Въпрос за ехографски преглед 12-13г.с.

  • 782
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Мили момичета, аз съм от Бургас. След дълго изчитане на мненията за всички специалисти във форума се спрях на тази за която срещнах най-малко отрицателни мнения, а именно - д-р Мърмърова. Днес бях за първи път при нея на преглед по Здравна каса и съм силно разочарована от начина, по който протече прегледа. Първото, което ми направи неприятно впечатление е, че въпреки че половинката ми беше дошъл с мен тя не благоволи да го покани да гледа ехографа и ако аз не го бях повикала нямаше да види това, за което всъщност дойде с мен и нямаше да може да усети тръпката от това да види бебето вътре в мен. Второ самия ехографски преглед протече твърде кратко - за секунди, каза само че по размел отговаря на закъснението на цикъла и това беше. Въобще не може да се говори дори за опит за феталната морфология, която е описано във форума, че би трябвало да се направи между 11-13 седмица с измерване на дебелината на гръбначния стълб или там каквото е необходимо. Спомена какви изследвания трябвало да се направят и ми пусна направление за тези изследвания, като въобще не спомена за изследване за токсоплазмоза, а това е важно според мен. Извън това не даде никаква друга информация, нито имах възможност да задам въпроси. Закъсняваше с часовете си и беше много припряна и гледаше по-бързо да приключи. Бих искала да споделите нормално ли е едно такова протичане на прегледа? Така ли и при Вас? Имайки предвид че по Здравна каса има само два ехографа а аз бих искала ехографски преглед всеки месец съм на мнение че за платените ехографски прегледи и по-добре да си намеря друг специалист, но след всичко прочетено във форума имам усещането че в Бургас просто няма добър специалист на когото да се доверя. Ако знаете някой който не е бил обсъждан до момента и заслужава да му се гласува доверие ще Ви бъда благодарна. Бих искала лекаря ми да ми предоставя максимално количество информация,а не да ми отговаря само ако аз съм се позаинетерсувала за нещо и реша да попитам.

# 1
  • Мнения: 188
Здравей, явно ти си поредната разочарована от лекарите.Аз смених двама доктори и сега съм на път да сменя и този.Много съм учудена, че здравната каса покрива само 2 ехогравски прегледа, защото мен ме гледат всеки път на видеозон, а вече съм в 25г.с.Но моя пък доктор нищо друго не прави - не мога да го накарам да ми пусне някакви елементарни изследвания, камо ли да ми измери кръвно и всичко онова, което ми се полага по здравна каса. Да не говорим, че прегледът протича според настроението на гинеколога, ако примерно е обядвал  и не е много кисел ме гледа на ехографа доста обстойно, но за съжаление това се случва доста рядко. Обикновено пред кабинета има много хора и той така претрупва нещата и се държи доста гадно.Честно да си кажа, ако знаех поне един доктор, който сериозно ще си гледа работата и ще отговаря поне на по-важните ми въпроси - веднага бих сменила и този. Днес ходих на триизмерен видеозон /при друг специалист/ и бях изключително доволна от прегледа и обясненията на лекарката, но и тя правела по два ехогравски прегледа през цялата бременност.Така че не знам какво да те посъветвам - дали е важно често да те гледат на видеозон, или само два, но качествени прегледа.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 817
...... Въобще не може да се говори дори за опит за феталната морфология, която е описано във форума, че би трябвало да се направи между 11-13 седмица с измерване на дебелината на гръбначния стълб или там каквото е необходимо.


ФМ се прави от специалисти. Ако искаш да ти бъде направено това изследване трябва да се обърнеш към подходящия лекар, но не съм от Бургас и не мога да те посъветвам къде да отидеш. Късмет и лека бременност   bouquet

# 3
  • Мнения: 252
Здравей. За огромно съжаление трябва да си платиш за да ти се обърне необходомото внимание т.е да се уговориш с лекаря който са ти препоръчали , той да ти е наблюдаващ през цялата бременност и  съответно  да ти води раждането. По времето когато аз раждах уговорките бяха 250лв. за нормално раждане и 500 лв за секцио.
Това е  положението в Бургас , ако не си платиш никой няма ти обърне внимание.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 675
Аз бих ви препоръчала д-р Галина Петрова. Работи в Айтос, но си заслужава пътя до там. След две неуспешни бременности, при прехвалените / да не ги изреждам/ бургаски гинеколози не ми се стъпваше. Слава богу, научих за д-р Петрова и мога да кажа, че и благодарение на нея вече си имаме второ детенце. Адресът в Айтос е: ул. Стационна 40, близо до Булбанк. Няма предварително записване за часове. Работи от 8-12 и от 15-18 часа и в събота от 8-12. Следобед е по-свободно, обикновено във вторник и петък. Има два GSM -а, на които отговаря и в почивните дни - 0899815262 и 0888514407. Има 3Д ехограф, но по-важното е, че е страхотен специалист и човек. Смея да го твърдя.
А и е специалист по ФМ. Д-р Петрова е всъщност от Варненската школа, а от това, което видях тя е на светлинни години от Бургаската. За самото протичане на прегледите мога да кажа, че още първия път се почувствах така сякаш никога не бях ходила на гинеколог, попаднах в друго измерение. Laughing За съжаление, тя в момента не влиза в родилно. Затова е добре да се насочиш към някакъв вариант за раждане, когато му дойде времето, а засега горещо ти препоръчвам д-р Петрова за следене на бременността.

Забравих да спомена, че работи и със Здравната каса.

# 5
  • Мнения: 59
Благодаря ти много за отговора bissera. За съжаление аз вече избрах специалист по Здравна каса, а личната ми е проклета и не ми дава направление за да го сменя. Но за ехографски прегледи извън двата по здравна каса ще последвам съвета ти и ще отида при тази лекарка в Айтос. Благодаря много за изчерпателната информация за нейните контакти.

# 6
  • Мнения: 961
За съжаление подобно отношение има не само в Бургас. Аз съм от София, с нетърпение чаках ФМ, която се прави в 21 г.с., за да видим с таткото нашето детенце. Знаех, че може да се направи на 3Д и 4Д и да се запише прегледа, за да си го гледаме после пак. Обърнете внимание - този преглед се плаща, не се поема от ЗК. По мнения от форума избрах уж най-добрата лекарка и клиниката, в която тя работи.

Знаех, че прегледът продължава между 20 и 30 мин. При нас беше 5 мин.
Не ни пусна 3Д и 4Д, да видим бебето реално, а от 2Д си разбира само тя. Ако таткото не я беше питал за някои неща, даже нямаше да разберем пола на бебчо.
Не ни направи никакъв запис на прегледа.
Накрая за "доброто обслужване" си платихме 50 лв.

Така че тази работа с докторите в голяма степен е и на късмет.

Общи условия

Активация на акаунт