Надписвани дейности от личен лекар.

  • 916
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 898
Някой може ли да ми каже как да проверя дали личния лекар ми е надписвал дейности и изследвания?
Тоест дали  има дейности които не съм ползвала и са вписъни в архива като ползвани.

То всъщност аз изобщо нищо не съм ползвала от касата, а като съм си искала направление никой никога не ми е давал.

Искам да разбера дали някой е злоупотребил.

# 1
  • Мнения: 32
Може би ако отидеш до здравната каса или се обадиш по телефона на база ЕГН или номер на здравната книжка някой ще ти каже. Телефона на цантралата на ЗК във варна е 689072, ако искаш попитай там, но малка е вероятността някой да ти обърне внимание.

# 2
  • Мнения: 898
Може би ако отидеш до здравната каса или се обадиш по телефона на база ЕГН или номер на здравната книжка някой ще ти каже. Телефона на цантралата на ЗК във варна е 689072, ако искаш попитай там, но малка е вероятността някой да ти обърне внимание.

За каква здравна книжка. Нямала съм отношения  с личния лекар свързани с здравословен проблем или лечение. Освен като съм му искала направление той да ми каже, че не може.

Всичко и навсякъде съм си плащала през последните години, от както възникнаха здравословни проблеми.

# 3
  • Мнения: 32
Една синя на цвят. Получава се от GP то.

# 4
  • Мнения: 898
Една синя на цвят. Получава се от GP то.

Да, напълно ми е ясно каква е книжката, виждала съм я.
Но със личен лекар идиот не мога да се занимавам, още повече пък здравна книжка да му искам. Веднъж го смених, явно се налага и втори път.
Но на всяка цена трябва да разбера дали е злоупотребил с надписвани дейности.

# 5
  • Мнения: 32
Чакай да се консултирам на едно място и ще ти пиша.

# 6
  • Мнения: 32
Ако си от Варна, напиши една молба или жалба до директора на Здравната каса за да ти бъде проверено състоянието и лекаря при който си. По принцип лекар работещ със здравната каса няма право да ти отказва направление за друг специалист или изследвания.

# 7
  • Мнения: 898
Ако си от Варна, напиши една молба или жалба до директора на Здравната каса за да ти бъде проверено състоянието и лекаря при който си. По принцип лекар работещ със здравната каса няма право да ти отказва направление за друг специалист или изследвания.

Да от Варна съм. Благодаря за информацията! Ще се възползвам от нея през следващите дни.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237
Провери го!
Преди години се оказа, че личната лекарка на съпруга ми си е надписвала дейност и изследвания на негово име. Той изобщо не я беше виждал тази жена, на всичкото отгоре беше и в чужбина по това време.
Но нищо не се получи от нашите действия. Молби, жалби, дъра- бъра. С времето се отказахме да се занимаваме с нея.

# 9
  • Мнения: 898
Провери го!
Преди години се оказа, че личната лекарка на съпруга ми си е надписвала дейност и изследвания на негово име. Той изобщо не я беше виждал тази жена, на всичкото отгоре беше и в чужбина по това време.
Но нищо не се получи от нашите действия. Молби, жалби, дъра- бъра. С времето се отказахме да се занимаваме с нея.

Да, те гледат да го правят този номер на хора които почти не посещават личен лекар и нямат нищо ползвано, за да си изкарат по голяма заплата после.

# 10
  • Мнения: 32
Аз нарочно казвам да пишете към директора, защото говорих с позната, която работи в здравната каса Варна и тя ми обясни, че поради не един такива случаи новият директор поглеждал много насериозно на такива жалби.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сега прочетох темата. И това ли взеха да правят тия лекари.
Подавай жалба както са те посъветвали. Не си трай, защото така правят всички и затова лекарите си позволяват много нарушения.

Общи условия

Активация на акаунт