229 в Младост 2. Ако мога, ще снимам. И още нещо - освен, че катерушките са опасно ръждясали и счупени, тревата наоколо въобще не се коси и през лятото избуява до 2, пълни с кърлежи метра

# 39
  • Мнения: 1 327
Едната площадка е между блоковете 43 и 50 в Младост 1. Другата е точно на гърба на блок 229 в Младост 2. Ако мога, ще снимам. И още нещо - освен, че катерушките са опасно ръждясали и счупени, тревата наоколо въобще не се коси и през лятото избуява до 2, пълни с кърлежи метра
като направиш снимката ще ти кажа дали са катерушките от моето детство  Laughing
там градинката е хубава, защото е голяма и има място за много деца.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 260
Много хубава тема! Браво еlito!   bouquet

А ето и цитат от последния ми пост:

... Сега, като се прибирахме с малката, се сетих за още нещо ... Става дума за пясъчниците - име на скандалджийка ми излезе в квартала, че детските площадки и пясъчниците са за децата, а не за разходка на кучета. Много обичам животни, моят пес живя 18 години, много ми беше тъжно миналата година, като си отиде, ма как пък веднъж не помня да си е вършил работите в детските пясъчници... Та мисълта ми е какви са глобите за стопаните на кучета, които ги разхождат на неподходящи (забранени) места и дали не може детските площадки да се оградят, че с тоя народ или поне с бабите в квартала оправия няма, ей. Аз живея до самия Южен парк и минаваме през него, като се прибираме с малката, та ми омръзна да гледам в пясъчниците кучета, при това в повечето случаи домашни.

И това ако не е телепатия!  Joy Сега по същество - въпросните пясъчници  лятото привличат много майки от цели три квартала, защото са в една алея с шарена сянка. Аз почти всеки път събирах и хвърлях боклуци в кошчетата. Някак си не можех да си оставя детето да се въргаля сред тях. Да не говорим, че и малката се е научила да събира фасовете и да ги хвърля в кошчетата.  ooooh! Една от бабите на детенце в компанията даже два пъти прави основно почистване на пясъчниците и пространството около тях, включително и пресяване на пясъка - на следващия ден пак всичко е във фасове и обелки от семки.  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 19
Elito, аз съм на 33 и тези две площадки ги помня от моето детство.

# 42
  • Мнения: 1 479
Много хубава тема! Браво еlito!   bouquet

А ето и цитат от последния ми пост:

... Сега, като се прибирахме с малката, се сетих за още нещо ... Става дума за пясъчниците - име на скандалджийка ми излезе в квартала, че детските площадки и пясъчниците са за децата, а не за разходка на кучета. Много обичам животни, моят пес живя 18 години, много ми беше тъжно миналата година, като си отиде, ма как пък веднъж не помня да си е вършил работите в детските пясъчници... Та мисълта ми е какви са глобите за стопаните на кучета, които ги разхождат на неподходящи (забранени) места и дали не може детските площадки да се оградят, че с тоя народ или поне с бабите в квартала оправия няма, ей. Аз живея до самия Южен парк и минаваме през него, като се прибираме с малката, та ми омръзна да гледам в пясъчниците кучета, при това в повечето случаи домашни.

И това ако не е телепатия!  Joy Сега по същество - въпросните пясъчници  лятото привличат много майки от цели три квартала, защото са в една алея с шарена сянка. Аз почти всеки път събирах и хвърлях боклуци в кошчетата. Някак си не можех да си оставя детето да се въргаля сред тях. Да не говорим, че и малката се е научила да събира фасовете и да ги хвърля в кошчетата.  ooooh! Една от бабите на детенце в компанията даже два пъти прави основно почистване на пясъчниците и пространството около тях, включително и пресяване на пясъка - на следващия ден пак всичко е във фасове и обелки от семки.  Rolling Eyes
Глобата за стопаните на кучета е 500лева.Общината не ги глобява веднага след сигнал,а пьрво ги предупреждава.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 260
Момичета, ето ви един "смешен" кадър от северната ни съседка:

# 44
  • Мнения: 256
И аз съм навита да се включа в инициативата и да помогна с организацията по създаването и стопанисването на такава градинка в нашия квартал. Живея в кв. Мусагеница, бих казала в центъра на квартала.  Аз самата бих предпочела да водя детето си в заградена площадка, дори да се намира малко по-далече от моя блок, но да знам, че там кучета нямат достъп.
 Миналата година почти всички площадки в квартала се обновиха. Смениха се старите и почупени пързалки с нови, ремонтираха се пейките, на някои места се поставиха и нови, оправиха и люлките.  Даже нов пясък сложиха в някои от пясъчниците, но май не беше много качествен, защото след някой и друг дъжд се слегна и образува твърда маса, в която почти можеш да счупиш пластмасова лопатка. 
Значи най-общо, по мое мнение на няколко от кварталните градинки им трябва само нов пясък и огради. А да се организират родителите не е немислимо, след като миналата година са финансирали новия, но за съжаление оказал се некачествен пясък.

Общи условия

Активация на акаунт