Холандска тема 21 - Баба Марта наближава с празници в торбата

  • 19 712
  • 282
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 581
Milena - оххх как те разбирам, защото и на мен би ги бяха наговорили такива чистосырдечни, когато си тырсех работа за пырви пыт тук,....и както ги наговориха, така след 1 година ходене по мыките успях да уцеля правилното бюро, правилният, човек дето си разбираше от работата и за две седмици имах три предложения. Пробва ли бюрата, които тырсят работа на expats ? като Blue Lynx, Kelly и.т.н. Именно от тях имах предложения. Оказа се, че са ми хвырляли Cvto на боклука още от е-маила. Когато им го дадох на рыка (на един панаир за работа), ми казаха че получавали по около 200 е-майла на ден и сигурно затова така (дрын дрын) и оше на следващият ден се обадиха за интервюта. Това ти го казвам, за да не губиш надежда. Пиши на лични ако не си им пускала на тия бюра, да ти дам още инфо за тях. В моята предишна работа взимаха именно чужденки с деца и над 36 години (международна компания и сносна работа) именно защото искаха хора, които да говорят английски и такива на които можеха да разчитат че няма да напуснат след месец-два. Едната колежка беше на около 45 а другата на 40 с две деца Simple Smile. Горе главата - работа има, само трябва малко кысмет!!!! Hug Hug

# 46
  • Мнения: 1 550
Илче, ти ми върна надеждата Hug Мерси Hug Аз вече си мислих какви други алтернативи имам Thinking Съвсем сериозно се замислих какво друго мога да правя и така и нищо не измислих Crazy
Метни на ЛС Praynig, ако не те затруднява, кои са тия бюра.

Милен@
 Hug Hug Hug я покрай шоколада изяж и няколко лъжици"майната им" Hug Hug Hug
Joy Joy Joy
Звезди, Hug

Милена, имам приятелка тук в Холандия, с която се знаем още от България. Има супер работа, много добре платена,намери я  бързо, но не може да забременее от доста време,а много, много искат дете със съпруга и. Явно няма идеално щастие. Я хапни 2-3 шоколада, нагушкай и нацелувай  Алекс, защото да имаш дете е най-хубавото нещо, което някога може да ти се случи и тегли една и от мен на тъпата овца.  Явно тоя работодател не е бил подходящ за теб. Hug
Мопси, Hug Всеки с негови си зор. Макар, че без дете ми се вижда голямо наказание Thinking
Как е Софи? По- добре надявам се Hug

Карилуис, и в моя речник "спорт" е мръсна дума, но днес след като ме засегнаха на възраст Crossing Arms сериозно се замислих дали да не се запиша да спортувам. Тия мисли доста често ме навестяват. Добре, че не се задържат дълго Joy Съседката ми ме пита оня ден дали съм искала да спортуваме заедно. И аз съответно питам:"Ааа, какво имаш пред вид? newsm78"

От мен Hug

# 47
  • Мнения: 1 132
В моя речник спорт не беше мръсна дума, но стана.  Tired
Звезди, и моя мъж е леко плюшкин, аз също, но изхвърлям предимно негови работи.  Mr. Green
Софи ми се види, че няма видими поражения от падането, но все още е много стресирана и не се отделя от мен. Ако мръдна за секунда и почва да реве, но и расте и зъб, та вече не знам, кое от какво е. Но така рева, че чак въздух не можеше да си поеме на 3 пъти, добре че бях чела, че трябва да духаш силно в лицето.
Милена, не знам за теб, но аз от съпричасност към теб  Mr. Green  и стрес от падането на Софи опустоших 1 шоколад и порочно гледам към друг.  Sunglasses
Лека нощ !

# 48
  • Мнения: 216
Милена: Няма начин да не си намериш работа. Не се отчайвай, просто не си попаднала на подходящите хора. Каква работа търсиш между другото и как си с холандския?
Ако искаш пробвай като мен - аз написах повече от 100 писма, със сивито и мотивация и ги разпратих по адреси на фирмите, които ме интересуваха. Така за 2 месеца си намерих работа. Е, трябва и късмет, но ние всички ще стискаме палци

По въпроса за хляба - много рядко си го позволявам, че и без това ми се натрупаха килца без брой, шоколадът не може да ме изкуши, оба4е виж за сладоледа - същото не мога да кажа. Предната седмица, пуснаха в АХ черешов сладолед, та пратих половинката да вземе - той както винаги награбил с пълни шепи, в резултат на което вече 3 дни си похапвам блажено сладолед и не се качам на кантара/а уж диета щях да почвам/

# 49
  • Мнения: 7 914
Илче
 страхотна си  Hug винаги с полезна информация Hug

Милен@
 значи ще продължааме да ти стискаме палци- дано да си намериш работа Hug

Мопси
 кога е паднала? аз не съм разбрала Rolling Eyes надявам се да е добре... малкия  е акто залепен за мен смао да съм в стаята и не иска да си играе сам Rolling Eyes.... трябва да сън до него непрестанно и когато татко му го гледа, ако вляза в стаята пак се започва с реването Tired

ииииииииииииии ама аз забравих да ви се похваля, вече 2 седмици съм без сладко.. смятам ей сега от понеделник да  спра и хляба, макарони и всякакви подобни...ако взема да припадам за хляб само по филийка черен и това е -  дано да се получи ....а и да вечеряме вече към 18....дано да се получи, че лято наближава ейййййййййййй Crossing Arms ooooh!

# 50
  • Мнения: 1 550
и моя мъж е леко плюшкин, аз също, но изхвърлям предимно негови работи.  Mr. Green
Joy Joy Joy
Мопси, на това много се смях Mr. Green
Дано на Софи до утре да и е минало Hug
А шоколадът си го грухнах, намерих и една кутия Мерси в шкафа (как съм я забравила newsm78) и нея я ометох. Довечера сигурно караконджули ще сънувам Mr. Green

Звезди, браво на теб Hug На това му се вика воля! Това за наближаващото лято е супер мотивировка.

Аз не съм се отказала да търся работа, само дето днес съм малко като след ел.удар Rolling Eyes То си беше като да чуя всичките опасения, произнесени на глас от друг човек.
А стискането на палци помага, аз съм убедена! Така, че моралната упора я усещам. Благодаря, момичета Hug Hug Hug

Калина, мерси Hug Аз търся работа вече 6- 7 месеца и със сигурност съм разпратила вече над 100 писма и сивита Crazy Има холандска магистърска диплома по психология и следването беше на холандски. НО...нямам стаж по специалността, което в моя случай явно е по- важно от дипломата.

Лека нощ Hug

# 51
  • Мнения: 7 914
Милен@
 ако в действителност спра хляба и започнем да се храним в 6.. е те това ще е воля.. иначе сладкото .. е само една малка стъпчица Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 1 550
Добро утро, девойки!

Звезди, аз без хляб мога. Вечеряме в 18 ч. и след това мога и да не меля,ноооооо без шоколад не мога. И не говоря за една лъжичка...ами цялото бурканче Embarassed

Аз съм се разтърсила от тази седмица за торти. В наше село няма кой знае какви интересни варианти за детски торти. И изобщо нищо на тема "Влакчето Томас" Thinking Реших аз да я направя. Като оформление- клъц от тук и там, ама оцветителите и другите консумативи+ продуктите...да взема най- добре да поръчам Thinking Да, ама няма къде! Пф...
И като търсих из нета вчера се оказва, че в съседното село организират уоркшоп за тортоправене. Хм, като изкарам един може и да намеря ново призвание Mr. Green
Иначе подаръците ги поръчахме...и те пристигнаха още вчера, а ги чакахме към края на този и началото на следващия месец. Е, поне тях не ги мисля вече. Макар, че откак ги поръчахме списъка с желани подаръци на Алекс нарасна Crazy

Лек ден от мен Hug

# 53
  • Мнения: 581
Звезди - то  ние ако не си помагаме с инфо...няма много кой.

Милена - начини наистина има. Както си говорихме при мен пык е обратното  - имам опит, НО като дипломата ми е английска ( нищо че е приравнена) и холандският на не сывсем професионално ниво.....Хубавото е, че имаш добыр холандски и холандска диплома, а това че 7 месеца не си имала предложение за работа показва само, че може би печелившата стратегия е друга. Сега само трябва да откриеш коя е Simple Smile Има много хора, които си сменят работата на тези години. Наскоро говорих с приятелка, и тя сподели че всичките колеги (балетисти и балерини) на около 35 години искат-не искат, си сменят работата - кой психолог, кой икономист, а един станал наземен диспечер на самолети  Shocked  Grinning . Не че е лесно......но определено става.

Аз пык реших да заложа на холандският и се записвам на вечерен курс - не знам какво и колко бырзо ще науча от ведныж седмично, но поне е нещо, а останалото в кыщи. Освен това картинка ми каза много полезна инфо (100x благодаря)  Hug, за едно място кыдето има уроци по холандски И ти гледат децата през това време. Ако на някой ще му е полезно ето адреса ( имат и други курсове) в Хага www.welzijnscheveningen.nl

# 54
  • Мнения: 216
Момичета, добро утро.
Да ви разтоваря малко с един виц за холандките:

Та трима българи се натоварили на колата и тръгнали из Европа. Много им било кеф, че можело да преминават просто ей така през границите. Стигнали до Германия и единия попитал: Аве момчета как ще разберем, че сме пристигнали в Холандия, а другият му отговаря: Ами като видиш, че кравите са по-хубави от жените, значи вече сме в Холандия
Simple Smile))

Много се смях, като го чух, само дето на половинката не му хареса много много вица

# 55
  • Мнения: 1 559
ако кърмиш дори и малко, не спортувай, че токсините отиват в кърмата Hug


Сериозно ли,не съм го чувала newsm78 ....ама като се замисля май има логика Thinking.а аз се надявах ,че ще мога да бягам(а и искам пак доста да кърмя Crazy)....
Звезди,ние вечеряме в 17.30-18.00...до някъде добре Peace,ама от друга страна,после кам 8-9 ,все се награбва нещо за пред тв-то Sick...ей туй ако мога да махна аз пък  #2gunfire
Днес се отдавам на релакс...и разкрасяване Flutter...а така ми се спи Tired....мога във всеки един момент да легна и да спа...ама кой те оставя я... #Cussing out Sunglasses

# 56
  • Мнения: 1 132
Привет шоколадоунищожителки!
Звезди, то ние ядем в 18, но после пред телевизора пак продължаваме да набиваме-кашкавалче, шоколадче, саламче, шоколадче, кашкавалче, чипс .....
Софи рева цяла нощ и сега спи. Струва ми се, че освен цицината няма други поражения.
Мегън, Звездичка е права за спорта, а интензивните упражнеия с ръце водят до намаляване на кърмата.В кърмаческия има много линкове към интересни статии на анлгийски за кръменето.
Милена, има ли такива торти с влакчето Томас? Аз като търсих по сайтове не видях.Бяха главно Телетъбис, Найнче,Мечо пух. Аз догодина ще правя сама.  Whistling До тогава мога да пробвам и изяждам несполучливите опити.  Joy
Зоват ме и се оттеглям, явно спането приключи!
 Hug

# 57
  • Мнения: 7 914
да де
 на мен целта ми е след 18 да нес е яде повече.... Rolling Eyes
 ама ще видим какво ще излезе от  заканванията ми Thinking

# 58
  • Мнения: 1 550
Милена, има ли такива торти с влакчето Томас? Аз като търсих по сайтове не видях.Бяха главно Телетъбис, Найнче,Мечо пух. Аз догодина ще правя сама.  Whistling До тогава мога да пробвам и изяждам несполучливите опити.  Joy
Зоват ме и се оттеглям, явно спането приключи!

Мопси, няма торти с Томас no и за това се чудех дали да не се пробвам сама Thinking   Но опит- не опит и кой ще хапва после тия торти (ако въобще стават за хапване, де Mr. Green)?
Тортата не е толкова важна. На Алекс му харесва да духне свещичката, а подаръците са по- важни. Може просто да опека една торта, малко сметана и захарни фигурки да бучна. Продават такива фигурки в АН- животни и пеперудки. Е, пеперудките са за момиченца Grinning В наше село на детските торти отгоре редят пластмасови играчки. Не бих казала, че са кой знае какви торти. Но искат около 30- 40 евро Money Money И аз мога да опека нещо и да изпляскам нещо отгоре. Имаше един бакетбакерай и какви чудеса правеха само, но хората се пенсионираха Sad

# 59
  • Мнения: 581
Звезди, Мопси - защо не го знаех аз това докато кырмех...Нямаше да изпитвам чувство на вина, че не спортувам а само хапвам. И оправдание щях да си имам да не подхващам прахосмукачката...ама на....кысно  Wink Сега не кырмя и никакво оправдание не мога да си намерия за трупнатите килограми и мырзела Simple Smile

Хора, може ли пак да дадете линка откыде мога да смыкна детски холандски филмчета - Занд кастеел, телетыбиес и т.н. В предишната тема ми го дадохте, но сега нещо не мога да го намеря кыде.....?

Общи условия

Активация на акаунт