Писани яйца и козунак в страната на галите(FR-12)

  • 19 101
  • 290
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 43
Bonjour и от мен!  Wink

Закачили сте много важна тема, която и мен живо ме интересува... за ваксините! При посещението ми при френския педиатър разбрах, че тук новородените бебенца не ги боцкат.. и като и показах нас колко пъти са ни боцкали в рамките на един месец, жената направи една гримаса.. На Колето още в първите дни на раждането му е поставена противотуберкулозна ваксина, както и против хепати Б 2 пъти- веднъж в родилния дом и веднъж, когато навърши един месец.. незнам колко има файда от тези ваксини, но в Бг, както знаете, са задължителни. Е, може и да не ги правиш, но се иска пак писмен отказ, дъра-бъра.. така поне подочух. Освен това в деня на изписването му взеха кръв за нещо, което и аз за сефте чух- някакво си фенил-кетон.. нещо си, което също било задължително.. и ти се обаждат само ако резултата от изследването е положителен. На нас, слава Богу, никой не ни е звънял, така че май всичко е наред! Сега и моя въпрос- в Бг след навършване на 2 месеца започва да се поставя една комбинирана ваксина- Пентаксим и сега ще трябва да ни я поставят тук .. тя се бие 3 пъти в продължение на 3 месеца. Освен това педиатърката ми каза за тази противоменингитна ваксина.. Искам да попитам тук прави ли се тази комбинирана ваксина, защото се чудя дали тя не включва и имунизация против менингит.. защото ако я включва, а ние решим да си направим противоменингитната, която е по желание, ще излезе, че боцкаме детето 2 пъти за едно и също нещо, а това никак не е желателно и няма да доведе до нищо добро!

# 31
  • Мнения: 3 241
Леле колко неща знаете за ваксините, някой ден като ми дотрябва инфо, ще ви тормозя.

Е, Jalana, цените на всички услуги тук са доста сериозни. Моят мъж ми беше подарил за миналата Коледа процедура - почистване на лице и масаж на цялото тяло - но много внимателно гледах да не видя цената, защото съм сигурна, че щях да получа удар. Но мисля, че само лицето си беше към 30-40 евро Sad

За Великден, да определено е по-скромно от Коледа, но то е и нормално, за католиците Коледа е по-важният празник! При нас се набляга на Великден. (А както днес пак съм на диета - като видя този козунак в заглавието, направо ми се подгъват краката Tired)

Клео, след филмчето, което беше пратила определено разбирам, защо моят мъж така ме тормози да купувам месо от пазара. Добре че обичам мръвки, защото иначе щях да се травмирам много Simple Smile


# 32
  • Мнения: 2 907
Клео, ти пък що ще сменяш? Аз в монстера не намирам нищо за Страсбург. Говоря за адекватни анонси. Имам 18 селекционирани анонса от сайта на АНПЕ, утре ги пускам да потеглят. Само дето тази вечер ще трябва да си направя снимки в някой фотоматон. Дано не решат работодателите, че съм болна от неизличима болест или в най-добрия случай - от едра шарка ( справка: посещение при козметик за 89е ).

Така че да мина плавно към моя опит с козметиците тук. С две думи : никога повече. С три думи : никога, никога, никога!

Роца, ами аз откога изстудявам бирата, а?  Wink

За ваксините. Досега сме сложили всички. Никога досега не е показала и най-малката реакция.

# 33
  • Мнения: X
На търсещите работа - успех.

Мистикова, влюбих се в 2 снимки от сватбените ти. Който е снимал е направил страшни попадения. За едната подозирам Дебеланата.

За козметик - тук не посещавам. Все още се възстановям от фризьорските ми преживявания на френска територия, не смея да си помисля за подобни козметични. В Бг обаче се разсипвам да се глезя по козметици. Имам си едно козметично студио близо до дома на родителите ми, което всяко лято ме изумява колко нови неща предлага и колко са му ниски цените. Там ме познават, знаят какво ще ми хареса и пасне, отношението е повече от прекрасно, резултатите също. Момичетата са компетентни, ходят поне 1-2 пъти годишно на обучения в чужбина, и си личи класата и качеството.

Мацки, мен ме е треснал вирусът на Бобо, но аз правя някакви зверски стомашни кризи. Днес викахме спешно лекар в къщи, болката не се търпеше. Не очаквах да е заради вирус, болката ми докарваше доста по-черни мисли в главата. Дано лекарката се окаже права и до 2 дена съм на крака. Ако не - не ми се мисли. Такава болка  и докато раждах не си спомням да съм търпяла. Сега трябва да пазя леглото, надявам се скоро да пиша пак и да се хваля колко сме добре. Тая серия болести много ми дойде.

# 34
  • Мнения: 90
Здравейте мили момичета!
Отдавна не съм влизала, не можах дори всичко да изчета...
Мистик, честито!!! желая ти много късмет и щастлив съвместен живот, изпълнен с любов и много радостни мигове! Ако може това да ти послужи за успокоение - и нашата сватба беше спретната за нула време, бях бременна, а роклята беше купена месец и  половина по-рано и в сватбения ден едва дишах в корсета, грима ми беше ужасен, но нямах време да си го поправя, така че тръгнах така, в ресторанта бях озверяла от глад, седнах и не станах докато не си облизах паниците като послушно дете, след което ми се доспа и едва издържах до 23ч... Но...сега ми е смешно и си мисля,че са "бели кахъри"... по-важно е какво остава после. Много сте хубави на снимките, дано щастието никога не ви напуска!!!  bouquet

Мише, на теб ти пожелавам много бързо възстановяване и болестите вече да стоят далече от вас!  Hug

Поздрави на всички останали и много усмивки !!!
 

# 35
  • Мнения: 1 465
Мише, дано бързо ти мине Praynig Много страшно звучи. Shocked
Лепенките и ние всеки път му ги слагахме преди биене на ваксина, но май голям ефект нямаха.
Туберкулоза в България има, но във Франция също - съвсем наскоро даваха репортаж и даже споменаха, че случаите на болни доста са се увеличили. Ние не сме я слагали, защото нашата педиатърка е много бъзлива. Сложно било, сега методът на поставяне на ваксината бил нов, трябвало да се сложи в определен сезон... Макар, че аз доста настоявах да я сложим. Още се чудим newsm78

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 14:43 от Pollia

# 36
  • Мнения: 1 194
Здравейте!
Гледам за ваксините разговаряте. Нашата педиатърка ни посъветва да не я правим туберкулозната на малкия (за Яна все още беше задължителна). Ние на всичко отгоре имахме притеснения, защото една съседка в Бг с която мъжът ми се беше виждал се оказа болна и той трябваше да си прави разни прегледи(здрав е за наше щастие). По този повод специално питах педито и тя каза, че ваксината не била достатъчно ефикасна и пречела на диагностиката (чрез манту) ако има съмнения за туберкулоза. Така че за сега не сме я направили (за справка тази болна съседка живее и се е заразила в Германия, май не само в Бг,  но и в цяла Европа има зачестяване на случаите).

меи, относно петвалентната ваксина и тук правят такава, Pentavac ili Infanrixquinta, тя включва компонент против Haemophilus influenzae, който е един от причинителите на менингит. Менингита е възпаление на моzъчните обвивки, което може да се причини от десетки различни бактерии или вируси. Съществуват няколко ваксини против най-често срещаните и най-опасни бактерии, но за съжаление далеч няма ваксини против всички причинители на менингит. Това ,че едно бебе има ваксина против един причинител не значи за съжаление, че е предпазено то другите причинители на менингит. Могат да се направят няколко ваксини. Във Франция най-често предлаганата комбинация е петвалентната ваксина, която има една противоменингитна+Prevenar , която е против друг причинител ,Pneumocoque, не само на менингит, но и гноен бактериален отит,  пневмония и др. Iма и друга, която аз направих тази зима на дъщеря ми. С една дума, ваксината е против причинителя, а не против болестта и няколко противоменингтини са напълно съвместими. Надявам се  да съм ти помогнала.

Лек уикенд на всички(които не работят като мен)
ПС. Момичета от Нант, може ли да ми дадете идея за някое приятно място за почивка на морето във Vendée? Някое приятно градче което е подходящо за малки деца? Това лято смятам да почиваме на Атлантика. По метода на елиминирането махнах южна Франция като много далеч и много скъпо, Южния Атлантик също далеч и много вълни, Ла манша като много студено и ми остана само северния атлантик така да се каже. Сега търся къде точно, защото и идея си нямам. Мислех Ла Рошел, то е в Шарант, чудя се дали е подходящо. Някой ходил ли е там? Или Ile d'Oleron? Merci Grinning

Последна редакция: сб, 23 фев 2008, 17:33 от mariakara

# 37
  • Мнения: 43
Mariakara, много ти благодаря за информацията! Сега съм доста по-спокойна.. в интерес на истината се бях малко спекла, защото идния понеделник ще ходим да боцкат Колето с тази многокомпонентна ваксина Pentavac- виждам че тя ни е изписана на рецептата. А аз ще се поинтересувам допълнително и за тези различни противоменингитни ваксини. Мерси, че ми насочи вниманието, сега поне ще знам какво да питам! Hug
Приятен уикенд от мен и доскоро! Wink

# 38
  • Мнения: 1 909
Привет, девойки! Аз изплувам от зоната на здрача - да не сте си помислили, че съм във ваканция Sad  Всъщност ваканцията свърши предсрочно - Сашо се върна по-рано от планината с някакво гастро, което малката беше хванала независимо от него точно по същото време! Как успяха да го организират така добре съгласувано, не разбрах, а още по-малко - къде го хванаха, след като Сашо караше ски по цял ден. Подробностите не са вълнуващи, затова няма да ви ги разправям - отивам да си оплакна окото с новите снимки от сватбата на Мистик!

Мистик, чудех се за каква каруца говориш, а тя си била съвсем истинска! Много романтично! А Вечка коя песен ти пя така вдъхновено??

Jalana, ти ме хвърли в съмнения и  за да не те подведа, проверих защо този курс в GRETA е безплатен и се оказа, че естествено, не е за всички, а само за работещи  Confused

Мише,  а ти пребори ли вируса? Tired

# 39
  • Мнения: 24
Здравейте момичета,
около мен се случват много неприятни неща Sad и затова не мога да се вкл ча в прекрасната ви тема. Моля ви от сърце ако някои може да ми помогне с информация за превоз на мебели и багаж от Фр. за България - фирми, тарифи, срокове и т.н.

# 40
  • Мнения: X
kookai, аз се интересувах скоро от инфо по въпроса. Най-евтино излизаше да се наеме част от ТИР, цената е много различна, в зависимост от компанията, моментната натовареност във фирмата, обем, тонаж, километри и прочие. Трябва да питаш конкретно в някоя компания за превоз на товари наблизо. Вземи поне 2-3 оферти, че цените са в много широк диапазон.
А какво ти се случва? Можем ли да помогнем с нещо?

chumbi, май преборихме вируса. Тръшна ни всички подред, всеки беше с абсолютно различни оплаквания. Моите бяха най-страшни де, ама се размина. Дано тоя вирус да сложи точка на серията болести тая зима, че ми писна вече. Стягаме се за ваканция с децата на село с хубава компания, надявам се после да се хвалим колко добре сме си починали.
На вас бързо оздравяване!

# 41
  • Мнения: 24
Сбъдваща мечти, благодаря ти за бързия отговор!

Исках преди да започна да търся информация в Нета, първо да се ориентирам от личния опит на някого.
Това което се случва е много банално и много дестабилизиращто в същтото време, защото човек се озовава съвсем сам. Раздяла и хиляди въпроси дали сме направили правилния избор, опитваме се да го направим по приятелски начин, но аз искам да си тръгна колкото се може по-бързо и да си взема всички неща, които съм купувала през тези години.
Имам нужда от накои друг съвет, затова писах тук, избягвам да притеснявам нашите в БГ и се чувствам съвсем сама.... Embarassed

# 42
  • Мнения: 545

ПС. Момичета от Нант, може ли да ми дадете идея за някое приятно място за почивка на морето във Vendée? Някое приятно градче което е подходящо за малки деца? Това лято смятам да почиваме на Атлантика. По метода на елиминирането махнах южна Франция като много далеч и много скъпо, Южния Атлантик също далеч и много вълни, Ла манша като много студено и ми остана само северния атлантик така да се каже. Сега търся къде точно, защото и идея си нямам. Мислех Ла Рошел, то е в Шарант, чудя се дали е подходящо. Някой ходил ли е там? Или Ile d'Oleron? Merci Grinning

Мариакара, ти нали не ни изкара във Vendée, а питаш само, защото сме по-наблизо?  Mr. Green Laughing
Иначе в тази област ниe ходим редовно на St.Jean de Monts и St.Gilles Croix de Vie. Можеш да погледнеш в Инет, има доста къмпинги, хотели, chambres d'hôtes..
В самия La Rochelle не е за ваканция. Той е по-скоро за посещения, както и така популярния Fort Boyard. В Charentes Maritimes можете да отседнете на остров L'île de Ré, идеален за семейства, с много възможности за разходки с колела и пеша, близо до La Rochelle.

kookai, нямам идея за международни превози, но ти желая кураж и късмет!

До пис,
Клео@Наонед.   bouquet

Последна редакция: пн, 25 фев 2008, 16:50 от cleoven

# 43
  • Мнения: 1 909
Kookai, знам че има една фирма за превоз от тук до БГ http://www.sofrabg.com/index_fr.htm, но аз лично не съм я използувала.
Съжалявам за неприятните неща, които ти се случват и се надявам да ги разрешиш по най-добрия начин за себе си и дъщеря ти. Hug Ако мислиш че с нещо друго можем да помогнем, казвай, не си съвсем сама

Мише, дано вече сте ги отметнали всичките болести, че много ви се събра наистина тази зима.

Да не викам дявола, но май  тоя вирус и мен ме подгонва - добре ще се подредим ако успее да ме хване  Close

# 44
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 615
Още една (две, ако броим Камбанката) в отбора на овирусените - вчера сутринта се тръшнахме двете с температура и хрема, та не можахме да излезем на хубавото слънце, а седяхме като увехнали марули на дивана, докато таткото вършееше с прахосмукачката...

Мариякара, аз съм била около St Jean des Monts, много ми хареса Simple Smile

Kookai, и от мен кураж и късмет.

Вели, радвам се, че наминаваш от време на време в темата Simple Smile Както и Pollia Simple Smile.

Мишенце, дано сте приключили с болестите тази зима.

Чумби, твоите как успяха така синхронизирано да се разболеят? Дано ти да минеш метър.

Мистикова, да не би да сте на сватбено пътешествие, Мадам?

Аз да ви се похваля, че в петък задлъжняхме за близките 20 години Grinning. Сега почвам ремонтите.  Както всички знаят "Les travaux, on sait quand on commence..." Wink.

Лека вечер на всички!

Общи условия

Активация на акаунт