Лесно ли давате пари на заем?

  • 6 553
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Давам назаем само пари, които мога да прежаля, мислено съм ги отписала и ако не ми ги върнат, няма да се тръшна. Тоест само на супер близки хора, на които после няма да ме е яд, че съм ги "подарила".

# 16
  • Мнения: 234
нито давам, нито взимам. Ако на някой му трябват пари, има заложни къщи, има експресно кредитиране от не-банкови институции, има и нормално банково кредитиране... Който търси - намира. И се простира според чергата си.


 Peace

# 17
  • Мнения: 4 753
Давам само на близки хора, които винаги са били точни и коректни и са ми ги връщали, обаче поръчител не ставам.... вземам пари от близки, когато ми е спешно и си ги връщам с почерпка за услугата.

# 18
  • Мнения: 315
не знам колко ти е близък човекът, но ще ти разкажа нещо.майка ми взе назаем от мъжът ми голяма /за нас/ сума на заем преди доста години.уговорката беше за три месеца.срокът мина, тя си замълча ,той - също.сега се скарахме с нея по друг повод.тя не говори с нас, а той се сърди , че не му е върнала парите.ситуацията е кошмарна, затова повече пари на роднини не давам.
само на чеченци Laughing
майтапа настрана, не ми е никак смешно, но понеже нямам пари за психоаналитици се опитвам с истерична веселост да гледам на нещата.
извод :давай само толкова, колкото можеш да понесеш да загубиш.
давала съм и на моя много близка приятелка, която беше в наистина тежка ситуация, но тя ми ги върна когато си стъпи на краката.на нея пак бих дала.сигурно бих дала и на майка ми, но ....

# 19
  • Мнения: 2 309
Не съм давала големи суми назаем. Взимала съм един път от родителите ми за ремонта вкъщи. Върнахме го с лихвите. Мъжа ми обаче е с много широки пръсти, който не му е поискал, на него не е дал. На брат си най-вече дава, даже и не се надява вече да му ги върне. Ядосва се защото знае за какво ги харчи, но пак му помага.

# 20
  • Мнения: 1 044
На брат си най-вече дава, даже и не се надява вече да му ги върне. Ядосва се защото знае за какво ги харчи, но пак му помага.
Ето затова става въпрос, знаех си, че има и други в моето положение.  SadВсе пак той ми е най-близкия роднина след родителите. Как е възможно да откажеш...  SadАма пък и да те използват не е честно...

# 21
  • Мнения: 679
Пари на заем нито вземам, нито давам, някога давах, но след като се опарихме със съпруга ми, казахме край. Всеки да се оправя самосиндикално  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 234
На брат си най-вече дава, даже и не се надява вече да му ги върне. Ядосва се защото знае за какво ги харчи, но пак му помага.
Ето затова става въпрос, знаех си, че има и други в моето положение.  SadВсе пак той ми е най-близкия роднина след родителите. Как е възможно да откажеш...  SadАма пък и да те използват не е честно...



Ооо може,може.Моя брат го отрязах като кисела краставица и то без да ми мигне окото.Като ми е брат,какво?Аз да не бъхтя за да издържам някой друг,я.Аз семейство и деца нямам ли?
Всеки да се простира според чергата си.Човек се научава и на  две и на двеста.Пари мога да дам единствено на майка си.И то когато ми поиска,аз не го определям като пари дадени назаем,а като помощ към родител.Както родителите ми са ме отгледали и помагали когато съм имала нужда,така идва момент,когато аз ще трябва да им помагам.
Брат-сестра,няма значение.Млади са,работа си имат/ако нямат-ще си намерят/,да се оправят.Мен никой не ме мисли.   Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 4 965
Пари на заем не давам и не вземам.
Не говоря за малки суми на приятелки - случвало се е да сме с някоя по магазините и да си хареса нещо, а да няма в нея пари. Тогава давам, но знам, че ще ми ги върнат.
Пари вземам само от баща ми - малки суми за бързо разплащане и ми е криво, ако забавя връщането.
Един-единствен път съм вземала наистина значителна сума от мои братовчеди - чакахме да ни преведат парите от продажбата на 1 имот, а трябваше до 48 ч. да внесем парите за 1 апартамент. Обадих се на мои братовчеди и буквално за 2 ч. дойдоха от друг град да ми ги донесат. Не ми искаха лихва, искаха да съм спокойна и не бързам с връщането, но знам, че имат много успешен бизнес и всяка стотинка изкарват с много труд. Буквално не можех да спя, докато не ни преведоха парите и не отидох лично да им върна заема сдел 2 седмици.
Последно взехме от баща ми за доплащане на миялната - бяхме предвидили по-малка сума, а харесахме миялна с 350 лв. по-скъпа. Банкоматът пред магазина не работеше и взехме от татко (беше с нас). После карах мъжа ми да ходи да тегли пари по нощите, че сутринта да му ги върнем.
Просто не съм такъв човек. Мразя да съм длъжна на някого с пари.
Най-лесният начин е кредит и това е моето решение при големи разходи. Peace

# 24
Давала съм пари на заем, ставала съм поръчител, но на хора, които
знам, че ще ми върнат парите и няма да изплащам на банката заеми.
Но честно казана, мисля като чеченеца.

# 25
  • Мнения: 514
Аз давам и знам на кого  и колко !Хората трябва да си помагат ,но не трябва да се прекалява!
Да се оплача от съпругат ми който дава пари на брат си назаем и той не ги връща!Така е от доста време,но сумите бахя све двуцифрени!Не съм правила проблеми но сега има една почти четирицифрена сума дето е взел и не иска да ги върне!Ужас !!!!! #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfireЧовек по някога не може да се довери на роднина а камули за чужди хора! ooooh! ooooh!

# 26
  • Мнения: 769
Не обичам нито да давам, нито да вземам на заемем... в крайни случай само..
Изобщо изразът 'после ще се оправим' никак не го харесвам... Има много примери около мен за взети и невърнати, 'забравени' или разни такива пари.. еле пък да ходиш да си търсиш парите..
Разбира се понякога просто се налага, по серизони причини - медицински да кажем..
.. чисти сметки - добри приятели (роднини)...

# 27
  • Мнения: 1 217
Отдавна спрях да давам дори и дребни суми.
Имам много невърнати заеми и това ми е за урок.
Гледам и аз да не взимам.
Аз съм на принципа "Приятелите са приятели,но хляба е с пари"

# 28
  • Мнения: 581
 Не само пари, нищо не давам на заем.Отказвам с голяма лекота.

# 29
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
нито давам, нито взимам. Ако на някой му трябват пари, има заложни къщи, има експресно кредитиране от не-банкови институции, има и нормално банково кредитиране... Който търси - намира. И се простира според чергата си.


 Peace
Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт