Кога дадохте риба?

  • 3 917
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 897
Аз дадох в 10-я месец.

# 16
  • Мнения: 4 668
Доста след годинката . Въобще не я хареса / на пюре / изплю още първата лъжица  Confused

# 17
  • София
  • Мнения: 11 703
Риба под формата на детско пюре не съм давала.Преди месец правих за нас и дадох и на малката.Хапна малко,но не мога да кажа,че и стана фен.

# 18
  • Мнения: 6 441
Аз дадох 9 месец.Започнах с треска в пюренце на Нестле.Давах и бяла риба и хек.
Първо задушавам в малко краве масло и вода и след това добавям настъргани домати.Слагам и сухарче и много се харесва.
Peace

# 19
  • Мнения: 5 940
Скоро пусках такава тема. "Осредненото" мнение  е, че след осем навършени месеца може.
А ти даде ли на твоето бебе?Гледам,че е малко по-голям от нашия.И ако си дала,как я прие?Аз много се чудя... newsm78
Дадох, яде, но той рядко отказва храна. Нямаше никакви алергични реакции.

# 20
  • Мнения: 4 784
Още не съм му давала риба.

# 21
  • Мнения: 337
На 8 месеца дадох риба

# 22
  • Мнения: 523
След 8 навършени месеца. Мисля, че няма проблем, освен ако детето не е с алергии. Знам, че е много полезна за развитието на мозъка и зрението. Ако решиш да даваш, гледай да е филе от бяла риба, треска, сьомга, сом, пъстърва. Да не е скумрия или акула. Чела съм, че последните може да са вредни за бременни или малки деца. Аз след 8 месеца давах по един път седмично - между 40-50  грама на ядене. Сега вече хапваме и по два пъти седмично.
Все пак имай пред вид, че мнението ми не е професионално. Не съм лекар, педиатър или диетолог.
А хек може ли?Има и масло в пюрето.Мъжа ми е купил 3 пюрета на Ганчев-Риба хек и заленчуци.

Аз съм давала хек. От пюре не, но съм взимала риба и съм слагала към домашно приготвено пюре. Не мисля, че маслото е кой знае какъв проблем. Едва ли са сложили голямо количество.

# 23
  • Мнения: 622
Мисля,че след годинката се дава,въпреки че има пюрета с риба от 5-6-7 месец.

# 24
  • Мнения: 3 314
опция 1  Peace

# 25
  • Мнения: 596
На 8-9 месеца.

# 26
  • Мнения: 753
След навършени 11 месеца му дадох рибамдавам на Семпер,много ги харесвам,той също,а и са много разнообразни и все качествени видове риба.Домашна му приготвям само прясна пъстърва.

# 27
  • Мнения: 1 477
На 9 навършени.

# 28
  • Мнения: 213
На 8 месеца дадох, но досега не е проявявал реакции към никоя храна. Рибата определено не му хареса, но ще упорствам, че била много полезна  Wink

# 29
  • Мнения: 1 483
На 9 мес дадох печена пъстърва.

Общи условия

Активация на акаунт