месечния ми цикъл от 6,7 месеца е през 24,25,26 дни. тревожно вс е?

  • 1 122
  • 12
  •   1
Отговори
преди месечния ми цикъл беше що годе редовен, но от известно време /6,7 месеца / ми идва по рано, на 24,25,26 дни.
напоследък се замислям дали е нормално.
преди това моят гинеколог ме  лекува от бактерии,на които немога да напиша името.

# 1
  • Мнения: 1 586
а с бактериите какво стана - излекува ли ги?

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако нямаш други оплаквания и ако интервалите, на които ти идва са еднакви, не е тревожно. За нормални се смятат циклите от 23 до 32 дни.

Имах един доста дълъг период след раждането, когато и моят цикъл стана по-къс, но след време нещата се нормализираха. Не съм имала гинекологични проблеми през този период.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 575
преди месечния ми цикъл беше що годе редовен, но от известно време /6,7 месеца / ми идва по рано, на 24,25,26 дни.

А да си сложила спирала? При мен се скъси времето от 1-я до другия след като сложих спирала. Ако няма, може да е хормонално, но според мен 24-26 дни не е много скъсен.

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 917
И при мен е така от около 6-7 месеца. Преди да родя цикъла ми беше на 28-29 дни и много точен. След раждането се почна 1 месец на 25тия ден, следващия на 30ия и сега от няколко месеца почна редовно да ми идва по рано. Преди 3 месеца си правих хормонални изследвания, защото още имам съвсем малки капки кърма на гърдите от време на време и се бях притеснила. Оказа се че един от хормоните на щитовидната жлеза е леко завишен, но ендокринолога, с които се консултирах каза, че за него няма проблем. Сега съм решила пак да се изследвам следващия месец за да видя какво става. Мисля, че е най добре да се консултираш с гинеколога си, и ако той прецени да си пуснеш и едни хормонални изследвания.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 575
Оказа се че един от хормоните на щитовидната жлеза е леко завишен, но ендокринолога, с които се консултирах каза, че за него няма проблем.
Koj hormon be6e zavi6en? A na mamolog hodi li za kapkite kyrma?

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 917
Оказа се че един от хормоните на щитовидната жлеза е леко завишен, но ендокринолога, с които се консултирах каза, че за него няма проблем.
Koj hormon be6e zavi6en? A na mamolog hodi li za kapkite kyrma?

Не си спомням кой беше хормона... И на мамолог бях, според него също нямало за какво да се притеснявам. Защо?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 575
Оказа се че един от хормоните на щитовидната жлеза е леко завишен, но ендокринолога, с които се консултирах каза, че за него няма проблем.
Koj hormon be6e zavi6en? A na mamolog hodi li za kapkite kyrma?

Не си спомням кой беше хормона... И на мамолог бях, според него също нямало за какво да се притеснявам. Защо?
Щото и аз имам понякога капки кърма и ходих на мамолог, че ми беше притеснено, ма той каза, че там съм добре, тези капки били от хормонални нарушения, които при мен са установени.

# 8
а с бактериите какво стана - излекува ли ги?
да ,но гинеколога при който последно ходих ми каза да отида да направя изследвания след 6 месеца или това е през април.
а за спирала не съм си слагала.

# 9
мисля че няма смисъл да се притесняваш! мен примерно ми идва на 36-38 дена! Просто организъм

# 10
  • Мнения: 541
И при мен е така. Ето днес ми дойде на 24 ден.
Това въобще не трябва да те притеснява.  Само напомням, че все пак и овулацията вече не се изчислява да ти е на 14 ден, а по рано.

# 11
  • varna
  • Мнения: 404
не се притеснявай,смята се за нормално ако цикълът ти е между 21-я и 32-я ден!!!

# 12
  • Мнения: 7 263
Направи си гинекологичен преглед. При мен последните няколко месеца се забелязваше скъсяване на цикъла и при прегледа се оказа че съм направила кисти. Кървенето което започваше ден - два преди истинската менструация аз бях взела за цикъл.

Общи условия

Активация на акаунт