Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 2

  • 49 038
  • 293
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 34
Джиджи-биджи, за твое успокоение майка ми има интенторен LG, и се дължи по същия начин, когато не духа топло. Мисля че, при покупката му от магазина й обясниха точно това, че принципа на инвенторите е да не спират, както е при другите, което ги правило по-икономични и по-издръжливи. Аз лично имам също LG, но не е инвенторен, защото когато го купувахме преди 8 год., нямаше такива. Сега съм решила да си слагам в детската - спряла съм се на DAIKIN или МИТЦУБИШИ, но подов тип / незнам, дали така се казва на тези, които се слагат на стената до пода/.

# 121
  • Мнения: 12
Духането хладко независи от това дали климатика е инверторен или не. Говорих си с монтажника който монтира моя климатик. В режим на отопление климатика духа топло докато работи компресора. В момента в който спре във вътрешния топлообменник все пак има някаква остатъчна топлина и затова работи вентилатора за да я използва. Аз също съм с LG мултисплит. Вътрешните тела са 12-ка и 9-ка. 12-ката е във хол който няма 50 кубика а 9-ката в спялна грубо 27 кубика. Климатицето е конвенционално и е монтирано от скоро. Топли , но ми направи впечатление , че ако искам да ми е топло не трябва да госпирам през деня докато съм на работа. Аз преди го включвах вечер и сутрин го изключвах.

# 122
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Здравейте!
Интересувам се какъв климатик ще ми препоръчате за помещение от 25 кв.м,с височина 2,60м.Едната стена е калкан,едната е външна,но с изолация и две вътрешни.
Ще ме прощавате за глупавия въпрос,но възможно ли е външното тяло да се постави на калкана? EmbarassedБлагодаря ви предварително.

# 123
Благодаря ни всички за отзоваването ви по моите терзания Grinning

# 124
  • Мнения: 712
Ще ви споделя моят личен опит.
Имам климатик Хитачи - инвертор 12-ица .Купих го преди 3 години , като всяка година чинно  виках сервизен техник за т.нар. "ПРОФИЛАКТИКА" newsm78 , която е пълен абсурд , като се има в предвид факта че фирмите занимаващи се с монтаж на климатици сменят своите монтажници като "носни кърпички" ,а да не говорим за "сервизната поддръжка"."Капацитети " , от където и да го погледнеш.Обикновенният потребител няма как да знае това и се доверява на всичко , което му се дава като информация от т.нар."капацитети".
В крайна сметка всичко свързано с покупката на климатик(или друг вид техника) си е въпрос на късмет.

И да се върна на моя климатик - мина му гаранцията и край -започна посред зима да ме охлажда. #CrazyОказа се че компресора се е повредил. #2gunfire
И каква е равносметката-купуваш климатик за 1300 лв.и след 3г. го изхвърляш или си купуваш нов копмпресор който с монтажа и демонтажа на стария ще ти излезе около 700лв. newsm78

Вие какво ще ме посъветвате? Rolling Eyes

# 125
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
аз не знам, кога и при какви условия ще разберете, че климатичната техника се нуждае от ежегоден контрол.
С проблеми, без - такава е техниката и така се експлоатира.
Същото важи и за автоклиматиците.
И бермудец, каква е връзката м/у профилактиката и гръмналия ти компресор?
Та понеже питаш, какво да правиш: купи си нов климатик.

# 126
  • Мнения: 712
Благодря за съвета Mr. Green

Както е тръгнало май ще трябва на 2-3 години да инвестирам в нов и знае ли човек може след 20-ина години да уцеля подходящия Mr. Green
 Ежегодната профилактика се състои в това да ти вземат още 50лв.И "квалифицираните техници" дори не успяха да свалят  пластмасовия капак на вътрешното тяло.За каква профилактика си говорим тогава. Mr. Green

Последна редакция: чт, 03 апр 2008, 21:12 от bermudez

# 127
И бермудец, каква е връзката м/у профилактиката и гръмналия ти компресор?

Ако имаше елементарна представа как работи този вид техника, нямаше да напишеш подобна глупост!!!

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 126
Здравейте и то мен,
имам един въпрос и се надявам да ми помогнете със съвет. Преди повече от година купихме климатик 12-тица инвенторен на Панасоник като много препоръчван (поне където успях да прочета). Попитахме за съвет в магазина, но там не ни отговориха, не им се занимаваше с нас. Оказа се че май сме взели по малък отколкото трябва за стаята (25 м2 на 2,40 височина), вече втора зима не сме доволни, не може да стопли помещението. А иначе стаята е с външна изолация и ПВЦ дограма. Помогнете със съвет какъв климатик да купим сега и коя марка?

# 129
  • Мнения: 1 925
Ivelina Todorova,
за 40 кв.м. може и 1 климатик да ти свърши работа ( MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 50 ZG-S ( 2300 лв. ), TOYOTOMI / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) TAN / TAG A 53 IV ( 2250 лв.), FUJITSU / INVERTER ( СРЕДЕН КЛАС) ASYA / AOYR 14 LCC ( 2500лв. ), DAIKIN / INVERTER - ПОДОВ (СРЕДЕН КЛАС) FVXS 50 BVMB / RXS 50 DVMB ( 3000 лв. ) )
за 20 кв.м. - DAIKIN / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) FTXS 25 D / RXS 25 D ( dB : 22/25/38 ), TOYOTOMI / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) TAN / TAG A 32 IV ( dB : 25/40/43), MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 25 ZG-S ( dB : 22/30/37 )

Вилиан, за 25 кв.м. ето какво ще ви свърши работа ( може да монтира на калкан ) - MITSUBISHI HEAVY SRK / SRC 35 ZG-S, TOYOTOMI / TAN / TAG A 32 IV, FUJITSU ASYA / AOYR 12 LCC, TOSHIBA RAS SAVE / SKVE 13, SHARP AY - XP 12 FR / AE - X 12HR (Plasmacluster), DAIKIN FTXS 35 D / RXS 35 D .
bermudez, има фирми, които не си сменят хората често, зависи на какви си попаднала, аз лично познавам 3-4 фирми, които си задържат качествените хора и няма кой знае какво текучество, така че не е закономерност при всички. За профилактиката Шани ти е писала + този, която правят техниците на дадена фирма, всеки месец трябва да си почиствате филтрите.
pepsun, за 25 кв. виж предложенията ми към Вилиан ( за да не се повтарям ). Принципно 12-ка ще ти свърши работа, но пак си зависи от индивидуалните параметри на климатика.
Peace

# 130
  • Мнения: 712
Stra4iatela много благодаря за вниманието.Това за ежеммесечното почистване на филтрите го знам. Laughing
Ще ми изпратиш ли на лични координатите на фирми , от които си с много добри впечатления , като имаш впредвид , че живея във Варна?Ще съм ти благодарна.  Grinning

# 131
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И бермудец, каква е връзката м/у профилактиката и гръмналия ти компресор?
Ако имаше елементарна представа как работи този вид техника, нямаше да напишеш подобна глупост!!!

Джакас, някакви проблеми ли имаш? Или години наблюдение? Или си в занаята?
Милион пъти ти казвам, това, че си си разглобил машинката да я опаковаш не те прави капацитет по климатичните въпроси.
bermudez, ти си си в правото да изискваш. Но трябва да знаеш, какво да изискваш.

# 132
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Страчиатела,едно огромно благодаря от мен!
И още един въпрос-ако е само за охлаждане същите ще свършат ли работа?

# 133
Джакас, някакви проблеми ли имаш? Или години наблюдение? Или си в занаята?
Милион пъти ти казвам, това, че си си разглобил машинката да я опаковаш не те прави капацитет по климатичните въпроси.

Не! Нямам никакви проблеми, но ненавиждам некомпетентни продавач - консултанти, очевадно издишащи отвсякъде, дори и за непрофесионалното ми око! Да не говорим, че си от тези с претенции.
Не се занимавам професионално с климатична техника, не го и крия.
За разлика от теб, освен, че съм  разглобявал климатик, съм си направил и труда да прочета това, онова! Друг е въпроса, че познавам достатъчно хора, занимаващи се професионално с този вид техника, с които разговарям почти всеки ден, та видиш ли- имам от къде да черпя информация и знания. Като казвам професионално, това са хора, които ежедневно монтират/сервизират хладилни и климатични инсталации.
Това, че ти продаваш климатици, или по-точно, баламосваш хората с разни хаери и панасоници, изобщо не те вкарва в бизнеса и занаята, да не говорим пък, да те прави капацитет!
Жалко за онези, които влизат тук и търсят съвет, а още по-жалко за онези, които ти се доверяват, а като се сетя какви глупости  си писала в старата тема ............  Ама няма значение, това е типично женски форум и вероятността  някоя мама да те хване е =0 пък и въпроса е да се продава, да падат кинти, пък клиента после да се оправя.

М/у другото, ела напиши тази гениална мисъл или направо да даваш съвети в setcom , а най-добре в tehcomservis – ще падне голямо забавление! Joy Joy Joy

# 134
  • Мнения: 52
Здравейте,искам да ви попитам за този климатик заслужава ли си? http://www.technopolis.bg/product.php?pid=382
Предварително ви благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт