Препоръчително ли е да се ходи на 4D и 3D

  • 24 296
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте. Бременна съм в 20 г.с. и ходя редовно на консултация всеки месец, но не знам дали да не отида на тези ехографи. Моля да ме посъветвате.

Цитат
Zdraveite.Bremenna sam v 20 g.s. i hodia redovno na konsultacia vseki mesec,no neznam dali da ne otida na tezi ehografi.Molia da me posavetvate.

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 00:32 от BG-Mamma

# 1
  • Мнения: 1 900
Ако ти се намират излишно пари, отивай. Интересно е. Аз ходих и не съжалям за самия преглед, а за това, че не попаднах на свестен лекар.
Иначе ако този който гледа е добър ще види предполагаеми проблеми и на обикновен ехограф. Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 094
Че защо да не може? Не искаш ли да видиш как изглежда детето то? Не е задължително да ходиш, но в никакъв случай не е вредно. Освен прегледа срещу десетина лева допълнително ти правят диск с клип с бебето, някой ден може да го гледате заедно. Аз не разбирам твоите притеснения. За какво се чудиш?

# 3
  • Мнения: 1 367
Не съм много вътре в нещата,но ако имаш възможност отиди.Тези ехографи зават възможност да се огледа бебето много по-добре,а доколкото съм чувала,и полът може да се види по-рано.Абе няма лошо.Лека бременност ти желая!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
За да се установи как се развива плода и  всичко наред ли е с него, гинеколозите гледат на 2Д, 3Д и 4Д според мен е по-скоро атракция за майката за това и цената е по атрактивна  Mr. Green

# 5
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не знам да е препоръчително, но е желателно. Ако можеш да си го позволиш. Аз ходих и останах доволна, виждат дали всичко с бебчето ти е наред. Абе, на мен доста ми хареса.
Леко бременеене и раждане!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами за мен си е доста полезен преглед. Най-малкото ще те види и още някой доктор освен наблюдаващия те. 3Д и 4Д има само по реномирани МЦ и обикновено се правят от доста добри специалисти. Освен, че е интересн преглед, ще си и по-спокойна, специалиста оглежда детайлно бебето, всички органи, прави измервания, виждаш личицето на бебо. Прегледа продължава минимум 30 минути, което се съмнявам, че при нормалната ЖК те оглеждат толкова, поне мен не са ме гледали. А и първата среща с бебо си е доставълнуваща както за мата, така и за тати.

# 7
  • Мнения: 4 555
Понеже не правих БХС, феталната морфология беше задължителна за мен.

# 8
  • Мнения: 9 973
отиди на доплер,по си заслужава парите Peace

# 9
  • Мнения: 693
По скоро едно от новите изобретения за да вземат парите на хората. Ако има предпоствака, съмнения за нещо на бебето, да наистина се вижда по-добре, но иначе, понеже всеки ходи ... ?
... Прегледа продължава минимум 30 минути, което се съмнявам, че при нормалната ЖК те оглеждат толкова ...
Ми то бива за тия пари и да те претупат набързо.
Ако няма за какво да си дадеш парите.

# 10
  • Sf
  • Мнения: 978
Ако питаш за фетална морфология - аз не бих спестявала точно от тези изследвания. Дали ще те гледат на 4Д или не, е бял кахър. Но ще прегледат всички органи на детето, което си е важно.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 185
Важно е и е много интересно! Нашият дребен го гледаха в 24 г.с. и муцката му е същата сега  smile3521

# 12
  • Мнения: 1 199
Изобщо не е важно за извършването на диагностика. Иначе фетална морфология е добре да се направи, няма никакъв проблем да е на 2 Д ехограф.

# 13
  • Мнения: 99
Моят гинеколог и този, при когото ходя на фетална морфология, д-р Димитър Марков, ми обясниха, че реално ехографът, на който специалиста може да гледа и му е достатъчен, е 2Д, защото той представя най-истински образ на бебето.
3Д-то реконструира 2Д образ до триизмерен по предварително заложени в уреда параметри, нещо като реконстриуране на лице по черепа например. Т.е. това не е камера или нещо, а 2Д образ, изкуствено насложен до 3Д.
4Д-то е същото, само че реконстуирането на образа става с по-голяма скорост, в резултат на което на пациентките се казва, че това е като камера, с която детето се гледа в реално време (именно реалното време е четвъртото измерение.) Това не значи, че образа на лицето на бебето, видян на 4Д е погрешен, а значи просто, че това не е "снимка," а е предполагаемия изглед.
Всичко това е с цел шоу за родители и близки, и измъкване на повече пари от пациентките.
Т.е., ако пациентката иде на добър специалист, който прави ФМ на 2Д, няма да е по-малко или по-лошо прегледана. Друг е въпросът, че добрите използват най-скъпата техника, за да взимат най-много пари.

# 14
  • Мнения: 105
Прочети тази статия, малко е старичка, но е актуална http://www.bg-mamma.com/site/content/view/744/

# 15
  • Мнения: 1 197
Това си е по желание,но е много интересно

# 16
  • Мнения: 371
Не съм ходила нито на 3Д нито на 4Д

# 17
  • Мнения: X
Не съм ходила нито с първата, нито с втората си бременност - грешни пари на вятъра са това.
Учила съм медицинска техника, занимавала съм се и с образна диагностика отчасти и да ти кажа, всичко опира до оператора. Ако той не може да види нещата и с камера отвътре да го гледаш, все тая.

# 18
  • Мнения: 165
Аз ходих и съм доволна освен,че в 4 месец видяхме пола на бебето,но и моята лекарка направи нужните измервания...За нейно и за мое успокоение...
Ако решиш да отидеш ти пожелавам да попаднеш на добър специалист...

# 19
  • Мнения: 3 456
Zdraveite.Bremenna sam v 20 g.s. i hodia redovno na konsultacia vseki mesec,no neznam dali da ne otida na tezi ehografi.Molia da me posavetvate.
Феталната морфология е наистина препоръчителна, но имай предвид, че трябва да те гледа неистина добър специалист, а не лекар, който просто разполага с 3 или 4 измерен ехограф. Във втория случай е просто по-интересно за родителите- нищо повече.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 275
Ходила съм на 2Д фетална морфология, 3Дто щеше да ми струва 50 % по-скъпо. Тогава от съображение, че не държа толкова на "аткакцията" се отказах, а и имах против мястото, на което щеше да се извърши прегледа.
Преди няколко дни се сблъсках с малфорамция на пациентче на нашата педиатърка, били казали на майката, че евентуално можело да се види на 3Д.... но може би от "добър оператор" както каза някой по-горе.
А дали ще се види пола винаги ми е било последна грижа.

# 21
  • Мнения: 121
Хубаво е да се направи фетална морфология. Но тя се прави на добър 2D УЗ (с висока резолюция) и то от лекари, които имат подходящото образование (не всеки гинеколог, който си купи УЗ може да направи прегледа, а трябва да посети специализиран курс и да изкара съответния изпит).
Най-новите апарати за УЗ са с интегрирани 3D и 4D и доплер. Ако трябва да избирам дали да направя фет. морфология, доплер или 3D и 4D, не бих се замислила-бих направила прегледите в последователността, в която съм ги изброила.
3D и 4D, както Бубачко обясни, са за забавление на родителите. Няма нищо лошо Simple Smile Но от медицинска гледна точка не е необходим.
P.S. Полът на бебето го знам от средата на 12г.с. Бях гледана на най-нов УЗ-апарат, но в модуса на 2D, защото в него се оглежда за малформации.

# 22
# 23
  • Мнения: 1 492
Аз днес ходих на 3Д в Втора градска - 50лв. и съм много доволна. Такъв обстоен преглед и на феталната не получих, или поне не ми обясняваха толкова тогава. Всъщност доктора каза, че ценното на тези апарати е доплера, а не самото изображение, но си е хубаво изживяване да си видиш бебчето с по-ясни очертания. Каза ми и пола на детето, а преди седмица на 2Д, доки не успя да каже със сигурност.
Заслужава си- не се лишавай от това удоволствие.

# 24
  • Мнения: 7 474
Не е задължително, но е интересно и едно успокоение в повече  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 4 587
Не е задължително, но е интересно и едно успокоение в повече  Peace

 Peace
Аз ходих и не съжалявам.

# 26
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз ходих и въобще не съжалявам , ако имаш желание отиди  Peace

# 27
  • Мнения: 46
Вече си записах час в МЦ Фемина при д-р Димитрова.Аз искам само да знам,че бебо е добре и се развива нормално.Ако имате др.предложения,ще ги прочета и тях,защото моя лекар нищо не ми е казал за тези изследвания.Благодаря на всички.

# 28
  • Мнения: 961
Изобщо не е важно за извършването на диагностика. Иначе фетална морфология е добре да се направи, няма никакъв проблем да е на 2 Д ехограф.
По-важно е задмониторното устройство да е добър специалист. Тогава и на 2Д ще види добре бебто. 3Д и 4Д са за кеф на родителите. За информация, дори на Фетална морфология гледат бебето на 2Д първо и после включват на 3Д и 4Д.
Но пък изживяването си е тръпка, така че, ако можеш да си го позволиш, го направи.

Само да те предупредя за д-р Димитрова, защото аз бях при нея за ФМ. Ако не й кажеш още преди прегледа, че искаш 3Д и 4Д и да ти направи запис на прегледа, ще се простиш с тези неща. Аз не знаех, че трябва предварително да кажа, мислех, че записва, докато ме преглеждаше, и исках най-накрая да превключи на 3Д, но тя ми каза, че прегледът вече е приключил - трябвало да кажа по-рано. А колкото до продължителността на прегледа - беше точно 5 мин, вместо, както пишат други мами - 20-30 мин. За което чинно си платих 50 лв. Е, мерси, предпочитам си моята лекарка с 2Д УЗ, което ми отделя всеки път поне по 15 мин.

# 29
  • Мнения: 219
Здравей, наистина паричките си ги бива - от 50 лв започва прегледа, ако се съмняваш за нещо, отивай, не се колебай, аз имах съмнения и ходих за всеки случай да се огледа подробно плода.
Но, както чета в горните постове - наистина  2д видеозон си е добър също, съгласна съм с това мнение, както и че трябва добър оператор, да си разбира от работата, в противен случай ще те претупа. 
Общо взето  личното ми мнение е, че е една стахотна печалбарница износването на едно бебенце. За съжаление, масово е така, за раждането също.

# 30
  • София
  • Мнения: 6 011
Препоръчително е да отидеш при специалист по Фетална морфология. Те гледат на специални апарата - Доплери. 3Д е за забавление на нас, родителите - да видим външния вид на бебето. За да се огледат органите обаче за евентуални аномалии /което за мен е по - важно, но всеки си знае себе си/ си трябва добър специалист.

# 31
  • Мнения: 454
Не е задължително да ходиш на 3D, за да разбереш дали всичко е наред с бебето ти. Аз ходих 2 или 3 пъти, вече не помня, но вече са го казали, че всичко необходимо се вижда на качествен 2D ехограф. Малко се прекалява с изказвания от сорта "ходих през цялата бременноста на 3D, за да съм сигурна, че всичко е наред с бебето". 3D прегледите са много хубави, но за родителите.

# 32
  • Мнения: 357
никой не те задължава, аз обаче си го приемах за мен задължително и ходех и да, препоръчвам ти, поне на 2д Peace

# 33
  • Мнения: 327
Аз също съм на мнение,че е поважно кои седи зад апарата,отколкото какъв е.Лекаря при който отидох се скъса да ми обяснява колко важно е правеното от него изследване и дори престъпна небрежност от страна на майките,които не го правят.Ако искаш по-подробно инфо за аргументацията му-заповядай www.drmariodavidkov.comАко оператора не е добър,за мен това си остава просто една атракция за родителите.Този доктор,който не спря да се самоизтъква не видя двойноувитата около врата на сина ми пъпна връв(имам го записан на диска,който ми даде,където катерично твърди,че няма увита около врата пъпна връв),а това за малко не коства живота му Close

# 34
  • Мнения: 3 092
И аз ходих , бях в 22 г.с. във Фемина и честно да ти кажа съм много доволна .Огледаха всичко наред ли е с бебето , броихме пръстчетата на ръцете и краката  Grinning гледаха всички органи подробно , записах си клип , почти успях да видя как изглежда , защото плацентата закриваше половината лице и преживяването си струваше ,както и радостта че всичко на малкия човек е наред .
Лично аз ти препоръчвам да отидеш.
Леко бременеене ! Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 10 310
Казали са го вече, ама и аз да не изпусна да дам акъл. По-важен е човекът, който прави прегледа. Колкото до специален час за фетална морфология - цяла бременност имах абонамент в един частен кабинет, можех да ходя и всеки ден ако искам на прегледи. На всеки преглед ми се обръщаше внимание, и всеки преглед си беше фетална морфология Wink.

# 36
  • Мнения: 233
Живея в Швейцария и ходя на консултации всеки месец. Тук всички гинеколози имат само 2Д ехографи ( всички прегледи се поемат от здравната каса). Само някои лекари, които работят на частно, имат 3Д и 4Д, но прегледът струва луди пари.  #Crazy Този феномен е много интересен, защото Швейцария се слави като богата държава, а дефакто докторите имат доста стара техника. Истината е, че 2Д-то е напълно достатъчен, за да се направят всички морфологии и т.н. А тези 3Д и 4Д са наистина само за родителите - да си видят как им изглеждат бебчетата.

Е, аз ако си бях в БГ, също щях да отида на 4Д, но тук не давам излишни пари!  Naughty

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Според мен е добре да отидеш.

# 38
  • Мнения: 367
Аз ходих на фетална морфология,изследване което наистина е нужно според мен,и се направи на 2D,към края на изследването лекарката включи на 3D4.Гледа и така поне 10 минути,направи го заради нас(мен и мъжа ми).Наистина е атракция!По принцип искахме и запис.В края на изследването цената си му беше същата и като се прибрахме с учудване видяхме ,че има 4 клипчета с 3D4 и няколко снимки и още 2 на 2D.Много приятна изненада беше,защото мислех,че записа ще е само от 2Д-то.И така получих и двете изследвания на по-ниската цена.Преди 1 седдмица сестра ми доиде от провинцията за същото изслеване.Записах й час във въпросната клника-и нея са я гледали така и на 2те,но тя не е искала запис и пак цената си беше за 2Д

# 39
  • Мнения: 2 660
По темата и аз имам въпрос - вече от няколко места съм чувала, че 3-4Д (за разлика от 2 Д) не бива да се прави повече от два пъти на бременност. Вредно било за бебето. Но в нета не намирам някакви научни статии или поне свестен източник по темата. Знае ли някой нещо по въпроса?
На по-различен принцип ли работи 3-Дто от 2Д-то?

А иначе лекарите си препоръчват да те гледат даже няколко пъти на фетална, но пък и прегледът е доста скъп и имат сметка да го препоръчват. А има и неща, които все още не знаят. В Германия например не се дава магнезий на бременни, защото се оказва, че е вреден, а тук все още го предписват масово против контракции.

# 40
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не е задължително, но е интересно и едно успокоение в повече  Peace
Peace

# 41
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
По темата и аз имам въпрос - вече от няколко места съм чувала, че 3-4Д (за разлика от 2 Д) не бива да се прави повече от два пъти на бременност. Вредно било за бебето.
не е вярно Naughty

# 42
  • Мнения: 2 660
Имаш ли аргумент за твърдението си?

# 43
  • Мнения: 8 999
За мен това е абсолютно задължително. Дори и да няма никакви индикации, семейна обремененост или предпоставки, то един такъв преглед би могъл да облекчи живота на хиляди хора - родители и деца. Най-малкото, дори и майката да реши да задържи увредения плод, то ще се вземат предварително мерки и ще се направи всичко необходимо за бебето минути след раждането му.
От друга страна, ако всичко е наред, какво по-хубаво от това - една бременност, лишена от притеснения е за предпочитане.
При две мои приятелки, които бяха ходили редовно на видеозон, след 4D и 3D се установи, че бебетата им са с множество малформации. А индикации външни, естествено, нямаше изобщо.
Не искам да плаша бременните момичета, но моят съвет е задължително да минат на такъв преглед, поне за собствено успокоение.

# 44
  • Мнения: 1 080
Добре де 3Д ми е ясно, ама 4Д - може ли да обясните какво е?!?

# 45
  • Мнения: 1 492
По темата и аз имам въпрос - вече от няколко места съм чувала, че 3-4Д (за разлика от 2 Д) не бива да се прави повече от два пъти на бременност. Вредно било за бебето.
не е вярно Naughty
Не е вярно, разбира се.
Добре де 3Д ми е ясно, ама 4Д - може ли да обясните какво е?!?
Ето малко инфо http://estestveno.wordpress.com/2008/01/16/ultrazvukovi_izsledvaniya/

# 46
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Patishonka  линка който камелия   ти е дала е много добре обяснено Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 5 079
Разбира се, че е препоръчително. Да не кажа задължително (на 3Д, поне веднъж!)

# 48
  • Мнения: 228
и през двете бременности ходих на такъв преглед, плюс БХС, плюс жще един при детнки кардиолог... направих всичко това заради моето спокойствие и спокойствието на мъжът ми, че ще имаме здрави дечица.... изборът е твой

# 49
  • Мнения: 138
az hodih na bxs, no vapreki tova moita lekarka kaza, 4e e jelatelno da otida na 4D, za da se vidi dali bebo nqma nqkakvi stryktyrni anomalii, koeto nqma ni6to ob6to s bhs-to(toi e za geneti4ni anomalii). a sa6to taka tova e i edna atrakciq za bade6tite roditelite

# 50
  • Мнения: 221
Ако имаш възможност отиди,аз не ходих и до края на бременността бях постоянно притеснена.За твое спокойствие е.Поинтересувай се и за Троен кръвен тест,това е пак за откриване на аномалии,но не е много разпространено.

# 51
  • Софето
  • Мнения: 618
Аз до този момент направих три ФМ при тримата най-добри лекари в тази област до края мисля да направа още две. Мисля че е задължително поне три за цялата бременност ако имаш възможност може и повечко  Grinning

# 52
  • София
  • Мнения: 291
Поне две трябва да си направиш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО

# 53
  • Мнения: 233
Поне две трябва да си направиш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО

Чак пък и задължително?  newsm78
Един добър специалист може да види всичко и на 2Д... ?!?

# 54
  • София
  • Мнения: 23 072
аз лично не смятам, че да дадеш 60 лв. за 4D са пари хвърлени на вятъра... преди да ми направят феталната морфология имах какви ли не страхове и сънувах разни кошмари, свързани с бебето, щях да полудея! така че в 20 седмица отидох на фетална при д-р Марков (невероятен е просто) и след като прегледа къде що имаше за гледане по бебчето ми каза да спя вече спокойно, защото всичко е наред и да се приготвяме в розово  Joy
какво са 60 лв. на фона на денонощните ми притеснения, които имах преди този преглед! сега вече съм спокойна и гледам оптимистично... пък и това е преглед, който е напълно доброволен! не е задължителен, но е желателен  Peace

# 55
  • Мнения: 225
Препоръчително е и поне за мен задължително, както е казала и tonkabonka постоянно съм в страх и напрежение дали всичко е наред. Другата седмица ще ходя за БХС.
Имам записан час при Д-р Марков, тогава ще съм в 20 г.с. и 5 или 6 дена дали е късно. Гледам че повечето са ходили в 20 точно, но за тогава имаше час, няма да съм в 21 вече, но почти. Другаде пък бях чела че се ходи между 19 и 22 г.с.
Нали не ми е късно Blush

# 56
Аз съм от Габрово и ходих на 3D в Плевен, когато бях в 21г.с и съм много доволна освен че виждаш всичко на  бебето дори и вътрешните му органи,лекарят ми каза че съм с ниска плацента и бебето имаше някакви образования в мозъка,които тук в Габрово никой не беше видял.Изписаха ми специални витамини, които спомагат за нервната система на плода. Месец покъсано отново ходих в Плевен за да видят дали тези образования са започнали да изчезват и за сега слава на бога всичко е наред.В петък ще ходя за трети път. Не знам колко е направено за пари, на преглед аз плащам по 25 лв. но съм готова да ги давам за да съм спокойна за бебето си.А и в никакъв случай не е вредно .

# 57
  • София
  • Мнения: 23 072
Диди, не е късно според мен! Точно сега може да се видят перфектно всички органи и системи, ти ще видиш като отидеш как Марков отмята на един лист, който после ще ти даде, всичко което е прегледал, а те са наистина много неща!!! много е приятно да видиш муцунката на бебето, ще ти се стори, че е най-прекрасната, която си виждала  Joy  а при нас имаше и голям елемент на изненада, защото моята лекарка 2 седмици преди това ни беше казала, че ще имаме момче, а д-р Марков през смях ми каза, да й предам много поздрави от него, тъй като е девойка откъдето и да се погледне   Mr. Green успех и пиши как е минал прегледа после  Peace

# 58
  • Мнения: 225
 tonkabonka Hug кажи ми моля те, понеже си ходила при Марков, иска ли някакви изследвания да му се носят. Чух, че искал да види резултатите от БХС ако си правила преди това. Така ли е, има ли нещо друго, което да имам предвид. Ще бъда благодарна, ако ми дадеш повече информация за д-р Марков. Как протича прегледа, таткото също присъства нали Blushизвинявам се за многото въпроси, но ми е интересно, а пък и искам да съм информирана предварително Grinning

Аз имам още време до прегледа де - чак на 7-ми април ми е часа, ама дотогава направооооо ooooh!

# 59
  • София
  • Мнения: 23 072
Диди, няма изобщо от какво да се притесняваш за самия преглед... Гледай в никакъв случай да не закъсняваш, ние даже влязохме малко по-рано! Естествено няма никакъв проблем да присъства таткото, май не се случва таткото да НЕ идва на този преглед. Като влезете в приемната има много сладки снимки по стените от 3D режима, аз много им се накефих...  Вътре в самия кабинет е много хубава и спокойна обстановка, все едно си на кино  Simple Smile до леглото на което лягаш има два стола за зрители  Laughing пред леглото на стената има голяма плазма, на която всъщност гледате бебока!!! прегледът е като на обикновен ехограф-слагат ти гела на корема и се започва. Първо ще те попита дали искаш да знаеш пола на бебето, няма да ти го изтърси без разрешение  Sunglasses и после се започва една "разходка" по органите на бебето, броене на пръсти... всичко това ти го дава като документ после! Марков главно си разглежда всичко на 2D режима, обяснява това, което преглежда в момента, само от време на време превключва на 3D или 4D и то повече за да ви направи шоу, а не защото ще види нещо повече той. Да те предупредя-кажи му предварително, ако искаш запис на диск, защото той много не напира да ти предложи, а имаш това право! За мое съжаление, не ми даде снимка от 3D-то, защото плацентата минаваше точно пред лицето на бебчето и нищо нямаше да излезе, аз бях доста разочарована от това! За БХС-то не знам, въобще не ме е питал и не ми е искал някакви изследвания, но ти за всеки случай си ги вземи, не пречи! и си подготви предварително въпроси, ако имаш към него, той постоянно ще те пита дали искаш да знаеш нещо повече или дали те притеснява нещо!!! Другото което е-докторът е млад и готин, усмихнат и пуска майтапи, идеше ми да го нацелувам накрая  Joy Това е, дано да съм ти помогнала...  Hug

# 60
  • София
  • Мнения: 6 011
Диди-2, прегледа протича точно както го е описала Тонкабонка.
Не се притеснявай, лекаря е супер просто. Много мил и възпитан човек, обяснява много подробно. Таткото присъства, и аз не съм чувала досега татко да не е присъствал на такъв преглед.
Носи си резултатите от предишни изследвания за всеки случай.

# 61
  • Мнения: 161
Аз си ходя всеки месец
според мен не са пари хвърлени на вятъра и т.н.
невероятно е да видиш разликата в растежа
от месец на месец
невероянто е да видиш 10 пръсчета; очичките, ушенца
 Heart Eyes и реших че много прилича на мен
 

# 62
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Според мен не е препоръчително, а задължително - така могат да се видят евентуални проблеми и да се вземат веднага ранни мерки Peace

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Според мен не е препоръчително, а задължително - така могат да се видят евентуални проблеми и да се вземат веднага ранни мерки Peace

 Peace

# 64
  • Мнения: 85
Наистина, ако имаш едни 80 лева /Д-р Мазнейкова/ ей така за разкош отиди!
Аз бях, готино е. Видях, че ще имам втора ЩЕРКА и се забавлявах истински гледайки как ми маха и си търка ръчичките. Жалко, че нямам скенер, за да Ви покажа снимката.
Успех!  Peace

# 65
Днес ходихме на "4д" при доктор Мазнейкова. Влезе жена ми, а мен изобщо не ме допуснаха! Даже не можах и да попитам! Два пъти се опитах да кажа нещо и с висок и настоятелен тон ми се повтори 3-4 пъти "ИЗЧАКАЙТЕ НАВЪН"!

Ходили сме и преди това на видеозон и според жена ми в кабинета на д-р Мазнейкова се вижда по-лошо.

Да не говорим за клипове и други екстри. Взеха ни 80 лева и освен диагнозата получихме само едно размазано листче!
Прегледа протече точно 7 минути и за мен това беше най-загубения ден, случвал ми се скоро.

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 14:27 от ivan_lozanov

# 66
  • Мнения: 31
аз ходих преди 4 дена и мога да ти кажа че е много готино и е безвредно.Направиха ми диск с бебо и заедбно с ттко му го гледахме и се радвахем .Виждат се ръчички , крачета,уши ,очи....абе всичко и най-важното е че се гледа и за аномали по бебето(недай се Боже)и снимките излизат цветни,абе с 2 думи отивай даже е направо задължително.Аз плати 60 лв

Общи условия

Активация на акаунт