Шоколадът?

  • 3 079
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Здравейте,

Има ли майки, които, докато са кърмили, не са отказали шоколада? (Е, тези, които не го харесват - ясно...)
Аз направих един-два експеримента и като че ли няма ефект върху бебето, но все пак ме е страх, когато го включвам в храната си... Какъв е вашият опит?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 881
Болна тема.Много болна...

През цялата бременност набивах шоколад. И сега също. Едвам изтраях дните в болницата и щом се прибрах извадих резервите. До днес всеки ден ям шоколад. То и затова килцата си стоят...

А на Боби не му оказва влиание. Освен, че може би му е по-рядко акито. Но това е съвсем хипотетично и е теза на свекървата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Гледам да огранича количеството - 30-40 г на 2-3 дни?... Обаче, наркоман лесно отказва ли се... Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 3 881
И аз се опитах, но стана по зле. Само за шоколад мислех - вечер за последно парченце, сутрин за първо...И не дай си боже да няма в наличност. На много минус градуси тичах с бебе Боби до магазина.

# 4
  • Мнения: 2 051
Момичета, вие правили ли сте си скоро изследвания, нещо да ви е нисък хемоглобина или не дай боже хипогликемия да ви се появява?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 881
Ами наскоро не съм. Но преди да родя си пуснах кръвна захар. Беше 3,9 което е в нормите, нали?

# 6
  • Мнения: 2 051
За бременна даже е съвсем нормална.
Търсих тука една статия, ама нещо не я откривам. С две думи беше за рязкото падане на кръвната захар при активна лактация и при усилена умствена дейност, когато човек налита много на сладко. Ти да не комбинираш и двете дейности?

# 7
  • Мнения: 229
Ох, всичко мога да откажа - кафето, пепсито (респ.кока-колата), секса , но не и шоколада   Embarassed . Аз ядях шоколад и по време на бременностите си и по време на кърменето и като че ли нямаше отрицателен ефект върху бебоците ми. Дано и при теб да е така...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: vedrra
Момичета, вие правили ли сте си скоро изследвания, нещо да ви е нисък хемоглобина или не дай боже хипогликемия да ви се появява?


Хемоглобинът ми е нисък, да, около 100 се въртеше по време на бременността, но и преди беше под нормите. Каквото и желязо да съм пила, коприва, зелении, сусам, дробчета - нищо не го е вдигало Sad

Това може да е причина?...

# 9
  • София
  • Мнения: 3 881
Цитат на: vedrra
За бременна даже е съвсем нормална.
Търсих тука една статия, ама нещо не я откривам. С две думи беше за рязкото падане на кръвната захар при активна лактация и при усилена умствена дейност, когато човек налита много на сладко. Ти да не комбинираш и двете дейности?


Че кърмя - кърмя. Ама за усилената умствена дейност - незнам. Общо взето се боря с малкият, сваялм си разни неща от нет-а, пиша писма и тука във форума и гледам да чета по някоя книга, че ще почна да говоря едносрично. А иначе си права. От опит съм установила, че като чета за изпити ( 3-5 дни преди изпита) и изяждам огромни количества шоколад. Особено има една торта - "Романс". Представлява втвърден течен шоколад, две вафлени кори, цели карамелизирани лешници и шоколадова глазура. Нищо друго. Резанът е около 300 гр. По край изпитите ядях по две на ден.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: Raya
Особено има една торта - "Романс". Представлява втвърден течен шоколад, две вафлени кори, цели карамелизирани лешници и шоколадова глазура. Нищо друго. Резанът е около 300 гр. По край изпитите ядях по две на ден.


Е, сега - бива ли така... тука наркомани четат...  Embarassed
аз ако започна да описвам пък шоколадовите сладоледи.... по-добре не, защото ще се втурна към магазина и ще ми отиде монашеското въздържание от месец и половина вече Simple Smile
Че то истинският шоколадоман си е ценител - да не описваме марките шоколад... по-добре да спра  Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 3 881
Посипвам си главата с пепел. И отивам да ям ябълка.

# 12
  • Мнения: 2 051
Наркоманите, що не минете малко на сушени плодове - малко стафиди, смокини, каквото ви харесва. Като си набавите въглехидратите от тях, може да не мислите толкова за шоколада. С него сте свикнали бързо да си вземете дозата, е, минете на  по-софт дрога.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: vedrra
Наркоманите, що не минете малко на сушени плодове - малко стафиди, смокини, каквото ви харесва. Като си набавите въглехидратите от тях, може да не мислите толкова за шоколада. С него сте свикнали бързо да си вземете дозата, е, минете на  по-софт дрога.


Да, ама аз си хапвам доста плодове, сушени също, по принцип обаче, не обичам сладко (с изключение на шоколад, по възможност да е тъмен...) Това торти, сладоледи, сладкиши без шоколад не ме привличат изобщо. Явно има нещо в какаото. Нали някъде бяха казали, че се консумира като заместител на щастието Simple Smile)

Е, предполагам, че с повече воля може да се преодолее всеки навик, ама......

# 14
  • София
  • Мнения: 3 881
Че аз си ям всичките тези неща - сушените де. Плюс още вафлички, кексчета ( има едно на Eti - много е вкусно ), кроасанчета и азде стига изброявах, че отивам да ям.

# 15
  • Мнения: 229
Цитат на: Raya
Посипвам си главата с пепел. И отивам да ям ябълка.

 Laughing  Laughing  Laughing
Кажи дали ябълката помага да забравиш шоколада? Че ако е така да тичам до магазина.... Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 3 881
Да бе, ама таман да помогне и нещо се прецака - от липсата на какао ще да е. Та се жертвах с две вафли "Боровец". Между другото, който не ги е опитвал да тича да си купи. В няколко варианта са обикновени с шоколад ( по-хард) и едни със сезоните ( по-лекички ). Ама на тия дето са на пакет/ стек/ кутия не им достига шоколада.

Да ви е сладко.

# 17
  • Мнения: 229
Много ни помагаш да отслабнем..... Stuck Out Tongue
Обаче аз твърдо ти вярвам и мисля да опитам вафличките Simple Smile , пък каквото ще да става

# 18
  • Мнения: 934
аууууууу, ама вие нямате ли проблеми с килограмите, бре мами.. Rolling Eyes  С тия вафлички и шоколади....??? Sad
Какво е това чудо......всеки ден по един шоколад, по няколко вафлички???
Ако аз набивам така....скоро през вратата няма да вляза Imp
Ама явно въпрос на метаболизъм.....

# 19
  • София
  • Мнения: 3 881
Зет ми вика " Аз много работя и за това трябва много да ям." Коя съм аз, че да не се съгласявам. Поне с втората част...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: sunshine3
аууууууу, ама вие нямате ли проблеми с килограмите, бре мами.. Rolling Eyes  С тия вафлички и шоколади....??? Sad
Какво е това чудо......всеки ден по един шоколад, по няколко вафлички???
Ако аз набивам така....скоро през вратата няма да вляза Imp
Ама явно въпрос на метаболизъм.....


От шоколад кой знае колко не можеш да надебелееш, особено от черния. От банички се дебелее много повече Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 3 881
Не знам да ли от шоколада се дебелее, но със сигурност не се отслабва.

Как да нямам проблеми с килцата, sunshine3. Имам около 20 проблема отгоре, ама докато си хапвам и ми е едно ху-у-убаво...

Общи условия

Активация на акаунт