някой моля да ми даде рецепта

  • 2 032
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 145
моля някоя мама да ми даде рецепта за правен крем в аптеките за подсичане, искам да ми направят и за моето бебче, а не ми се ходи при лекар само за това, искам да ползвам такъв крем защото съм чула че помага повече от купените в случай на подсичане а и превантивно БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 1
  • София
  • Мнения: 570
Най-обикновена хума ще свърши чудеса.

# 2
  • Мнения: 378
 С моите деца ползувах това мехлемче (рецептата ми даде позната медицинска сестра):
 
   Rp/ Lanolini    aa 50
         Vaselini    aa 50
         Aq destilata   aa 50
         Vit A - 600 000 E
         Vit D - 300 000 E
         Vit E - 250 000 E
         Nistatin - 500 000 e - 2 tabletki
         Rivanol - 0.15

# 3
  • Мнения: 630
Най-добре попитай педиатъра. как ще рискуваш да сложиш на детето си нещо, което са ти казали във форума?! да не говорим, че без рецепта в аптеката едва ли ще се съгласят да го направят.

# 4
  • Мнения: 27 524
Най-добре попитай педиатъра. как ще рискуваш да сложиш на детето си нещо, което са ти казали във форума?! да не говорим, че без рецепта в аптеката едва ли ще се съгласят да го направят.

И аз така мисля  Peace

# 5
  • Мнения: 9 973
бадемовото масло върши чудеса Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 558
Аз купувам готов правен в аптеката без рецепта. Води се крем при подсичане.

# 7
  • Мнения: 201
На моя син много му помогна цинкова паста.

# 8
  • Мнения: 4 965
Добре, де. Защо вярваш повече на форума, отколкото на педиатъра?
 Peace

# 9
  • Мнения: 27 524
На моя син много му помогна цинкова паста.

Всички кремове против подсичане съдържат цинк  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 431
С моите деца ползувах това мехлемче (рецептата ми даде позната медицинска сестра):
 
   Rp/ Lanolini    aa 50
         Vaselini    aa 50
         Aq destilata   aa 50
         Vit A - 600 000 E
         Vit D - 300 000 E
         Vit E - 250 000 E
         Nistatin - 500 000 e - 2 tabletki
         Rivanol - 0.15


Този крем съдържа нистатин, което е лекарсвто против гъбички. По-добре не го използвай без предписание. Аз лично съм много доволна от Wundschutz на Nivea

# 11
  • Мнения: 4 496
Аз съм по-доволна от обикновения крем Бочко, отколкото от правените в аптеката. Flutter

# 12
  • Мнения: 25
На моя син много му помогна цинкова паста.

Всички кремове против подсичане съдържат цинк  Simple Smile
Аз съм доволна от BABY TAN Peace

# 13
  • Мнения: 472
Най-добре е да "загубиш" малко време, за да прецени педиатъра с какво да се мажете. Може да сте направили алергия от памперсите, може да са гъбички и т.н. Ние също сме ползвали крем, приготвен в аптека, но като гледам съставките от рецептата, която Милли ти е дала, нашият беше друг  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 43 900
хубаво е педиатъра да види и изпише каквото смята за необходимо...
колкото до крема - със сигурност в аптека ще знаят рецептата.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 585
Най-добре е да "загубиш" малко време, за да прецени педиатъра с какво да се мажете. Може да сте направили алергия от памперсите, може да са гъбички и т.н.

И аз съм на това мнение. Peace

# 16
  • Мнения: 961
Най-добре е да "загубиш" малко време, за да прецени педиатъра с какво да се мажете. Може да сте направили алергия от памперсите, може да са гъбички и т.н.

И аз съм на това мнение. Peace
Подкрепям.  Peace

# 17
пробваи да смениш марката памперси  ,кърпичките,но какво точно е причинило подсичанетотова трябва да разбереш,лекарите знаят най добре.на моя бебо му помогна  актовегин-5%.помага ми и при обриви....каза ми го приятелка моя и аз го взех защото изписаното ми от лекаря не помогна.успех Grinning Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 2 614
Педиатърката ми беше изписала крем против подсичане, който да ми приготвят в случай на нужда. Също и крем против млечница с нистатин...

Но тя ми ги предписа, това с интернет лекарствата според мен е безумие.... Честно казано, не знам дали и витамини бих започнала да давам на детето без консултация с лекар....  Peace

# 19
  • Мнения: 774
Подкрепям всички, които са те посъветвали първо да се консултираш с педиатъра.

Ние използвахме като средство против подсичане, а също и след подсичане Пенатения на Джонсън. Имаше много добър ефект при нас. Но и подсичането не е било кой знае колко сериозно.

# 20
  • Мнения: 523
Нистатинът вършеше чудеса , но спряха да го произвеждат . В такъв случай наистина педиатърът трябва да ти изпише кремче . Аз лично съм много доволна от дефламола и от здравето .

# 21
  • Мнения: 4 784
Винаги съм се чудила на хора, които решават на своя глава да изпробват нещо върху децата, пък и върху себе си, само защото на някой друг е подействало добре. Не го разбирам това. Не че педиатърът ти ще е 100 % компетентен и те допускат грешки, ама лекарски съвет е все пак.
Иначе от готовите кремчета аз използвам за Калоян Судокрем и Пенатен против подсичане.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 185
Важно е при лечение на каквото и да било да има индивидуален подход!!!  Naughty Консултирай се с педито!

Общи условия

Активация на акаунт