Лош дъх?

  • 3 093
  • 18
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 1 830
От 2-3 дни забелязвам, че малката има лош дъх в устата. Някакви идеи от какво може да е Thinking newsm78

# 1
  • Мнения: 1 234
При сина ми се получава лош дъх, когато гърлото му е червено, или ако е имал задна хрема, и все пак се е получило някакво възпаление. Друга вероятна причина са зъбките, ако има някой развален, но едва ли на тази възраст може да е това причината. Пръскам тантум верде спрей, профилактично, а не е излишен и консулт с доки.  Peace

# 2
  • Мнения: 2 005
При синът ми е признак на болест  Sad Най-вече проблеми с гърлото  Rolling Eyes Дано при вас всичко се окаже наред и нямате такива проблеми  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Както и другите са писали, и при дъщеря ми е признак на започващо заболяване.

Понякога се е случвало сутрин да има малко по-лош дъх, но само сутринта, на ставане. Отдавам го на определена храна.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Лошият дъх е признак за заболяване. Както по нагоре са писали и при дъщеря ми обикновено е от червено гърло.

# 5
Искам и аз да ви кажа нещо по темата!Моето детенце е вече на 4год.и постоянно е с лош дъх сутрин независимо дали е здрава или болна така че мисля че може да няма място за притеснение.Бях чела че го отдават на някакво вещество/забравих му името Embarassed/,което не се разгражда пълноценно и от това се получава.

# 6
  • Мнения: 5 001
В повечето случаи е признак или на болно гърло или стомахче(по-често гърло).


А на нерегистрирани лица хич не вярвам на мненията дето ги пишат тук във форума.Вповечето случаи се оказават разни тинейджъри,които се забавляват за сметка на нас.....

# 7
  • Мнения: 524
Само да кажа (пиша), че детенцето е малко за "Тантум - верде".

# 8
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Както са казали останалите майки,при моето детенце като се появи лош дъх е последван от разболяване,най вече зачервено гърло.Отидете на лекар,все пак нека му видят гърлото.

# 9
  • Мнения: 6 164
Само да кажа (пиша), че детенцето е малко за "Тантум - верде".

Как ще е малко? На 2 години и 8 месеца е. На Крисо му го изписаха на 1 г. и 6 мес. newsm78

# 10
  • Мнения: 524

TANTUM VERDE® spray


КАЧЕСТВЕН И КОЛИЧЕСТВЕН СЪСТАВ:

100 ml спрей съдържат - Лекарствено вещество: Benzydamine hydrochloride 0.15 g
Дозировка и начин на приложение
Впръсква се 2-6 пъти дневно (всяка впръскана доза отделя 0.17 ml от разтвора) в продължение на 5-7 дни.
Възрастни - 4-8 впръсквания разделени на 2-6 пъти/апликации дневно.
Деца (6-12 годишна възраст) - 4 впръсквания разделени на 2-6 пъти/апликации дневно.


Понеже едното ми дете е на 7 години, другото на 2 години и знам, че на малката не мога да го давам. При вас щом лекарката е преценила.....

# 11
  • Мнения: 472
Заведете го на лекар  Hug При дъщеря ми появили се лош дъх, значи пак сме с гнойна ангина  #Crazy

# 12
  • Мнения: 539
Както и др. майки са писали, подкрепям че е свързано с гърлото. При нас и с носа - ако и е запушен също има лош дъх сутрин.

# 13
  • варна
  • Мнения: 1 830
Благодаря ви за отговорите Hug.Струва ми се, че днес дъха и е по - добре, ама незнам може и само да се успокоявам newsm78.Никакви други признаци на болест не дава.Дано не се разболее Praynig

# 14
  • Мнения: 369
 Включвам се да кажа нашият опит, защото и мойта дъщеря имаше тези дни неприятен дъх, пусках търсачката и попаднах на тази тема. За съжаление не можах нищо конкретно да намеря.

 Както и да е, днес мъжът ми я заведе на доктор и се оказа : вирус, причинил херпес стоматитис (Herpes stomatitis )на небцето. Беше вдигнала висока температура за два дни (това преди да се появи дъхът) , имаше много чувствителни венци и отказваше да яде твърда храна и цитрусови плодове. Докторът нищо конкретно не е предписал, щяло да си мине от само себе си.

 Иначе при прегледа е прегледал ушите и гърлото. Били чисти.

Общи условия

Активация на акаунт