въпрос относно очила за компютър

  • 1 819
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 440
 Бих искала да попитам какви очила за компютър да си купя?И въобще има ли ефект от тях?Благодаря предварително.

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако си с LCD не мисля, че има разлика ....

# 2
  • Мнения: 166
ако си с LCD не мисля, че има разлика ....
Защо мислиш така? Това ли е максималната защита, която можеш да осигуриш на очите си? Питам сериозно, въпросът живо ме интересува и мен. По цял ден съм пред монитор LCD и към 14 -15 часа ситуацията вече никак не е приятна. Confused

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
от какво да ги защитаваш? прах, радиация ? очите се изморяват от постоянния фокус на близко разстояние .... или от трептящо изображение на старите монитори или от отблясъци пак на старите монитори.

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 16:43 от Labrador

# 4
  • Мнения: 166
Е, добре де, благодаря за отговора! Ясно ми стана - явно фокусите са ми проблема на мен, има логика. Ти пък защо се палиш толкова, че чак три въпросителни си наслагал......? newsm78

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
виноват ! намалих ги

# 6
  • Мнения: 440
Аз стоя пред един монитор,който отдавна си е забравил годините. Rolling EyesНе зная обаче ще има ли ефект от очилата.Попитах в една оптика,но отговорът естествено беше положителен,пък и как да ми отговорят нещо друго.Затова  реших да попитам тук.

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Очилата дефакто са с антирефлексно покритие за отсраняване на отблясъците .... ако трепка спасение няма.

# 8
  • Мнения: 440
Благодаря

# 9
  • Мнения: 51
Labrador, ти е казал всичко. Аз само ще допълня, че покритието се скапва ужасно бързо, особено ако носиш очилата постоянно /както е при мен/. При мен издържа половин година и се надраска супер много. А на морето от постояните песъчинки във въздуха направо не ми се описва какво стана. Така че аз лично не го харесвам.

# 10
  • Мнения: 440
Днес влязох в една оптика и ми казаха че свестните очила са 38 лева,но ми препоръчаха да мина и преглед  - и тогава лекарката щяла да си каже последната дума.

# 11
  • Под звездите
  • Мнения: 1 291
Аз работа от 20г с компютар и всяка година ни изпращат на профилактични прегледи за работа повече от 4 часа с компютар.Дадаха ми рецепта за антирефлексни стъкла,които ползвам само когато съм пред екрана.Стъклата струват 50лв.Има и по евтини но лесно се надраскват.

# 12
  • Мнения: 13
Аз стоя пред един монитор,който отдавна си е забравил годините. ...
Лошо. Сменяй!

# 13
Няма значение от типа монитор, всеки малко или много излъчва лъчи, които влияят върху зрението.По-добре отиди на лекар, защото  и без да се усетиш може да имаш проблем с очите. Защото всичко започва с едно невинно главоболие и малко замъглен поглед. Аз така сложих цаки преди години, още в тийнейджърска възраст.

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Няма значение от типа монитор, всеки малко или много излъчва лъчи, които влияят върху зрението.По-добре отиди на лекар, защото  и без да се усетиш може да имаш проблем с очите. Защото всичко започва с едно невинно главоболие и малко замъглен поглед. Аз така сложих цаки преди години, още в тийнейджърска възраст.

ей това като го чуя искренно се ядосвам ....
би ли обяснила с какво се облъчваме пред LCD-то

Общи условия

Активация на акаунт