Отлепена ретина на окото - лечение?

  • 36 956
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Моля ви ако знаете нещо свързано с този проблем, или евентуално лечение....
Казали са на баба ми, че нищо не може да се направи, а аз съм чувала за залепване, има ли такова и дали се възвръща отново нормалното зрение? Благодаря ви много

# 1
  • Мнения: 491
Знам, че се лекува оперативно само частично отлепена ретина, и то операцията е сравнително спешна. Мисля, че за изцяло отлепена наистина нищо не може да се направи, но се консултирайте с още някой. Sory за баба ти, дано се оправи! Praynig

# 2
На колежката ми скоро й правиха манипулация с лазер за залепяне на частично отлепена ретина. Не знам дали може на изцяло отлепена. Знам, че във Варна има много добра очна клиника, може би трябва да се консултирате там. Предполагам, че можеш да прочетеш за нея в Интернет. Успех!

# 3
  • Мнения: 54
Благодаря ви много, ще поровя в нета да прочета за този проблем. Наскоро й откриха диабет, може би отлепването на ретината е следствие от него......вижда в жълто, оранжево най вече

# 4
  • Мнения: 3 914
Прави се т.нар. операция-витректомия.Може да бъде залепена,но за идеално зрение едва ли може да се мечтае.Отидете при проф.Гугучкова,тя е специалист в тази област,особено при диабетната ретинопатия PeaceАко искаш координати ,пиши Hug

# 5
  • Мнения: 161
Отлепването на ретината се лекува оперативно като се поставя серклажна лента или силикон в завсимост от тежестта на отлепването на ретината.  Аз обаче нямам никак дбро мнение за проф Гугучкова - казвам го , защото след като тя оперира окото на моя близка, която в последствие отиде  при други специалисти- (много добри) те направо са останали меко казано са изразили учудването си като саразбрали че операцията е правена от нея. Реакцията им е била - нещо от сорта на : кой е тоя .... дето е правил операцията - доста зле е била направена.  В последствие моята близка отиде при д-р Даскалов тък като и се наложи д аправи операция - същатта като предишната и на другото око. Там вече нещата са на много по - добро ниво. Въпросният доктор го водят за един от най - добрите специалисти в отлепването на ретината. ДА прегледа при него в токуда е платен - 30 лв, но операцията се поема от здравната каса само вие си купувате силикон или ленат там каквото ви кажат че трябва. Чувала съм и за друг много добър мисля че във Vision - клиника д- рДъбов. но за него нямам лични отзиви. Това е от мен стисакм плаци всичко да мине бързо. Идеално зрение ням а даполучи , но все пак ще е много по добре отсега. Но операцията трябва да с енаправи наистина бърз, за да не с еполучат дупки в ретинат а, което прави операцията по - сложно. Ако не е напълно отлепена мисля че може и с лазер. Дано да съм успяла да помогна. Успех:)

# 6
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Мои познат беше правил няколко операции в София на отлепена ретина,  но резултат нямаше тя непрекъснато се отлепваше. Преди няколко месеца си направи такава в Белгия и казва че сега е добре- вижда! З.асъжаление само това знам но ако те интересува мога да попитам.

# 7
  • Мнения: 2 657
Моля ви ако знаете нещо свързано с този проблем, или евентуално лечение....
Казали са на баба ми, че нищо не може да се направи, а аз съм чувала за залепване, има ли такова и дали се възвръща отново нормалното зрение? Благодаря ви много


Моята баба е така от 10 години...Правиха и операции,но тя пак се отлепяше.сега си стой така и не вижда жената с едното око.И нея я е оперирала Гугучкова Peace

п.п.Сега незнам,при нея това е от 10 години...та може би има и по-добри резултати вече,след такава интервенция Peace

# 8
Аз имам същият проблем, отлепена ретина, тоест имах. Лечението е оперативно както на частично отлепена ретина,така и на изцяло отлепена. Ефактът от операцията зависи от периода в който ретината е била отлепена. Колкото по-дълъг ее този период, толкова по-малък е ефекта,защото клетките от които е изградена ретината умират,а те са невъзтановими. Може да се обърнете за помощ към Д-р Ива Петкова, работи в гр.София в 7 Поликлиника,там има очна клиника. В момента тя е най-добрия специалист,занимаващ се с такива проблеми.

# 9
баба ми я оперираха - залепване на ретината.първият път с лазар,но се отлепи. вторият път й направиха операция залепване с меридионална пломба която струваше 300 лева. след 20  дни й се отлепва. казаха , че трябва пак да се оперира след месец със силикон - 560 лева още. мисля , че е възможно операцията да е несполучлива- а няма ли гаранция? може ли това да е един вид бизнес? каква е гаранцията ,че ще е успешна. докога ще продалжът тези операций и това муфтене. какво мога да направя и какви са ми правата. защото този кошмар може да продължи до безкрай.

Общи условия

Активация на акаунт