Как се дозираше Фенистил?

  • 17 574
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 312
Някой много прибран му е изхвърлил опаковката Embarassed,та сега не мога да се сетя колко капки се даваха и на какво време... newsm78
Нещо ми се върти 8 капки на 10 кг,но може и да се лъжа.
Малкият май прави някаква алергия-има червеникаво леко надуто петно на бузата,прилича на изгорено,топло е мястото...
На 3 години е-17 кг.
Помагайте,моля.
И има ли проблем да се дава докато пие Азатрил/антибиотик/?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 576
"СЪСТАВ: Dimetindene. H-1 блокер. ПОКАЗАНИЯ: Прилага се като симптоматично средство при алергични кожни реакции - ухапване от насекоми, ендогенен пруритус, уртикария, екзема. Намалява сърбежа при варицела. Облекчава симптомите при сенна хрема и несезонни алергични ринити. ДОЗИРОВКА И ПРИЛОЖЕНИЕ: При деца се дозира по 1 капка/кг тегло 3 пъти дневно. От 1 месец до 1 година - 3-10 капки 3 пъти дневно. От 1 до 3 години - 10-15 капки 3 пъти дневно. От 3 до 12 години -15-20 капки 3 пъти дневно."
От тук

# 2
  • Мнения: 2 821
Аз незнам причините, поради които питаш тук, но те моля преди да даваш без да знаеш обади се на лекар.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
И има ли проблем да се дава докато пие Азатрил/антибиотик/?

Няма. Напротив.

Калина е 19 кг. и дозата й е 3 пъти на ден по 15 капки.

# 4
  • Мнения: 2 005
Скоро ги пихме  Rolling Eyes ние сме 12кг и Педито ни каза 2х6 капки Фенистил  newsm78
Но е хубаво да се консултираш все пак с лекар  Naughty

# 5
  • Мнения: 1 312
Благодаря на всички.
Засега мина,но утре ще го заведа да му направят изследвания все пак,защото се появи направо от нищото.
Нито храна нова съм давала,нито лекарства,нито препарати,дрехи,абе съвсем нищо ново и необичайно.
Направо ми събра погледа.
И цялото му лице пламна.
Че и трудно дишаше,плака,не може да заспи,едни хрипове,все едно му се надуват сливиците и се задушава.
Знам,че трябва да се консултирам с лекар,но понеже и друг път ми е правил подобен/но много по-страшен/обрив,съпроводен с оток и зачервявания,и тогава съм се интересувала какво да правя ако недай си боже се повтори..,та първото,което ми препоръча педито да правя е това.
За отбъбване на лигавицата и противоалергично.
Иначе пие Зиртек..,уж трябва да върши работа,но...

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Нито храна нова съм давала,нито лекарства,нито препарати,дрехи,абе съвсем нищо ново и необичайно.
Направо ми събра погледа.

Не е задължително да е нещо ново, за да направи алергия.

Аз дълго време ползвах един крем на Виши и на финала направих такъв тежък алергичен шок, че не можах да се позная в огледалото  Shocked пък и от лекар го знам.

Оправяйте се  Hug

# 7
  • Мнения: 1 264
Мисля, че дневната доза беше по 3 капки на кг тегло и тя се разпределя на 3 приема. Така ако детето е 5 кг, за деня се дават 15 капки общо - 3 пъти х 5 капки.
Бързо да се оправя детенцето!  Hug

# 8
  • Мнения: 1 312
Педито изказа подозрения,че може и да е от котката...
Нейният син така направил алергия като малък,въпреки,че години наред си живеел с котето.
Просто най-после в един момент го одраскала и след това се подул,отекъл,зачервил и т.н.
Моят хубусник напоследък много я тормози и гони и в понеделник тя за първи път му посегна,но не мога да кажа,че го одраска,просто леко му закачи ръката.
Тя винаги се закача с него с прибрани нокти,сякаш разбира,че трябва да го пази.
Но понеже в момента е болен и имунната му система е отслабнала,та можело това да е провокирало алергична реакция.
Обаче днес няма нищо-бял е като пуканка и е в чудна кондиция.
Мерси за отговорите.
И на Тедулина за линка-запазих си го за подобни случаи.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Радвам се, че детенцето ти е добре   Hug.

# 10
  • Мнения: 162
Hakiba,

Може и да е съвпадение, но и моята дъщеря направи алергична реакция след прием на Азатрил. Досега не е имала алергии, затова си го обяснявам с приема на антибиотика. На нея и изписаха 3 х 8 капки Фенистил, 15 кг е Hug Имаше обриви, които почнаха от крачетата и стигнаха до лицето, но минаха почти от само себе си, че малкият звяр е много труден с поемането на лекарства ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 312
Работата е там,че той пие Азатрил от вторник следобяд,а направи реакцията за първи път в понеделник вечер.
Тогава и го драсна котето.
Иначе е пил същият антибиотик и преди-за втори път му е,но то пак не е гаранция.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Работата е там,че той пие Азатрил от вторник следобяд,а направи реакцията за първи път в понеделник вечер.
Тогава и го драсна котето.
Иначе е пил същият антибиотик и преди-за втори път му е,но то пак не е гаранция.

Калина пие Панцеф за трети път. Точно го свършваме вече и направи алергична реакция днес - обрина се цялата  Rolling Eyes По съвет на педиатърката й дадох Ксизал, но и последната доза антибиотик и сега се притеснявам дали Ксизалът ще покрие антибиотика, така че да не направим някоя беля... Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 1 312
Ох,незнам.
Много е сложно това с алергиите.
Могат да се появят така от нищото и в едно нормално ежедневие да не можеш да направиш връзка от къде ти е дошло.
Тази вечер пак му изби петно на брадата.
Гледам,пуля се,да не би да е варицела,понеже беше контактен(отдавна,но не повече от 3 седмици),но никак,ама никак не ми прилича на такова.Може ли варицелата да е със такъв странен,подобен на уртикарен обрив?
Не,че не вярвам на педиатърката,но честно казано сам разбрала,че ако не и дам подходящите насоки и подробни разяснения нищо ново не мога да науча от нея.
Понякога осъзнавам,че в процеса на разговора сам си дала сама нужните отговори и просто не получавам различна информация.
Предният път,когато беше пламнал(наистина беше страшно) след много чудене и вайкане ние стигнахме до извода от къде може да се е получило.
Бяхме на вилата и малкия си играеше с една кола точно на задната ограда,която е мрежа,а съседа навътре в лозето си пръскаше овошки.
Беше доста далеч,но най-вероятно вятъра го е разнесал и така се е получило.
Стоя там много малко,но му е било достатъчно.
Тръгнахме да се прибираме за Варна и още в колата почнаха да избиват петната.
Как може да се установи какво точно е причинило подобна реакция,има ли някакви тестове,които да отчитат,че това е примерно хранителна,химическа,медикаментозна или друг вид алергия?
Днес започвам да мисля,че е от Флудитека(сироп за кашлица).
Давам му сутрин и вечер по 5 мл,но след вечерния,т.е. следобеден започва да се обрива.
Много искам да разбера точно от какво става,но май няма начин...

Общи условия

Активация на акаунт