Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 2

  • 48 957
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 636
Първият вариант на хиперинвертор е много добър, все пак иди да те консултират на место в Термо-клима. Биоклима са много добри, но едва ли ще те забръснат само за един климатик- те работят големи обекти, а и техните не са хиперинвертори.

# 61
Stra4iatela, спряла съм се на тези http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=200, http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=247, http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09006435 засега.Другото,което ме ограничава е, че ми трябва климатик не по-широк от 80см

Моделите Mitsubishi, които гледаш са страхотни, но са крайно недостатъчни за твоето помещение. Това са японски климатици на 100V. Малко вероятно е да ги имат в магазина ...
Препоръчвам ти FUJITSU AWHZ14LB,  TOSHIBA  RAS SAVPE 16 DAISEIKAI....бих избрал  FUJITSU-то заради ненадминатите характеристики, има и други вариянти разбира се.
 

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 19:36 от Tatti

# 62
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ооооо, Jackas къде си бря?  Забрави ни тотално  Laughing

tincheto - тези клими, дето си си избрала ще светят като свещи у църква във вас. Я пак помисли, какво искаш... За поне 14-ка, 15-ка или 18-ка си си с тоз таван.
PANASONIC CS/CU-E15GKE ти върши работа. Само това, от избраните от теб.

# 63
  • Мнения: 1 925
tincheto, както ти е казал и Jackas ( дал ти е добър съвет относно фирмата  Peace ) и Шани тези модели са ти недостатъчни. Като държиш на хипер инвертор си вземи нещо, на което можеш да разчиташ ( ако не дай си Боже нещо се развали ще има адекватна реакция ) - MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER SRK / SRC 50 ZGX-S ( дават го до 40 кв.м., т.е. ще ви е перфектен ) , DAIKIN / INVERTER FTXR 42 E / BXB 42 F URURU SARARA или някой модел на Mitsubishi Electric   Peace
Teрминатор, нещо имаш ли да кажеш по темата или ще се заждаш, защото тук се пише по тема "Климатици" ( не пълни темата с излишни постове  Praynig ) ?

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Моля, съобразете се, че не сте нито на стадиона, нито в гората.
Тук не е масата, където ще си мерите каквото и да е!
Ако някой се е почувствал засегнат, си има начини за реакция.

# 65
  • Мнения: 1 165
Благодаря на всички.А кои параметри  трябва да гледам като избирам за това помещение климатик?

# 66
  • Мнения: 1 925
tincheto,
При избор на климатик се гледат : енергиен клас, COP ( коефициент на отопление, колкото по-малък, толкова по-добре ), EER ( коефициент на охлаждане ), Разход на ел.енергия в kW (на охлаждане и на отопление ), ниво на шум
Peace

# 67
  • Мнения: 1 165
А какво ще кажете за Mitsubishi Electric  MSZ-FA25VA и MSZ-FA35VA.Странно ми стана, че вторият дават отоплеие от -10, а на първия от -20 newsm78

# 68
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Stra4i, в първият пост си писала за коефицентите COP и EER. Би ли ги обяснила малко по- подробно?
И колко дицибела се приемат за нормални?  Praynig

# 69
  • Мнения: 1 925
eli_dechkin, ето ти една интересна статия, на която попаднах днес - http://www.vsekidom.com/index.php?option=com_content&task=vi … 238&Itemid=43 Прочетох я отгоре-отгоре първите редове, но мисля, че ще е полезна ( пък и ми се спи )  Tired
Накратко за СОР - Това съкращение идва от английския термин Coefficient Of Performance. На български език това се превежда като коефициент на трансформация и означава каква енергия ( при климатиците най-често електрическа) е използвана и каква е придобита. Този коефициент се отнася само кагато климатикът работи в режим на отопление. В режим на охлаждане има друг коефициент и той е по-малък защото при отопление загубите на компресора ги получавате като топлина, докато при охлаждане тази топлина изобщо не ви е необходима.

# 70
  • Мнения: 1 165
Ооооо, Jackas къде си бря?  Забрави ни тотално  Laughing

tincheto - тези клими, дето си си избрала ще светят като свещи у църква във вас. Я пак помисли, какво искаш... За поне 14-ка, 15-ка или 18-ка си си с тоз таван.
PANASONIC CS/CU-E15GKE ти върши работа. Само това, от избраните от теб.
Шани, щом този Панасоник е ок, мислиш ли, че тези също са вариант и ако стават кой от двата е по-добре да взема Mitsubishi Electric  MSZ-FA25VA и MSZ-FA35VA.Странно ми стана, че вторият дават отоплеие от -10, а на първия от -20.Благодаря ти

# 71
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
tincheto и 2-те Митсубишита са ти "малки". Това са 9-ки и 12-ки, а аз мисля споменах, че си за 14-ка, 15-ка или 18-ка.
И само да ти обърна внимание:
1. Mitsubishi Electric ;
2. MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES.

2-рите са с по-добри показатели.
На теб ти е нужна машина с поне 4.5 - 4.8кВт отоплителна мощност. Ако слезеш под нея, си палиш свещ в къщата.. Гори, свети, харчи ток, но не топли.

# 72
  • София
  • Мнения: 478
Четох, но да си призная нищо не разбрах и ще ви помоля да ми препоръчате като имате в предвид, че наистина нищо не разбирам от техника Embarassed

Искам да си купя климатик за хол, който е 17, 5 кв, 2, 60 височина, панел, източно изложение, с пвц и с изолация.

Прочетох и че фирмата, която ги монтира е важна и за това ще ви помоля и за препоръка и за фирма. От София съм.

# 73
  • Мнения: 545
"ВСИЧКИ СА МАСКАРИ" (само ние сме дОбри). Stuck Out Tongue

# 74
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
brazilka - нужна ти е машина с поне 2.8-3.2 кВт отоплителна номинална мощност.
Влизаш в техническите описания на машините и гледаш. Марката и модела ще си избереш, според фин. си възможност.

"ВСИЧКИ СА МАСКАРИ" (само ние сме дОбри). Stuck Out Tongue

това пък какво/защо?

Общи условия

Активация на акаунт